YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Roland DisCover... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7259)

Zlatek 28.01.2009 17:03

@kreso
Sviram E 80 s naglaskom na sviram-to je šta se tiče aranžera.I da -poznato mi je kako to ide kod Korga sa dva sequenzera-ali i dalje ne vidim svrhu toga.Ako tako pogledaš E 80 svira-naravno ako ga tako podesiš od prve note-pa čim stisneš start počinje svirati. Nema tu nikakve pauze, ni čekanja između dva songa.Ovo nije radi omalovažavanja nekoga nego samo komentiram.Isto tako se i sam poslužim sa midi-fileom ako smatram da je to potrebno, ali isto tako sve te midi fileove ja prilagodim za sebe.

mesh 29.01.2009 09:04

@ kreso:

Imaš li možda link na taj oglas, ja tražim po glazbenom oglasniku i ništa ne mogu naći?
Hvala!

kreso 29.01.2009 09:58

@ Zlatek

Ma sve ok da Roland svira od prve sekunde sve note. Sviraju i Yamaha i KORG pa čak i Casio. Stvar je u tome da kod jednog sequencera moraš čekati da odsvira prvo MIDI do kraja, a potom selektiraš drugi MIDI, i taj postupak selekcije traje najmanje 2-3 sekunde u najboljem. A kod drugog sequencera ovaj pići kako sam reko prvi MIDI i dok piči drugi očitava. Dal je on brži od drugih kljava uopće nije bitno jer ide doslovce u tisućinki sekunde iz jedne pjesme u drugu.
Ja kao aktivni svirać ne vidim vajde od toga, duplog sequencera, no da sam keksaš i te kako bih znao ovo iskoristiti.

@ mesh

poslao sam ti link za navedenu kljavu na private

mesh 29.01.2009 12:52

@ kreso:

Hvala na linku...nažalost ništa na tim stranicama, search po raznim kriterijima ili verzijama imena ne daje baš nikakav pronalazak...a baš bih čovjeka htio riješiti te "stare kante" :)
Dodato:
Znači smatraš da na DisCOver5 ne možeš tražiti po midijima drugog dok se jedan reproducira? Mislim da to nema veze sa 2 sekvencera,već sa softverom uređaja.Npr. Roland E-50 nema 2 sekvencera a možeš u isto vrijeme dok se jedan reproducira, paralelno tražiti drugi (dakle, imaš vremena koliko traje fajl, 3-4 minute što je više nego dosta) i staviti ga na "stand by" dok prvi ne završi...onda u jako kratkom vremenu stisneš "Stop" na prvom i "Play" na drugom i gotovo bez ikakve pauze kreće drugi midi.

vingula 30.01.2009 02:02

Hm....nisam puno upoznat sa tim modelom,al da se nebi mogla sredit za zabavnu muziku,ili za nešto u home studiu.... nevjerujem da se nebi mogla sredit.
Ipak ima 1422 zvuka (boje) pa da se s tim baš ništa nemože odradit osim puštat fajlove...nevjerujem.

milanceshow 30.01.2009 02:09

@mesh
Trebalo bi da mozes da traziz drugi fajl dok jedan ide.Neznam odakle je ta informacija da ne moze?

mesh 30.01.2009 09:14

@ milanceshow

Tako sam shvatio Kresu...i ja mislim da je traženje fajla moguće dok se jedan reproducira i da bi to mogla svaka klavijatura...onda ga pronađeš...i odmah po završetku prvoga, brzo "STOP" pa "PLAY" i eto ti prelaza gotovo bez ikakve pauze,jel?
BTW, znaš li kolika je interna memorija GW-8 (mislim koliko fajlova može stati) jer na webu uopće o tome nema podatak?

RadeKOKI 30.01.2009 10:39

koliko sam upoznat sa rolandima od tog modela tj. doscovery i va serije ima ubacen FIND taster tj. dok radi neki style, ili midi pritiskom na finder mozes prelistavati fajlove dal ritmove dal midi fajl cak moze i u toku svirke dok radi neki style ili midi fajl da ga "preseces" nekim drugim fajlom jednostavnim pritiskom na toush screen, i automatski krece to sto je pozvano bez zaustavljanja, nemam pojma oko cega tolika rasprava, sve u svemu tu je masina VA spakovana i namenjena samo za guranje zetona. Kuci je napumpas i teraj na pare :D

sinisa 30.01.2009 10:40

Moze da se trazi drugi midi dok prvi ide moze da se napravi play lista i moze da krene od drugog takta.

Dosta stvari je ubaceno i u e seriju sa njega kao i vokalist.

mesh 30.01.2009 10:57

@sinisa

Vidim da poznaš taj stroj...pa da te pitam nešta.
Dosta ljudi se po stranim forumima žali na nisku kvalitetu zvuka i boja koje su u njemu(valjda zbog samo 64 Mb RAM-a),a ja ga nikada nisam probao pa bih molio za mišljenje.
Mislim da li je zadovoljavajući zvuk za "teranje na žetone" :) kako kaže RadeKOKI ili moram uzimati još kakav modul ili equilazer za poboljšanje izlaznog sounda?


Trenutno vrijeme na Forumu 01:44

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org