YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Stalci (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Koji stalak (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5522)

MileGuerrini 12.08.2008 19:42

Koji stalak
 
2 Privitaka
Ljudi, trazim pomoc.
Uvjek sam svirao klavijature na stalke rucne izrade a sad bi konacno uzeo novi!
Tu pocinje dilema da li SPIDER PRO ili Ultimate Apex????
Da li netko ima iskustva s njima (sa spiderom znam da ima), jer me zanima samo VISINA (stalka) i stabilnost? (ultimate mi se vise svidja :p)

LJUDI POMAGAJTE!!!!:(

P.S.I molio bi informaciju i savjet gdje kupiti u HRVATSKOJ?

ognjen-ogy 12.08.2008 20:11

Meni se lično više sviđa Spajder ....

zsimonovic 12.08.2008 22:28

Brate,veruj mi da ti je bolji stalak spider zbog toga sto su nogice odozgo prema dole pa je zbog toga stabilniji.Na ovom drugom stalku nogice su postavljene ravno na tlo pa ako je malo kriva bina ne mozes lako da ga namestis,da ne klima.Cak i kod spajdera je problem sa 4 nogice pa kad je neravna bina moram da trazim polozaj stalka da nebi klimao,ovaj drugi vec da ne pricam.Najzadovoljniji sam bio na Proelov kosi stalak sa 3 pobadajuce nozice.On se najlakse postavi i nema sanse da klima zbog 3 nogice a i cvrsci je od ova dva samo sto su ova dva modela mnogo lepsa i modernija.Meni je spider jednom prilikom pao i slomila se nozica posto su zglobovi od spialtera,mekog materijala pa sam morao da varim i nalivam olovom i armaturu sam ubacio da bi ga ojacao.Sad radi ali se uvek plasim da oped ne dozivi istu sudbinu.Proelov mozes da bacis sa teceg sprata i nece nista da mu fali.Pozdrav!B-)

medino 12.08.2008 22:37

bas kao sto sam ja u jednom postu i rekao,spider je samo lep i nista vise...svirao sam na proel,pa prodao i kupio spider,radio 3 svirke i poklonio ga ortaku i kupio sebi stari dobri proel...

Denky Pecanin 12.08.2008 22:48

samo proel...

harisfaz 14.08.2008 19:51

samo spyder

milanceshow 15.08.2008 05:41

Citat:

Originalno postovano od medino (Post 46349)
bas kao sto sam ja u jednom postu i rekao,spider je samo lep i nista vise...svirao sam na proel,pa prodao i kupio spider,radio 3 svirke i poklonio ga ortaku i kupio sebi stari dobri proel...

Mogo si meni da ga das....Ja bi ti dao i neki euro pride.......:D

Salim se ja malo......pozdrav brate......;)

medino 15.08.2008 07:25

ha,ha,ha...pa i on mi dao neki evro ali sam mu to dao tako jeftino da je bolje da kazem da sam mu ga poklonio nego prodao...pa milance,tebi bi morao da ga poklonim stvarno,zbog onog piva sto dugujem,a po svemu sudeci nista od toga da banem u nis ovih dana ko sto sam planirao...vidimo se bratic...

Dule Va 15.08.2008 09:26

Ovde kod mene svi imamo lose iskustvo sa spajderom svima je pukao taj deo napravljen od špialtera,našli smo čoveka da nam izlije isti takav od aluminijuma,za deo nam je naplaćivao 5000din po komadu/bolje nego da ga baciš/
Ja razmišljam o skeli mislim da je to opet nekako bolje od svega.

milan_lekic 15.08.2008 13:16

samo spider neces se pokajati cini mi se da apexa ima cedo klaviaturista mile kitica

Marco7 15.08.2008 13:55

.....
 
Samo SPYDER PRO i nista drugo!

dominik 15.08.2008 14:17

Ja imam proel, i više sam nego zadovoljan s njim. Imam odličan pregled na obe klavijature, što kod spider-a nije slučaj. A i niži je, medjutim ja ga planiram kupiti i kuburiti s njim samo zato što je stvarno lijepo ga vidjeti na bini!!!!

medino 15.08.2008 14:25

ha,ha,ha...pa ovako mozemo do prekosutra samo ovaj,samo onaj,samo taj i nijedan....svako ima neko iskustvo ,svoje misljenje i to je to...a ti druze,pici u neku radnju koja ima oba stalka,probas jedan,probas drugi i izaberes sebi po svojoj zelji i kraj...zar ne ?(%)

dominik 15.08.2008 14:28

I na kraju čovjek se odluči za Quik Look-ov!!!!hahahahaha

MileGuerrini 15.08.2008 18:35

Ljudi, a koji je to model PROELov koji je isto dobar?

Marco7 15.08.2008 18:39

...
 
Mile buraz prvo vidi sta ces da stavljas na stalke!Moj primer jer koristim Spyder Pro: Imam Pa1xPro i preko uvek jos po jednu klavijaturu!Nijedan drugi stalak ne moze da trpi tu tezinu osim neke profi rampe,drugo prelepo izgleda,lako se sklapa i rasklapa,mozes sve kablove da sakrijes sa unutrasnje strane i ima opciju za pecaljku sto Ultimate nema!Sasvim dovoljno argumenata zasto Spyder Pro ;)

skoricnik 15.08.2008 18:41

Citat:

Originalno postovano od MileGuerrini (Post 46595)
Ljudi, a koji je to model PROELov koji je isto dobar?

KK20, samo sto to nije neki noviji model stalka...To je klasicni stalak, koji moze extra tezinu da podnese...

Ko hoce da mu stalak sljasti na bini, taj neka kupi Spider...A kome treba neki normalan, uobicajen, izdrzljiv stalak taj lepo kupi Proela KK20 i uziva...

No.1 15.08.2008 18:53

Proel KK20,,, Neeeeeeeeeeeeeeee...bezite tamo....meni pao i30 sa proela imam fobiju.:mad::mad::mad:

daisa 15.08.2008 19:02

Ma ovaj je zakon :-)
http://www.iverak.co.yu/Daska%202.tif.jpg

skoricnik 15.08.2008 19:12

Citat:

Originalno postovano od No.1 (Post 46598)
Proel KK20,,, Neeeeeeeeeeeeeeee...bezite tamo....meni pao i30 sa proela imam fobiju.:mad::mad::mad:

E moj Ivice...Sta je moj KK20 klavijatura izgurao...Bruka! Stavljano je i na njega po 2 Pa1X-a pa mu nije nista bilo...I i30 je stojao na njemu bez problema i odgore druga klavijatura, Yamahica...

Ne zavisi sve od stalka...Zavisi i od onog ko je namestio stalak ;) Moras biti siguran da si stegao dobro sve one zavrtnje...Kad znas da si to uradio...ma nema da padaju ;)

Pozdrav!

Vule 15.08.2008 19:15

Citat:

Originalno postovano od Marco7 (Post 46596)
Mile buraz prvo vidi sta ces da stavljas na stalke!Moj primer jer koristim Spyder Pro: Imam Pa1xPro i preko uvek jos po jednu klavijaturu!Nijedan drugi stalak ne moze da trpi tu tezinu osim neke profi rampe,drugo prelepo izgleda,lako se sklapa i rasklapa,mozes sve kablove da sakrijes sa unutrasnje strane i ima opciju za pecaljku sto Ultimate nema!Sasvim dovoljno argumenata zasto Spyder Pro ;)

I torbu ima Brate...;)...lepota...:">

Marco7 15.08.2008 19:16

....
 
Dzaba ga stezes brate kad puca na varovima i uz to kad ga god izvadim iz gepeka uvek je nesto kriv pa mi treba po pola sata da nivelisem rogove da mi klavijature ne stoje ko vuk na kijametu!Ma kakvi,sve su to stari modeli koji su bili prakticni pre 10 godina!I stalci napreduju kao i klavijature ;) i plus ne moras nista da stezes na spajderu i da budes siguran,.nema da propadaju navoji i sto rece gospodin povise mene cak i futrolu ima pa ga lepo stavis na ledja i pici moj brale :)

Burli 16.08.2008 11:08

Jedina mu je mana što kad trebaš svirati nekom važnom državniku pametnjaković iz obezbjeđenja te primora da ga izvadiš iz futrole(misli se na Spayder-a, da ne bude zabune) kako bi lično pregledao da možda ne kriješ nekakvu pušku za može bit' atentat...;)

sinisa 16.08.2008 11:43

Imam i ja jedno pitanje pa da ne otvaram novi post.

Kod KK20 nosivost je 80kg znaci 40+40,e sad kod
spider pro pise 35 kg.

Dali je to 35 kg po nosacu sto zajedno daje nosivist stalka 70kg ili ne?

harisfaz 16.08.2008 13:41

Citat:

Originalno postovano od sinisa (Post 46648)
Imam i ja jedno pitanje pa da ne otvaram novi post.

Kod KK20 nosivost je 80kg znaci 40+40,e sad kod
spider pro pise 35 kg.

Dali je to 35 kg po nosacu sto zajedno daje nosivist stalka 70kg ili ne?

35kg po nosacu.

vladan.pro 17.08.2008 11:18

Malo li je 35kg?:confused:

Vule 22.08.2008 04:44

Citat:

Originalno postovano od vladan.pro (Post 46725)
Malo li je 35kg?:confused:

Ko zna...ima nas raznih...:lol:

Vule 22.08.2008 04:47

Citat:

Originalno postovano od Marco7 (Post 46606)
Dzaba ga stezes brate kad puca na varovima i uz to kad ga god izvadim iz gepeka uvek je nesto kriv pa mi treba po pola sata da nivelisem rogove da mi klavijature ne stoje ko vuk na kijametu!Ma kakvi,sve su to stari modeli koji su bili prakticni pre 10 godina!I stalci napreduju kao i klavijature ;) i plus ne moras nista da stezes na spajderu i da budes siguran,.nema da propadaju navoji i sto rece gospodin povise mene cak i futrolu ima pa ga lepo stavis na ledja i pici moj brale :)

Kad se samo setim kako mi je PROEL zardjao posle jedne sezone na moru,i sad me muka uhvati...doduše stvarno pre desetak godina nije bilo boljeg,ali sad je već druga priča...a one "rogove" sam mu vario jedno pet puta...:lol:

Alix 22.08.2008 08:52

40kG---Drugovi NIKAD...Nema teorije,pobogu svi znate koliko je težak G1000...I meni je bio popustio var ne lijevoj šipki...Sreća nije poko,već se počelo mrdati i kad sam vidio da je vrag oduzo šalu kupio nove rogove...Inače nije loš stalak ali ruku na srce,jeben je za transport i rogovi se ne izvlae ko kod Spidera...Sad to je stvar odluke i želje,ali svi ćemo se složiti da je Proelov I-format bio nešto izuzetno dobro koje je svako od nas nekad imo...Ta vremena su prošla i sad ga mjenja Spider...

No.1 31.08.2008 16:01

Evo ja sam opet kupio novi spider pro.Ovo mi je vec drugi.
Prvi sam svirao oko 2,5 godine i se iznasvirao, pa doslo vreme da se osvezi malo.
Lepota.

Vule 31.08.2008 18:27

A šta je bilo sa starim,slomio se,izgrebao ili šta?

Pitam čisto da vidim šta me čeka,moj je star 6 meseci?

milanche007 31.08.2008 19:14

ma X stalak je zakon imas i one nastavke i udri.ako sviras jednu klavijaturu stavis kofer na njega ako ti je nizak i bole te uvo:-)

No.1 31.08.2008 19:28

Zavisi brate kolike ces da ga koristis...i koliko pazis...
Najvise se ostecuje pri transport..nekud ga udaris...montiras,razmontiras...
Ja sam odradio sa njega oko 300 svirke al bi mogao bar jos toliko...
Imao sam par ogrebotina i boja izbledela malo na kolenice al nista strasno...
I one plasticne navrtke koje stegaju ima da ti proslajfuju kad-tad OBAVEZNO.
meni su oba i to na svirci.(pojela se plastika koja vrti seraf)
Onda sam morao da ih nekako pojacam i sad nema smrti.
Eto i sad sam zadrzao stare, a nove sam dao na coveku sa stari spider, jer ako su novi znam da ce me opet zajebati.

Jednostavno sam hteo da osvezim malo...
jer na njega stoji 2xpro koji nije bas jeftin...pa "za svaki slucaj"...

dugmic 01.09.2008 07:49

kad pijanica dodje i naslonise na kljavu a ti ne gledas na tu stranu ode kljava dole sa spidera imam to iskustvo, lepota je prolazna.

dugmic 01.09.2008 07:54

Citat:

Originalno postovano od milanche007 (Post 48336)
ma X stalak je zakon imas i one nastavke i udri.ako sviras jednu klavijaturu stavis kofer na njega ako ti je nizak i bole te uvo:-)

covek kaze ma spider je strasno lep ljudi kad ga vide na bini zableku , jebo ti to x je naj, stalak sa duplim nogama , vise i kofer ne koristim samo ga jos malo podignem , posto ti su koveri teski dase nose uzmes jedan gator .

milanche007 01.09.2008 08:00

pa da...ej lepota je prolazna samo je glupost vecna:-)

vane 01.09.2008 08:42

spider je zakon ali i zakon su pare 200euro vredi da se da ali ne od one sta su do 35kg nego ima jos jednu verziju do 80kg ali gde se da se nadje taj ja imam do 35 kg ali opet nije sigurna mozes sa ruke da ostanes u vis i da sviras u vazduh a klavijatura dolje na pod :):):)

jeftabgd 01.09.2008 11:54

Ljudi,ako kresete nesto na stalku,vodite racuna da to bude mlado i oko 40kg,da ne sjebete stalak,a najvaznije da ima dobre sise.:lol:=))

jeftabgd 01.09.2008 11:59

Malo zezanja nije na odmet(izmet).Sto se tice stalka ista je prica kao i sa klavijaturama.Sto ljudi,sto cudi.Svakom se svidja nesto drugo i svako ima neku svoju logiku.Ja recimo nosim na svirke i stolicu i veoma mi je vazno da ukomponujem stolicu i stalak.Na pr.na spajder ide stolica bez problema.Moze da pridje do stalka a na ovaj drugi stalak sa slike ne bi mogao da dohvatim klavijaturu.

No.1 01.09.2008 14:42

Mozda nosis i svoj sto za pice?=))=))=))


Trenutno vrijeme na Forumu 12:40

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org