YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Yamaha Modx (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30964)

zlaja158 23.01.2019 02:04

Znaci MODX je po meni top klavijatura.Sve sto je bilo prije to ide u zaborav..Sve je u performance modu,znaci vise nema ono voice, performance i master... 8 scena,4 slider pota,ali ima taster za prebacivati...do 16 partova,a svaki part moze do 8 elemenata ubaciti,,,super knob je ludnica kad ga se skuzi kako radi i kako povezuje sve..Klavijatura je kod mene sada nekih 3 mjeseca i jos uvijek nisam skuzio ni pola na njoj,a i ovako je stroj...Tipka je malo losija,ali mi je bolja nego na recimo Krome-u. Ja imam modx7 jer mi nije trebala sa klavirskom tipkom posto imam kurzweil pc3k8. Podrske za nju ne fali,na fejsu ima grupa za modx i montage likovi rade cuda,na youtubeu ima svakavih video uradaka. Probao sam u njega ubaciti neke setupe od motif xf cisto da cujem kako rade malo i zvukovi za svatovski repertoar iako mi je ovo kljava za rokericu i fino sve izlazi i radi...Ffb vidim da si iz Osijeka,pa eto mozes se javiti:):)

smuchac 23.01.2019 10:32

A ja dao 1111€ za MOXF6. Eto mi sad. :D

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

ffb 23.01.2019 12:24

Mala ispravka moga posta u vezi performanci Modx;
640 user performansi koje mogu biti tvornicki soundovi koje si izmjenio ili semplovi nebitno.
U te performanse mozes staviti 2048 multisemplova koji se kod yamahe zovu waveforms
Svaki multisempl moze sadrzavati 256 semplova
Mozes imati 2048 live set polja i
256 user arpegiatora. Tvornickih ima oko 10000
Kad i ako to sve popunis mozes to sve snimiti kao library ili knjiznicu i osloboditi user memoriju. Takvih knjiznica moze biti 8. Znaci 8x640 performansi i jos 640 user sto ti ostane prazno plus fabricki soundovi kojih ima 2143. Sve ukupno znaci 7903 performanse od kojih si na live panel stavljas sta hoces. Pa lijepo uzivaj
Dodato:
Da se pohvalim- sinoc sam kupio Modx 6.
Poslije sat-dva istrazivanja i sviranja mislim da cu uzeti tri tjedna neiskoristenog bolovanja od prosle godine da ga proucavam haha
Opako dobra sprava!

romario 07.05.2019 15:24

Ima li nekakav free set za nju...harmonike,tambure.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Tonči 14.05.2019 15:52

Imam nešto takvog materijala od motifa,modx čita bez problema.Mogu ti poslati,ako želiš

smuchac 16.05.2019 22:43

Može i meni ako nije bed ili metni u download. :)

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Tonči 17.05.2019 17:35

Mogu poslati, nije problem... Staviti u download, možda i je problem, nisam to nikad radio😎

Meljo 28.06.2019 10:24

Pozzz! Novi sam korisnik Yamahe modx .Zna li netko zbog čega mi modx ne želi očitati kore set za xf? Znači pokušao sam ga učitati sa sticka i uopće mi ga ne prikazuje ...🤔

Tajnovit 05.09.2019 12:26

Ja sam isto nabavio modx. Kljava je ko svemirski brod. Potrebno je samo da se dobro podesi po vlastitoj želji, a opcija ne nedostaje.


Meni je također potreban set za klavijaturu koji je zabavnjačko narodnog karaktera tako da pokriva balkan.

casper 25.10.2019 14:58

MODX OS Updater V2.00
 
Novosti za vlasnike MODX-a, verzija 2.0

Citat:

New features;

New effect types have been added.
New Performances have been added.
The Pattern Sequencer function has been added.
You can now play songs, patterns and audio files from the Live Set display.
Super Knob Link has been added to the data that is recorded in the Scene function.
Keyboard Control has been added to the data that is recorded in the Scene function.
Increased the range of the LFO Speed parameter.
You can now connect MIDI equipment via the USB TO DEVICE terminal.
The Global Micro Tuning settings have been added.
The Audition Loop setting has been added.
Improvements have been made to the user interface.
The Note capacity (total area in Store) has been increased from 130,000 to 520,000 (for Songs) and 520,000 (for Patterns).
Fixed problems;

Fixed other minor problems.

tstaba 08.07.2022 13:17

Citat:

Originalno postovano od romario (Post 307145)
Ima li nekakav free set za nju...harmonike,tambure.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

pozdrav svima i ja bi trebao ak neko ima

srki Fantom 09.02.2024 21:13

Pozdrav Kolege!Nisam bio dugo aktivan pa eto malo da se javim i uzgred priupitam nešto. Već duže merkam i razmišljam o Yamahi modx bas sam se zagrejao za nju čuo sam i par dobrih Setova za nju, ali čitam neke komentare da je los zvuk i loša Dirka, Pa me zanima ako moze neko da pojasni koji zvuk dali Fabrika ili loše se čuju Semplovi,i sto se tice Dirke sa kojom Klavijaturom bi je uporedili?

vadexfly 12.02.2024 17:58

Nisam imao niti svirao, ali kolega je svirao na triton extreme, i presao na modx, mozda mesec dana ga je imao i vratio se na extrem-a, tako da predpostavljam da nije bio zadovoljan, iako je on obozavaoc jamahe, ima tyrosa ceo zivot, ipak se vratio na korga gore haha

srki Fantom 12.02.2024 18:37

Nemoguće da je bas toliko loša sprava evo vidim ima i verzija modx+ sa 1.75Gb što mi se jos vise sviđa,neki kažu da Motif xs i xf čak imaju bolji zvuk,nisam imao još priliku da je probam.

Vux 12.02.2024 19:19

Ja je nisam jos probao, ali ovo sto cujem online mi nesto tanko zvuci… A poslusaj ove sto su snimali preko telefonskog mikrofona, dirka klepa kao da dve plasticne serpe udaras, nesto mi je to cudno za Yamahu. Bas sam ovih dana hteo da odem u Guitar Center da isprobam, pa ako hoces mogu da ti posaljem utiske.

srki Fantom 12.02.2024 20:37

Jeste i meni sumnjivo kolega što je još čudnije ne vidim da naši muzičari sviraju po veseljeima modx iako je duplo jeftinija od Yamahe Montage i čita set od nje, ne bih hteo da je kupim i posle takoreći da se venčam snjom ili da je posle prodajem pošto zašto.

striphio 13.02.2024 12:41

Imao sam je ja. Dobar sound, kao Montage ima boje, lagana, plastična. Koristio je uz Pa4x. Sve to i može proći, ali dirka je baš loša. Sve sam mislio da ću se navići na nju vremenom ali ništa od toga. Na kraju mi svaki solo bukvalno mrsko svirati zbog loše dirke na njoj, pa sam uglavnom svirao sve na Pa4x i samo ponešto na njoj. Otvarao sam da vidim može li se šta možda poboljšati, neki tegovi ili slično ali ništa. Nema uopšte ni opruga ni neke one standardne mehanike. Tako da sam je prodao i kupio Montage.

srki Fantom 13.02.2024 18:43

Hvala drugari, mislim da sam se odlučio za motif Xf, ipak je to već isprobana sprava a cena im je trenutno tu negde.

Vux 13.02.2024 21:36

Ja sam danas svirao modx, 20ak minuta, nisam stigao da ubacujem user samplove. Fabrika okej, klaviri 6/10, nema svoj piano engine. Orgulje odlicne, strings isto. Dosta samplova je reciklirano od starijih Yamaha. Funkcionalnost za mene koji sam navikao na Korga je teska. Dirka katastrofa, ne daj boze nikome da svira bilo kakve ukrase ili brze pesme na onim dirkama. Ja bih ga uzeo mozda za neku rok svirku ili da ga koristis za studijsku produkciju, ali ne bih se usudio da uzmem tu klavijaturu pa da je nosim na narodne svirke.

srki Fantom 13.02.2024 22:31

Hvala Vux,sad su neke stvari jasnije zašto se ne vidja po svirkama nigde.Hvala ti puno mnogo mi je pomoglo ovo sto si je isprobao znači da sam je naručio vratila bi se odakle je i došla.😅😅

Vux 14.02.2024 02:01

Nema na cemu, svejedno sam isao u prodavnicu opreme. Nemoj pogresno da me shvati neko, klavijatura je sasvim solidna, ali nazalost ne za ono za sta mi koristimo klavijature na balkanu. Da sviras neki classic rock ili nesto za sta ti treba fm sinteza, tu je odlican za cenu.


Trenutno vrijeme na Forumu 05:25

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org