YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros4 - razna pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30739)

NordX 15.04.2018 13:26

Nisam te bas najbolje razumeo.

Znaci kad odvojim solo na SUB1, koje efekte izgubim. I da li to radim ovako, znaci odvojim sve RIGHT-ove (1 2 3 ) na SUB1, i iz SUB1 u expression pedalu ili Volume?

Iskreno,nisam to nikad radio pa ako moze pomoc.

Hvala unapred dmmacak, i hvala Casper na svemu do sada.

dmmacak 15.04.2018 13:49

Izgubiš samo sistemske efekte obicno su to po defaltu namesteni hal i chorus. A što se tiče pedale ako nema mogućnost za expresion ( ne znam koji je model pedale)onda moraš kako si rekao. Iz sub u pedalu iz pedale u mix. Najbolje da sve isprobaš pa će ti biti jasno.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

NordX 15.04.2018 14:03

Sto znaci da ako to sve odradim odvojim solo,necu imati problema sa kompresorom?

casper 15.04.2018 14:28

To može biti prisilno i privremeno rješenje ali dugoročno gledajući je sasvim pogrešno.
Na žalost, mnogi su kao i ti dovedeni u takvu situaciju jer su u želji za boljim soundom, nasjeli na "jeftine trikove velikih majstora" koji su pobrkali metode i postupke u izradi materijala za Tyros. Pod time mislim na samplove ali i pogrešno izrađene Stylove. Volumen samih samplova je pojačan za 20-30% od normale, isti samplovi su odsvirani u Stylu i u gornjoj su zoni velocitya, a volumen kanala je, kao šećer na kraju, pri samom vrhu i vrijednosti od 127. Tako urađen materijal samo naizgled zvuči bolje. Kao što kaže @dmmacak on je tup ali istovremeno i prigušen. Takav materijal (govorimo o Stylu ) je potpuno bez dinamike i zbog toga je daleko lošiji od onog što možemo dobiti ako se poslu pristupi pravilno. Kada sada ovakav "nabijeni uradak" propustimo kroz master compresor Tyrosa, on dodatno komprimira signal i ako na to dodaš još desnu ruku, događa se ovo što spominješ i što te muči.

Kako ovakvo stanje popraviti, ali da se pristupi pravilno? Treba ići u suprotnom smjeru, pa pravo treba odraditi normalizaciju samplova, potom skinuti velocity svakog elementa bubnja i na kraju prilagoditi volumen kanala u Stylu da bude u skladu s tvorničkim. Velik je to posao. Međutim, jedino takvim pristupom možemo (djelomično) popraviti situaciju i osigurati da Style zazvuči kako bi trebao, a da kompresor može odraditi svoj dio posla.

Zasviraj svoj Style na Tyrosu i pogledaj kako se ponašaju dvije trake kod Master compresora. Vidjet ćeš da gornja traka iz zelene zone prelazi u crvenu boju. Kada bi sad prebacio na tvornički Style, ovo crveno područje se pojavljuje vrlo rijetko i mnogo kraće. Objasnit ću ti zorno što se događa u tom trenutku. Kada bačvu od 200 litara napuniš vodom do vrha, u nju više ne stane niti decilitar. Sve što pokušaš u nju uliti, iscuriti će van. Tako je i s tvojim Stylom, nema prostora za "dolijevanje". Kod tvorničkog Styla je ostalo još 50 litara za širenje tekućine.

NordX 15.04.2018 14:35

Razumeo sam te odlicno, i sve sto si rekao si u pravu itekako. Potrudicu se da to sve sredim onako kako treba,nekada kada budem bas imao viska vremena.

Ja sam u medjuvremenu svirao i pa3x i Pa4x, Tyros je nesto za mene najbolje, i da nije bilo tebe Casper,nikada verovatno ne bih ni znao za Tyrosa,cuo bih verovatno negde u prolazu.

Opet jos jednom,hvala puno na svemu.

Imam jos par pitanja.mozda je previse,ali me zanima i ovo. Izvukao sam jedan dobar Drum kit, iz Pa4x, U WAV (44.100), medjutim ne mogu u Tyrosa da uvezem, gde sam pogresio?

I da li mogu koristiti FX ( HALL ) za mikrofon, za Vokal, i kakvi su efekti na Tyrosu,i kako se ponasaju u Live varijanti?

casper 15.04.2018 15:18

Drago mi je što sam pomogao i što ti je Yamaha legla kao instument. Neki ljudi misle (a neki to i javno pišu), da sam funboy Yamahe, da je "doživljavam religionzno", a tko zna kakve još perverzne primisli imaju o meni. =)) To nema veze s realnošću jer, probao sam svirati sve aranžere koji su mi došli pod ruku i nemam predrasuda da je baš Yamaha najbolja. Svaki instrument je dobar upravo onoliko koliko se u njega uloži vremena i truda, i onoliko koliko je dobar muzičar koji iza njega stoji. Sve ostalo su zablude i predrasude.

Ne znam gdje je problem s tim Wavom iz Pa4, trebao bi ga unijeti bez problema. Međutim, nameće se dodatno podpitanje. Zašto si izvlačio Wav kada si mogao konvertirati cjelokuan sample u UVD. Time bi skratio muke, a da ne bi ništa izgubio na kvaliteti.

Za mikrofon je namjenjen DSP7. Efekti su sasvim solidni, bolji od većine onih koji su ugrađeni u low budget mixere. Nedostatak je taj što pojačavanjem volumena Tyros4 pojačavaš i mikrofon. Bez obzira što on ima dodatni i posebni potenciometar, meni se to nikada nije sviđalo kao koncept. Za nuždu i za odrađivanje poneke svirke je OK ali ne kao stalni način nastupanja.

http://www.yu-midi.org/forum/attachm...entid=6773.jpg

NordX 15.04.2018 19:31

Hahaha :D Ipak je Yamaha broj 1,za mene :D:D A sto se tice tog drum kita,kako sam mogao konvertovati ceo Drum Kit iz KORG-a u WAV.

Ja sam samo eksportovao WAV, znaci sto mi treba da bih slozio Snare i Kick, eventualno neki Crash.

Ne znam sta moze da bude, znaci WAV fajl je u pitanju, klasican, mogu li da ti posaljem taj WAV,da vidis o cemu se radi?
Dodato:
Resio sam ovo oko WAV. Sempl nije bio u dobrom sample rate-u, pa sam sredio to.

E sad jos jedno pitanje, imam nekih ritmova gde ima mnogo Hall-a ili Reverba,na dobosu (Snare).

Kako mogu da smanjim taj efekat?

casper 15.04.2018 22:33

Konverziju radiš standardnim postupkom, konverzije jednog format u drugi. Ako imaš kmp. onda ga ubaciš u awave studio, i ideš na Tools > Batch Conversion Format > Convert Instruments.... pa sve do kraja, logično je.

Što se tiče "hala" na dobošu, riješenje ovisi o tome što je uzrok problema. Može biti da izvorni sample jednostavno tako zvuči i tu nema pomoći osim da baš njega obradiš u nekom sample editoru. Možeš ga zamjeniti s nekim dobošom koji se nude, tvornički ili custom, tako svejedno.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UZk_d0lvTno" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

A možeš pogledati da li je vrijednost release postavljena pogrešno i tada eventualno popraviš ovakvo stanje (prozor EG Rate).


<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xK1pCUyJg8o?start=166" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

NordX 16.04.2018 17:18

Ok,ovo prvo mi je jasno.

A ovo drugo, koji je ovo program, gde mogu editovati FX na elementima Drum-a, da li je to MixMaster?

I jos jedno pitanje, postoji li resenje da generalno odvojim na SUB1 - RIGHT-ove ( 1 2 3 ), a da pri tom se oni ne promene pri promeni ritma, registracije ili sempla?

Probao sam da sacuvam i u registraciji LINE OUT (da mi Solo bude na SUB1), medjutim,on ne sacuva.

casper 16.04.2018 19:05

3 Privitaka
Ovo drugo je XGWorks, program koji je alfa i omega za sve XG kontrole kod Yamahe. Njime možeš podešavati sve parametre unutar MIID ili Styla i što je najbitnije, on barata mnogim funkcijama koje nisu dostupne u samoj klavijaturi. Njime se to radi precizno i pregledano, dok sve promjene slušaš na svom Tyros4.

Zamisli čudo, on može djelovati i s EQ po pojedinom elementu. Doduše, ima samo dva EQ banda pa je tu malo u zaostatku naspram Rolandovog EA7 jer se u MakeUp toos nalazi "čak tri komada". :p Ovaj svjetliji izdvojeni odlomak ću posvetiti kao odgovor na par postova člana @alejandro. On će mu kao i video o kojem pričamo dobro doći da nešto nauči i otvori nove horizonte koje mogu ugledati samo "odlikaši" željni učenja i znanja. Jer, XGWorks je program kojim obrađujemo Yamahine Stylove od davne 2000. godine. Još od vremena starog dobrog PSR9000, Yamaha korisnici imaju ovaj alat na raspolaganju i njime mogu obrađivati svaki detalj unutar Style. Sve promjene koje se odrade na kraju sprememo u strukturu obrađivanog Style putem SysEx podataka pa zbog toga svaki ritam može imati sprecifična i drugačija podešavanja. Na istom principu samo u različitom sučelju i u samoj klavijaturi funkcionira DRUM SETUP, nova mogućnost editiranja koja je ugrađena u PSR SX70 seriju i nakon toga u Genosa.

Da bi signali sa RIGHT 1 ,2 i 3 izlazili na SUB, moraš ih prvo čekirati u MIXING CONSOLE. (slika 1) Isto tako, taj status možeš postaviti za svaku pojedinu registraciju. To radiš tako da prilikom izrade iste čekiraš kućicu LINE OUT (slika2). Ako nisi siguran u kojim registracijama je taj status i zapisan kao podatak, možeš iskoristiti funkciju FREEZE, čekirati LINE OUT (slika3) i Freeze imati uvijek upaljen. Osima ako već ne koristiš za nešto drugo.


Trenutno vrijeme na Forumu 04:37

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org