YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Čišćenje klavijature (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4397)

EmirTotic 05.11.2008 15:09

Brnjeuska 74 - ti si miran :)
Znaci, ako hocete cist instrument -ZENITE SE LJUDI- :))
Najbolje je obicne vlazne maramice (bez alkohola) i posle suvom krpom preci ponovo.
Tesko pristupacne deonce nekim jacim stapicima za usi (da se ne slomi i ne ostane u Instrumentu).

-Jednom sam cistio neki coskic na klavijaturi i nisam imao nista pri ruci...
Uzeo sam trzalicu od gitare,preko stavio maramicu i cistio. Ali Trzalica se izvukla iz maramice i upala medju dirke u klavijaturu.
Svaki dan sam je vadio i posle 15 dana izvadih majku joj :( ...

Tako da trzalicom nikako!!! :))

brnjeuska74 06.11.2008 00:27

dobro salu na stranu. verovatno je nasao svako za sebe metodu kako da ocisti instrument ali ako vam se desi kao meni sto je u toku svirke prosut neki hladan caj po desnom delu klavijature ako se ne ocisti odmah uffffff sve se zalepi i posle muka da se ocisti. to mi se desilo dok sam svirao Tyros1 a on em pun dugmica a jos i tesko da se ocisti sve izmedju. A ovo za maramice za bebu nije sala probao sam sa tim i posle sa suhom pamucnom mekanom krpom i jako se lepo ocisti.

darkodax 06.03.2009 11:05

Postoji sretstvo za ciscenje plastike, moze da se kupi u prodavnici kompjuterske opreme. Naprskate na neku krpu i samo ocistite. Extra je stvarno...

vujanov 06.03.2009 12:51

Samo cesce brisati suvom mikro-fiber krpom, uz pomoc cackalica i stapica za usi...

mile_mitrovic 18.08.2009 00:10

Moj korg eno visi na balkonu na striku......susi se................................................ ..........ma malo sale nije na odmet
Prvo vlaznom krpicom a zatim suhom i to je to-i ne dozvolite da vam prilaze sa picem u ruci!!!

MarkoJ19 18.08.2009 02:26

Ljudi,najbolje resenje su vlazne maramice!Kupite vlazne maramice na trafici i lepo premazete i ocistite klavijaturu.Em se sija,em mirise,em se navlazi(napali),pa onda daje bolji zvuk! :D :D

Hrvoje_Split 06.01.2010 21:56

Čiščenje tipaka+zmazanoća -.-'
 
Neznam čime da očistim tipke i cijelo kučište kada mi se zmaže,a i imam problem kada neko drugi svira moju klavijaturu da mi se ljepe prsti za tipke :(:mad: šta da uradim po tom pitanju?

Zlatek 06.01.2010 22:03

...alkoholne maramice.Kupiš ih u apoteci!problem riješen brzo i efikasno!

svirko 06.01.2010 22:04

Najbolji sistem čišćenja klavijatura ti je sa onim vlažnim maramicama za čišćenje ekrana na kompjuterima, ili kupiš u Ljekarni medicinski alkohol, navlažiš na neku laganu krpu, i čisti.
A za ovo šta daješ drugima da ti sviraju na klavijaturi, to nema pomoći.
Čovjek koji svira tuđe klavijature, bi bar trebao znati da mora imat čiste ruke, hebiga.....

@Zlatek, sorry kad sam ja pisao ti si već ubacio post, tako da su nam se preklopili odgovori

driftkiller 06.01.2010 22:37

alkoholne maramice i poslije njih suhu krpu.To ti je najbolji nacin!!!


Trenutno vrijeme na Forumu 13:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org