YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Roland Fantom G - Pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5232)

TomyCroSound 05.11.2009 12:28

aaa
 
to ti je najjednostavnije u seqenceru snimit jedan takt rumbe i to je to. On ostaje u patern listi samo ga treba spremit (il kako se ta lista već zove)
Kasnije u LIVE stisneš PAD MODE i odabereš rhytam pty (tako nešto)pa pad setings i tu postavljaš ritmove po padovima 1-16... Odprilike tako nekako...

bandza 17.11.2009 13:48

Ritmove je najlakse otkucati na seqenceru na kompu ili pak na sekvenceru na Fantomu G i onda kao sto amadeusvk rece svaki taj deo se onda kao patern moze ubaciti na Pad i tako je najlakse svirati bass preko ritma na FG.Takodje je moguce kad se matrica ubaci da se ona rasiri po kanalima a ne da bude samo na jednom.Pa je onda moguce i uzeti samo drum patern i staviti ga da bude ritam.Ako te stvarno interesuje procedure za ove obe stavke onda bi trebao Gorane da napises dokle ti znas da radis.Da li znas uopste da ubacis matricu i da li znas sta je patern tj phrase na FG.Da bi mogao da ti objasnim proceduru morao bih da znam koliko znas uopste.Nije tesko ali nije ni u 2 koraka.Ako znas da ubacis matricu i da je pustis onda si pola posla zavrsio.Probaj da napises dokle si stigao pa cu te onda lakse dalje navoditi.

GoRaN 17.11.2009 16:41

Hvala BANDZA na volji da pomognes! Za sad znam da ubacim midi fail u seqvencer medjutim pojavi mi se samo kao jedan kanal, tako da je to vec problem. Nemogu da razdvojim zvuke.
Teoretski znam sta sve moze ova klavijatura ali ne znam da sve to izvedem. Inace sam jedan od saradnika firme koja je uvoznik rolandovih proizvoda za Srbiju. U interesu nam je da se klavijatura maximalno iskoristi. Ovakvi forumi su velika pomoc u svemu tom.
Znaci da FG moze od midi fajla da uzme deonicu ili da se snimi kao midi traka bubnja i posle to pozove o PAD sekciju! Ako je ovo sto sam rekao tacno, da sve to izvedem ne znam.
Eto sad znas dokle sam stigao!!!

milanceshow 17.11.2009 17:25

@GoRaN
Svaka cast tebi i nemoj pogresno da me shvatis,ali bi Roland trebao da se bavi edukacijom svojih ljudi.....

Pomocicemo ti koliko znamo i mozemo!
Pozzz!!!

vingula 17.11.2009 19:38

Citat:

Originalno postovano od GoRaN (Post 111433)
Za sad znam da ubacim midi fail u seqvencer medjutim pojavi mi se samo kao jedan kanal, tako da je to vec problem. Nemogu da razdvojim zvuke.

Ovako je na Fantom X6...kad otvorim pjesmu u SONG EDIT modu, pritisnem F7 (Track Edit) i zatim odaberem br. 11 (EXTRACT) i potvrdim sa OK.
I to je to!

bandza 18.11.2009 11:09

Kao sto rece drug Vingula ovako bi trebalo i na FG6 da bude ali ja cu kasnije biti pored klavijature i ucitacu bas jednu matricu pa cu javiti kako ide.A ti mi u medjuvremenu ako stignes napisi da li ti je bitno da vadis bubanj iz matrice i da od toga pravis ritam ili ne?Mada cu ja pokusati to djuture da odradim sve ne bi trebalo da bude tesko pa cu javiti makar ovaj prvi deo da rascistimo dok ne javis jel sve ovo rastavljanje matrice radis zbog bubnja ili onako!

GoRaN 19.11.2009 01:34

Imam je svega nekih destak dana u svom vlasnistvu, nisam jos sve provalio, znam samo teoretski sta sve moze!
Inace sam je reklamirao prosle godine na Zrenjaninskom festivalu cim se pojavila!


Kvartet Plus(Spot) - Mangupce
You need to upgrade your Flash Player


Sad sam shvatio ono oko ritmova i padova i sve isprobao i radi!
Povezao sam ga preko USB sa kompom snimao u sekvenceru i to radi dobro, odlicno!
Sad mi je ostalo jos to oko MIDI-ja, znam da uvezem fajl. Medjutim neku mi pesmu otvori samo kao jednu traku! Kako to da resim?
I kako da promenim zvuk na nekoj traci i da tako snimim fajl?
Hvala na pomoci!!!

vingula 19.11.2009 01:40

Pa sad smo ti u predhodna dva posta objasnili...ili nečitaš postove,ili nisi skužio da ima novih postova :D

daliborkorg 02.12.2009 06:45

Jel probao neko da ubaci ram od 1GB i ako jeste koja je oznaka ram memorije? Pozdrav.

milanceshow 02.12.2009 10:47

Ista je oznaka kao i na ovoj od 512,samo sto na ovoj pise 1G.
Probao nisam ,jer nisam mogo da nadjem od 1G!


Trenutno vrijeme na Forumu 23:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org