YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   pa900 Specs (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25544)

bialk 22.06.2013 08:34

pa900 Specs
 
Pa 900 Specifications

Versions: Standard and Quarter Tone

System:
OPOS (Objective Portable Operating System)
RX (Real eXperience)
DNC (Defined Nuance Control)
Natural Ambience Drums Sound Technology

Keyboard: 61-semi-weighted keys with velocity and aftertouch

Controllers: Joystick - 3 Assignable Switches - 1 Assignable Knob

Tone Generator: 128 Oscillators - Filters with Resonance - Three band EQ for each track – Articulations

PCM USER Memory: 192Mb

Effects: 4 Stereo Master FX – 125 Effects plus Vocoder (TBD)- Track EQ – Limiter - Master 4 band Parametric EQ

Sounds: Drum Kits: More than 1000, including Stereo Piano and GM 2 Sounds, 64 Drum Kits - User area: 512 Sounds, 128 Drum Kits - Dynamic Nuance Control (DNC) Technology – Full editing of Sounds and Drum Kits – Real-time control: 3 Assignable Switches – Digital Drawbars

Style: More than 400, freely reconfigurable - Up to 1.200 available Style locations including the Favorite/User banks

Style controls: 3 Intros, 4 Variations, Break, 3 Endings, Autofill (4 fills), Synchro Start/Stop, Tap Tempo/Reset, Manual Bass, Bass Inversion, Memory, Accompaniment Mute, Snare & Kick Designation, STS Mode, Chord Sequencer

Performance/STS: 320 Real-time Performance locations - STS: Memorize Real-time tracks and Voice Processor settings, up to 4 x Styles, up to 4 x SongBook entries – My Setting special Performance

Song Play: 2 Player

USB: 2 USB (2.0 Hi Speed)

Recording: Mp3

Microphone: Yes, Vocal hamony

Pad: 4 tracks + Stop button – Pad Record

Screen: 7 inch 800 x 480 TFT Graphical Color Touch View – w/frame

Silver grey aluminium tube, 2 side screen border

Weight: 11,5 kg

Boban010 22.06.2013 10:43

Izgleda da je neka "sezancija"........
"Najn sezancija-senzacija"!=))

aamerrrr 22.06.2013 14:15

igračka kao i pa600...ništa novo

acakasper 22.06.2013 14:19

ne bih se ja slozio da je pa600 igracka,pobrkao si loncice aamerrrr!

tranzit 22.06.2013 14:35

Ipak mislim da on nije pobrkao loncice... muka mi je vise od konstantne proizvodnje "novih" aranzercica, koja se svodi na pakovanje starih u novu plastiku i eventualno dodavanje par MBa RAMa ili poneke, u sustini totalno nepotrebne funkcije. Ono sto je osnovno, sound on... uvijek ostaje isti, to jest, jadan i bijedan za pare koje treba dati za te "nove" aranzercice. Nista zaista revolucionarno, nista zaista novo...

sale_band 22.06.2013 14:43

Bas tako @Tranzit...

A to sto stari modeli jos uvek "baguju" nije bitno...

acakasper 22.06.2013 14:54

e a dok sam imao korg i3,nisam misliop ni na operativni sistem ni nista drugo,ukljucis sviras i super.ali modernija tehnologija je ipak za uvo bolja ali zato daje svoje uslove.

sale_band 22.06.2013 15:01

Pa nije u pitanju "uslov", vec zelja da se uvali nedovrsen proizvod sto pre...

Nema se vremena za detaljno testiranje pre izdavanja

Todorgm 22.06.2013 15:18

Hahahaha pa600 igracka hahahaha placem od smeha :)
Odgovorno tvrdim da je bolja klavijatura od pa800 ;)

tranzit 22.06.2013 15:21

Hoces reci da je PA600 bolja igracka od PA800, to stoji... i ja placem od smjeha =))=))=))=))

sale_band 22.06.2013 15:41

Moze cak I da se update-uje...
Kazu da ce da izadje novi daljinski upravljac za PA600 uz sledeci OS :)

Todorgm 22.06.2013 15:53

Igracka sigurno nije,mozda tako izgleda samo ;)

tranzit 22.06.2013 16:24

Todore, potpuno mi je jasno da je tebi taj PA600 drag jer je tvoj aktuelni instrument, kao sto mi je jasno i da ces ga ti i nogama i rukama braniti jer si trenutno u zestokoj euforiji. Ne daj Boze, da neko pljuje po tvom instrumentu... ama stvarno stanje nesto drugacije izgleda nego sto se tebi cini. Necemo dalje inace odosmo u off, posto je ova tema posvecena jednom drugom instrumentu.

rolandx 22.06.2013 21:22

Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 246376)
Todore, potpuno mi je jasno da je tebi taj PA600 drag jer je tvoj aktuelni instrument, kao sto mi je jasno i da ces ga ti i nogama i rukama braniti jer si trenutno u zestokoj euforiji. Ne daj Boze, da neko pljuje po tvom instrumentu... ama stvarno stanje nesto drugacije izgleda nego sto se tebi cini. Necemo dalje inace odosmo u off, posto je ova tema posvecena jednom drugom instrumentu.


Tranzit drugar, pošto u svom opisu tvrdiš :,,Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe" a Pa600 daje zvuk makar lupio o plastiku kakva god da je - NIJE igračka već kako si i sam naveo ... instrument. Što se tiče interesa: ,,Interesi: nezainteresovan sam", neće baš biti da je tako. Evo neutralan sam kao vlasnik između ostalog i Pa600, i neka se pljuvanje po Pa600 završi sa tvojim postom... ;)



tranzit 22.06.2013 21:37

Hahahaha... zar ne primjecujes da se ponasas kao momcic kojem su rekli da mu je djevojka ruzna ? Nisam pljuvao po PA600 ali je to po mom skromnom misljenju malo skuplja igracka ili da bih zadovoljio tvoju potrebu za ispravnom terminologijom, malo skuplja igracka od muzickog instrumenta. Imam valjda pravo na svoje misljenje isto onoliko koliko i ti imas pravo na svoje. Dakle, da zaista zavrsimo sa tim jer zaista nisam ni htio dalju diskusiju na temu PA600 posto je ovo pogresno mjesto, a sto sam na kraju svog predhodnog posta i napisao. Medjutim ti ponovo potenciras diskusiju na istu temu i to vrlo agresivno. Smatram da za tim nemas ama bas nikakve potrebe. Samo sam dao svoje misljenje o par kilograma plastike i metala, nisam nikoga vrijedjao a tebe ponajmanje, pa bih te zamolio da se klonis slicnih komentara kao u predhodnom postu jer ni za to nemas nikakve potrebe posto mislim da je dosta neukusno na takav nacin, kako ti to radis, komentarisati neciji profil, odnosno kako ti pises "opis".

rolandx 22.06.2013 22:07

NIsta loše nisam mislio druže, ne dotiče me rasprava o Pa600, tu sam gde sam, za bolje mi se nedaje novac... za aranžer. Samo sam hteo da naglasim da i pored svega ipak smatraš da je instrument... :-??. Daleko od toga da te ja kao nešto prozivam. Nije mi to u karakteru. nesam takv.

Ima li u temi slika Pa900 negde ili sam nešto prespavao? Pročitah samo specifikacije.

tranzit 22.06.2013 22:34

Naravno da smatram da je instrument ali... ima i ovakvih i onakvih instrumenata, sto bi znacilo da neke od njih smatram pravim i "rasnim" muzickim instrumentima (mada je toga sve manje i manje jer ih upropasti softverski tabor), a neke igrackama od muzickih instrumenata.
Nisi prespavao, nije bilo slika, a pored specifikacija poznato je da ce postojati dvije verzije PA900 i PA900QT.

nesaband 23.06.2013 00:18

Eto znaci izlazi nova muzicka kutija koja ce se zvati PA 900.A ova verzija QT jel to neki Qvatro model mozda?Znaci opet ce Korg izbaciti na trziste revolucionarni model,a mi cemo ko pavijani da stenjemo od srece.

tranzit 23.06.2013 00:49

Skoro nista bolje nisam cuo:
Citat:

Originalno postovano od nesaband (Post 246474)
...a mi cemo ko pavijani da stenjemo od srece.

=))<:-P:(|):(|):(|)<:-P=))

Ono QT znaci Quarter Tone sto ukazuje na mogucnost microtuninga u 1/4 tonskim intervalima.

yamahapassion 23.06.2013 02:25

Kad pre jbt.....

Vux 23.06.2013 03:15

Ja mislim da je ovo vec preterivanje korga, PA800 PA600 i ovaj novi sad, tu je razlika minimalna... Jeste da ja koristim Korga ceo zivot ali ovo mi ne ide u glavu. Sve ove tri klavijature kad se spoje rade isto kao i jedna

sale_band 23.06.2013 03:39

Varaš se... Znaju oni u korgu koliko pa800 korisnika bi zamenili svoj inst. za PA3x, ali skupo jbg... Zato u igru ulazi novi pa900 sa dve-tri karafeke više od pa800 a isto tako manje od pa3x...

P.S. ja ništa ne verujem dok se Korg zvanično ne oglasi...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

gogi-japanac 23.06.2013 10:10

Bice gotovo identican kao pa600 s'time sto ce biti standardno plastican i srebrne boje kao pa80,imace ulaz za USB sa prednje strane za razliku od pa600,vise RAM-a (sto je vec spomenuto).....A cena ce biti vrhunska,odprilike oko 1800E/1900E. ;)

martinez 23.06.2013 12:31

ja stvarno ne razumijem ovo prepucavanje ovo bolje ono bolje
najbolje je ono čime zarađuješ lovu
ja sam nabavio trenutno pa600 sasvim solidna sprava za ono što radim imao sam i pa80 sad pa600 i još jednu koju ne prodajemo roland g1000 strašne mehaničke osobine
a ova bolja ona bolja u biti treba za narodnjake par osnovnih ritmova i za zabavnjake uglavnom ostoje na svakoj klavijaturi i svaka valja
a priče ovo bolje ono lošije su mi smiješne
dok nije bilo toliko tih klavijatura naviše se zarađivalo danas tehnika sve jača a sve manja zarada

nele1 23.06.2013 12:55

Jedna klavijatura ce vredeti toliko kolko nego zagreje dupetom stolicu,kada vidim da ljudi u bilo kom aranzeru koriste jos dx11 boje ili sempluju rolanda,toje tuzno,ajde neka mi neko obrazlozi ljudi kupuju motiv i na njemu stavljaju dx boje za e piano pin pong zvuk,niko neiskoristi svoju spravu ni 40% sve se svodi na to uzmi od ovog onog set i prebacuj sa jedne na drugu klavijaturu sa pa800 na pa 600 na pa2,pa3,itako u nedogled,svaka klavijatura je dobro onoliko kolko je neko dobro spremi,samo jos jedno bih reko ljudi nepratite modu i nebacajte pare bez veze ako ste zadovoljni kako vam zvuci vas istrument,nemojte kako korg prdne vi da mirisete,znam ovde brdo ljudi muzicara kako koja sprava izadje kupuju a neznaju vola u dupe da pogode,mislim na kvalitet svirke,bolje bi bilo da uzmu da vezbaju jer klavijatura nerada sama,eto tolko od mene.

tranzit 23.06.2013 13:29

Citat:

Originalno postovano od nele1 (Post 246492)
...nemojte kako korg prdne vi da mirisete...

Fuj...fuj...fuj...=))=))=))=))

sale_band 23.06.2013 14:21

Citat:

Originalno postovano od nele1 (Post 246492)
,znam ovde brdo ljudi muzicara kako koja sprava izadje kupuju a neznaju vola u dupe da pogode,mislim na kvalitet svirke.

E, pa nećemo sad da se vređamo.... ;)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

nele1 23.06.2013 14:39

Hehehehe nisam mislio na yu-midi vec ovde u Berlinu.Hahahaha ,nemoj samo delove da kopas.

sale_band 23.06.2013 16:41

Ivinjavam se, ja to tako, čim se nadjem "na meti", odmah reagujem... ;-)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

nele1 24.06.2013 01:20

Ma opusteno samo mora malo da bude sale,zato smo i tu dase malo opustimo na ovom sajtu
legendarnom.

tranzit 24.06.2013 02:17

Citat:

Originalno postovano od nele1 (Post 246560)
...zato smo i tu dase malo opustimo...

Sve je dobro dok se ne zapustimo... a ima ih, Boga mi, koji se polako ali sigurno zapustaju.:lol::lol::lol::lol:

nele1 24.06.2013 04:34

Ima vala da znas,i cak propustaju hahahahaha tranzit legenda.

martinez 24.06.2013 14:24

nele1
potpuno si u pravu
svaka čast majstorima koji znaju šta da rade sa instrumentom ali mnogo ljud da lovu za nešto da pušta matrice ili fajlove
svirka je otišla u drugi plan samo se priča koliko je jaka klavijatura koliko radne memorije šta može sve da stane koji je set nabolji itd.....
ja kad sam počinjao moram reći isam sam bio ono ova boja ona boja tada je dx11 bio zakon
i tako pričam sa jednim starijim kolegom ova ona boja a on reče momak jebo boje samo posla a sve se odradi sa jednom bojom i s vremenom sam skoto da je u pravu bio
ja sam pa80 sad zamjenio sa pa600 jer je pa80 dotrajala
brat i ja radimo zajedno on ne želi da se odvoji od g1000 mislim da će s njom u penziju zna je kako radi i to je njemu najdraža klavijatura a mnogi nebi više ni da je pogledaju jer eto stara tehnologija
da ne pišem više ode u nedogled

Vux 24.06.2013 15:16

Totalni bojkot klavijature :)

nele1 24.06.2013 17:44

Martinez mogu ti reci da taj pa600 za te pare koje kosta odlican istrument,jebiga sta da kazem drugo ima par mana ali svaki ima mana pogotovo za nas soliste,e bas me interesuje samo kolka ce cena da bude od novog pa900.

ЂолеПФК 24.06.2013 18:23

Verovatno slična Rolandu BK-9.

tranzit 24.06.2013 23:28

Nije bas... recimo, dobra klasa ispod BK-9.

ЂолеПФК 25.06.2013 00:30

Mislio sam na cenu, što se karakteristika tiče tu mi je sve jasno. Skoro sam uživo slušao G70, oduševio sam se.
Edit: Izvinjavam se na skretanju sa teme sa G70icom.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

gogi-japanac 25.06.2013 00:56

Cena ce biti 1800/1900eur. ;)

rolandx 25.06.2013 07:54

Sačekaćemo da je dohvatimo u ruku ali mislim da je poređenje koje je počelo upravo sa BK-9 stvarno neumesno i nije za ovu temu. Opet počinje mešanje baba i žaba i na kraju posle toliko žrtava biće ista priča.. ukusi su različiti i govorimo o dva različita sveta. Tranzit je već krenuo polako da kuje BK-9 u oblake. Nemam ništa protiv i sam radim na X6, ali nema potrebe za tim. Realno je da se od plastike ne očekuje previše. Korgovce će najviše zanimati softver i sama zvučna kartica. Na ostalo smo navikli. Kvalitet tastera, dirki, .... otom potom. U 10 evra da će poređenje dirki biti sa Pa800 :D . U krug.... Ostavimo dakle u ovim temama ,,roland" po strani. Za poređenja otvarajmo nove teme. Verujem da ce biti neophodna Pa900 VS BK-9.


Trenutno vrijeme na Forumu 22:12

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org