YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Demo snimci (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=76)
-   -   alfaholic-DEMO snimci (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=15743)

alfaholic 21.10.2010 10:45

Nije Addictive drums, a nije ni ziva gitara... ;)
Ostalo ti necu odati... ;)

daca91 21.10.2010 15:20

Zvuci fenomenalno...... Mnogo mi se svidja....... ;) pozz i sve najbolje u daljem radu........

grandia 21.10.2010 15:28

zvuci stvarno dobro ...;)

al moram da kazem, na kviz-pitanjima druga vaxtera nismo se toliko mucili kao kod tebe da nagadjamo sta si sve koristio za ovaj demo ... :D


posto nije tyros3 ... da nije pa500?

mislim posto je pa500 mnogo bolji od tyrosa3 ...

alfaholic 21.10.2010 15:45

Uh, otkud to da je PA500 bolji od Tyros3? :)
Ako si citao moje postove trebalo je da shvatis da je poenta price bila da i budjavi PA500 bez ikakvih problema parira Tyros3, iako je 3 puta jeftiniji, ali samo zato sto je prosao moje korekcije i tretiran je kako je i zamisljeno dok je pravljen. ;)
Inace, sve su to za mene igracke i imam prilicno nisko misljenje o klavijaturama uopste, a aranzerima pogotovo. Razlog sto sviram PA500 je sto je jeftin, a nudi mnogo opcija koje iz studija mogu da prenesem na njega, sto ne koristi niko, a na kraju su rezultati kao sto sam i pomenuo, ne postoji aranzer ciji vlasnike ne zaplace kad sviramo zajedno, pa nek kosta i tri puta vise... B-)

Ma nije nikakav kviz, samo nije klavijatura uopste, pa nema potrebe da navodim sta je korisceno i kako je snimano, ipak nije ovo takav forum...
Dodato:
Da ne bude da sam pljunuo bez razloga gore, vezano za Tyros koji ima vise opcija za master eq i master compressor, samo tu je i vise sansi da se pogresi, jer od 100 nasih muzicara 99 ne zna sta je frekvencija, a ne Q faktor. Cak i pored vise opcija u ta dva sektora, kvalitetnije radi eq i compressor na PA seriji, plus sto je bubanj na PA siroviji pa nudi vise mesta za rad, dok je Tyros dosta plstican i vec procesiran, pa je prilicno dosadan i bezidejan. generalno, u sustini vrlo slicne sprave, samo sto je Yamaha spakovala to u vecu kutiju, sarenije boje, lampice, kvalitetniju (ne mnogo) dirku i napucala cenu. Ima tu nekih farbi da zainteresujes drugare kad ti dodju u sobu, sax sa expression-om i slicne igracke koje nikad ne upotrebis, ali sustina je generalno vrlo slicna.
Tako gde je Korg godinama bio jak, sada je katastrofa, nema elektricnu gitaru, pritom i sama simulacija cabinet-a je toliko losa da ne moze ni clean da se namunji, pa je Yamaha tu bolja, ali sve je to manje-vise tanko...
No, nije to tema...

mirandess 21.10.2010 15:52

Sav sam se najezio, Ovo je odlicno!!!

jovo61 17.01.2011 00:18

i koja je klavijatura na kraju u pitanju? poz

dominik 17.01.2011 00:33

Pa baš.
Tema i jeste takva, demo snimci, prezentacija instrumenta itd. Malo detalja nebi škodilo!

alfaholic 17.01.2011 01:26

Kad već hoćete konkretno... ;)

Nashville Drums - full bank, Musicman Bass - semplovan pa sviran, Les Paul iz '72. takođe semplovan pa sviran, Nexus, Hybrid, Velvet, Rode K2, dbx 376 i dobar pevač... :)

svrakan 17.01.2011 09:22

Sad se setih odakle mi poznat snimak,ako je to tvoje delo,svaka cast.Kompresor je cudo.Meni se u Nashvile jedino Black Beauty svidja.

gega 17.01.2011 09:51

Citat:

Originalno postovano od alfaholic (Post 153859)
Uh, otkud to da je PA500 bolji od Tyros3? :)
Ako si citao moje postove trebalo je da shvatis da je poenta price bila da i budjavi PA500 bez ikakvih problema parira Tyros3, iako je 3 puta jeftiniji, ali samo zato sto je prosao moje korekcije i tretiran je kako je i zamisljeno dok je pravljen. ;)
Inace, sve su to za mene igracke i imam prilicno nisko misljenje o klavijaturama uopste, a aranzerima pogotovo. Razlog sto sviram PA500 je sto je jeftin, a nudi mnogo opcija koje iz studija mogu da prenesem na njega, sto ne koristi niko, a na kraju su rezultati kao sto sam i pomenuo, ne postoji aranzer ciji vlasnike ne zaplace kad sviramo zajedno, pa nek kosta i tri puta vise... B-)

Ma nije nikakav kviz, samo nije klavijatura uopste, pa nema potrebe da navodim sta je korisceno i kako je snimano, ipak nije ovo takav forum...
Dodato:
Da ne bude da sam pljunuo bez razloga gore, vezano za Tyros koji ima vise opcija za master eq i master compressor, samo tu je i vise sansi da se pogresi, jer od 100 nasih muzicara 99 ne zna sta je frekvencija, a ne Q faktor. Cak i pored vise opcija u ta dva sektora, kvalitetnije radi eq i compressor na PA seriji, plus sto je bubanj na PA siroviji pa nudi vise mesta za rad, dok je Tyros dosta plstican i vec procesiran, pa je prilicno dosadan i bezidejan. generalno, u sustini vrlo slicne sprave, samo sto je Yamaha spakovala to u vecu kutiju, sarenije boje, lampice, kvalitetniju (ne mnogo) dirku i napucala cenu. Ima tu nekih farbi da zainteresujes drugare kad ti dodju u sobu, sax sa expression-om i slicne igracke koje nikad ne upotrebis, ali sustina je generalno vrlo slicna.
Tako gde je Korg godinama bio jak, sada je katastrofa, nema elektricnu gitaru, pritom i sama simulacija cabinet-a je toliko losa da ne moze ni clean da se namunji, pa je Yamaha tu bolja, ali sve je to manje-vise tanko...
No, nije to tema...


Kolega svaka vama cast na znanju i umecu...
ali toliko ispoljavanje prepotentnosti i samohvaljenja jos nisam citao ni u jednom postu.... Podsecate me na Vex-a
Mislim bez ljutnje;)


Trenutno vrijeme na Forumu 23:11

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org