YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland BK-3 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24016)

tranzit 01.11.2012 03:59

Roland BK-3
 
1 Privitaka
Uskoro izlazi Roland BK-3 aranzer.

http://www.roland.com/video/page.cfm?id=313036613002

Morison 01.11.2012 10:29

Cuo sam ranije da spremaju bk3, cudi me da su ga na ovaj nacin najavili, obicno se ceka neki sajam?

Boban010 01.11.2012 12:28

Verovatno im nije mnogo vazan,a ako njima nije vazan nama ce biti jos manje.Ako je sudeci po imenu to je korak nazad od BK5.

zukae 01.11.2012 13:25

Vjerovatno zamjena za E09.

nesaband 01.11.2012 13:34

@Tranzit

Meni je zanimljiv ovaj mali monitor za karaoke,posto li je on i da li ga ima posebno u prodaji ili je on u sklopu BK3 ili da kupujem neki mali LCD TV.Ako jos moze i da se namesti na BK 5 umesto stalka za note to bi bilo super.
Sama klavijatura je koliko vidim namenjena za kucnu upotrebu a ne za za neku ozbiljniju svirku,a mozda se i varam,nikad se ne zna.Sacekacemo da se pojavi na trzistu pa kad ga probam onda cu reci nesto vise.

zukae 01.11.2012 13:39

@nesa Ovo je iPad koji može da se spoji sa klavijaturom za prikaz teksta i snimanje. Ova konekcija sa iPadom pruža teoretski mogućnost i za korištenje i VTS instrumenata, a vidjet ćemo gdje Roland ide sa ovom opcijom.

nesaband 01.11.2012 13:47

:lol:,sad sam pogledao snimak ponovo i video da ni TV niti monitor>U pravu si ti.

Ipak cu ja da kupim mali LCD on je drasticno jeftiniji od iPad-a.
Hvala na brzom odgovoru.

Akordeonista 07.11.2012 04:11

Roland se bas zainatio da ne napravi dobar aranzer!;) Na ovom aranzeru su, za razliku od BK5, dali Favorite i Numericko biranje programa ali zato su izbacili tockic! Videcemo kad izadje sprava na sta to sve lici i koliko je zgodno za upotrebu, trenutno mi lici na zamenu za GW8.

dmmacak 07.11.2012 12:00

@nesaband
Druze ako ti nije problem kad nadjes lcd monitor tako mali samo javi gde si nasao. Ja sam trazio i ne mogu nigde da nadjem

makso68 07.11.2012 15:47

Citat:

Originalno postovano od Akordeonista (Post 228439)
Roland se bas zainatio da ne napravi dobar aranzer!;) Na ovom aranzeru su, za razliku od BK5, dali Favorite i Numericko biranje programa ali zato su izbacili tockic! Videcemo kad izadje sprava na sta to sve lici i koliko je zgodno za upotrebu, trenutno mi lici na zamenu za GW8.

GW 8 je ozbiljniji i od BK 5,a kamo li od ove igračke.Ovo je nasljednik E 09.Pozdrav!

zukae 07.11.2012 21:19

Nepotvrdjeno jos, ali izgleda da ce cijena biti 550 eura.
Postovano sa mobilnog uređaja

nesaband 07.11.2012 21:33

Citat:

Originalno postovano od makso68 (Post 228453)
GW 8 je ozbiljniji i od BK 5,a kamo li od ove igračke.Ovo je nasljednik E 09.Pozdrav!

Hmmm, ne znam sta da ti kazem.Ja sam imao GW 8 i dalje smatram da je to odlican instrument ali ne slazem se da je GW8 ozbiljniji instrument od BK 5.

Bez neke sujete sto sam ja jedan od vlasnika pomenutog BK 5 smatram da je to jedan jako ozbiljan instrument na kome treba da se radi isto onoliko dugo kao na svakoj klavijaturi ako zelis da imas perfektan ton na njoj i da izvuces maksimum iz nje.

Zaboravio si kako su kolege nazivale GW 8 decijom igrackom itd pa na kraju ispade da je to ozbiljan instrument..ali da se vratimo na temu.

BK 3 mi za sada izgleda kao neki hobi instrument za kucnu upotrebu i kucno zezanje.Nisam siguran da su stavili Favorit za boje i stilove.Koliko ja mogu da vidim na snimku tih funkcija nema ili ih ja ne vidim.

makso68 07.11.2012 22:38

Možda sam bio grub u procjeni,ali i po ROM memoriji(koja je na BK 5 znatno manja),po nekim funkcijama koje su u odnosu na GW 8 uskratili na BK 5,mislim da nije nikakav napredak u odnosu na GW 8.Zvučno sigurno nije,jer koriste isti Sonic cell procesor(osim što je kod BK 5,ne znam iz kojih razloga,znatno umanjena ROM baza zvukova).I u samom nazivu je firma Roland rekla o čemu se radi-GW 8 je workstation(radna stanica),a BK 5 i BK 3 su backing keyboards(pozadinske,ili prateće klavijature)-ovo nisam ja izmislio,to je bukvalan prevod sa engleskog.No da se vratimo na temu.Rekao sam da je BK 3 igračka,a ne BK 5.Pozdrav i svako dobro!

nesaband 07.11.2012 23:01

Obzirom da se ja ne bavim onim sto pise u karakteristika vec samo onim sto moje uho cuje,sam aranzer kao aranzer bolje zvuci nego na GW 8.Da li je napisano da je workstation ili pozadinska ili bila kako drugacije za mene nije bitno.Od toga ne zavisi da li moze da se radi profi sa klavijaturom.Secas se da i na G800 pise da je workstation a da ljudi i dan danas slatko rade na njemu ;)

Tacno je da je na GW 8 velika prednost sto ima favorit boje i stylove i da je Roland bezobrazan bar sto se tice naseg trzista posto smo mi za njih zadnja rupa na svirali sto ranije nismo bili.

Sto se tice ROM memorije Rolandu BK 5 sav editing se memorise na USB stik tako da mu to nije mana.Drugo,style copmposer i mace up tools ima i jedna i druga klavijatura samo sto je kod BK 5 mace up tools pregledniji nego na GW 8

Na BK 5 postoji 4 OTS sto je sasvim dovoljno za bilo koju pesmu da sviras,naravno postoji i numericko biranje boja i performansa itd itd.

Slazem se sa tobom da je BK 3 neinteresantna klavijatura za profi muzicare ali ce ona ipak naci svoje mesto na svetskom trzistu kod onih koji samo pustaju fajlove i matrice a ne sviraju.

Zaboravih da kazem da se na BK 5 vrlo lako edituju karaoke fajlovi i da savrseno zvuce sto do sada nisam imao prilike ni na jednoj klavijaturi da tako odradim i to za vrlo kratko vreme.Mozes ih poslagati i u performanse sa vec promenjenim tonalitetom sto je jako dobro da ne bi uvek prvo pustio fajl pa tek onda radio transpoze.

AcaG600 07.11.2012 23:15

Samo mala ispravka sto se tice ovih oznaka.... :) Za Roland G600/800/1000 pise „Arranger Workstation” , a ne samo „Workstation” kako je receno, dok na GW-8 pise samo „Workstation” ;) Pozdrav

nesaband 07.11.2012 23:30

U pravu si,moj previd ali je poenta da te oznake i nisu toliko od znacaja.;)Bitno je kakva je "azdaja"unutra.:lol:

AcaG600 08.11.2012 00:33

Upravo to...Isto naprimer za Korg Pa ne mora da znaci Pa - „Professional arranger” da je stvarno tako, nego je mozda neka olupina :D :D :D Sad ce Korgovci da reaguju... :)) Salimo se malo...Pozdrav ;)

gogi-japanac 08.11.2012 01:09

Roland se ocajnicki trudi da napravi sintisajzer "Fujitone"...


:rolleyes:

tranzit 08.11.2012 01:38

Citat:

Originalno postovano od nesaband (Post 228484)
... i da je Roland bezobrazan bar sto se tice naseg trzista posto smo mi za njih zadnja rupa na svirali sto ranije nismo bili...

Ne to slucaj samo sa Rolandom... ni ostali nisu nista bolji.

Boban010 08.11.2012 06:16

BK3 za razliku od BK5 ima Favorite tones ali BK3 od izlaza poseduje samo izlaz za slusalice iliti Phones!
Kod oba modela dobro je sto su user ritmovi na USB flashu ali nije dobro sto se biraju tockicem tako da sto vise ritmova imas teze je raditi sa njima.Neko ce reci ima SERCH opciju,da ali mi ne zelimo da u toku cele svirke samo pretrazujemo ritmove vec zelimo samo da sviramo.Bilo bi dobro kad bi mogli da linkujemo foldere korisnicih ritmova na dugmice od fabrickih ritmova.6 tastera sa po 8 ritma u svakom folderu(ako se ne varam ima osam linija na ekranu pa da ne bi tockicem "pobegli na drugi ekran")to je 48 ritmova za brzo biranje e to je vec nesto ali ne za cenu od 900 eura koliko kosta BK5.
Bilo je za ocekivati BK8 verziju bez zvucnika i sa vise tastera ili dugmica kao i favorite opciju ali "Fujitone" stvarno niko nije ocekivao!:lol:

Morison 26.12.2012 21:49

Evo i prvog demo snimka Bk-3

http://youtu.be/1i6MC3T-vMI

Sve ritmove koje smo sredjivali za Bk5 rade odmah i na Bk3 bez ikakvih prilagodjavanja, znaci kompatibilnost izmedju ove dve sprave je odlicna. U buducnosti to znaci da svi ritmovi i performance boje sredjeni u Bk5 radice odlicno i u Bk3.
Razlika izmedju Bk5 i Bk3 je sto Bk3 ima na broju nesto manje boja (nista nama preterano vazno nije nestalo), Bk-3 nema tockic vec kursor, ima samo jedan upper i jedan lower (dve boje, jedna levo i jedna desno).
Bk-3 ne poseduje ritam composer i nema generalni kompresor i ekvilajzer.
Bk-3 ne poseduje video out ali je moguce uz pomoc usb kabla spojiti na ipad i tako dobiti ekran za tekstove.
ima samo jedan stereo output (koji je ujedno izlaz ili za slusalice ili ka pojacalu uz odgovarajuci kabal).
Cena u Srbiji se ocekuje da bude oko 650 evra.

nesaband 26.12.2012 22:53

raduje me ta informacija da je kompatibilan sa BK 5 i da cita i performanse od BK5.Snimci su dobri,cujem da isto zvuci kao BK5 na ovom snimku.
E sad pitanje.Da li se moze povezati na laptop preko usb kabla isto kao sto kazes da moze na iPhone i I Pod?

yamahapassion 26.12.2012 23:00

Bogami, meni ova harmonika na bk3 sto ide od 1:59 zvuci odlicno takva kakva je... iako je rom boja i napravljena kako pretpostavljam samo od jedne farbe zvuci super... a moram reci i za onu trubu sa pocetka da je jako fino uradjena... Eto, jedna klavijatura da kazemo nizeg ranga pa mogu dobre stvari da se izvuku iz nje... Takodje (sad idem malo u offtopic) slusajuci ove demoe od roland tima i Nese u vezi sa bk5 stekao sam utisak da je bk5 jedna sasvim solidna klavijatura sto i nije cudo imajuci u vidu da svaka rolandova klavijatura (pocevsi od g serije) ima jako kvalitetan rom materijal a to je uvek dobra osnova da bi muzicar mogao da oblikuje klavijaturu po svojoj zelji. siguran sam da ce i bk3 i bk5 naci svoje mesto medju domacim muzicarima.

nesaband 26.12.2012 23:04

Roland ima oduvek dobar edit za ROM boje.One same po sebi su jako dobre,e kad jos dodas prave efekte i to sve doziras kako treba onda to zvuci odlicno.

Trenutno jos uvek radim na pakovanju klavijature pa nemam vremena da postavim neki nov demo ali ja sam prezadovolljan kvalitetom tona koji se cuje iz zvucnih kupija a to mi je mnogo bitnije nego da imam neki aranzer koji cita semplove.

@Yamahapassion hvala na pohvalama.:)

yamahapassion 26.12.2012 23:14

Neso, ma nije toliko ni sempler bitan (evo to sam video ovih zadnjih dana koliko se bakcem s njim) ako nemas nesto kvalitetno da stavis u njega... Nismo mi pametniji od yamahinih, rolandovih i korgovih inzinjera pa da bolje usemplujemo materijal u svojoj sobi :D Meni se roland kao marka svidja zbog svog jakog i mocnog fabrickog zvuka pre svega, e sad svaka klavijatura ima svoje prednosti i mane i to sve stoji do toga kome sta treba i ko je kako navikao da radi.

Vex 26.12.2012 23:21

Jel to samo ja cujem, na ovim demo snimcima i BK5 i BK3 da je bass noga "nabudzena"- da se tako izrazim ...ne znam kako cime,dal' je takva boja noge... Na monitorima mi zvuci kao da ta bass noga ide u dobar peak,ne zvuci mi zdravo uopste!

nesaband 26.12.2012 23:31

U pravu si,ide verovatno malo u pik,e sad to se sve da ispeglati i doterati.Najbolje ce ti odgovoriti @Morison na ovo pitanje da ne bih ja ulazio u taj deo posto snimak nije moj vec od Roland tima.
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od yamahapassion (Post 232262)
Neso, ma nije toliko ni sempler bitan (evo to sam video ovih zadnjih dana koliko se bakcem s njim) ako nemas nesto kvalitetno da stavis u njega... Nismo mi pametniji od yamahinih, rolandovih i korgovih inzinjera pa da bolje usemplujemo materijal u svojoj sobi :D Meni se roland kao marka svidja zbog svog jakog i mocnog fabrickog zvuka pre svega, e sad svaka klavijatura ima svoje prednosti i mane i to sve stoji do toga kome sta treba i ko je kako navikao da radi.

U pravu si,veliki je to posao sve srediti i biti na kraju zadovoljan onim sto si uradio.Smatram da za ove pare koliko kosta BK5 i BK 3 mislim da nema bolje sprave.

Morison 26.12.2012 23:38

imajte u vidu da youtube dodatno prekompresuje snimak...pa se tu svasta pojavi.

nesaband 26.12.2012 23:41

A odgovor na moje pitanje?Veza sa Laptopom?

Morison 27.12.2012 01:42

Za sada nemam informacije o tome Neso. Praticemo situaciju i cim saznam javljam!

nesaband 18.03.2013 16:43

Probao sam danas malo detaljnije BK 3 i moji utisci su povoljni.Cita sve sa BK-5,ubacio sam moj flash i sve radi isto i perfektno kao na BK-5.

Jeste da klavijatura izgleda kao igracka ali je tonski jako dobra i vrlo upotrebljiva klavijatura.Odnos cena kvalitet je sasvim u redu.

Humu 01.10.2021 09:18

Jel netko uspio bk3 pustiti na razglas? Ima onaj mali utor za slusalice vidim.

rulepower 26.07.2022 04:55

Jedno pitanje, Roland BK-3 ili neka polovna do 500e? Tipa Korg Pa80, Pa60?

Humu 26.07.2022 07:55

Mislim da pa50,60 nisu sempleri, a brdo toga imas za Rolanda bk3 koji isto nema sempler, ali dosta ima u sebi. Mislim da na njemu mozes i midi i mp3 pustati, mal je ekran pa treba operative i nema globalni fx, barem ja nisam nasao. Sve u svemu klavijatura nova za 500e na razglasu sasvim ok odradi sve. Ako bas nemas ogranicen budzet pogledaj bk5

rulepower 28.07.2022 04:20

Nasao sam bk3 za 400e kao nov, star svega lar meseci, ne znam da li je to bolja kupovina ili dosta starije, a opet ispod 500e, pa80, pa500, pa1x...

Alen P 29.07.2022 10:01

Skupo. Bk5 mora biti za te novce...


Trenutno vrijeme na Forumu 05:06

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org