YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ketron (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=63)
-   -   Interni club - "Ketronaši" (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2848)

ella 85 17.01.2013 22:54

nikako da dobijem konkretan odgovor,sto se tice materijala imam ga i previse,moze li se ucitat na taj njegov hd audio materijala iz cubase
jel treba jos jednostavnije,znaci imam u cubase u 4 takta nekog bubnja,to prebacim na ketronov hd i napravim ritam koji vuce u varijaciji 1 ta 4 takta koja sam ja ubacio u hd
moze li ovo ili ne moze,ako ne moze kako moze

nikola1980 18.01.2013 18:09

Naravno da moze,to i jeste sustina audio loop-ova,na keronu. Bass loop ne moze,mozes fabricke bass loop-ove da koristis kao i live gtr. Znaci u cubase ubacis vst neki drummer,ne bitno i snimis deonicu kao .wav . Ime napises sa brzinom,znaci name@123.wav. To prebacis u folder user audio drums i povuces u koji hoces ritam,pozdrav

Milan$ 18.01.2013 18:21

mene zanima kako ispadnu ti loopovi radjeni u cubase? da li zvuce verno i dinamicno kao sto bi to odsvirao pravi bubnjar?

ella 85 18.01.2013 18:25

naravno ,u cubase mozes stavit sta hoces,da ti sjede bubnjar i odsvira ili sa drum programa bfd adictive ili slicno samo biras fraze,bilo sta mozes stavit u cubase,ili isjeci originalnu pjesmu takt,ili ne znam ni ja sta vise

Milan$ 18.01.2013 18:30

hmm,uvek sam zamisljao lopove za bubanj kao loopove zivog bubnjara,nisam pomisljao na to da se prave u cubase,mada naravno to je kad rtazmiuslim i daleko bolje resenje,nego placati bubnjara da svira i snimati lopove..nego moze li neki snimak kako bi zvucao loopo bubnja radjen u cubase/,eto u ketronu kako bi to zvucalo cisto da cujem..pozz

ella 85 18.01.2013 21:29

cudi me da ne znas sta je cubase,to je program na koji skoro svi i snimaju audio tj zivog bubnjara,a mogu se pravit i midi i jos mnogo sta,tako da svi loopovi koje si do sad cuo na bilo kojoj klavijaturi su vjerovatno iz cubase stigli tamo na korgove itd,poslusaj na yyoutube bfd 2 ili adictive drums poslusaj kako zvuce ti bubnjevi pa reci kako ti se svidja,toliko dobro zvuce da ne trebam dovodit bubnjara da ga snimam u cubase u
Postovano sa mobilnog uređaja

NordX 18.01.2013 23:26

Ja imam Ketron SD5.Ubacicu ovih dana,svoje ritmove neke,samo malo dok se uhodam,posto sam novi na sajtu.

zeljko 19.01.2013 00:35

Jedva cekam da cujem kako ti zvuce ritmovi,samo ti postavi ako ti treba upustvo za upload ja cu ti objasniti ako se javis na PP:DDobro dosao na yu-Midi

ella 85 19.01.2013 02:02

zna li neko sta o navodno nekom preskakanju kod audye,kao stucanje neko kad su u pitanju audio loopovi,desaval se to stvarno,imal se gdje cut to,spominjalo se na forumu ali nisam nasao nigdje da cujem

casper 19.01.2013 02:30

Na ovoj temi imaš nešto o tome. Ja sam u postu broj 142 komentirao demo koji je postavljen dva posta iznad. Na žalost, autor je uklonio oba audio zapisa koje sam spomenuo da štucaju. Imam kolegu koji svira Audyu, to se događa i kod njega. A ponekad klavijatura zna sporije odreagirati na promjenu baš takvog styla koji je koncipiran na audio loop-u.
Meni Audya ima dobar sound, pogotovo kod drum sekcije. Ali ono što je evidentno, postoji razilka u kvaliteti kod originalnih stylova između onih koji koriste audio loop-ove i onih koji rade na "klasičnom principu".
Međutim, ono što je po meni najveći problem kod te klavijature jest njena pouzdanost. Nadogradnja OS nije izašla godinama, a bug-ova ima na pretek.


Trenutno vrijeme na Forumu 17:43

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org