YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Zakljucavanje ritmova ? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5764)

Jazz 03.09.2008 10:28

Zakljucavanje ritmova ?
 
Veliki pozdrav za sve dobre ljude ovog foruma od njihovog (ne)vjernog brta Jazz-a koji je sticajem okolnosti opravdano bio odsutan od svih desavanja na ovom nasem svetom mjestu.

A evo i jedno pitanje ?

Dali je moguce zakljucati ritmove u sintu i kako, mislim onaj fol da ti ne moze doci neko iz mase i stavi flopy disketu u sint i presnimi ti ritmove koje si ti marljivo skupljao, pravio , dorađivao ... sta vec ne i naravno plaćao jer ja sam prije ovog foruma bio ovisnik o hit ritmovima.bojama,semplovima a koje su ljudi debelo naplaćivali.. ali et sad..
Nadam se da nije bezvezno pitanje a ako i jeste svakako mi je drago da Vas jos jednom pozz od srca. Pozz Jazz

Marco7 03.09.2008 10:35

...........
 
Mislim drug da je to nemoguce ;)

Alix 03.09.2008 10:36

OOOOOOOO-.......Pozdrav z anašeg Veeeeelikog prijatelja....
Lopove jedan zaboravio si svoju braću...Kako imaš srca da se ne javiš...
Evo drago nam da si se vratio na našu majku Yu-Midi i ostani ovamo sad...

Jazz 03.09.2008 10:47

jazz replay
 
Vidis brate da kritike čuda čine he he ajd pozz i Hvala marco za odg. ciao!

blatusan 03.09.2008 11:00

OOOo kolgea Jazzz nije te dugo bilo dobro doso nam na zad brate!!!!!!

x3meSRB 04.09.2008 01:31

moze i to.... lepo srafciger u ruke, otvorish synth i otkacish kabl od flopi drajva i kad te neko pita ti reci "slobodno ako uspesh snimi i meni jedan primerak", od toga nema bolje zashtite...... meni se desavalo da kad sam ranije svirao po kafanama i ostavim klavijaturu da uzimaju u toku dana ritmove i boje, tj. vlasnik je pustao poznanike da snime bez mog znanja pa sam morao da se snalazim jbg....... ne bi ni znao nego sam slucajno dosao ranije u kafanu da snimim nesto jednom prijatelju..... tako da .... pamet u glavu....


i srafciger u ruke....

korda 09.09.2008 21:00

r
 
Ne ostavljaj nikad klavijaturu u kafani,jer kad ostaneš bez boja,preboljet ćeš,ali kad ostaneš bez klavijature.....=((

elvis 09.09.2008 21:41

pozz jazz..zakljucati nije moguce al je moguce tako reci kodirati ritmove,da se tako izrazim.a mislim na drum kitove,napravis sebi svoje posebne drum kitove koji nisu standardno poredani,,npr,noga da bude na A ,fus recimo na D itd,,tako da,u slucaju kao sto kazes da se neko docepa toga,nije u stanju sa tim ritmovima nista zapoceti..bar su moji tako svi napravljeni..znaci nisi jedini koji misli i na to,,hehe,,
,,pozz...

gega 20.01.2009 11:43

zakljucavanj ritmova
 
pozdrav Jazz...
Ne znam dali si resio svoj problem sa ,,zakljucavanjem ritmova...itd,,
Moze da se uradi bez problema,zavisi koju Marku i koji model klavijature imas.
ALI....... evo nacina kako moze bilo ko da ti izbrise sve
,,namestene,, boje i ritmove koje si vec u klavijaturu ubacio.
Znaci sve sto nije ,,originalno doslo ,,sa klavijaturom kada je bila nova.

Pritisnes zadnju dirku na klavijaturi i drzis je pritisnutu, u medjuvremenu ukljucis klavijaturu na glavnom prekidacu i sacekas da ,,starta,,
Kada se pojavi na dislay-u uobicajena pozadina,pustis pritisnutu dirku.
Ako je LCD display jedan ili dvoredni (u zavisnosti koliko je star model)-
moguce da nece pokazati nista ,ako je novije generacije sa vecim displayom pokazace ti ,,SETTING,, ili ,,System setup,,
Znaci time se vraca celi system u prvobitno stanje.

Poooozdrav

smt2 20.01.2009 13:22

Brisanje
 
Da tako Se radi i na Tyrosu 1,2,3, sve obrises kad odlazis iz ostavljas klavijaturu.Sutradan doneses svoje registracije sa kompjutera na stick i downloadiras sve ukratko .Tyros to odradi vrlo brzo.

Kao sto vidis ne samo da ti neko moze sve sa klavijature kopirati vec i sve obrisati u roku 5 sec.i onda ako nemas sve to negdje memorisano za nedaj boze onda si nadrljao stari moj.

Sa sobom nosim uvjek jedan stick od 8 Gig i na njemu imam sve Reg,Boje,Rit,Text,i Lop,to nesme da fali .
Pozzzzz ....

Alix 30.01.2009 12:49

Evo jedan dobar način kako se "ZAKLJUČA" Korg PA2XPro (a isto može i kod PA800)...
Ovaj sistem koristim već jedno mjesec dana i izkazo se za najboljom zaštitom...
E ovako...Prvo sam sve što mi trebalo setova i materiala sačuvo sa key-a na hdd...
Zatim sam otvorio sinth,i odkopčo USB port sa kontrolera na matičnoj...
Drugi usb port sam deaktiviro s tim sa sam sa matične odlemio jedan kontakt i između njega i pina na matičnoj stavio izolir traku...E sad ti niko ne može da ukrade ništa sa sintha,jel su USB portovi deaktivirani...I sad u kafani ne strepim hoćel se naći kakav kengur sa USB key-em i ukrasti mi material u kojeg sam investiro na veliko...Sve dodatno što mi treba,stavim preko PC-USB DEVICE i imam mir...Ja mislim da je bolje imati neaktivan USB port nego lupati se po glavi kad vidiš da ti material kruži po MSN ili SKYPU,a ti za njega plaćo i ulago trud da ga središ,pa nek se sad nađe kakav pametnjaković da šta ukrade;)...Pozdrav!

gibanica 30.01.2009 20:23

bez obzira sto je stari post,mene je sokiralo koliko ljudi cuvaju svoje stvari iz klavijature.
mislim da je dovoljno ako neko pita "moze" ? "moze" ili "ne moze" i kraj.
ovo je malo..
samo fali sutra da vidim klavijaturistu sa puskom i vilama kako svira..
i cuva ritmove.
a jos gori je ovaj sto bi ih krao

romario 30.01.2009 20:39

Svega ima gibanice.
Takvo je vrijeme da se i to mora raditi.
Nisam razmišljao o tome jer su mi klavijutere uvjek kući,ali...

Millan 30.01.2009 20:52

Ja klavijaturu nikad, ali nikad ne ostavljam u kafani!;)

Burli 01.02.2009 15:55

Moja već čitavu sezonu stoji u lokalu, ako kome šta treba neka se posluži :p, a ako joj se šta desi gazda ima dosta keša, taman da mi uzme Pa2xpro...:-h

smt2 01.02.2009 18:13

Nije dobro
 
Ako gazda propadne, prodace lokal a ode i klavijatura pa ti njega trazi.:lol:

gibanica 01.02.2009 19:27

aaaa

Alix 01.02.2009 21:31

Vala ja NIKAD više ne ostavljam klaviature u lokalu...
Dakle JEDNOM me je izučilo (ima i tema o tome pisana) i moro sam da platim 180eur za popravak PA1X na servisu i još mi se izništila garancija...Sad samo ostavim ozvučenje i kablove jer mi je sadašnji gazda živa legenda i najbolji gazda u zadnjih par godina...Ali da nebi zaišli sa teme koja se zove ZAKLJUČAVANJE RITMOVA,radije hajmo pisati kako zaštiti material od lešinara koji kradu stvari po tezgama...ja sam sad skonto kako zaštiti svoga Extreeme da mi nebi nestala CF-kartica---Ako je izvadiš poslije loadanja više puta mi zamrzne sinth,pa ponovo gasi,trpaj CF i LOAD...Kad završim sa operacijom napisaću postupak;)

Burli 02.02.2009 14:09

Citat:

Originalno postovano od smt2 (Post 69214)
Ako gazda propadne, prodace lokal a ode i klavijatura pa ti njega trazi.:lol:


Vjeruj mi da se ovaj lokal mjeri u milionima i teško da će propasti...;)

degenek 04.02.2009 04:35

ja mislim da tu naprimer korg mora nesto napraviti ili izumiti da se zakljuca isto ko pin na mobtelu znaci za funkciju load ili save moras password ili tajni broj ukucati - to bi zamene bilo najbolje mozda ako bude O.S 3.1 da to naprave kao update pozz

turbo72 16.06.2009 23:40

Citat:

Originalno postovano od Jazz (Post 48586)
Veliki pozdrav za sve dobre ljude ovog foruma od njihovog (ne)vjernog brta Jazz-a koji je sticajem okolnosti opravdano bio odsutan od svih desavanja na ovom nasem svetom mjestu.

A evo i jedno pitanje ?

Dali je moguce zakljucati ritmove u sintu i kako, mislim onaj fol da ti ne moze doci neko iz mase i stavi flopy disketu u sint i presnimi ti ritmove koje si ti marljivo skupljao, pravio , dorađivao ... sta vec ne i naravno plaćao jer ja sam prije ovog foruma bio ovisnik o hit ritmovima.bojama,semplovima a koje su ljudi debelo naplaćivali.. ali et sad..
Nadam se da nije bezvezno pitanje a ako i jeste svakako mi je drago da Vas jos jednom pozz od srca. Pozz Jazz

Stvarno vidim da ovde ljudi ili zezaju ili stvarno neznaju... Nisi reko o kojoj klavijaturi je rec.Ako se radi o KORGU moze brate da se "zakljuca", 'ajd javi se da ti objasnim

x3meSRB 17.06.2009 02:23

meni se ranije dok sam svirao po kafanama deshavalo da dodjem sutradan i vidim klavijatura ukljucena i nepoznati likovi vrshljaju po njoj i onda sledi objashnjenje i od vlasnika kao to su mi prijatelji pa da vide sta imash da razmenite i posle vidim svoj set jer je prepoznatljiv kod istih tih 'muzicara'....

ili na klavijaturi sam namestio da pamti poslednje koristenu farbu i sutradan kad upalim vidim sasvim neka druga boja.... i jbg.... sad zato ako imam flopi na kljavi lepo to izbacim i gotovo ili i ne ostavljam klavijaturu, mada vishe i ne sviram po kafanama..... al dovoljno je ko sto je neko rekao "jel moze il ne moze" ako si mi simpatican dacu ti ako ne snadji se na drugo mesto i toliko. :D
Dodato:
da se nadovezem na temu da ne bi bio offtopic, na korgu su neki radili tako sto naprave neki svoj drum kit sa promenjenim mestima za elemente i kad ubacish obichan bubanj na taj ritam cuju se serpe i poklopci.... al ni to nije zakljucavanje... najbolje izvadish flopi i toliko :-)


Trenutno vrijeme na Forumu 17:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org