YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Biće skoro propast Sveta? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10008)

Vule 05.07.2009 13:49

Biće skoro propast Sveta?
 
Novosti: Biće skoro propast sveta
Nedelja, 5. jul 2009. 12:46



Ako je suditi prema proročanstvu drevne civilizacije Maja, planeta Zemlja odbrojava svoje poslednje dane!? - smak sveta nas očekuje 21. decembra 2012. godine.

Nekoliko vekova pre nove ere Maje su osmislili kompleksni kalendar, za koji stručnjaci tvrde da je najtačniji od svih poznatih. Posle dešifrovanja došli su do zaključka da kraj dolazi za nešto manje od tri godine. Ovu teoriju, sve popularniju u svetu, podržali su i pojedini matematičari i astrolozi, koji su takođe izračunali isti datum za smak sveta, kao i Maje.

Šta bi trebalo da se dogodi tog sudnjeg dana 21. decembra 2012. godine? Tada će se odigrati redak astronomski fenomen, koji se dešava jednom u 230 miliona godina. Sunčev sistem će se izjednačiti sa Mlečnim putem i još dve galaksije će biti poravnate sa našom. U teorijama geofizičara pominju se i radikalne promene elektromagnetnog polja Zemlje, pa čak i zamena polova, što bi izazvalo katastrofu kataklizmičnih razmera. I baš tog datuma, završava se i drevni kalendar Maja...

Narod Maja poznat je po brojnim dostignućima koja su i danas misterija za naučnike. Na primer, Maje su sa neobjašnjivom tačnošću, izračunavali periode okretanja nebeskih tela. Iako nisu znali za teleskope i druge astronomske sprave, smatrali su da godina traje 365,242129 dana. Prema važećem gregorijanskom kalendaru Zemlja se okrene oko Sunca za 365,242500 dana. A tek nedavno, uz pomoć najpreciznijih savremenih astronomskih uređaja, utvrđeno je da godina traje 365,242198 dana. Takođe, ovaj drevni narod je izračunavao trajanje meseca sa tačnošću od 0,0004 dana, a u određivanju vremena za koje se planeta Venera okrene oko Sunca pravili su grešku od samo 14 sekundi na 100 godina. Kalendar Maja sastojao se iz šest delova. Aktuelni, peti deo u kojem mi sada živimo je započet 1987, a završava se 2012. Od 2012. će započeti šesti deo kalendara koji je prazan... U kalendaru Maja je i dan rođenja Isusa Hrista, označen kao dan kada bi trebalo da se dogodi nešto veliko. Označen je period Drugog svetskog rata i još neki važni događaji.

Arheolozi su, prošle godine, u potpunosti uspeli da dešifruju pismo i matematiku Maja, po kojima se predviđa da će 21. decembra 2012. godine nestati naša planeta. Oni su još pre dve hiljade godina dali preciznu tablicu kretanja Sunca, planeta i asteroida u odnosu na Zemlju - za svaki dan. Velika je misterija zašto se ta tablica završava sa 21. decembrom 2012. godine. Mnogi s razlogom pretpostavljaju da su drevni astronomi Maja predvideli da planeta posle tog dana neće postojati.

U spisima Maja se poravnanje koje će se dogoditi tog dana naziva spajanje sa utrobom Velike Majke, odnosno Zemlje. Maje su verovale da ukupan ciklus života Zemlje traje 26.000 godina. Tog dana se očekuje ulazak u šesto doba i, prema njihovom verovanju, šesto doba je, zapravo, prazno i zavisi isključivo od kreatora nove civilizacije.

Kulminaciju ekonomske krize neki teoretičari predviđaju upravo oko 2012. Bez obzira na sve teorije i predviđanja, jedno je sigurno - ako se 2012. ništa ne dogodi, u Londonu će biti održane Letnje olimpijske igre.

Upravo ovog datuma, prema mišljenju i proračunima nekoliko vrhunskih matematičara, planeta će, jednostavnim rečnikom, umesto da uspori, 21. decembra 2012. godine, ubrzati u najoštrijoj krivini oko Sunca, zbog čega će se na površini pretumbati kontinenti i nastaće opšti haos.

Zanimljivo je i da se smakom sveta 21. decembra 2012. bavi i četvrti nastavak filma o legendarnom avanturisti Indijani Džonsu - „Kraljevstvo kristalne lobanje“. U njemu Harison Ford sprečava apokalipsu i pobeđuje sile zla. Film se bavi kristalnom lobanjom, koja je poznata i kao Mičel-Hedžisova lobanja, koju je pronašla Ana, usvojena ćerka F. A. Mičel-Hedžisa (preminula u 101. godini). Verna kopija ljudske lobanje napravljena je od komada kvarcnog kristala i nađena je u Britanskom Hondurasu 1924. godine. Pretpostavlja se da je stara 12.000 godina. Po legendi, smak sveta će nastupiti kada se spoji svih 12 lobanja, upravo 21. 12. 2012. godine.

izvor: MONDO




Pročitah ovo u vestima pa me zanima vaše mišljenje...da li mislite da ne treba verovati u ovakve stvari ili ima razloga za zabrinutost?

Enes-am21 05.07.2009 14:12

hahaha... dobar ovaj dio za olimpijadu...hahaha...

Sejox 05.07.2009 14:14

Procitao sam ovo,vec negdje.

@rolandinjos prijatelju,opusti se malo....;)
Vidis da nas sada prepadaju sa ovom gripom A(H1N1),a prepadali su nas i
ranije sa raznim "smakovima svijeta",sa raznim letecim tanjurima,marsovcima....

Ja licno,zivim zivot ne osvrcuci se na ovakva predskazanja.
Ako ce biti svima,neka bude i meni.
A inace,ako bih se zabrinuo ja ili bilo ko drugi,pobudalicemo za mjesec dana.;)
Opusteno-pa sta bude....

MICKY 05.07.2009 14:15

...
 
@Rolandinjos....
Nema razloga za brigu,vjeruj mi...
Ja sam onaj tip osobe koja se voli baviti ovakvim stvarima i upoznao sam nekoliko ljudi koji nisu bas neki ludi sociolozi i filozofi koji samo kazu neku informaciju da bi skrenuli paznju na sebe.
Ovi moji ljudi su posebni ljudi koji citav svoj zivot proucavaju religiju i uopsteno,zivot.
Ova tvoja prica mi je poznata,jer sam je vec jednom cuo...
Kada sam bio u drustvu tog moga prijatelja,u tom momentu je naisla jedna moja drugarica koja je spomenula ovaj datum i ovu godinu.
Moj prijatelj ju je samo pogledao,nasmijao se i rekao da to nije tacno...
Znaci smak svijeta se nece dogoditi 2012...
Ako malo bolje procitamo vjerske knjige,mislim na vjerske knjige krscana pravoslavaca i muslimana,i ako ih dobro analiziramo naci cemo tamo u njima tacan datum smaka svijeta i tacno vrijeme kada ce se to dogoditi!
Mnogi ljudi kazu da niko ne zna kada ce nastupiti smak svijeta???
Ali zasto se ne bi znalo???
Bas se ta informacija treba znati i treba se spremati za taj dan i uopsteno treba biti spreman za sve sto je takve tematike...
Uglavnom,smak svijeta nece nastupiti 2012,to je sigurno.
I jos jedna cinjenica...
Ljudi koji se boje smaka svijeta su oni koji bi da vjecno zive i koji ne cijene svoj zivot,a ljudi koji se ne boje smaka svijeta...e to su pravi ljudi.
Toliko od mene!

alen248 05.07.2009 14:15

Daj Rolandinjos mani se ovakvih tema jos nam samo to treba!

aleksandar031 05.07.2009 14:19

sta bude, bice
sta ne bude,nece biti:D

Vule 05.07.2009 14:31

Ej Kolege...samo da vam kažem,nemojte mene tešiti,ne plaši se Roki ni malo...:lol:...nego,zanima me diskusija na ovakvu i slične teme,ipak ovo objavljuju "ozbiljni" mediji...:-"


I mi Milana Tarota za trku imamo...:lol:

DjoleBn 05.07.2009 14:36

Meni odgovara, ja digao prije mjesec dana kredit na 5 god :D :D :))

Vule 05.07.2009 14:40

Još ako imaš grejs period od godinu dana skoro i da ne moraš da ga vraćaš...:lol:

BoleroBend 05.07.2009 14:41

Citat:

Originalno postovano od Sejox (Post 92927)
a prepadali su nas i
ranije sa raznim "smakovima svijeta",sa raznim letecim tanjurima,marsovcima....

brate i druze sejo, nisu nas prepadali oni postoje..bar ovi drugi
smatram da samo neinteligentan i prilicno naivan um moze da veruje da smo jedini u vasioni.

-7. avgusta 1998.god sam sam se uverio u postojanje pomenutog.
daj dan cu pamtiti dok sam ziv jer dobro znam sta sam video i doziveo.
-moguce da je zabluda da "marsovce" tretiramo kao male zelene, ali postojanje "leteceg tanjira" svakako da nije, u sta sam se tad uverio

boli me uvo ako mi se ljudi u narednim postovima budu smejali, ali sa mnom je bilo jos ljudi koji su videli isto..
na kraju krajeva bas me briga dal ce neko verovati ili ne, samo mislim i da najznatizeljniji bi se prepali jer u coveku jednostavno postoji strah od nepoznatog i to je to.

a za smak sveta..mozda ce biti nekih krupnih dogadjaja ali u "nestajanje" cisto sumnjam.

Sejox 05.07.2009 14:42

Nekome je smak svijeta,kada ostane bez posla....
Nekome,ako je stalno kokuz....
Nekome,ako ga je prevarila zena....itd,itd,itd....

Ovi "smakovi" su gori od "pravog" jer znas da se to ne dogadja svima,nego
tebi i jos nekome.
A "pravi" bi trebao "svima po spisku"....;)

@BoleroBend

Ja nigdje ne napisah,da smo mi jedini u vasioni.
I nisam te skontao,sta si htio da kazes i da li je meni upuceno.
Nadam se da nije-pretpostavljam.

Pozdrav,

b.o.Y.c.h. ČK 05.07.2009 14:47

@Boleroband
Šta si vidio? ajd podjeli baš me zanima..

Vule 05.07.2009 14:49

Jedino malo zbunjuju ovi podaci vezani za te kalendare drevnih Maja...malo sam googlao po netu i pronašao dosta pisanih stvari na istu temu...svakako postoje odredjeni argumenti koji govore u prilog toj teoriji o "nečemu velikom" što će se desiti,jer se dosta toga već poklapalo sa njihovim predvidjanjima,mada,kad pogledamo u rikverc nama se već toliko toga "velikog" izdešavalo u poslednjih deceniju dve, da stvarno ne znam da li nas još nešto može iznenaditi...meni i marsovac sad da dodje na kafu ne verujem da bi se uznemirio,još bi mu slatko i vodu ponudio...:lol:

BoleroBend 05.07.2009 14:49

pa kako ne vidis. citirao sam te, "razni smakovi sveta, marsovci" itd. to mu dodje kao podsmeh el tako?
ako nije izvini, vec sam pomislio da ti kao "glas razuma" mislis tako..e onda reko svasta ;)

hteo sam da kazem, ne tebi, nego, vise u vidu izjave, da je suluda pomisao misliti da smo sami u tolikom svetu nebeskih tela, te da je samo zemlja naseljena. eto

makikorg 05.07.2009 14:56

a ja bas tad resio da se zenim... :(

bandza 05.07.2009 15:19

Nije tacno da su Maje prorekle smak sveta!Ali ce to svakako biti sjajan film 2012!Na internetu postoje strucnjaci koji tumace kalendar drevnog naroda Maja i kazu da je to ono u fazonu nidje veze....Ali da se ne bi ja upustao u dalju diskusiju jel bi dugo trajalo samo cu reci da je 2012 samo kraj jednog od ciklusa...Niko nije rekao smak sveta.To se malo sad pravi marketing varijanta za opasan film koji ja ne znam ni da li je izasao ili tek treba!Toliko o tome.

Sejox 05.07.2009 15:20

@BoleroBend

To sto si ti vidio,vidio si i imas naravno pravo da pises o tome.
Znaci,to je bilo prije 11 godina i nema ih vise?
Takodje i pisanja u raznim medijima,osim onim specijalizovanim za tu tematiku,
su se drasticno smanjila.
Mogli bi mi i nadugo i nasiroko o ovome,ali nije tema.
Ja vjerujem ono sto vidim svojim ocima.
Dakle,hocu da vidim "vanzemaljca" da samnom ili s tobom,ili sa bilo kojom
drugom osobom sjedne i popije kafu,uslikamo se i dovoljno.
Teoretski postoje ali prakticno ne.(bar jos ne)
Mozda ce ovo ispasti neinteligentno ili naivno,ali ja tako razmisljam.
A ono "Glas razuma" nema veze sa ovim.Razuman mora imati dokaze argumente,i vjeruje svojim ocima i usima.

Malo od teme,ali...toliko.

Vule 05.07.2009 15:22

@ Bandžo...tačno je da je 2012. godina kraj jednog ciklusa ali nisi napisao da je kalendar za ciklus nakon ovog potpuno prazan...:-O...kao i moj sa zakazanim tezgama za tu godinu...:lol:

mimiki 05.07.2009 15:31

to Srbiju nece sigurno da zahvati ima svi da dodju na nase prostore ipak smo mi daleko od sveta :lol: kad dodje taj period ima da budemo glavni konacno:lol:

keka 05.07.2009 16:12

Momci i djevojke pozdrav svima, iako se nejavljam cesto svaki dan sam po par puta na ovo siteu i upucen sam u vecinu tema. Naravno neke teme koje me podstaknu (dali na ozbijan ili humoristican nacin) da dam svoj komentar to i uradim. Tako i ova tema koju je poceo nas Ronaldinjos me potaknula da dam svoje misljenje .
Posto su taj kalendar velesvjetski arheolozi iskopali iz piramida starih Maja i proucili i nekim poredjenjima doveli u vezu sa dogadjaja iz nase dalje ili bliske proslosti neznaci da je to sve tacno. Tek kada taj kalendar bude potvrdjen identicnim i tacnim poredeci ga sa kalendarom, koji takodje treba da bude iskopan iz piramida, jos starijeg naroda cije ime jos neznamo, u Visokom. Eh onda cu ja da se ZABRINEM!!??.
:) :) :)

zeljko 05.07.2009 16:23

I da ne dodje smak svijeta unisticemo se sami polako al sigurno vec smo poceli,po meni bih bolje bio smak svijeta,nebih se vise patili.Pozdrav

ERKOOO 05.07.2009 16:52

Procitao sam ovo iz dosade...et malo zanimljivo napisano al u ove gluposti ne vjerujem! Niko ne moze proracunati ni znati kad ce smak svijeta osim stvoritelja-Boga! Ljudi vise ne znaju sta da rade,nemaju vise sta da izucavaju pa kontaju nesto cime ce zacuditi sav svijet,jednostavno smijesnooooo! Boze sacuvaj

Vaxter 05.07.2009 17:39

@keka
Nisu li Osmanagicu opovrgli sve dokaze da je to uopshe piramida u Visokom

milanche007 05.07.2009 17:44

da mi je znati koji su to sektasi koji truju ovaj napaceni narod,njih sve treba zatvoriti ili poslati na prinmudni rad.puteva nikad dosta,tu bi bili korisniji.
u potpunosti se slazem sa nim sto je erko rekao,samo Bog zna kad ce biti propast sveta.

cash 05.07.2009 18:06

21.12.20012. znaci tu pa da Petak (dan u sedmici) a prema Kur anu sudnj dan ce da bude na Petak.. znaci ima smisla...xd

Millan 05.07.2009 21:42

Bas smo jednom posle neke tezge dosli na temu smaka sveta, sta bi bilo kad bi bilo.... Na sta je nasa koleginica prokomentarisala: Bas me briga, ja imam tetku u Australiji, otici cu kod nje!=))
Tako da cu je zamoliti da povede i mene....:lol:

zsimonovic 05.07.2009 22:03

Ne bojte se drugari,necemo mi to doziveti sigurno.Treba da se izdesava jos dosta stvari i da propadne nacisto svet i mnogo,mnogo ljudi da strada od ratova,gladi,zemljotresa i drugih nepogoda pa tek ce posle toga uslediti smak sveta.Masoni i iluminati (Satanisticki podanici) rade na unistavanju sveta.Sledi i zigosanje koje se pominje u Bibliji od strane istih.Novac nece postojati vec ce biti digitalizovan i sve ce ici preko banaka i kartica tako da ce satanisti imati uvid koliko ko ima para (Nema slamarica).Ugradjivace se cipovi u neki deo tela gde ce biti memorisani svi podaci,tu ce biti podaci iz licne karte,zdravstvene knjizice,navigacija,prisluskivaci itd.Oni ce i izazvati treci svetski rat,radice na tome da bude jedna vera u celom svetu na cijem ce celu biti ANTIHRIST koji se pominje u Bibliji.Pogledajte sledeci prilog:


YouTube
You need to upgrade your Flash Player
A sve sto se desava,narocito u poslednje vreme,vodi ka ovome!Nazalost!Mada,ne treba razmisljati o tome,treba voditi normalan zivot i cuvati se od zlih ljudi i naravno moliti se Bogu kao i ne ciniti losa dela,ili bar se truditi da ih sto manje cinimo.

E.R.O 05.07.2009 22:49

nisu li bas svjetske vodje oni koji i promoviraju religije, a medju njima i krscanstvo da bi lakse kontrolirali zaludjene mase???

Sejox 05.07.2009 22:52

@Vaxter

Osmanagicu nisu zvanicno opovrgli njegove tvrdnje,da kraj Visokog postoji
piramida.
Isto tako,niti on nije ponudio argumentovane dokaze da to jeste tako.
Mislim ima tu raznih prepucavanja,i pametnih ljudi,naucnih radnika ali i onih
koji bi da bez obzira na sve,da izvuku neku materijalnu korist.

A inace,imali smo mi u BiH,tacnije u Hercegovini,u mjestu Gabela kod
Capljine i "TROJU".......Tako je tvrdio onaj meksikanac Salinas Prajs....;)

Uglavnom,nema istrazivackih radova ove godine,niti se sta o tome govori.

gega 05.07.2009 23:22

?
 
Ova tema je stvarno interesantna...a i mishljenja nekih clanova.
Sto se novinskog clanka tice,sigurno su sa ovom temom podigli tiraz...:)

Prvo ne mislim da cemo mi lelemudi (citaj covek)izracunati kada ce doci sudnji dan ,iako se oduvek trudimo da damo naucno objashnjenje za sve sto se oko nas zbiva i sto nas okruzuje .
Sta kako i zasto.... I sto je najgore vjerujemo u to pa se tokom niza godina ispostavi da to i nije bash tako.. najprostiji primer zemaljske kugle koja je jedno vreme vazila kao pljosnata..pa okrugla a na kraju elipticna.

Kroz to trazenje naucnog objashnjenja zadiremo u podrucja koja ne bi trebala da se diraju pocev od manipulacija gena biljaka... preko coveka.
Oduvek su ljudi vjerovali u nesto,u Boga il u neke druge sile, to je davalo utehu snagu i nadu u opstanak .
Licno ne vjerujem u prorocanstva kojekakvih novina , ako treba nesto da se desi,desice se bez najave...ili bar bez najave preko novina.
Mislim da niko od nas u stvari i ne zeli tacno da zna kada ce...a ako slucajno padne takva pomisao na um,bude prognana jer se u podsvesti bojimo vise no sto smo spremni priznati....

Iskreno..dali bi neko stvarno hteo znati sta mu donosi sudbina (sutra)?
Ja ne !
Pozdrav

Burli 05.07.2009 23:33

Za "piramide" u Visokom se sa sigurnošću jedino zna da nisu imale građevinsku dozvolu kao ni urbanističku saglasnost... ;)

Ja sam tog dana obavljao najnormalnije funkcije, ovaj, jutarnje, zaljevao sam pesticidima polje iznad Bukovice...
http://www.youtube.com/watch?v=3RPhu-Kdm0E

Vaxter 06.07.2009 01:53

@sejo
Chitao sam neke tekstove o tome po netu, i ono shto sam video su poprilichno chvrsti kontra-dokazi.
U sushtini, tvrdi se da je prirodni fenomen u pitanju.
Nije nemoguce...
Vecina zna za Djavolju Varosh...
Sad, Osmanagic josh nije dao nishta u korist svojih tvrdnji, tako da se cheka njegov potez.
Problem je shto su ovi nauchni radovi, koje sam chitao, izdati pre 3 godine...

Sejox 06.07.2009 02:12

@Vaxter

Situacija oko "piramida" u okolini Visokog je prilicno konfuzna.
Najveci broj naucnih radnika iz te oblasti,smatra da je to neka vrsta
prirodnog fenomena i ja se slazem s njima,sve dok me neko pravim materijalnim
i naucnim dokazima ne razuvjeri.
Do sada,osim onih kamenih blokova,cudnog izgleda nije pronadjeno nista
sto bi asociralo na postojanje zivota,u nekom vremenu-kao,ljudski skeleti,
posudje,orudje,oruzje....itd
Inace,nastavak istrazivanja iziskuje veliki novac,kojeg izgleda nema,pa koliko sam upucen tamo se nista i ne radi.

AndrijaGM 07.07.2009 12:05

Evo i prvih zvanicnih informacija
 
Dosli mi neki Jehovini svedoci na vrata =)) - nose neku artiju, salim se malo, stigao je neki propagadni materijal sto se tice smaka sveta, sad hoce da kupimo knjige da naucimo kako da prezivimo taj smak... Ima i neko predavanje mislim da je cak u Beogradu... Situacija je dramaticna, ko se bude edukovao prezivece =))=))=)) , a ko ne pricace o njemu oni sto prezive... Sta vi kazete???

milanceshow 07.07.2009 13:14

Tek sam sad procitao temu i ne mogu da verujem da ce opet propast sveta!:D

grandia 07.07.2009 13:33

momci, posto svako kaze ono sta on misli, zelim i ja da kazem sta mislim ...


mislim da ne verujem u nista. jedino u sta verujem je logika. ipak pripadam onoj grupi naroda koji ne zeli da vredja ni jednu religiju na nasoj planeti (mislim na vece vjere). postujem sve religije i ako ne verujem u njih.

kao sto kaze jedna recenica a vi isto to znate:
verovati = nista ne znati ...
ili svabski: glauben = nichts wissen

imam dosta prijatelja i familije koji su clanovi jehovini svedoci pa su uvek malo po malo pokusali da mene i moju uzu familiju ugovore kako bi i mi bili clanovi te vjere ... rekao sam im bez ljutnje, ali ne mogu uopste pristati na to da me neko ubedi nego sam bog. kad bi ja pristao na ubedu nekog normalnog coveka kao sto sam i ja, osecao bi se da sam prodao svoj mozak i misljenje o nekim stvarima. to ne dolazi u obzir.

za mene vazi ova logika: kad se vise njih svadjaju ko je u pravu, ne verujem ni jednom dok se sam ne uverim. znaci hriscani kazu da su oni u pravu, muslimani kazu oni, jevreji takodje itd. ... il jedan laze il svi ....

a to vazi i za smak sveta (da se vratim na temu) ... neko nas laze i to kako!

ne mislim na clanove ovog sajta nego uopste na sve naucnike, professore i glavne osobe svoje religije.

za mene nauka i religija ne pashe nikako zajedno ....

pozdrav

E.R.O 07.07.2009 13:42

@grandia
I meni isto nije zdravorazumski kad vidim da ljudi vjeruju u boga samo zato sto su rodjeni u toj i toj vjeri, a da nisu sami pronasli Boga i iskusili neko iskustvo koje ih je uvjerilo u postojanje velike face na nebu...
Kad je vec Majka Terezija jedna od najsvetijih osoba u novijoj povijesti u svojoj knjizi napisala da je cijeli zivot sumnjala u svoju vjeru prema Bogu...
Kako onda ljudi tako olako slijede svoje religijske vodje samo zato da se ne bi isticali od svoga drustva?

Plavkica 07.07.2009 19:20

Hm...interesantno.....
Nekako vise verujem u prorocanstvo Tarabica....
Tako da "smak sveta" bi trebalo da bude nestanak najmladjeg kontinenta na svetu( u ovom slucaju to je Australija), a nakon nje i potop Amerike....
A, opste je poznato da je balkansko poluostrvo najstarije kopno na planeti Zemlji, pa samim tim mislim da nama taj "smak" nista lose nece donijeti...
Cak stavise, konacno ce nam "svanuti"!:)

EmirTotic 08.07.2009 00:44

Ma to je neki trip i zvaka da se poveca tiraz novina kao sto neko vec rece... Jednostavno, koliko je svet sve vise izvestacen i izopacen nista me ne bi zacudilo. A sto se Boga tice, ljudi veruju da je na nebu, a popeli su se na mesec, tako visoko, a njega nigde nema... Znaci, istripovali su to da bi pobegli od svojih problema. To je moje misljenje...
Tako da, DjoleBn-vracaj kredit polako =))

tranzit 08.07.2009 01:32

A sto bi Emire Bog bio na nebu... i da li je uopste Bog bilo gdje ili je mozda ipak svugdje. Ljudi svasta i u svasta vjeruju pa ne bi bas mnogo trebalo obracati paznju na to. Jesi li ti bas siguran da su ljudi bili na Mjesecu ili je to samo bila jos jedna od bajki u koju smo povjerovali a da nismo u nju posumnjali ni jednog jedinog momenta. Bar tada ne. Na svu srecu u novije vrijeme se ovakve sarene laze ne prihvataju bezuslovno. A to mlacenje prazne slame o smaku svijeta bi moglo da se uzme kao dobar vic ama izgleda da mnogi ucesnici u ovoj diskusiji ne znaju za salu... vrlo su ozbiljni u raspravi.


Trenutno vrijeme na Forumu 07:40

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org