YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Za poznavaoce yamahe (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=13953)

daliborkorg 14.05.2010 06:31

Za poznavaoce yamahe
 
Moze li mi neko uporediti tyrosa 1 i psr s700? Svaka informacija je dobrodosla ali me najvise zanima zvuk aranzera. Pozdrav.

gega 14.05.2010 15:13

tyros1 --psr s700
 
1 Privitaka
@daliborkorg

Pozdrav.
Zvuk aranzera se ne moze uzeti kao kriterij za usporedbu...
Svaki ce zvucati tako kako ga ti namestis tj po svom ukusu,a opcija ima hvala bogu u nedogled. U ostalom danas vise nema ,,losih,,aranzera,, samo slab razglas ili ,,nevesto,,sviranje. A ako te interesuju tehnicki podaci,evo ti jedna tabela pa mozes svaki model da usporedis.

daliborkorg 14.05.2010 16:52

Nismo se razumeli. Hvala u svakom slucaju.

armin 14.05.2010 18:04

tyros kec ti je dosta starija kljava od s 700...
Ali u tyrosa mozes tri boje tj. R1 R2 i R3 + Left , a s700 2 boje R1 R2...
Tyros ima vise kanala za efekte od s 700...

Uglavnom sto se mogucnosti tice tyros je jaca sprava eh sad samo da je naci ocuvanog... a s700 ima dosta na trzistu...

tyros2 14.05.2010 21:28

Tyros1 u svakom slucaju!

Tyros1 ima Custom voices i custom drums(sve interno),sto S700 nema!Ako se oni srede kako treba ,moguce je dobiti odlican zvuk.

Mana Tyros1 na osnovu s700 je da on ima Flopy disc dok S700 ima USB.Doduse u Tyros1 je moguce ugraditi HD!

Nijedna ni druga nemaju sampling opciju........

Pozdrav!

danijel011 17.05.2010 18:49

I na s700 se mogu koristiti custom voices za ritmove, bilo iz user-a ili sa USB stick-a...

tyros2 17.05.2010 23:21

Da da
Ali kolega,user voices i custom voices,to nije isto!

Tyros1 ima i user i custom!

Custom voices su sasvim druga prica na osnovu USER voices.

Pozdrav!

daliborkorg 18.05.2010 04:00

Nije mi jasno to za user i custom voices, nikad nisam ima prilike da radim sa yamahom. Nisu mi bitne boje za solo jer imam g6. Bitno mi je da moze aranzer da se sredi da zvuci pristojno za zabavno-narodnu muziku tj. za sviranje u nekom klubu. E ljudi hvala vam, ajd jos malo polemisite mozda ovo jos nekom koristi ;)

armin 18.05.2010 11:48

pa i nije ti to toliko bitno... uglavnom koju god uzmes mozes je srediti za kakvu god hoces muziku... znaci da zakljucimo ovo jednom tyros je jaca sprava a s 700 moze isto da priblizno tyrosu radi...

armin 30.05.2010 22:16

Jarane ja neznam jesil bas to sto si citirao i razumio... procitaj pitanje malo bolje...

gevgelija 04.06.2010 19:41

Citat:

Originalno postovano od tyros2 (Post 133403)
Da da
Ali kolega,user voices i custom voices,to nije isto!

Tyros1 ima i user i custom!

Custom voices su sasvim druga prica na osnovu USER voices.

Pozdrav!

pozdrav e sta je custom a sta user aj ako ja ne znam reci mi ti i kako je to moguce tyros 1 da ni je semplovan pa ljudi sta vam je to nije Korg PA500 yamahine iz TYROS-a su veoma strasne mashine i u Tyros 3 mozes ama bukvalno sve da uradis ja tezgu radim samo sa Tyros 3

b.o.Y.c.h. ČK 04.06.2010 20:15

Zvukovno, tyros 1 sa psr3000 sa s700 nema nikakve razlike, slušao sam T1 puno puta, razlika je što ima preklopni display, više raznih ulaza, možda više mjesta u useru i tako, izgleda ko top a ustvari ništa posebno, psr s700 ima i neke novije soundove, ima USb dok T1 nema...
Psr s910 ima već s.articulation i drum kit od tyrosa 3 tako da je definitivno bolji sint od T1..
Ukratko, tyros 1 nije sampler, nema usb...Prije bi kupio s700

tyros2 04.06.2010 22:18

Custom voices se prave preko programa koji dolazi uz Tyrose!

Tyros1 Custom voices i custom drums je moguce praviti samo od internih stvari,jer on nema sampler.

CUSTOM voice je moguce napraviti od 8 razlicitih soundova,dok je USER moguce od samo jednog postojeceg!Svaki sound se daa detaljno obraditi,puno puno vise nego putem kreiranja User voica.

Takodje CUSTOM DRUMS (ima ih 10 na Tyros1)mogu se slagati udarci sa bilo kojeg drum kita imjesati i naravno moze se svaki udarac posebno editovati po zelji!



User voice naprimjer na tvom Tyrosy3 kolega je sledece dugme do EXPANSION iliti Customa!User voice je moguce praviti na Tyros2 i Tyros3 od postojecih samplovanih Custom voices.
User voice na Tyros1 je moguce praviti od Custom voices koji je vec recimo napravljen od 8 razlicitih layera!

Svi ostali psr aranzeri "novije generacije" pocev od psr1000 imaju samo User voices!




Pozdrav!

brnjeuska74 04.06.2010 22:22

Kolege muzicari podjite samo od pocetne cene oba aranzera.
Dakle ako birate izmedju serija Tyros i PSR prednost je u Tyros aranzeru. Od mogucnosti oba aranzera Tyros je opremljeni a ono naj bitnije je kakava zvucna slika se dobije sa "dobro uradjenim setom" na oba aranzer......... a tu je definitivno prednost i kvalitet na strani Tyros-a.

b.o.Y.c.h. ČK 05.06.2010 13:29

Još jedna važna stvar kod tyrosa, ima jako dobre tipke, dok su ove kod psr za decu

makso68 05.06.2010 15:39

b.o.Y.c.h.ČK,ne bih se u potpunosti složio sa tobom-PSR 9000 i 9000pro imaju neuporedivo bolje dirke od svih Tyrosa,a ostale PSR klavijature imaju kriminalne dirke.Pozdrav!
Da se vratim na temu.Po meni su PSR s 700,710,900 i 910 bolje klavijature od Tyros 1,zbog razloga koji su već navedeni u prethodnim postovima.Pozdrav!

gega 05.06.2010 20:21

,.,
 
pozdrav maxo.
Psr 9000pro ima poluotezane dirke...jesi li vec svirao na Ty.trojci?
Nisu otezane ali su jednostavno fantasticne.Znaci pricam o kvalitetu izrade a ne dali su otezane ili ne. Ko je svirao klavir,izabrace 9000pro a nakon toga svirati na psr modelima je naravno malo ,,neobicno,,ali ide ;)

makso68 05.06.2010 20:25

Ma,jasno druže,ja i nisam harmonikaš,pa mi pašu poluotežane dirke.Jesam,probao sam i T2 i T3,i bolje mi pašu dirke na 9000pro.Pozdrav i sve najbolje!

tyros2 05.06.2010 21:10

Da,u svakom slucaju i za mene su najbolje dirke na 9000pro!

To i jesu najbolje dirke od svih Yamahinih aranzera!Dirke u koje je Yamaha i ulozila najvise para pa joj se ocigledno ne isplati da ih vise postavlja na novije aranzere.

Tek onda po meni slijedi Tyros3 sa dirkama kojeg trenutno i posjedujem!..........

Pozdrav!

gega 05.06.2010 21:13

,.,
 
E sada moras da menjas nick=))

tyros2 05.06.2010 21:15

Ma mislim da nema potrebe,jer pored skoro svih Yamahinih aranzera koje sam posjedovao,TYROS2 je na mene ostavio najjaci utisak!

Pozdrav!

romario 06.06.2010 22:56

Citat:

Originalno postovano od gega (Post 135310)
pozdrav maxo.
Psr 9000pro ima poluotezane dirke...jesi li vec svirao na Ty.trojci?
Nisu otezane ali su jednostavno fantasticne.Znaci pricam o kvalitetu izrade a ne dali su otezane ili ne. Ko je svirao klavir,izabrace 9000pro a nakon toga svirati na psr modelima je naravno malo ,,neobicno,,ali ide ;)


Nekoliko puta sam napisao da mi se ne sviđaju
tipke na Tyros2 .
Ali Tyros3 to je druga stvar.Vrhunska tipka .
Kvalitetna,nešto kao na triton extreme,studio ...milina .

b.o.Y.c.h. ČK 06.06.2010 23:13

@makso
Ispravljao si me kod tipkica, istina što kažeš...
Ja sam mislio samo psr modele (1100,3000,2000), a PRO9000 je druga prića..

EmirTotic 06.06.2010 23:54

Ljudi, postujem iskustvo i sve, ali ne razumem zasto se toliko opterecujete dirkama na klavijaturama. Evo npr. ne znam puno oko tih mehanickih stvari na klavijaturama a probao sam dosta razlicitih i mogu reci da su mi sve nekako ok i da je to stvar navike. I na pa1x pro i na pa2, jos puno korgova, yamaha, rolanda itd. Potrebno je samo neko vreme navici se i to je to.
Mozda postoji nesto bitno oko toga sto ne znam pa bih voleo da znam... :)

gega 07.06.2010 12:47

,.,
 
Emire,ja te potpuno razumem... za sada ti je mozda skoro sve jedno kakve dirke itd.....Kada omatorish sa klavijaturama kao npr.ja :lol: i budes imao vishe modela u rukama tj vidis sta na cemu svira kolega...videces da su sve u stvari dobre ali covek trazi ili nesto na sta se navikao u drugim klavijaturama to,pa usporedzuje..
A ono,,nesto bolje ,,imati...to nema kraja a treba uskladiti sa finansijskim mogucnostima.
Na svakoj ces klavijaturi naci nesto sto ti jako imponuje u odnosu na prethodnu ali zato mozda nece imati sve isto kao ta prethodna..ako nista drugo raspored dugmica..menü..kuciste...pitsh bender ili sl. Ako hocu da sviram muziku za klavir,mogu sa bilo kojom jer se osetljivost dirki moze podesiti ali nije to to,dirke nemaju tezinu,trazis hammer mehaniku...
Ko svira narodnu muziku i sara sa trilerima nece zasigurno uzeti fantoma G8 ili Motif XS 8 jer ce se pokajati nakon sat dva svirke:D
Treba biti zadovoljan onim sto imas i dobro savladati a zelja ce biti uvek vise nego mogucnosti.;) Pozdrav

romario 07.06.2010 13:31

Lijepo si to napisao gega.

Dirke su ono preko čega ostvaruješ kontakt
s klavijaturom.
To je jedan od razloga zašto je to jako bitno.
Tipka na harmonici.žica na gitari,
kože na bubnjevima ...
Jaaako bitne i individualne stvari za muzičare .


Trenutno vrijeme na Forumu 01:30

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org