YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Stalci (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Baby Spider pro (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3355)

tranzit 12.11.2013 04:56

Nikako mi nije jasno zasto ne sjedite dok svirate. Em vam je lakse, em je bolje radi kontrole instrumenta, a o opsluzivanju pedala da ne govorim. Meni se cini da smo mi na Balkanu rijetki primjerci muzicara koji stoje dok sviraju klavijature. Postoje specijalne stolice za klavijaturiste, koje su visoke i sa kojih je daleko lakse kontrolisati instrument nego stojeci.

Milan$ 12.11.2013 05:00

sve bi bilo ok da kao sto rece,ovo nije Balkan :D...Radim dosta po diskotekama i verovao ili ne, u dosta lokala gazde zahtevaju da svi muzicari stoje na bini,nema sedenja,ni na visokoj stolici...tako da sta da ti pricam dalje-ovo je Balkan...:mad:

tranzit 12.11.2013 05:02

4 Privitaka
Te gazde su definitivno kreteni, retardirani majmuni i debili.

Na primjer:

Milan$ 12.11.2013 05:09

imam slicnu takvu i bez nje ne idem na tezgu ama nikako,imam i postolje za noge,da mogu da ih podignem i promenim polozaj malo, i sve je to ok kad je tezga u pitanju ili eventualno neki kafic,ali po diskotekama i klubovima uglavnom nema sedenja,jbg,voleo bih i ja da je drugacije...

tranzit 12.11.2013 05:15

Nisam ni posumnjao da ti ne koristis stolicu, ama ima mnogo muzicara koji svojevoljno stoje cijelu svirku. Kakvu kontrolu moze da ima taj koji stoji a drugo, nakon par sati stajanja, ne vjerujem da misli ni na sta drugo, do na noge koje mu otpadaju od bola. 'Bes takvo sviranje. Kod zapadno-evropskih muzicara, nebitno kakav je povod za svirku, od klubova, preko diskoteka, pa do koncerata, klavijaturista sjedi i to dosta nisko, okruzen sa cetiri-pet ili cak i vise instrumenata. Kako bi inace i mogao da kontrolise sve te instrumente vec iz sjedeceg polozaja. Pogotovo oni koji upotrebljavaju kompleksnije kompjuterski bazirane audio sisteme na bini. Ama kod nas je ionako sve naopako, pa sto ne bi bilo i to.

harepa50 12.11.2013 05:28

Ja odavno sjedim, baš prvenstveno zbog tog bola u nogama i lakše kontrole instrumenta. Vrlo rijetko stojim. Još nisam naletio ni na jednog gazdu koji zahtjeva stajanje, hvala Bogu. Još me pitaju "Hoćeš sjest'?" :D

EmirTotic 12.11.2013 20:03

Sad imam kompleks da sam debil jer stojim ceo zivot dok radim. Nesto mi neprijatno dok svi djuskaju da sedim, nekako nisam u elementu. :)

Sto se tice baby spidera ne znam, ali V stalak sam probao i nisam verovao da je onako stabilan, mislio sam da nije. Mozes da ga podesavas kako zelis tako da bi ti mozda vise on odgovarao.

Todorgm 12.11.2013 20:16

I ja stojim uvek jer mi je lakse da mi stradaju noge nego ledja od sedenja,a i realniji zvuk cujem kad stojim ,kad sednem samo cujem bas :)

tranzit 13.11.2013 01:01

Nece tebi stradati ledja od sjedenja, ukoliko imas stolicu kako treba. Izaberi jednu od onih gore i budi siguran da ce biti sve uredu sa tvojim ledjima jer su te stolice i pravljene upravo tako da ti ne stradaju ledja. Naprotiv, ledja ce stradati bas radi dugog stajanja za klavijaturom. To je tebi neko sasvim pogresno protumacio. Dalje, sve gore navedene stolice su veoma visoke, tako da se skoro i ne primjeti da ne stojis, a sve imaju dole naslon za stopala, tako da muzicar ima veoma stabilan polozaj pri sviranju. Da se ne ubjedjujemo bez potrebe, da se ima daleko bolja kontrola nad instrumentom u sjedecem polozaju. Pored toga sto je vrlo ruzno vidjeti jednog klavijaturistu da stoji na bini, taj staticni, stojeci polozaj je veoma stetan po kicmu i noge, a na kraju, poslije godina i godina provedenih tako svirajuci i to po desetak ili petnaest sati u komadu, strada i kicma, narocito vratni dio kicme, pa i ruke jer su u neprirodnom polozaju pri sviranju. Radi ti i dalje kako si naumio ili navikao ali imaj na umu da je pojedine navike pametnije mijenjati dok je vrijeme.


Trenutno vrijeme na Forumu 18:37

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org