YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   korg pa500 hitnooo!!!!!!!!! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23088)

bosanac aki 29.06.2012 17:54

korg pa500 hitnooo!!!!!!!!!
 
hitno uskoro imam gazu dali se moze pojacati mikrofon na korg pa500 hitnoo!!!!!!!

nesaband 29.06.2012 21:08

o kakvom ti mikrofonu pricas?gde da se pojaca?
budi malo konkretniji sa pitanjem,niko ovde ne zna da cita misli?

sunajko 29.06.2012 21:37

Aki, pa500, nema vokalizer i mikrofon ne ide u njega. Brzo ga menjaj za pa800,..... pa guraj mikrofon

bosanac aki 30.06.2012 11:13

Sunajko u pa500 ide mikrofon samo se jako slabo cuje i sad neznam dal se moze pojacati to?

nesaband 30.06.2012 11:59

neces moci nista da uradis da bi koristio mikrofon preko pa500.
U stvari moze ali je to komplikovano i trebalo bi ti predpojacalo sto stvarno ne vidim da bi neko tako koristio mikrofon.
Zasto bi to radio?sta zelis sa tim da postignes?

zukae 30.06.2012 12:31

@Bosanac Aki to ti je Line in na pa500 nije Mic in. Znači nije namijenjeno za mikrofon i zato se i slabo čuje.
A i kad bi se bolje čulo (kako nesa kaze sa predpojacalom) dobio bi suh vokal bez efekata.

Znači treba ti mikseta sa ulazima za mic. i efektima.

bosanac aki 30.06.2012 13:21

ahaa hvala i sta mogu s tim ulazom radit a sta mislite jer dobra mikseta s ulazima za mikrofon i zvucnicima behringer

zukae 30.06.2012 14:13

Boehringer je jeftin, dakle koliko para...
Imaš najjeftiniji boehringer xenyx 1002FX (ovo fx znači da ima efekte). Ima dva ulaza za mikrofon. Sa ovom miksetom ti trebaju aktivni zvučnici, tj da imaju u sebi ugrađeno pojačalo.

sale_band 30.06.2012 14:28

Zasto lepo ne iznajmis ozvucenje od nekoga ko se bavi time malo profesionalnije??
Ovako, sudeci po tvom iskustvu, sta god da uzmes neces biti siguran kako da ga iskoristis, sto ce dovesti do loseg zvuka i loseg imidza za tebe...

pozz

bosanac aki 30.06.2012 14:41

a morat cu nac nekog ko iznajmljuje u zg i iznajmit

nesaband 30.06.2012 14:49

Citat:

Originalno postovano od bosanac aki (Post 219147)
ahaa hvala i sta mogu s tim ulazom radit a sta mislite jer dobra mikseta s ulazima za mikrofon i zvucnicima behringer

u taj ulaz mozes da prikljucis drugu klavijaturu.

bosanac aki 30.06.2012 14:52

ahaa puno falaa i oprosti te na velikoj smetnji

Miki0 01.07.2012 16:57

U pravu su sto su ti rekli da ti treba predpojacalo da bi mikrofon se cuo na zvucnicima PA500 ili na izlazima za pojacalo, s tim da ti jos kazem da kao predpojacalo mozes koristiti zvucnike od kompjutera jer oni u sebi imaju pojacalo.

milos511 01.07.2012 18:40

meni je malo nejasno to oko zvucnika od kompijutera... Oni koliko ja znam imaju u sebi pojacalo, a ne predpojacalo, sto opet koliko ja znam nije isto. Pojacalo treba signal da napravi takvim da pobudi zvucnike, a predpojacalo treba da pobudi recimo mikrofon sto u svakom slucaj nije isto... Mozda nisam koristio dobru terminologiju ali mislim da je sustina dobra, i da se kompijuterski zvucnici nemogu koristiti za te stvari... Mozda i ja gresim?

bosanac aki 01.07.2012 20:11

aj mi samo reci na koji sad ulaz da spojim kompjutorske zvučnike

gagan 01.07.2012 20:41

Ja imam miksetu 1202 fx beringer , i jednu aktivnu kutiju , radi to ko top za manje svirke tipa soba ili neka malo veca prostorija , a tek da imam i jos jednu aktivku , ma brate netreba ti vise , u tu miksetu ukljucujem mik i sint ona ima dsp procesor efekte nije nesto al vrsi poso , kako i drugi kazu ,, kolko para tolko i muzike . Hm , kako nas placaju i kome sve sviramo , to je premija

bosanac aki 01.07.2012 20:42

ahaa i za kolko bise mogla kupit ta mikseta

nesaband 01.07.2012 21:39

@bosanac aki,jesi ti muzicar ili ne.Ja te bas i nerazumem najbolje da se bavis muzikom a da bas nista ne znas i da nisi upucen niusta!!!!!

Ne bi bilo lose da nam se predstavis koliko dugo sviras,bavis se muzikom kao hobi,umes li da sviras ili tek ucis.Ovako sticem utisak da postavljas pitanja tek da bi nesto pitao a to ne doprinosi ni tebi ni drugima,i skaces sa teme na temu.

Miki0 02.07.2012 06:18

Citat:

Originalno postovano od bosanac aki (Post 219248)
aj mi samo reci na koji sad ulaz da spojim kompjutorske zvučnike

Sasvim je jednostavno spojiti mikrofon na kompjuterske zvucnike, s tim sto se on na tim zvucnicima nece cuti nesto puno, jer u tom slucaju to pojacalo od zvucnika sluzi kao predpojacalo. Evo i kako se treba spojiti: na kutiju od subwoofera od zvucnika, jer se obicno u njoj nalazi to pojacalo zvucnika od kompjutera na aux in (line in) spojis mikrofon (zavisi kakav ti je prikljucak na mikrofonu mozda ce ti trebati i kakav prelaz), a umjesto izlaza na male zvucnike koristis kabal kao izlaze na pojacalo. Ja sam to probao i siguran sam da radi. Radi na svim kompjuterskim zvucnicima sistema 2.1 (subwoofer + 2 mala) ili 5.1 (subwoofer + 5 malih). Samo je bitno da imaju line in.

bosanac aki 02.07.2012 07:34

druze ja sviram 2 godine i zelio bi u buducnosti svirat profesionalno kao svoj posao...gospodine miki hvala na objašnjenju

sale_band 02.07.2012 10:23

Citat:

Originalno postovano od Miki0 (Post 219283)
na kutiju od subwoofera od zvucnika, jer se obicno u njoj nalazi to pojacalo zvucnika od kompjutera na aux in (line in) spojis mikrofon (zavisi kakav ti je prikljucak na mikrofonu mozda ce ti trebati i kakav prelaz), a umjesto izlaza na male zvucnike koristis kabal kao izlaze na pojacalo. Ja sam to probao i siguran sam da radi. Radi na svim kompjuterskim zvucnicima sistema 2.1 (subwoofer + 2 mala) ili 5.1 (subwoofer + 5 malih). Samo je bitno da imaju line in.

Jel' se ti salis ili???
Ne znam idakle ti ideja da bilo koji mikrofon spajas u "line in" na bilo kom uredjaju?

tranzit 02.07.2012 12:34

Citat:

Originalno postovano od Miki0 (Post 219230)
...s tim da ti jos kazem da kao predpojacalo mozes koristiti zvucnike od kompjutera jer oni u sebi imaju pojacalo.

Ne dezinformisi covjeka vidis da je na pocetku i da ima jos problema sa osnovnim pojmovima, pa jos ti dolazis sa totalnom nebulozom... samo mu jos to fali.







@bosanac aki
Jedini nacin koji postoji da prikljucis mikrofon na PA500 je ili neko mikrofonsko predpojacalo (imas ih vec za dvadesetak eura a jedina mana kod ovog nacina prikljucenja je sto nemas nikakvih efekata potrebnih za vokal) ili neki manju pasivnu miksetu (po mogucstvu sa efektima, a ni oni nisu nesto posebno skupi). Sve te vratolomije sa kompjuterskim zvucnicima odmah zaboravi, pogotovo ako hoces, kako kazes, profesionalno da se bavis muzikom (sta god to kod tebe trebalo da znaci).

bosanac aki 02.07.2012 12:43

ee druze fala ti a jerbi se bolje culo s predpojacalom onda

tranzit 02.07.2012 13:32

Ne da bi se culo bolje vec bi se culo onako kako i treba da se cuje. Optimalno rjesenje.

sale_band 02.07.2012 13:48

Mislim da nas Aki malo zeza, blago receno...

bosanac aki 02.07.2012 16:52

ljudi moji ne zezam vas nego je to tako kad predes sa roland d50 na korg pa500 pa skoro nis ne kuzim a dali ima tih predpojacala u srbiji i do kolko bi kostalo

milepsr 02.07.2012 16:57

Imas i kod tebe u komsiluku a kamoli u Srbiji. A koliko kostaju, pa koliko para toliko muzike, kao i za sve na ovom belom svetu.

bosanac aki 02.07.2012 16:58

u zagrebu na njuškalu trazim i nema dali ima koji za 20 - 30€ a daje dobar

milepsr 02.07.2012 17:17

Imas 406 oglasa u toj kategoriji, i nije moguce da nema nista.

Mozda za 20-30e ima, ali da je dobro, nije.

Zar ces da stedis na alatu koji ti donosi novac ? Tj, da se preformulisem, da li ces da stedis na alatu od koga ti zavisi da li ces uzeti novac ?

bosanac aki 02.07.2012 18:20

aa cuj imas pravo ipak cu nagovorit starog i to uzet ajj fala svima jos jednom

zukae 02.07.2012 20:06

Aki pa ti opet hoceš predpojačalo. Dobit ćeš suh glas na klavijaturi, nemaš ništa od toga. Trebaju ti efekti. Efekti ti daju punoću glasu. Zamute ti i podrhtavanje glasa pa te malo ohrabre da pustiš glas, onda i bolje počneš pjevat. Zato svi pjevamo kad se tuširamo, dobijemo hall efekat u kupaonici, pa se oslobodimo.
Traži miksetu sa efektima, moći ćeš onda prikopčat i gitaru, MP3 player i pjevačicu :D
Dodato:
Ustvari sve je ovo već obrađeno:
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz1zURvKAVj
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz1zURvKAVj

bosanac aki 02.07.2012 21:19

fala ti al sad neznam nija sam da kupim ako kupim miksetu treba mi i zvučnik i eto vec na 1500kn a zasad nemam te pare

nesaband 02.07.2012 23:03

@bosanac aki

ovako ces samo baciti mozda 20-30 eura ali opet neces moci da pevas nista na tezgama na taj nacin ,jedino ces sebe nolje cuti i to je samo mlacenje prazne slame.

nikadvisekorg 03.07.2012 00:42

ja mislio ovaj hitno prodaje pa500 ala ti je naslov teme.....

Sejox 03.07.2012 01:24

Kakav naslov,takva i tema.Nesto kao TV sapunica.Bar meni tako lici.;)

Salu na stranu.
Ovdje na temi ,kad se sve procita,ucestvuju i veoma strucni ljudi i daju savjete,shvatajuci da se niko naucen nije rodio i da treba pomoci.

Medjutim,decko,nema ni miksetu,ni novac a ni "zvucnik".(za informaciju-kupuje se par zvucnika - znaci treba bar 2 kom)
I sad ja onako nesto razmisljam,o toj "hitnoj gazi" sa milion uzvicnika u naslovu,bez ikakve opreme za nastup,i sa budzetom,koji bi trebao da bude kao neki dzeparac.Ne moze se bas tako lako na "gazu".;)

tranzit 03.07.2012 01:58

Vrlo dobro i nadasve veoma logicno zapazanje i zakljucak. Aki, da bi dobio, moras i da das, sto vazi i kod ostalih zanimanja, ama u ovom posebno.

Sejox 03.07.2012 02:14

@tranzit

Drugar,pa ti bar znas da je nekada,u jednom bendu od 5-6 ljudi "najskuplje radno mjesto" bilo - klavijaturista.;)
Ovdje iskljucujem harmonikasa sa top modelom harmonike.
A sada pogotovo,kao "one man band".

Miki0 03.07.2012 06:24

[quote=tranzit;219303]Ne dezinformisi covjeka vidis da je na pocetku i da ima jos problema sa osnovnim pojmovima, pa jos ti dolazis sa totalnom nebulozom... samo mu jos to fali.


Ja nikoga ne dezinformisem. Sve ovo sto sam napisao je 100 % tacno i isprobano, jer sam se licno uvjerio u to. Dakle spojim mikrofon na line in zvucnika, a potom out na PA500 i na kraju PA500 na pojacalo. Sve se cuje dobro.

nesaband 03.07.2012 07:04


"Ja nikoga ne dezinformisem. Sve ovo sto sam napisao je 100 % tacno i isprobano, jer sam se licno uvjerio u to. Dakle spojim mikrofon na line in zvucnika, a potom out na PA500 i na kraju PA500 na pojacalo. Sve se cuje dobro"



i gde je tu prikljucen mikrofon preko PA500????A drugo,ovako kako si ti objasnio cak ni meni nista nije jasno.

nemoj to da radis!Ako ne znas da objasnis onda nemoj ni da pises.

Miki0 03.07.2012 07:12

U ranijim postovima sam napisao detaljno kako se to radi, tako da mi se vise ne pise, a ko ne razumi i nece da cita to je njegova stvar. Znam da sam 1 000 000 % u pravu , a ko ne vjeruje ne mora. Ja sam covjeku zelio da pomognem i bitno je da je on razumio sta sam napisao.


Trenutno vrijeme na Forumu 11:20

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org