YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ritmovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Rumba klanje (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24246)

acakasper 02.12.2012 12:38

Rumba klanje
 
Mozgu li zmoliti kolege ako moze neko Rumbu klanje da konvertuje za korg pa80?hvala unapred

Sejox 02.12.2012 17:09

Aco,kakva je to rumba,tako ruznog naziva.?

Vaxter 02.12.2012 17:20

Moram i ja u off malo, ali mi zaista nije jasno zašto se kod nas u muzici tako često koriste tako odvratni nazivi.
Kad vidim ono "svira ubija" ne bude mi dobro.
Valjda muzika treba da prija, a ne da ubija.

Ace 02.12.2012 18:15

@acacasper
Ja sam postavio u download nedavno tu rumbu. Trebas je sam konvertovati.
Postovano sa mobilnog uređaja

nikadvisekorg 02.12.2012 18:39

taman sam otvorio temu da i ja pitam isto u vezi naziva al vidim da su me mnogo pretekli..... koja budala može da smisli ovakav naziv ritma to mi nije jasno..... pa da je i najbolji koji sam čuo prođe me neka jeza kad pročitam naziv..... nemojmo da kvarimo profesiju ovakvim glupostima..... kao što neko reče muzika treba da zbližava i podstiče na ljubav i neke lepe stvari... ostavite se skrnavljenja naziva ovakvim glupostima tipa klanje, dranje, itd.....

yamahapassion 02.12.2012 19:14

Aman ljudi sta vam je... Ace je namerno dao takvo ime toj rumbi zbog toga sto se otvorila jedna tema u vezi te rumbe, neki lik je trazio, pa se ispostavilo da je to Skoriceva rumba, a on nije hteo da je da, pa je doslo do zestokog prepucavanja, do klanja figurativno receno :D To ime je dato u saljivom smislu, bar ja tako pretpostavljam, nema mesta nervozi ;)

Vaxter 02.12.2012 19:16

Jel?
A koja je onda lepa priča iza svira pa ubija? :))

yamahapassion 02.12.2012 19:28

@Vax, e to ne bi znao =))

zeljko 02.12.2012 19:28

Sutra pocinjem da pravim rumbu koja ce se zvati Rumba bosancica i hercegovica:lol:

Vex 02.12.2012 19:54

Citat:

Originalno postovano od Vaxter (Post 230259)
Moram i ja u off malo, ali mi zaista nije jasno zašto se kod nas u muzici tako često koriste tako odvratni nazivi.
Kad vidim ono "svira ubija" ne bude mi dobro.
Valjda muzika treba da prija, a ne da ubija.

Zato sto sviraju mnogi koji nemaju "Š" od škole ,sto osnovne ,a kamo li muzicke... Koliko su im siroki vidici,takvi su im i nazivi ritmova,boja,performansi...cast izuzecima ,ali vecina takvih vise "ubija" kad "svira" nego sto prija ;)

" Rumba klanje" ... cak i da je ta rumba dobra,taj sto je pravio i dao joj naziv je sve ostalo rekao o sebi. To je moje misljenje.

acakasper 02.12.2012 19:58

izvinite kolege,ja nisam imao nikakvu losu nameru,ali tako je naziv te rumbe,sta da radim,nisam ja dao ime,moze li neko da konvertuje pa da postavi,jer ja nemogu uspeti da konvertujem za pa80,izbaca prazan Style.

Dell 02.12.2012 20:03

Ili tako kad se sjetim, ubacujem setove u pa50, pa peformance tipa "ramunika jebe kevu", a i sada imam u tyrosu saksofon pod nazivom "sax bulja", e sad to je moguce ako je alt saksofon pa mozda prdi k'o iz bulje :lol: :lol: :lol:

acakasper 02.12.2012 20:22

moze li neko da mi pomogne kako da konvertujem sa pa2x na pa80,jer pomocu style worksa nece,kao konvertuje ali nece da radi.

tranzit 02.12.2012 20:46

Hahahaha... a ti bi da "koljes" po svaku cijenu =))=))=))=))

Ace 02.12.2012 20:48

Citat:

Originalno postovano od yamahapassion (Post 230264)
Aman ljudi sta vam je... Ace je namerno dao takvo ime toj rumbi zbog toga sto se otvorila jedna tema u vezi te rumbe, neki lik je trazio, pa se ispostavilo da je to Skoriceva rumba, a on nije hteo da je da, pa je doslo do zestokog prepucavanja, do klanja figurativno receno :D To ime je dato u saljivom smislu, bar ja tako pretpostavljam, nema mesta nervozi ;)

Nisam brate ja toliko surov da dam takav naziv.
Rumba je iz Misa Lagunin set i tamo je tako potpisana. Nisam siguran da je to pravi njegov set, samo tako su mi rekli kad sam ga dobio. Dali je on uradio rumbu i potpisao tako to pojma nemam. Sa takve diskusije se ogradjujem.
Ono sto sam hteo da potenciram je da nisam joj ja dao ime .... nisam Hanibal Lektor :lol:

acakasper 02.12.2012 20:53

Pa jel mogu da racunam na neku pomoc?

nesaband 02.12.2012 22:38

=)),covek su ubi od trazenja pomoci a vi se raspricali o imenu rumbe.Niste fer :lol:
Dajte pomozite coveku ako mozete,nek neko "zakolje"(konvertuje) tu rumbu vec jednom i resi coveku problem.:(

nele1 03.12.2012 03:21

G7:3X:2+7 najnovija rumba
 
Citat:

Originalno postovano od Dell (Post 230272)
Ili tako kad se sjetim, ubacujem setove u pa50, pa peformance tipa "ramunika jebe kevu", a i sada imam u tyrosu saksofon pod nazivom "sax bulja", e sad to je moguce ako je alt saksofon pa mozda prdi k'o iz bulje :lol: :lol: :lol:


Hehehehehhe pa Dell tisi dakle car , ima i ona rumba do mojega hehehehe,
ma neki ljudi nemaju vise ideje kako da daju ime ritmu i zato se tako nesto desava
toje ono G7:3X:2+7 najnovija rumba hehehehehe.

EmirTotic 03.12.2012 03:57

Laguna je za sve kriv! :))

Moras da imas SW verziju 3.76 da bi konvertovao to.

tranzit 03.12.2012 04:46

Znaci nije vise Laguna, od sada dobija nadimak "Koljac".

dexter 03.12.2012 11:56

Klanje
 
Možda je covjek koji je pravio rumbu mesar po zanimanju.

Dell 03.12.2012 15:04

Pade mi na pamet, mozda je to rumba koja se pali kad je svinjokolj, kod nas je kad svinjokolj uvijek bude neka muzika, pa je mozda to to :D

Burli 04.12.2012 02:47

Ne mogu da odolim a da ne odrecitujem malo proze vezane za ovu temu:

U RANA JESENJA JUTRA

U rana jesenja jutra
odlaze Vaši životi mladi,
o, krmadi, o krmadi

Miljan 05.12.2012 06:11

Ne znam sta bih vam rekao, simpatican naziv za jednu rumbu =))
Opet, dajte da pomognemo covjeku ako se vec nije snasao...

acakasper 05.12.2012 19:41

zbog cega sad svi prave postove na nazivu rumbe,mislim da to nije uredu.ja sam pitao za pomoc a ovde svega ima osim neko da kaze nesto da pomogne.

nesaband 05.12.2012 19:49

posalji mi link od te rumbe pa cu ja probati da ti konvertujem
Dodato:
nasao sam tu rumbu i probao da je konvertujem ali ni kod mene ne radi.

acakasper 05.12.2012 20:43

nesto zfrkava,style works je konvertuje ali ne ce da je ucita.hvala neso na pomoci.

nesaband 06.12.2012 00:37

Probao sam ovu rumbu na BK5 konvertovao sam je i ne znam u cemu je poenta kad je ona onako ispod proseka,nista specijalno.Jedino je bubanj dobro uradjen i bas mi se dopada ali je ona nedovrsena tako da neces imati neke velike koristi od te rumbe druze.

spasoje88 06.12.2012 19:13

Rumba je postavljena, jos samo da se odobri i bice u down! pozdrav

neconix 06.12.2012 21:39

@nesaband

Rumba uopste nije ispod proseka i veoma je dobro odradjena 3 introa,filovi sve cakum pakum,radjena je za pa2x i na pa2x radi kako treba sa semplovima koji su joj namenjeni...

Sejox 06.12.2012 23:01

Ma to je kod Nese zbog Style Worksa sigurno,nema sta drugo.
Nekad neke ritmove,valjda zbog njihove specificnosti,prosto "unakazi".

nesaband 06.12.2012 23:56

Citat:

Originalno postovano od neconix (Post 230610)
@nesaband

Rumba uopste nije ispod proseka i veoma je dobro odradjena 3 introa,filovi sve cakum pakum,radjena je za pa2x i na pa2x radi kako treba sa semplovima koji su joj namenjeni...

@Evo da ne otvaram novu temu pa da pitam da li neko moze ovu rumbu da nekako konvertuje za Roland E 80 ili G 70,sve mi je jedno.Dopada mi se kako je odradjen bubanj,i prelazi,sve je jako precizno i tacno odradjeno ali kao sto rece @sejox konvertovao sam je u STW i ocigledno da tu nesto zeza jer kad je otvorim u BK 5 vidim samo 4 trake da su odradjene i to sa nekim nebuloznim instrumentima.

Dakle ako neko ima nacin da ovu rumbu konvertuje za Roland E 80 ili G 70 bio bih mu zahvalan jer me bas zagolicalo kako bi to zazvucalo na Rolandu BK 5.

Unapred hvala
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od EmirTotic (Post 230303)

Moras da imas SW verziju 3.76 da bi konvertovao to.

Ja imam tu verziju ali ocigledno ni ta verzija ne vrsi posao kako treba.:confused:

Ace 07.12.2012 07:19

To je to Neso .... toliko trake ima rumba. Drum, percussion, bass i distorsion riff.
Postovano sa mobilnog uređaja

sale_band 07.12.2012 08:15

Kad smo kod Style Worksa, ja sam, papak, kupio SW XT Korg edition, Style Factory i Korg PA Bank Manager...

Ovaj zadnji, bank manager, ne radi u pa3x modulu...
Sa Klausom iz EMC sam proveo sate na slanje ritmova i informacija i nista...
Ili on nista nije radio po tom pitanju ili nezna u cemu je stvar....

nesaband 07.12.2012 14:59

Evo da javim,sredio sam ovu rumbu i sasvim lepo zvuci u mom BK 5.Naravno ona se koristi samo za ove moderne rumbe gde treba da ore distorzija i da se dobro cuje bubanj.

Ja na BK nemam sempler ali to odlicno zvuci i na njemu.:">

acakasper 07.12.2012 18:46

zelim da se javno zahvalim kolegi spasoje88 sto je uspeo konvertovati ovu rumbu.Zvuci fantasticno.

Nautica 08.12.2012 16:13

rubma je super i ja samo da se zahvalim kolegi na uploadu i time sto nije sve semplovano tako da mogu i ja da je koristim, :)

dexter 10.12.2012 23:57

LED full hd
 
E evo i ja probah tu rumbu pa da ostavim svoj komentar.
U principu nije loša rumba, standard, ali fina mekana, ali kad sam je htio napraviti kako ja hocu i prepraviti, cim udjem u REC MODE, odmah mi klavijatura zaledi displej. Zbog čega se to dešava?

acakasper 11.12.2012 00:03

Ima u toj rumbi necega sto koci,ali nisam uspeo da odkrijem sta je to,kad sam je hteo sa pa2x konvertovati na pa80,jednostavno zakoci style works xt i nece dok ne restartujen racunar.

Sejox 11.12.2012 01:14

Ja sam potpuno siguran,da vi svi kojima je ova rumba zapala za oko,mozete da je napravite istu ovakvu na svojim aranzerima,koji su uglavnom kako vidim,sve noviji modeli.
I onda vam nece nista kociti ni zamrzavati.;)
Ovo pisem,jer sam cuo demo koji je Nesa postavio i na BK5 dobro radi.
Nesto ne vidim nista spektakularno tesko za uraditi - cini mi se da su samo 4 trake..
Mozda je na nekoj od njih koristen neki efekat koji vam pravi problem.


Trenutno vrijeme na Forumu 18:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org