YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostalo (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Snimac za zivu svirku!?!?!? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4692)

vane1 20.05.2008 23:46

Snimac za zivu svirku!?!?!?
 
Video sam kako je jedan bend radio na jednoj svadbi i ubacili su kablove direktno u miksetu i snimali to sto sviraju. Instrument koji je snimao,tj. taj snimac,nije bio veci od kutije cigareta,pa me zanima dali tako nesto moze da se nabavi,gde i koliko bi taj snimac kostao? Nadam se da ce mnoge zanimati ova jako korisna sprava.

vladan.pro 21.05.2008 00:02

Mini disk player!!!!

vane1 21.05.2008 00:39

Vladane dal ga ima u prodaji u srbiji,i dali mozda znas koliko kosta taj midi disk plejer?

vane1 21.05.2008 00:41

Izvinjavam se,mini disk plejer;)

miconi 21.05.2008 00:45

Ta stvarcica je bas super i dosta prakticna za to,snimanje zive svirke a iskreno druze stvarno nemam pretstavu koliko on kosta.....pozzz

Mico23 21.05.2008 00:50

Gledo sam bas na ebay se krecu oko 80 evra,malo kvalitetniji kao sto je sony.

vane1 21.05.2008 00:53

Cini mi se da ce taj mini disk player koristiti mnogima koji vrede nesto u ovom nasem poslu,snimace nesto uzivo i moci na taj nacin izreklamirati sebe, a svi znamo da je konkurencuja jaka u kvantitetu,a kvalitet...ne bi da o tome puno pricam. Bio bi zahvalan svima koji bi mi bilo kako pomogli da dodjem do te sprave.

vane1 21.05.2008 00:56

Brate Mico,hvala na toj informaciji,jos kad bi mogo da ga kupim:(, ja zivim u Srbiji,i odavde sam potpuno nemocan.

goran-yugostyle 21.05.2008 01:07

Super je stvarcica, ima ih na eBay-u koliko hocete,
nejlepsa stvar je to sto u sebi nema ekvilajzer tako da se zvuk ne menja UOPSTE
kako izlazi iz miksete tako se snima na disk.
Sto se tice kvaliteta minidisc ima bolji kvalitet zvuka nego iPod naprimer
uveritese i sami , pogledajte na youtube iPod vs. Minidisc i videcete razliku u kvalitetu

Ja ga koristim vrlo cesto ali samo mali problemcic je to sto posle morate da ga "nasnimite" ponovo un komp da bi ste ga narezali na CD.
Tu moze doci do gubitka kvaliteta zvuka jer je potrebna neka solidnija kartica i malo jaci program za editovanje, ali bez ikakvih problema radi i windows-ov snimac zvuka koga imaju svi!

Veliki pozdrav svima!!

Vaxter 21.05.2008 01:10

Imam dzepni mini disk player/recorder.
Kupio sam ga u Belgiji, dodushe, ali sam vidjao i kod nas.
Ima ga ih po dosta rachunarskih formi i prodavnica bele tehnike...

vane1 21.05.2008 01:13

Pogledao sam na ebay,Sony MiniDisc Recorder,bas je tako izgledao i taj sto sam video. Ali izgleda da toga nema u Srbiji.

dominik 21.05.2008 01:15

Ta je stvarčica prije par godina bila hit!One svoje primjere što sam ovdje stavio sa žive svirke sam snimao na mini-disc,jako dobro snima,bez ikakvog šuma.Što je prednost,obrišeš sve sa "diska" i snimaš ponovno.Kod nas u Hr se može za nekih 50eura naći mini-disc (player),pa ako je nekom hitno čak i za manje love,al je malo problem za te male diskiće,njih sad slabo u prodaji ima. Pozdrav

branoy 21.05.2008 02:26

extra stvar ja ga stalno koristim... sony mini disk recorder dzepni... kupio ga za 100eura doneo mi drug iz nemacke , ja sam imao prvi ali onaj veliki cim se pojavio oko 800km platili , a 10 eura bio mini disc prazan imam ih jedno 20 ... e sad je to dosta jeftino... ko kupi nece se zeznuti , mada samo su im osetljivi laseri ...

MrVlad 21.05.2008 02:29

Cao,
nasu ekpu smo zajedno kupili M-Audio Microtrack 24/96. Znaci odma u MP3 ili u WAV formatu.
Ubacili smo Karticu u njega od 4gb. Znaci podrzavi oko 59 sati snimke u najbolji kvalitet MP3a ili oko 8 sati na WAV 16bit 44khz. (ali moze i do 24bit, 96khz)
Upotrebili smo mi sony Minidisk vec 10 godina, i izneviralo me vise da ga ponovo snimino snimak u Kompu da bi Rezali na CD

evo link ali za novu verziju, Moj je u srebeno boju prvu verzija

znam da je malo skuplje, ali mislim da mi je puno vremene sparalo.
poz
Vladan

dominik 21.05.2008 02:41

Uh,hebote ovo je moćno!!

branoy 21.05.2008 04:47

extra je ovo... da u vezi mini disca jedino mana sto moras prebacivati u komp tj.koliko traje snimak toliko i prebacivanje ... jbg

Alix 21.05.2008 09:34

Problem mini disc-a je i u tome što je to obična KASETA...Dakle napravljen je ko Video ili Audio kaseta od magnetne trake,koja se iztrši tokom snimanja i presnimavanja...Doduše Sony jamči da jedan Mini Disc medij može da se snimi i pobriše oko 500 puta,e sad koliko je tome vjerovati...A ova st varčica gore---To je majka samo što ih kod nas nema...Inače imate model PHILIPS CDR570 kojeg sam dugo godina koristio (dok mi nije ispo na jednoj svirci)---Jako kompaktan i odličan recorder,Odmah ti prži cd u Audio ili VAW formatu...A cjena mu je sad oko 50eur (samo ih opet nema kod nas,nego kod švabi)...:(

vane1 21.05.2008 10:00

Cini mi se da cu ja tesko uspeti da nabavaim tako nesto:confused:!
Ima li ko predlog kako i cime da snimim to sto radim (sviram) uzivo,direktno sa tezge,i direktno iz miksete da se ne cuje ona galama kao kad se snimi video kamerom?

Darko88 21.05.2008 13:10

imaju sonijevi MDplejeri uzb izlaz i komp ga prepozna i onda ne mora da se snimaju preko recimo sound forga, ali valjda nije mp3 format i prebacujes pesme u komp kao sa usb stika ili cd. to znam sigurno, ja imam sharp mini disk ali nema usb, ali moj kolega na sonijevom ima

MrVlad 21.05.2008 15:11

Tacno si rekao Darko88 da ima USB u novije Sony Mini-Disc. Te se zove NetMD ali, i sad pazi,
mozes do 4x brze da snimis OD kompa do MDa ah suprugno ne nemoze brze... znaci i onako moras za usnimis u Audacity, Adobe itd..

@Vane - ako mislis samo da ti bude snimak bolje od Video Snimke.. uzmi direkt iz miksete pa snimi na Audio Kaseti.. bice 100% Bolje snimak. Na moj dynacord ima Phono Dzakovi zove se REC SEND, tu samo ubodes cable i ukljucis in IN na kasetafon.. i pici!!

poz.
Vladan

Vule 21.05.2008 15:22

Možda nije loše potražiti i neki MP3 player da direktnim ulazom za mikrofon...ja imam jedan koji snima ali nema mic ulaz,snima samo preko svog mikrofona...verovatno da nešto tako postoji na tržištu?

jager 22.05.2008 15:02

Moze za snimanje zive svirke da posluzi i DAT recorder. Stim da ih ne vidjam vec ohoho...
Inace, ja sam snimao na taj nacin da ponesem laptop na svirku, prikacim ga na mixetu, stisnem record i snimam ... ukoliko vec posedujete laptop, najbolje resenje. I odmah je u kompu, nikakva prebacivanja nisu potrebna...

No.1 23.05.2008 00:10

Citat:

Originalno postovano od vladan.pro (Post 38096)
Mini disk player!!!!

Mislim da je ovo najbolja sprava sto moze da snimi vas live nastup direkno iz miksete.
Ja sam snimao nekoliko puta i mogu reci da ima jako veran ton.
Inace to su koristili ovde nasi solo pevaci za pustanje matrice po tezge...
Sad to rade sa Lap-Top.
Ali kao priem na ton mini disk je fenomenalan.

shown 03.07.2008 12:15

imam ja snimac sa efektima i hard diskom mozes 3 sata snimati u bosni sam

nurfet 09.11.2008 23:34

ja imam takodje mini disc,i super stvar je,jedino sto se mora sve presnimiti,ja sam ga kupio za nevjerovatnih 2 eura polovan na pijaci tzv,Flohmarkt-pijaca polovni stvari,u GRAZU.

harepa50 09.11.2008 23:40

jos za to nisam cuo

harepa50 09.11.2008 23:41

2 eura? zezas se...

Zlatek 10.11.2008 00:04

Večina toga o čemu pričate snima, ali opet morate prebacivati u komp ako želite nešto obraditi i snimiti na CD.Najjednostavnije je da uzmete laptop spojite ga direktno u mixer i snimate...Ako snimate live svirku obratite pažnju da vam najglasnije dionice ne idu u peak jer je tada snimka izobličena i neupotrebljiva.Najbolje je snimiti čitav set u komadu a poslije jednostavno izrežete stvar po stvar.Isto tako original snimajte u wav formatu, a tek nakon obrade prebacite u mp3.

mykeli 10.11.2008 00:10

Pa dobro, sve je jasno...samo sto prebacivanje sa MD traje........u...:-O
koliko i celo snimanje sa tezge, kao kad prebacujete sa VHSa na komp.

Najbolja varujanta PC ili LapTop ili MP3 player koji snima i ima USB, samo sto to zadnje pravi uzasne snimke...

vane1 10.11.2008 01:06

Snimac
 
Ej ljudi,kupio sam SONY MZ-R410 recording md walkman, i vec sam napravio podosta snimaka. Bez lazne skromnosti ali snimak ispada vise nego dobar,da ne kazem studijski. Ako neko hoce da cuje kako to izgleda nek mi se javi na msn.
Pozzz!!!

alesis28 10.11.2008 02:27

Za Mykeli: zasto kazes da mp3 player pravi uzasne snimke? Ja sam snimio do sad mozda stotine sati, i sta ako snima u mp3 (320 kbs) formatu? do kraja sve u mp3 (128kbs) se i slusa. Stovarim u komputer i otvorim snimak u Sound Forge , isecem i podignem signal sa Loudnes Maximizerom i to ti je svirka uzivo...jer u tome se i pricalo....slusaj na ********************************

harepa50 10.11.2008 16:08

vane1 de nam okaci na download sekciju pa da cujemo svi

denihas 10.01.2009 13:31

[quote=alesis28;57287]Pogledajte ovo , koristim ga od godine dana, ima 4 gb i ispraznim preko USB direktno u komputer, pre sam imao neki manji model sa 1 GB, ali izgubio sam ga, bio mali ko stick. Znaci ima LINE IN i uzmem signal iz mixete.
Ako hocete da slusate kako snima direktno u mp3 formatu, uzivo svirke - pogledajte
Koliko košta ova sprava druže i dali bi to moglo nekako da se nabavi pošto vidim da si ti iz Rumunije a ja sam iz Vršca pa ako nema ovde možeš ti da mi to pazariš tamo pa po nekim mojim drugarima koji su u temišvaru da mi pošalješ ili mi kaži kako se zove pa mogu ja da pogledam preko tih drugara.
Pozdrav

vane1 12.01.2009 01:56

mini disc recorder
 
Citat:

Originalno postovano od harepa50 (Post 57404)
vane1 de nam okaci na download sekciju pa da cujemo svi

Druze evo ovo sam uspeo tek pre neki dan da postavim na downloadu. Preslusaj i udeli komentarcic ma kakav bio;).
Pozdrav!!!
http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=3518

tonijo 21.07.2009 23:13

Mi koristimo ovaj, snimi cijelu svadbu, poslije u Sound Forge, isječeš, Fade IN-OUT i prži, CD kvaliteta, naravno nije kao mini disk koji snima na 24 ali je MP3 sasvim solidna, a košta kod nas 50 eura.

vane1 30.07.2009 00:34

Snimac..........
 
Da ne bih postavljao novu temu pitacu opet ovde na istom mestu.
Kupio sam mini disc recorder sonijev i radi ko grom. Medjutim nervira me pomalo prebacivanje u kompjuteru jer ide u realnom vremenu,znaci ako si snimao 3 sata moras tri sata da cekas da se taj snimak prebaci u kompu. Sad sam kupio mp3 koji ima line-in i sa njim mi je mnogo laksi celokupni posao. Medjutim sad sam naiso na problem. Nikako da taj snimak sredim uz pomoc npr.sound forge ili slicnim programima,ili da pretvorim u mp3. Ako bi neko znao da mi kaze u cemu je problem bio bih zahvalan. Inace mp3 snima sa u wav formatu,gustinom zapisa 253kbps,velicine audio uzorak 4 bita,gustina audio uzorka je 32 khz i audio format microsoft ADPCM.
Pozzzz svima!

Todorgm 09.03.2011 21:00

LJudi moze li ova spravica da snima sa mixete?Odg.sto pre treba sutra da kupim... da ne otvaram novu temu


Trenutno vrijeme na Forumu 19:06

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org