YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Idealan fabricki bubanj na pa1x? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7479)

Vex 13.01.2009 14:11

Ja u mom pa1x imam samo 2 semplovana dobosha i to je to! Korgovi internalni semplovi bubnja su odlicni i ne pada mi na pamet da preko toga stavljam semplove!

Marco7 13.01.2009 14:16

I jos nesto mnogo vazno!NE UBACUJTE KOMPONENTE BUBNJA KAO KMP,MULTISEMPL i slicno vec samo kao WAV i to za odredjenu drum kategoriju!Ako ga ubacis kao multisempl ili bilo kako drugacije onda gubis u MENU onaj drum maping za odredjenu varijaciju,proemnu dobosa i bas pedale,gubi se u MENU stelovanje jacine odredjene komponente i tako dalje i tako vise ;)

Enes-am21 14.01.2009 18:53

marco brate, da li bi mi mogao malo objasniti to stelovanje bubnja, zatezanje timpana i to slicno, da pokusam to malo dotjerati... da te dodam na msn ili...?

usput, da se nadovezem na temu, slazem se da su korgovi fabricki bubnjevi super odradjeni, i kao i vecini, i meni najbolje zvuci jazz kit rx2, mada su za zabavnjake dobri i pop.std kit rx i standard rx1 i 2

korda 15.01.2009 19:44

Prije nekih mjesec dana jedan naš kolega je postavio mp3 primjer gdje mu je bubanj bio fantastičan,ne znam kako se kolega zove,bilo je na pa800,samo sam zapamtio da je rekao da je sempl.bubnja tezak oko 20mgb.Ako može da se javi...:-@

rale 15.01.2009 20:02

Jos jedan glas za Jaz Kit RX2, naravno uz malo malo dorade.

zoki-41 15.01.2009 20:13

Cuj ovo Korg ima lose bubnjeve ??????? O budi bog snama......kolko ljudi tolko cudi i ukusa

skoricnik 15.01.2009 20:14

Citat:

Originalno postovano od korda (Post 66844)
Prije nekih mjesec dana jedan naš kolega je postavio mp3 primjer gdje mu je bubanj bio fantastičan,ne znam kako se kolega zove,bilo je na pa800,samo sam zapamtio da je rekao da je sempl.bubnja tezak oko 20mgb.Ako može da se javi...:-@

To je adi13 i tesko da ce ti se on javiti ;)

DjoleBn 15.01.2009 20:27

Tema nije semplovan bubanj, nego fabricki, nemojte se udaljavati.

No.1 15.01.2009 21:35

Citat:

Originalno postovano od Dare 82 (Post 66598)
Narocito bas bubanj mu je slaba tacka.

Ovo UOPSTE NIJE TACNO !!!! Bas suprotno,
Korg ima tako dobre RX noge koje jako puno slice na akustican bubanj...
Samo se to treba tako precizno nastimati da bi sve doslo do izraz...

Ako vec zelite da budem iskren fale dobri dobosi...
Ima nekoliko akusticni koji su super al fale jos neke razlicite...to se slazem..

Inace ako 1x ili 2x nema masnoca u soundu ili sta vec pa ja ne znam ko ima...
To su strasne masine, otvoreni sistem da u nijm radis sta pozelis...
Proradite malo na frekvencije i ozbiljne stvari oko soundu pa onda pisite...

A ne, ubacite koji set od netu i odma na prva ruka eto Korg ne valja.
Uradite sami nesto iz pocetka, od 0...
kraj krajeva ako stvorite nesto dobro nakon 3 meseci opet vam nece valjati jer dosadi...
sto ne znaci da nije kvalitetno...

Sve ove teme su kontradiktorne...samo molim vas da ne donosite definisane zakljucke...
kako i da je, masina od 2.000-3.000e ne moze da ne valja bila Korg ili yamaha...
samo moze da nekom ne odgovara od X razloga.

No.1 15.01.2009 21:36

Citat:

Originalno postovano od Marco7 (Post 66615)
I jos nesto mnogo vazno!NE UBACUJTE KOMPONENTE BUBNJA KAO KMP,MULTISEMPL i slicno vec samo kao WAV i to za odredjenu drum kategoriju!Ako ga ubacis kao multisempl ili bilo kako drugacije onda gubis u MENU onaj drum maping za odredjenu varijaciju,proemnu dobosa i bas pedale,gubi se u MENU stelovanje jacine odredjene komponente i tako dalje i tako vise ;)

Yes da ima puno vise posla al namestis jednom i onda kraj.
Sve dorade mozes na sam Mixing i nema potrebe menjati u edit.


Trenutno vrijeme na Forumu 01:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org