PDA

Pokaži Full Verziju : Kabi-DEMO SNIMCI

kabi
25.02.2010, 00:14
<object height="176" width="411"></object>
<embed src="http://www.*******.com/embed/476857194/8e15edfc" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" height="200" width="320">

Ja stojim iza araznman sve sam posebno usnimio znaci ,bas,ritam gitaru,solo,itd..
jedva natera caleta da peva hehe..

zeljko
10.01.2011, 23:42
Bravo kabi i za tebe a posebno za caleta.Super..Pozdrav Zeljko

kabi
10.01.2011, 23:46
Hvala zeljko..
bice josh fini pesama sa caleta,jedva ga naterao hehe
ali vazno je da pristao hehe...
kazi mi kako ti zvuci snimak,jel nije prejak? jel treba neki efekat? bubanj jel nije prejak?

zeljko
10.01.2011, 23:49
Cuj druze meni se jako svidja i snimak i sve...Posebno tvoj cale kako pjeva bolji je od mnogih sto snimaju kasete i opet ne znaju pa nek se ljuti ko god hoce...Svaka mu cast za pjevanje vrhunski..Slusam evo vec drugi put i podseca me na muharema Serbetovskog..Poooz

kabi
10.01.2011, 23:57
Hvala ti zeljko na tim lepim recima stvarno...
Mislim ne da ga hvalim ali mogu da kazem da mi cale jako divno peva...
Ova pesma mu je malo bila visoka,ona je iz e-moll dok bi to njemu bolje lezalo iz c-moll ili d-moll ali nema veze,bice bolje...
sad trenutno radim malo pesama od tome i sabana...
bice ekstra...
kabi.

zeljko
11.01.2011, 00:01
Uff jedva cekam da cujem nesto od Tome ili Sabana bravo druze to je pjesma...Sve najbolje i pozdravi starog i kazi mu da je rodjeni talenat za pjesmu...Pozdrav Zeljko,kabi hehe

kabi
11.01.2011, 00:04
bice Zejko i to sve jake pesme..
Cale se zahvaljuje na pozdravima i on tebe pozdravlja
kabi...

Vule
11.01.2011, 00:23
Kabi,a sta cemo sa starom temom?
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?p=148137&highlight=kabi#post148137

Jesi li procitao Pravilnik za demo?

Pozdrav Kabi,Vule

zeljko
11.01.2011, 00:24
hvala mu i samo nastavi te tako..lijepo je vidjeti kad se tako otac i sin slazu,pa jos obojica umjetnici...poooz

kabi
11.01.2011, 00:27
Cao Vule,kao sto vidish da su moje demo snimci obrisani ja stvarno neznam zasto?
zato sam i otvorio novu

Dodato:
hvala zeljko,pa morase po malo hehe

Vule
11.01.2011, 00:30
Teme su spojene!!!

kabi
11.01.2011, 00:31
Vule,jel bi mogao da pomerish tu moju prvu temu a ovu novu da ostavish?

Vule
11.01.2011, 00:34
To nije moguce u ovom trenutku!!!

pozdrav Kabi,Vule

kabi
11.01.2011, 00:36
dobro ako nije sad jel bi mogao to kasnije da sredish?
a drugo pitanje,sta se desilo sa moji demo snimaka?

Vule
11.01.2011, 00:41
Oko prvog pitanja je potrebno usaglasavanje moderatorskog tima na celu sa predsednikom komisije kolegom Milanceshow,pa mozda da vidite prvo s njim.

Sto se snimaka tice ne mogu vam reci sta se tacno desilo sa njima. moguce da ih je neko jednostavno obrisao ali ne sa ovog foruma nego sa servera gde ste ih postavili.

pozdrav Kabi,Vule,YU-MIDI

milanceshow
11.01.2011, 12:01
Mi nismo odgovorni za vase demo snimke koji se nalaze na nekom share serveru!
Temu necemo brisati.Teme su spojene,a vi nastavite dalje sa svojom prezentacijom!

kabi
11.01.2011, 23:01
<embed src="http://www.*******.com/embed/477829754/d2a57ed5" width="320" height="200" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

Josh jedna pesam sa caleta "Cveta" od sabana saulica

Ovde takodje sam sve rucno usnimio....

Marko__ns
12.01.2011, 00:02
extra, svaka cast, odlican je snimak... :)

kabi
12.01.2011, 00:31
Hvala kolega,,
bice josh...

Ace
12.01.2011, 01:15
Svidja mi se .... dobro si ovo izveo sa Picikato stringsa, dobra ideja.
A i nekako mi je celokupni sound, unikatan .... nije ono nesto sto svaki dan slusam iz korga.

Trebao ti je cale pevati na Makedonskog :D heh.

Pozdrav Kabi, Ace

kabi
12.01.2011, 01:25
hehe hvala kolega,, pa veruj mi da je znao na makedonski da bi je odpevao ali nazalost nezna hehe,ali bice i na makedonski "zajdi zajdi" on to peva najbolje bar za mene..
cale je meni moj idol hehe..

a jel si cuo onu prvu gde smo snimili od muharema serbezovskog "ko zna kolko daleko si ti" ??
to ti je pod postom #118
pozz

skoricnik
12.01.2011, 01:28
Dobro je ovo, samo je prenapucano ekvilajzerom, i ne svidja mi se jedino sto kontra gitara previse sara. Inace, ok je :)

Pozdrav kabi, Skoricnik

kabi
12.01.2011, 01:34
pa sto se tice kontre gitare tu sam mogao da odsviram prosto ali nije to to.. bar kod mene
ja volim da to zvuci sto vernije znaci kao kad bi neki gitarista svirao..
dok ekvilajzera ovde nema??
pozz

skoricnik
12.01.2011, 01:42
Meni na slusalicama ubise basovi i visoki, midlova nigde. Bas onako kao da je puno ekvilajzera.

kabi
12.01.2011, 01:44
neznam kolega,kod mene se bar tako necuje...
sad neznam dal je zvuk zbog slushalice hehe ali kod mene se stvarno tako ne cuje..
pozz

a kako ti se cuje predhodni snimak? post 118

Ace
12.01.2011, 01:57
Muharema Serbezovskog slabo slusam i neznam mu pesme .... al dobro zvuci i taj. Instrumente su ti iste, tako da vazi moj prethodni komentar.

Oprezno sa tu kontru .... moze polako u Arrpegio da predje :lol:

Pozdrav Kabi i Skoricnik, Ace

kabi
12.01.2011, 02:09
hehe pa sto da ne..
ovi pozdravi "pozz ace,kabi" hehe
to izgleda sve na moj racun a?? haha

Ace
12.01.2011, 02:19
Imas para platices racun :D
Haha
Salimo se Kabi, bez ljutnje. Negoooo ..... davaj tu Zajdi Zajdi cim bude gotova, i pozdravi mi pevaca ;)

kabi
12.01.2011, 02:22
haha vazi kolega nema problema bice i zajdi zajdi
pozz ace,kabi

grandia
12.01.2011, 08:47
bravo kabi - bravo gsp. "cale od kabija" :D

odlicno si ovo aranzirao a cale je mnogo lepo pevao

posto vidim da narod narucuje pesme, imam i ja jednu zelju ... u zadnjem snimku mi se gitare mnogo svidjale pa me podsetile na jednu pesmu gde se takve (slicne) gitare sviraju ...

ime pevaca i benda sam zaboravio a pesma je "oj postari" :D

ako moze?

pozdrav za caleta

a ovo onako drugarski izmedju nas forumasi: :lol:

pozdrav vule, ace, kabi, grandia

zeljko
12.01.2011, 09:16
Ajoj druze kabi i ovo je super i svirka a posebno pjevac vidi se da je rodjen za pjevaca,jos da se bavi svaki dan pjevanjem ne bih mu bilo ravnoga...svaka cast i lijepi pozdravi....Ajmo sledeci put nesto od Tome Zdravkovica,mislim da ce mu lezati te pjesme isto...Pozrdav zeljko,kabi

Ace
12.01.2011, 15:33
@grandia
Ove pozdravi mogu da idu u ona tema "nastaviti pricu" :D

milanceshow
12.01.2011, 17:36
Samo napred Kabi i Cale,milanceshow!

tranzit
12.01.2011, 18:01
Izgleda da obozavas Pizzicato. U oba snimka ga ima. Prejak je i mrljavo odsviran. Pogotovo u prelazima taj Pizzicato mora da bude tacan k'o svajcarski sat. Smiri malo ritam gitaru i obrati paznju kada razlazes akorde na njoj da to bude malo vise "gitarski". HiHat ti je preostar i preglasan i uopste, sav snimak je pod dobrom dozom Hi-EQ. Smanji to malo. Preslusaj snimke na boljim monitorima.

boomerang1
12.01.2011, 20:28
dobro je
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="if(typeof(jsCall)=='function'){jsCall();}else{setT imeout('jsCall()',500);}" id="jsProxy" type="hidden">

kabi
12.01.2011, 21:10
hvala svima na lepim komentarima,,
kolega tranzit.. vidi mozda je taj pizziato malo jak i da volim kad odsviram to hehe
e sad neznam dal je tacan kao svajcarski sat hehe...
a sto se tice gitare ja mislim da sam je odsvirao dosta verljivo kao neki gitarista e sad neznam?
pozz,kabi.. hehe

gega
12.01.2011, 21:24
Ma odlicno je Kabi....
Pozdrav Ace,Milanceshow,Tranzit,Kabi ....gega

kabi
12.01.2011, 21:31
hvala kolega gega.. drago mi je sto ti se se svidjaju demo snimci
pozz,ace milanceshow,tranzit,grandia,zeljko,kabi
hahaha

Vule
13.01.2011, 00:23
Kabi,reci čaletu da peva super.
Je li on profesionalni pevač ili samo za drugari sa forum?

pozdrav za Kabi čaleta

zeljko
13.01.2011, 00:27
Ja misli da je samo za drugare sa foruma jer se cuje da od srca nam je pjevao..Pozdrav kabi..zeljko heheh

VUNIMRAV
14.01.2011, 11:19
Bogami,ovo bi valjalo poslusati opusteno, uzivo uz dobro vino i janjetinu!!!

zeljko
14.01.2011, 11:27
@vunimrav e bas to bravo i ja obozavam janjetinu i sve ostalo sto uz to ide....Svaka cast kabi..zeljko

korg18
14.01.2011, 22:36
kabi,jarane prvi snimak je extra tvom caletu je bolje da mu napravis neki vokal sa neprimjetnom tercom jer ima polijep glas,a terca mu puno znaci jos bi bolje zvuco,nisam odavno cuo snimak da je kako treba da nema mumljanja uzivaj i pozzz.

kabi
14.01.2011, 23:56
hvala svima na lepim recima stvarno...
korg18,nisam bash razumeo kako mislish na neprimjetnom tercom?
mislim cale moj peva i tercu i to mnogo dobro...
pozz,kabi
hehe

korg18
15.01.2011, 00:00
kabi,druze pa smanjis mu malo tercu da se i ne primjeti da ima lakse bi mu bilo pjevat kontas tako ce poderat glas,nego nesto malo dodaj to mozes u globalu odradit smanji tercu da je skoro neprimjetna,tvoj cale ne pjeva cesto cisto amaterski a kad bi vjezbo bio bi bolji od pola onih na youtube sto imaju,leze mu ove pjesme muharema i ostale pozz.

kabi
15.01.2011, 00:42
aha ok sad sam te skontao...
pa vidi mic ne ide u klavijaturu nego direkt u mixetu ali vazi hvala ti na savetu...
pozz

kabi
27.01.2011, 00:06
Ja i cale ponovo hehe
ovde na ove 2 pesme sam takodje sve posebno usnimio znaci
bas,ritam gitaru,solo,tercu itd... znaci nije na ritam mashinu!!
takodje i cale je isto odpevao tercu...

<embed src="http://www.*******.com/embed/492652493/faab1dd7" width="320" height="200" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed

<embed src="http://www.*******.com/embed/492661401/9072128c" width="320" height="200" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

milanceshow
27.01.2011, 11:01
Mislim da bi cale bio veoma uspesan kada bi poceo da radi sa vrhunskim muzicarima!!!Ima potencijala!!!!
A ti si Kabi odlican!!!!Samo napred!!!!!
Poz milanceshow

Dell
27.01.2011, 11:33
cale ti rastura, iscimaj ga cesce da nas pocasti pjesmom ;)

Pozdrav, Dell

Simke
27.01.2011, 11:37
@kabi
Dobro drmas ritam sa bass i kontra gitarom...reci mi koji je to bass i kontra,cini mi se da je bass"ranke",a ne mogu kontru da provalim?

kabi
27.01.2011, 17:45
hvala vam na lepim komentarima..
simkeres" da to je ranke bas a kontra su 2 razlicite,na prvu pesmu "danima te cekam" tu je ona "brma gitara" a na pesmu broj 2 "o ciganko moja" tu je "dule gitara"

erno11
27.01.2011, 18:10
Uhh jooj svaka cast za svirku. Ta ritam gitara kako hoces da nazovem ubija. Moracu nekako sriktati takvu slicnu. Ali znam treba ce mi mnogo mnogo truda za korg pa 50, nema nazalost sempl.

Svaka cast kabi

kabi
27.01.2011, 21:10
hvala kolega
Dodato:
evo specijalno za kolegu ace zajdi zajdi

ovo je sa moju novu klavijaturu snimano korg m3

<embed src="http://www.*******.com/embed/499435825/a47ea0a5" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" width="320" height="200">

grandia
03.02.2011, 21:45
=D> odlicno kabi i naravno gsp. cale

kabi druze, kazi nam bre kako ti se cale zove da ne pisemo uvek "cale od kabija" :">

cestitam za m3 i naravno za odlican snimak ;)

pozdrav tebi i caletu

kabi
03.02.2011, 21:52
hvala kolega grandia
cale mi se zove muhamed a svi ga zovu Čombe...
da kazem i ovo isto,, sto se tice demo snimka nisam hteo da je odsviram ono u orginalu sa harmonikom mislim nije da neznam hehe daleko od toga nego sam hteo neshto posebno i ujedno da isprobam moj novi korg m3 sto se tice boje...

pozz grandia,kabi
heheh

grandia
03.02.2011, 21:58
u 3. delu, da tu nisi odsvirao solo sa gitarom - ne bi bilo tako dobro :D

nekako sam znao da ces da upotrebis gitaru, mozda zbog toga sto bi i ja tu boju upotrebio :B

a ona mossboja (?) u 2. delu je odlicna!

pozdrav

makso68
03.02.2011, 22:00
Dobro je to Kabi.Pozdrav tebi i ćaletu!

kabi
03.02.2011, 22:11
hvala makso!!!

grandia" pa to je sto to ustvari i nije gitara,,, u tome je i fazon,, jeste da je slicna ali nije...
a ova moss-boja je dobra i mogu da kazem da stvarno zvuci kao moss boja...
dok ova prva boju sto je slicna kao truba meni ne pishe da je truba nego neka druga boja ali zvuci kao truba hehe bash je cudno sto cu ovo da kazem posle 3-4 dana ali stvarno sam zadovoljan sa m3 i ima mnogo fini rom-boja...
evo sad sam nashao ram-memory EXB-256mb za 80 eura novu od jednog svedu i tako da bice dosta semplova i fini boja..
a takodje i dosta demo-snimaka...
pozz,kabi heheheh

Ace
03.02.2011, 22:34
Hvala za pesmu. Bas mi se svidja ..... pogotovo izbor boje, svaka cast. Iskreno da kazem i zato mi se svidjaju tvoje demo snimke. Sa harmonike i klarinete i sta ti znam jos, slusao sam pesmu mnogo puta ..... al ovo je originalno i unikatno.
Svaka cast jos jednom =D>

kabi
03.02.2011, 22:40
hvala kolega ace,,meni su jako bitni tvoji komentari...
pa nisam hteo ono kao i svako ajde harmoniku (kabinu) i cepaj bulgaria stil znas? hehe
ali cuje se na kraj malo od harmonike barem kolko tolko hehe
evo i cale se zahvaljuje na lepim komentarima
pozz...

mirandess
03.02.2011, 23:21
eh da ti je jos i pokojnog toseta ubacit da otpjeva ovo, ajme meni, sav sam se najezio, svaka cast za pjevanje i za svirku!!! Nemam sto drugo reci, SVAKA CAST!!!

kabi
04.02.2011, 00:15
hvala ti na ovim lepim recima kolega mirandess
pozz

VUNIMRAV
06.02.2011, 12:15
Kabi,ne mogu a da se ponovo ne oglasim.
Ovo je prekrasno,sa dusom i odsvirano i odpevano,po meni jedan o najljepsih snimaka inace a pogotovo (zajdi zajdi),sve pohvale i kapa dole majstori.
Uz ovakvo nesto bi valjalo zameraciti!

svrakan
06.02.2011, 12:27
E super je ovo,sad sam preslusao u tvom stilu,samo cepaj.

kabi
06.02.2011, 18:54
hvala vam na lepim komentarima....
bice josh...

mojjmbg
08.02.2011, 11:22
pitao si me za zajdi pa sad kad sam preslusao da se oglasim....

nadam se da se neces naljutiti na komntar ali.....meni pjevanje nije sjelo fali mi trliler nekako mi ta pjesma bez toga kao jagode a nema slaga.... sto se tice svirke na istoj e tu ti KAPA dole...... stvarno sam se iznenadio......

i jos jedan subjektivan detalj vezan za vokal smanji malo basa i dodaj srednjih i viskokih frekvencija pa pokusaj sam cut kako ti bolje zvuci nekako kao da mi je mutan vokal...

vezano za moj kompletan post ...zelim samo naglasiti da je to moj subjektivan dojam koj nije nuzno tocan....

Vule
08.02.2011, 12:28
@ Mojimbg

Mene zanima gde po vama konkretno fali triler i na koji triler konkretno mislite da je neophodan u ovoj pesmi? Hvala

Simke
08.02.2011, 12:49
Ovo je za 10tku,ali imam par sugestija!!
Cini mi se da su ti farbe malo preostre,a to se moze resiti tako sto ces ih malo smanjiti kad soliras,jer se mnogo isiticu u odnosu na strajhove i vokal.Sam tepih(strings)je fenomenataln i legao je kao"budali samar"u pesmi,ali jos jedna sugestija sa moje strane,nemoj da odlepljujes prste dok(tata)Gdin Combe peva,vec ih ih bas naprotiv"lepi za dirke,ovako ispada da ih sviras na slogove.Nije ni to lose tako da ih sviras,ali malo mi bode uvo,i mislim da bi bilo lepse,i imao bi veci efekat pesme.Probaj i ovako i onako i vidi sam sta je bolje...ali sve u svemu odlicna svirka,solo,pevanje...pravac studio sa caletom i posle godinu,dve solisticki koncert!:)

nesaband
08.02.2011, 13:01
Evo i ja da se javim.
Ova pesma je jako zahtevna i jako specificna.

Po meni je ova otpevano iz pogresnog tonaliteta,mislim da je za ton ili 1.5 tona vise otpevano da bi pesma i pevacke sposobnosti dobile na kvalitetu.
Nekako mi je ovo otpevano iz ovog tonaliteta,bez emocija koje su obavezne u ovoj pesmi.

Tonski je tacno odpevano nema gresaka.Ako treba da hvalimo svako izvodjenje onda idemo u krivom pravcu.
Sto se tice svirackog dela tu nemam nikakvih zamerki,vrlo dobro odsvirano.

Ja sam verovatno subjektivan po pitanju ove pesme i uvek sam veoma kritican kad je bilo ko izvodi a da to nije pravi majstor kao sto je bio Tose Proeski.

mojjmbg
08.02.2011, 13:13
Vule..... na kraju svog posta sam stavio objasnjenje i ovim sad se zelim ispricati kolegi Kabi sto mu vi i ja spamamo temu ali trazen sam da odgovorim pa moram...

triler mi nedostaje u krajevima kitica.... kod mene u temi zadnji snimak je zajdi zajdi i na takvu izvedbu sam mislio....

jos jednom isprike za spam u temi kolege kojeg smatram vrlo dobrim muzicarem koji svojim radom iz dana u dan napreduje a to i je cilj ovih tema bar sam ih ja tako shvatio.....

sa štovanjem Mojjmbg......

kabi
08.02.2011, 13:27
Evo i ja da se javim.
Ova pesma je jako zahtevna i jako specificna.

Po meni je ova otpevano iz pogresnog tonaliteta,mislim da je za ton ili 1.5 tona vise otpevano da bi pesma i pevacke sposobnosti dobile na kvalitetu.
Nekako mi je ovo otpevano iz ovog tonaliteta,bez emocija koje su obavezne u ovoj pesmi.

Tonski je tacno odpevano nema gresaka.Ako treba da hvalimo svako izvodjenje onda idemo u krivom pravcu.
Sto se tice svirackog dela tu nemam nikakvih zamerki,vrlo dobro odsvirano.

Ja sam verovatno subjektivan po pitanju ove pesme i uvek sam veoma kritican kad je bilo ko izvodi a da to nije pravi majstor kao sto je bio Tose Proeski.

Cao kolega,vidi ovako... cale je to pevao iz e-moll,mi smo probali iz svaki drugi ton dok mu je d-moll isto lezalo ali ne bi tako ispalo kao sto jeste,,zato sto ako bi on to odpevao iz d-moll ne bi cale mogao da ubaci te trilere kao sto je iz emoll-a tako da bar po meni je ispalo dobro...
i ovo da navedem isto,cale je to odpevao iz prve znaci..
cale moj se ne bavi sa pevanjem mislim on je ipak amater hehe,ali mogu da kazem da peva bolje od mnogih pevaca sto su u grandu naprimer hehe..
E sad drugacije bi bilo kao sto je naveo milanceshow moj nislija hehe da on peva non-stop i malo vezbanja onda njemu ne bi bilo kraja..

Cale moj ovo sto snima samnom to je samo zbog jednog razloga..
on mi je rekao" sine jedan dan kad mene nema vishe imacete jednu uspomenu,, i ja bi dao sve danas kad bi ja imao neku kasetu gde moj otac peva"
I deda mi je isto jako lepo pevao...
Tako da on kad snima on to ne smatra da radi profesionalno nego samo ono iz prve...
Na ove pesme ima na neke gde tercira i to jako dobro zna da tercira,nije nikako hteo hehe,, kaze on meni " ma ajde sad li ce pravimo cd hehe"
Ali na kraju je pristao i na to..
ma dobro sad neka bude kako bude hehe vazno je da si mi lepo slazemo kao sto je kolega grandia ili zeljko naveo..

svrakan
08.02.2011, 13:48
Kabi muski tonalitet za Zajdi je g moll,a-mol ko moze vislje,d-mol i e su zenski,probajte to malo vislje,mislim da bi bilo mnogo lepse,meni se sve svidja.

kabi
08.02.2011, 13:51
hvala kolega,,pa sta ja znam caletu nekako lezu dosta pesme iz E-dur e-moll
ali ti si sigurno upravu kolega probacemo
pozz...

nesaband
08.02.2011, 14:06
kabi,moj post je dobronamerna kritika da bi poboljsao kvalitet pesme,nikako zlonamerni.

ako vec stavljas demo snimke na forum onda probaj da to uradis a da mi to cujemo,verujem da ce biti mnoogo mnogo kvalitetnije pevanje.
Ja verujem da to tvoj tata moze da otpeva siguran sam bar za ton vise.

ne zameri.

znam da ti to snimas iz drugih razloga ali ako otpeva covek to iz prve onda vam to nece oduzeti puno vremena.
pozdrav

kabi
08.02.2011, 14:59
[QUOTE=nesaband;
Ma znam ja to kolega,, on bi mogao mozda za jedan ton vishe ali nije mu bash pasovalo kako treba,,
nego steta je sto ja neznam da pevam hehe

Vule
08.02.2011, 15:07
Vule..... na kraju svog posta sam stavio objasnjenje i ovim sad se zelim ispricati kolegi Kabi sto mu vi i ja spamamo temu ali trazen sam da odgovorim pa moram...

triler mi nedostaje u krajevima kitica.... kod mene u temi zadnji snimak je zajdi zajdi i na takvu izvedbu sam mislio....

jos jednom isprike za spam u temi kolege kojeg smatram vrlo dobrim muzicarem koji svojim radom iz dana u dan napreduje a to i je cilj ovih tema bar sam ih ja tako shvatio.....

sa štovanjem Mojjmbg......

Nema tu spama ako se razgovara o snimku..meni samo nije bila jasna vasa opaska pa sam zatrazio objasnjenje. Ne znam o kom trileru se tacno radi i gde nedostaje?

Ovu pesmu moze da peva i Bajaga i Tose i Cune i Tozovac i Kemal i Sinan i svako da je donese na svoj nacin,i svaka da zvuci odlicno,a ako ste kolegi ukazali na nedostatak nekog trilera ili ukrasa u pesmi mene je zainteresovalo u kakav "okvir" bi je vi ubacili i ukrasili posto ste pronasli da nesto fali? Mene ovo najiskrenije zanima,pa ako biste bili ljubazni da mi objasnite? Hvala

mojjmbg
08.02.2011, 15:15
u biti vrlo jednostavno poslusaj snimku u mojoj temi... izvedba je moja ideja. tako to treba zvucati po meni........

kod kabija i njegovog oca ja triler cujem samo na dva tri mjesta ostalo je vibrato.....

a to su ipak kruske i jabuke nadam se da je sad jasnije.

Vule
08.02.2011, 15:22
Kad kažete da je "izvedba vaša ideja" zvuči mi ok,ova pesma i jeste vec ušla u muzičke udzbenike kao "standard" gde svaki pevač pokusava da je iznese na svoj nacin,ali kad kazete da "nesto fali" u izvedbi Kabijevog čaleta onda se s vama ne slažem jer to mi izgleda kao kada bi tamo npr. Louis Armstrong učio Bobana Markovica kako se svira vranjanski čoček,ako me razumete,to jednostavno ne ide. U svakom slučaju hvala na odgovoru,poslušaću vaš demo snimak.

mojjmbg
08.02.2011, 15:26
ja sam u prvom posto naveo da MENI fali i da je to moj Subjektivan sud ....

a izmedu ostalog ja sam inace tj moji su iz Pirota.....

Vule
08.02.2011, 15:27
Pa ja sam zato od VAS i trazio pojasnjenje

u biti vrlo jednostavno poslusaj snimku u mojoj temi... izvedba je moja ideja. tako to treba zvucati po meni........

Ja na vasem snimku ne cujem ideju nego midi fajl,ako se ne varam?

kabi
08.02.2011, 23:53
u biti vrlo jednostavno poslusaj snimku u mojoj temi... izvedba je moja ideja. "tako to treba zvucati po meni"

kod kabija i njegovog oca ja triler cujem samo na dva tri mjesta ostalo je vibrato.....

a to su ipak kruske i jabuke nadam se da je sad jasnije.

hahaha izvini kolega sad sam preslushao tvoju verziju "zajdi zajdi"
kolega mislim nishta loshe ali ovaj lik sto je odpevao nema 2-blage veze sto se tice pevanja.. to je moje mishlenje normalno..
a ovo sto si odsvirao nije loshe ali moze i mnogo bolje,, hocu da kazem da nema u pesmi osecaja da je pevano i odsvirano iz srca kao naprimer kod mene u snimku...
a sto se tice trilera cale je koristio vishe od 2-3 trilera dok kod tebe ja nisam cuo nikakve trilere osim vibratora,,
bez ljutne kolega...
pozz

Ace
09.02.2011, 03:33
@kabi
A cuje se vibrator na snimku jel? :lol:

mojjmbg
09.02.2011, 09:46
kabi frende ne pada mi napamet da se ljutim jer kad bi me takve stvari smetale nebi bio u muzici vec 17 godina.... ja sam uvjerenja da svatko ima pravo na misljenje i stav a da ne mislim tako nebi bio na forumu i nebi sudjelovao u temi Demo snimci....

jedino sto sad iz tvog zadnjeg posta tj komentara nisam bas siguran da znas razliku izmedu svirke i midija a pogotovo izmedu trilera i vibrata....

kabi
11.02.2011, 01:19
ja koliko znam midi-fajlovi je zabranjeno ovde na yu-midi?
Dodato:
Evo neki stari demo-snimci pre 6-7 meseca....

Evo parizska cobra sto svira cira,, ali ovo je u mome fazonu hehe

bubanj (samo ritam) je na korg pa2 x pro,dok je bas,gitara,terce,sve posebno na tritonu!!

<embed src="http://www.*******.com/embed/510931371/b0cbb1b4" width="320" height="200" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

Evo jedan cocek koji sam odsvirao onako znaci iz glave samo hehe,, ovde su moss-boje u pitanju na tritona i bas-fender,gitare 2 razlicite,terca je isto moss ona japanka,dok je ritam samo bubanj na korg pa2 x pro...

<embed src="http://www.*******.com/embed/510935327/abbd7793" width="320"
height="200" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

Ovde je jedan bugarski cocek,, ritam (samo bubanj) je na korg pa2 x pro dok su moss boje na tritona frula i sax... a ritam-kontra,bas-universal je isto na tritona....

<embed src="http://www.*******.com/embed/510938628/cfa37034" width="320" height="200" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

Ovo je jedan isto stari bugarski cocek samo sto sam ja to odsvirao onako kako ja volim hehe

Na korg pa2 x pro je samo ritam (bubanj) i one semplove sto se cuju "haa" i "opaa"
dok je na tritonu odsvirano bas-universal,kontra-"brma gitara" harmonika,ima na improvizaciju moss-boja i takodje prva i druga terca su moss boje i harmonika...

<embed src="http://www.*******.com/embed/510941725/7ff8f524" width="320" height="200" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

Ovo je jedan moj stari snimak mozda vishe od godinu dana cak i 2,ovde sam imao rolanda G-600 hehe...
tu sam pustio sa sa ritam samo bubanj dok je sax na tritonu,dule-gitara,bas-fender i terca... Obratite paznju kako furam kontru-gitaru hehe

<embed src="http://www.*******.com/embed/510946936/68a3806c" width="320" height="200" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

Ace
14.02.2011, 20:55
Aaaa dobre su ti coceke. U pariska kobra ono pucketanje mi se ne svidja. Bez njega bi bolje zvucalo al hajd sad da ti ne kvarim prosek isto ko da nisam ga cuo :)
Moj favorit snimak borj 2
Samo tako nastavi ;)

kabi
14.02.2011, 21:28
haha hvala kolega ace ma dobro sto si mi rekao,mada to je onaj "v-50 bas" sto ti puckira hehe.. mozda nisam trebao da ubacim taj bas,ipak to je vishe za dvojke ali dobro sad znam..
pozz...

zeljko
04.03.2011, 09:16
E evo me druze pusten sam opet da ucestvujem na forumu,pa reko da ti bacim neki komentar onako kako ja to umijem,jer ne znam bolje i specijalno da kazem sta i kako treba,sta treba popraviti ili sl..

Meni se druze jako svidja sve kako sviras i imas neki svoj stil sviranja zbog kojeg i jest ekstra sve...ovi zadnji snimci su super,kao i ovi predhodni gdje je CALE pjevao...Posebno mi se svidja ona Tomina pjesma,a ni ove druge nisu lose...Sta reci,osim svaka cast za obojicu....Eto toliko za sada i da znas samo ja pratim tvoje demoe cak i kad nisam tu sve jedno zbog kojih razloga.....Ne moze nam niko nista jaci smo od sudbine=))Pozdrav za Kabija i Muhameda i sve najbolje

gega
04.03.2011, 16:14
@zeljko
Mani se toga Zeljko.
Nisi bio tu jer si bio banovan ....znas zasto i pustimo sada to proshlo je ....
Da ne kvarimo kolegi temu u demo sekciji.

zeljko
04.03.2011, 16:17
Ma nema problema ja ne kvarim kolegi temu jbg..valjda moze malo sale,a tebi bih imao nesto da kazem ali zaboravice mo...Pozzz

Pikpak
06.03.2011, 12:34
Extra snimak !

kabi
06.03.2011, 23:50
Hvala kolega pikpak,a koj snimak ti se svidja? hehe
kabi...

kabi
06.05.2011, 03:09
Evo snimak sa brata moga mikita,, sto se tice aranzmana sve sam rucno odsvirao...

<embed src="http://www.*******.com/embed/589968434/9ebd08b8" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" height="200" width="320">

<embed src="http://www.*******.com/embed/589968327/1be07ec6" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" height="250" width="420">

<embed src="http://www.*******.com/embed/589968196/8c9743f5" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" height="250" width="420">

<embed src="http://www.*******.com/embed/589967919/82819582" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" height="250" width="420<br />">

<embed src="http://www.*******.com/embed/589968077/64d134da" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" height="250" width="420">

Ace
06.05.2011, 12:02
Zanimljivo kabi zanimljivo
Svidja mi se.

Minicevac
06.05.2011, 23:04
Bravo majstori

kabi
09.05.2011, 15:31
hvala kolega,,

kabi
08.06.2011, 23:11
[QUOTE=kabi;183016]hvala kolega,,

Evo jedan gitarski cocek,,, svirano je na korg m3 i pa2 x pro
sve je posebno usnimljeno osim solo gitare,, tu je terca.... 2 razlicite solo gitare ima na snimku,,, a ovo sve je ostalo posebno usnimljeno kao sto je -bas-gitara,kontra gitara itd...
pozz...

<embed src="http://www.*******.com/embed/632284202/a1bf078f" width="420" height="250" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>

milanceshow
09.06.2011, 02:42
Ala si naostrio sound! :)

Simke
09.06.2011, 09:03
@kabi
Trebalo bi da uskladis instrumenete...na pr.bass gitare skoro da i nema nigde,a sam sound je po meni preostar.

kabi
10.06.2011, 16:55
cao kolega kako mislis da uskladim i da je sound preostar? hehe

Vule
10.06.2011, 17:53
Tu gde pise "treble" tu malo smanjis i tamo gde pise "panorama" to vidi da stoji na sredini...inace je sve ostalo odlicno,kao i uvek,pozdrav Kabi,Vule

kabi
11.06.2011, 13:54
ok hvala kolega vule hehe
a kako ti zvuci gitare ima 2 gitare tu,koja je bolja ona prva ili ona druga?
pozz,kabi hehe

Vule
11.06.2011, 14:03
Obe su lepe,svaka na svoj nacin,pozdrav Kabi,Vule

kabi
12.06.2011, 22:23
hvala kolega vule,obe su semplovane ali interesujeme koja je vernija prva ili druga?
pzz vule,kabi hehe

milanceshow
13.06.2011, 04:08
Pusti sad gitare.......dok ne smanjis "treble",nemozes da ocenis gitare kako treba.Daj jedan snimak sa manje "treble",pa da cujemo Kabi ,milanceshow!

kabi
21.06.2011, 23:58
http://www.youtube.com/watch?v=G0EO9VHR3os

Evo jedan cocek koji sam ga ja nazvao black and white hhehe
Sve je posebno usnimano kao i uvek...
pozz

tranzit
22.06.2011, 02:08
Meni se najvise dopada ono cebe preko Yamahe. Dobra mu boja. Obrati malo paznju na taj Open HiHat, neartikulisan je, ponekad ga ima precesto pa u release fazi dobija chorus, previse ga je pa dominira snimkom a i prejako je smiksan Cini se da si na bubnjaru generalno digao visoke na ekvilajzeru. Sve je preostro. Ne miksaj na slusalicama, to ne pije vode, vara te i laze, pa taman da su najbolje slusalice. Bas ti je neodredjen, nedefinisan, nesto mumlja u pozadini a Boga pitaj sta. Prelazi na tomovima su neprirodni, prebrzi i previse udaraca ima a i kvantizovani su. To nijedan zivi bubnjar ne moze tako da odsvira. Proredi to i humanizuj malo. Gitara nije losa. Onaj saksofon se cuje kao prdaljka od travke, pokusaj da ga stavis u poratamento legato modus jer na trilerima se cuje pretjerano atack faza svakog tona pa ispada kao da mitraljez stekce. Saksofon je mono instrument, ne moze da svira dva tona odjednom pa ga tako treba svirati i na klavijaturi. Poradi malo na aranzmanu, desavaju ti se cudne stvari u toku tog coceka. Iznenadjenja su dobra u takvoj numeri ali ne toliko cesto da se non-stop iznenadjujemo.

kabi
22.06.2011, 15:40
hvala kolega tranzit hehe
Dodato:
http://www.youtube.com/watch?v=JHimuaqGflo

Sve je odsvirano na m3 osim bubanj je na pa2 x pro...
Uzivajte....

Vule
28.06.2011, 15:17
Odlicno,pozdrav za familiju Kabi,Vule

Simke
28.06.2011, 15:21
m3 lepo radi,mozda samo malo da pojacas bass gitaru!

kabi
28.06.2011, 15:24
pa hteo sam ali sam se plashio da ne bude previshe,, ali cuje se valjda? hehe

nesaband
28.06.2011, 15:44
jeste sve malo preostro na snimku ali zato imas jako dobre ideje.

oseca se nostalgija u tvojoj interpretaciji sto je jako dobro.

samo cepaj kabi!!!!

kabi
28.06.2011, 16:01
Hvala kolega
pozz
kabi...

milanceshow
28.06.2011, 20:40
Samo tako nastavi,ali prelistaj svoju demo temu i procitaj sta su mnogi rekli za tvoje snimke.
Smanji te visoke Kabi,milanceshow! :)

kabi
28.06.2011, 21:50
cao niski,, hocu, ali znam ucemu se radi mislim,,, kad zavrshim moj snimak onda kad ga exportujem u mp3 ima ono "Bit rate" od 32kBit/s pa sve do 320kBit/s i ja onda ga exportujem u 320kBit/s,, a mozda bi trebao do 192 ili 224????

nesaband
28.06.2011, 21:56
nema to veze kabi sa ostrinom snimka.treba da samnjis treble(visoke),malo mekshe da namestis ekvilajzer koji koristishi bice sve mnogo bolje.

kabi
29.06.2011, 00:12
ok kolega probacu hvala ti na savetu
kabi

zeljko
26.01.2012, 23:40
Auuuuuuuu svaka cast i za brata mikitu i za majstora kabija.Pozdrav Kabi, Zeljko

kabi
07.03.2012, 13:03
Cao kolege,, evo nesto posle dugo vremena od mene za vas!!

<embed src="http://www.*******.com/embed/1211714110/f58fb75e" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

Spanjolka!!

Sve je posebno usnimano,,
Dodato:
Cao kolege,, evo nesto posle dugo vremena od mene za vas!!

Sve je radjeno ma korg pa 2 xpro (Bubanj samo) a ostalo je na Korg M3 (solo i bas,kontra terce itd... na sve ove pesme)

<embed src="http://www.*******.com/embed/1211714110/f58fb75e" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

Spanjolka!!

Sve je posebno usnimano,,

Evo josh nesto sa brata mikita,,

<embed src="http://www.*******.com/embed/1211802772/a00bc9ff" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

ovo su 2 stare pesma od mustafe sabanovica

<embed src="http://www.*******.com/embed/1211808074/239a9a2b" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

<embed src="http://www.*******.com/embed/1211815428/9f587bf4" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

Evo takodje jedna pesma sa brata mikita,, to peva ustvari onaj mali rumunac neznam kako se zvao ali ovo je na nashom fazonu hehe

<embed src="http://www.*******.com/embed/1211821030/475387dc" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

zeljko
08.03.2012, 03:44
Ne svacam brate zasto niko da baci koji komentar:(Pa ovo je perfekcija od izvedebe i svirka a brat mikita ima glas vrhunski...ne znam sta vise da kazem,osim cuje se dusa i to kako se cuje svaka cast za sve:)Nemam vise sta da dodam,osim da kazem samo da...majstor je majstor i ne treba da se stidi :)pozdrav kabi i mikita

kabi
08.03.2012, 22:21
hvala ti zeljko na tim lepim recima stvarno,,kako ti se svidja Spanjolka? Ja se cujem na snimku isto ono 'andale andale ese amigo' hehe
Postovano sa mobilnog uređaja

zeljko
08.03.2012, 22:54
Sve super i spanjolka je ekstra...heheheh tooooooo kabi super glas imam osjecaj kao da sam u onim kaubojskim filmovima a oko mene kabi meksikanac sa onim velikim sesirom i okrece se na jednoj nozi dok mu druga u zraku i puca iz pistolja ne osvrcuci se gdje metci lete...samo puca,pa ko ostao ziv ostao..ko ne ne:lol:Pozdrav kabi..zeljko

kabi
09.03.2012, 00:31
Hehehehe bravo zelkjo ti si legenda majkemi,, tvoji komentari su mi uvjek nalbolji hehhe
pozz kolega zeljko...

zeljko
09.03.2012, 00:54
Ma lupim kako mi na um padne i kako me koji demo na komentar navede,ne misleci na posledice:lol:Druze stvarno super imas super glas za te stvari,samo tako nastavi i ubaci jos nesto slicno,a bogami mogao bih ti nesto za mene da odradis,pa da probam da odpjevam nas zajednicki demo i ti postavis ovdje...Kabi majstor za klavijature,a Zeljko amater pjevac heheheh....Imam straaaasnu ideju i znam koju pjesmu bih ti odradio sigurno da bude vrh vrhova...Pozdrav kabi od druga Zeljka

kabi
09.03.2012, 01:30
Hvala kolega,, pa samo kazi a ja cu to kako znam i umem hehe,,, vidi ima jedna je matrica je ostala poshto mi se brat miki vratio dole za nis pa ako hoces odpevaj je ti,,, matrice je od sabana saulica "Sadrvani" iz E-dur pa ako hoces samo kazi,,, pozz zeljko,kabi hehe

zeljko
09.03.2012, 01:36
Nemoj Sabana ima viska trilera u njegovim pjesmama :lol:Javicu ja tebi sta sam zamislio na privat e-mail pa ti polako komponuj,jer ta pjesma mi se jako svidja a ja ne mogu da je odsviram na ketronu kako treba,a vidim ti sve sviras i da ti nece predstavljat problem,a pjesma je super..pozdrav kabi...zeljko

kabi
10.03.2012, 00:31
Vazi kolega hehe ma bice sigurno lepo,,

Dobio sam 5-osoban stan pa sad imam svoju posebnu sobu mali studio da ga nazovemo hehe,, Studio se zove Black and White

Evo josh 2 snimka takodje su stara mozda 8-9 meseca od mene za vas,,,

Ovaj prvi snimak se zove Juzne zvezde,, bubanj (ritam) je na pa2 dok na m3 je solo terca,kontra,bas itd... to vazi na oba snimka

http://www.youtube.com/watch?v=JHimuaqGflo

Ovaj drugi se zove Cocek black and white kao moj studio hehe,,

http://www.youtube.com/watch?v=G0EO9VHR3os

korg18
10.03.2012, 00:58
Kabi,za tebe nema iznimke,sve je na svom mjestu i sve lijepo radi ovo je prava muzika,lijepo je sve sredjeno nemam rijeci osim svaka cast,sve najbolje i u buducnosti.

kabi
10.03.2012, 01:13
Bash ti hvala kolega korg18,,

A jel si cuo moj prosli snimak ,, zove se "Spanjolka" ?? pod post broj #118?
pozz...

nesaband
12.03.2012, 21:01
Kabi,i dalje su ti snimci jako ostri.Tehnika sviranja ti je dobra.
Spanjolku treba malo da omeksas,previse stakato je sviras.

Kao sto sam i ranije rekao nostalgija cini svoje.Lepo sviras JV mada ta vrsta muzike i nije moj favorit.
pozdrav

kabi
12.03.2012, 21:27
Cao neso,, hvala na comment... Bash je cudno posto kad snimam u programu i kad pustim snimak nije ostro,ali kad kad ga exportujem u mp3 formatu onda bude ostro.. A moze li da bude razlog kad treba da ga exportujem u mp3 formatu onda mogu da biram ono Bit rate: od 32 kBit/s pa sve do 320 kBit/s i ja uvek stavim 320kBit/s mozda i zato je ostro?? Dok je snimak u programu onda nije ostro...??

Nesviram i ja JV hehe nego volim da se zezam sa basom kad snimam...

pozz

nesaband
12.03.2012, 21:53
nije to razlog siguran sam.U kom programu snimas Demo snimke?Ne moze da u MP3 bude ostije nego u Wav formatu u kom verovatno snimas.

kabi
12.03.2012, 23:26
ja koristim Magix Music Maker 16???

zeljko
12.03.2012, 23:48
Ne valja taj music maker nabavi cubase pa mozemo zajedno da ti pomognem kad sta treba heehhhe...Druze gotov je nas zajednicki hit i malo sam prepravio koliko sam mogao u cubase matricu i po meni bolje sad zvuci...Sad cu ti poslat pa postavi ovdje ;)Svaka cast na svirci jak si samo tako druze nemam rijeci sve je receno,samo poslusaj Nesu i neces pogrijesiti hehe...Pozz

nesaband
13.03.2012, 01:26
predji da snimas u Cubase ili u sound forge programu i imaces mnogo bolje snimke i nije tesko da se radi u njima>Cubase ce ti Zeljko objasniti posto on vec radi u njemu.
Ja sam ranije snimao u Sound Forge ali sam to batalio i vise to ne radim.

kabi
13.03.2012, 05:48
Probao sam u cubase ali djabe kad ne ide hehe,, probacu...

Evo drage kolege da postavim jedan demo snimak gde smo ja i moj dragi kolega usnimili jednu pesmu zajedno,, Ja stojiim iza aranzmana dok je kolega Zeljko odpevao,, Bubanj (ritam) je na korg pa 2 x pro dok je sve ostalo kao solo,jv-bas,kontra gitara terce itd.. na korg m3,,,

http://www.youtube.com/watch?v=QccxS6G4H3A

pozz svima a specijalno kolegi Zeljku,, bravo kolega super je....

hajro
13.03.2012, 07:43
veoma mi je drago da se ovdje ne ovom sajtu ovako uspjesno svira i pjeva,iskrene cestitke za ovaj tim koji je ovo odradio ,znaci u pravu sam kad sam rekao da se na ovom sajtu pocelo odlicno i ozbiljno raditi,

kabi
13.03.2012, 18:43
Hvala kolega

nesaband
13.03.2012, 19:04
Zeljko,nisi tacno otpevao uz matricu.Kasnis na odredjenim deonicama na onom delu kada ulazis u refren kasnis.Aj ispravi to.Mozes ti to da odradis bolje.
Kabi,gitare su ti ostre ko zilet,omeksaj ih.
Aranzman ti je zanimljiv ali da bi Zeljku bilo lakse da udje u refren uprosti malo tu vodjicu,nekako si je zbrzao.
Lepo je da vas dvojica saradjujete i nastavite tu saradnju.

Dell
13.03.2012, 19:23
I ja sam mislio rec za taj refren da si zakasnio, ali evo Nesa kaze i mozda stupanj ili dva vise bi moglo, ostalo sve ok, bas si fino skinuo Tomu.

zeljko
13.03.2012, 19:35
Pa jest moglo je i bolje heheh....Kod refrena nije trebalo prelaz a i oni istrumenti su me izbacili kao sto rece nesa i zbunili...e sad da li je to orginal tonalitet nisam jos poslusao kako je kabi svirao ili sam i ja cak kad sam snimao pustio previse tiho muziku pa me vuklo da nize pjevam ne znam ni ja sada,samo znam da moze i bolje sigurno,ali otom potom...Ovo smo na brzinu uradili i ja i kabi pa je tako ispalo...Za mene je i tako ok heheh..kabi zna da svira i to je to...pozz

nesaband
13.03.2012, 19:43
Intonativno si ti dosta tacan,Dell je mislio da probate za ton ili dva vislje da kabi snimi matricu pa da ti onda otpevas.Naravno Kabi treba malo da sredi matricu aranzmaski i da omeksa celu matricu pa onda ti da to otpevas.

zeljko
13.03.2012, 21:02
Ovo je iz orginala odsvirao kabi bas sam sad poslusao iz d mola,pa nije valjda da ja mogu da pjevam visocije od druga Tome:lol:Jbt kako god probam zeza me oni instrumenti u refrenu a i prelaz rekao sam ja to kabiju vec ali bilo nam mrsko da radi ponovo a mozda bih ja mogao stvarno jos pola tona gore ili cak i ton,a to nije problem ako on napravi zvucno da bude matrica dobra i kvalitetna i da odsvira iz d mola,a ja cu onda podici u cubase koliko mi pase i nece se pokvariti matrica ako dizem ili spustam do 4 polutona a ako moram vise onda se matrica uvrne sva i nema opet nista heheh.
@kabi druze ako imas volje odsviraj je ponovo tako iz d mola i poslusaj kako je orginal nemoj puno da sa tim instrumentima trilerises kao na ovm snimku probaj kako je na orginalu...ja znam da ti volis i da znas da ubacis i svoga ali malo me buni pa iskacem iz tajminga hehehe.....Samo da ponovoim jos jednom da ne dodje do zabune dobro je i ovo predobro kako neki sviraju ti si izmislio muziku za njih;)Pozzz kabi...zeljko

kabi
14.03.2012, 00:37
Cao svima,,zeljko vidi ovako gledaj sekunde i kad bude na 0.53sek tad u prvi refren upadas a u drugi je na 2.25sek i tako da nemozes da se zesnes nikako probaj i videces da je tako... A mogu ti i poslat moj material posto si mi napisao da i imas i ti magix music maker pa to otvoris i mozes da se zezas kako ti zelis hehe,, hvala na pohvalu
pozz kolega zeljko

zeljko
14.03.2012, 00:54
Imam magix Music Maker 2007 deluxe kupo davno..Sad ne znam da li ce da funkcionise na Win 7 kako treba,a mislim da sam jednom probao pa sam imao neke probleme i zato nemam sad instaliran....Ne znam kako si ti snimao pa se tako snimak izostrio...Mozda si nesto na samom snimanju pogrijesio ili previse pojacao pa islo u peak,a primjetio sam da i na nekim mjestima matrica prekida na kratko,a to zna biti ako si transponovao matricu vise od 4 polutona ili tako nesto....Mozes mi poslat taj projekat ako hoces pa mogu instalirati program i da probam,samo ja mislim da se radi o fajlu oko 50 megabajta koliko ja znam i to nece ici preko emaila ili se varam...Probaj pa da vidimo...A ako ti nije mrsko probaj je ponovo odsvirat kao sto je na orginalu kad treba refren udari samo cinela i to je znak kad treba da pocnem da pjevam heheheh i ako moze smanjis vise instrumente kad ide strofa i refren tj.u strofi ima harmonika samo i to jedva da se cuje a u rfrenu malo jace koliko se sad sjecam neki Pad ili sta vec i svira se razvucenije i samo po koji trilercic ubacis kad treba heheh...Ako hoces nije pod moranjem,a dobro dodje da se i vjezba nikad se ne zna kad ce da zatreba sta :)Dobra je i ova verzija nije lose sto si odsvirao bez dalje ali probaj i tako ako imas volje...Jbg ne znam ni ja kad snimam ucini mi se da ce biti ok a poslije cujem i ja da sam se izgrijesio,samo bude kasno kad sam vec postavio i to na youtube,pa sad moze svako da cuje,cak i moja baba dole u bosni:lol: Ma to samo primjete ovakvi kao Nesa I dell a normalan slusalac nece svaki heheh pozz kabi

nesaband
14.03.2012, 01:01
he he he,baba ti je bas savremena=))
mora da si joj ti pokazao kako da ide na kompu na youtube:D

salim se naravno druze.
@kabi uprosti malo tu pesmu,preslusaj original i ako tako snimis Zeljko ce to otpevati savrseno.

zeljko
14.03.2012, 01:02
Da kazem jos i ovo probacu ja sutra jos jednom i uz ovaj snimak ponovo da odpjevam,pa mozda i ispadne bolje i javicu ili postavit u svoje demo snimke

@nesa nemoj se sada izvlacit znam da ne znam da pjevam ali se trudim jbg koliko znam i umem:lol:
Dodato:
Neso pa moja baba ne moze bez laptopa ni u vrt kad sadi krompir a kamoli kad pje kafu:lol:

nesaband
14.03.2012, 01:10
ja koliko se secam ti si vec ranije tu pesmu otpevao i znam da nisi kasnio u upadanju u refren, ispravi me ako nisam u pravu!Ti dobro znas da ja volim da te cujem kako pevas Halida a nisam nikada rekao da ne znas da pevas.:lol:

Ja pokusavam kabiju da pomognem da malo bolje naglasi taj takt kada treba da pocnes da pevas refren a znam da on to moze.

zeljko
14.03.2012, 01:13
Nisam ovu pjesmu nikad pjevao prije....Neso ne treba prelaz samo treba da udari cinela i to je dobar znak heheheh...Ma kakav ja i Halid ..teze je pjevat Halidove pjesme nego i Tomine cak i to ne moze svako a kamoli ja;)Tj. mislio sam rec iskusniji pjevaci a da ja mogu koji se bavim pjevanjem mozda 2 godine zadnje redovnije a i to kad imam volje i vremena,a i sa snimanjem isto tako...Nije to bas lagan zanat kao sto neki misle ali s eipak trudim

kabi
14.03.2012, 01:16
hehe,, kolega nije mi mrsko ali veruj mi bas sam i ja probao i cale moj i nije bilo frke,, probaj da upadnes kao sto sam ti napisao u sekundi na 0.53 prvi refren i drugi u 2.25 i neces se zenut nikako,, vidi sutra pa mi javi
pozz

zeljko
14.03.2012, 01:21
Hocu probacu,samo za kabija i ostalo drustvo:lol:Sutra kad se vratim od zubara odmah se bacam na snimanje ponovo posto moram da ustanem svakako ranije,pa ce biti bolje kad je dan da pjevam,dok ovo kad sam snimao je bilo vec kasno oko 8 pa smlatio sto sam brze mogao da ne smetam stanarima .A sta bih falilo da snimis i sa caletom pa postavis,a ja cu kad naucim na svoj demo.Pozzz kabi..zeljko

kabi
14.03.2012, 01:24
hehe vazi zeljko,,

zeljko
14.03.2012, 01:35
A ja zaboravi da kazem za ova dva zadnja snimka i ako ne poznajem te kompozicije ako mogu tako da ih nazovem...Super sve druze sviras i po meni si jedan od boljih muzicara na ovom forumu,jos samo da vidis i da se ustelis kao sto su ti i ostali rekli u vezi sa snimanjem,da pogledas u programu i da malo procackas dok ne nadjes kako da sredis to da ne budu tako ostri snimci i bice super...Ovako se isto cuje da super sviras a zamisli kad to bude jos kvalitetnije snimljeno kako ce biti..Pff ludnica dobro heheh-Odo sad na spavanje sutra me ceka naporan dan kod zubara a obozavam ih strasno,pogotovu kad zvrci sa onom busilicom oko mene a u mene se digne svaka dlaka na glavi,samo kad cujem taj zvuk:lol:-pozz

kabi
14.03.2012, 01:49
Hvala kolega jos jednom,,, a sto se tice zubara jaooo pa to je nesto najvise sto mrzim,, da ti nisam u kozu hahaha,, sretno kolega i laku noc...
pozz
Dodato:
Evo sad preslusajte kako je kolega Zeljko odpevao,, znaci extra je odpevao svaka cast puno pohvale od mene i caleta mog,,,

<embed src="http://www.*******.com/embed/1249058300/364c3bb2" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

zeljko
14.03.2012, 21:18
Hehehh super onda druze ako si zadovoljan onda sam i ja...Bice jos hitova samo da smo mi zdravi i zivi,a i kad Zeljko nauci da pjeva onda nece biti problema,posto sam napokon poceo malo vise da slusam pjesme orginale i detaljnije nego prije,pa se nadam da cu u buducnosti biti i sve bolji...Druze Kabi majstor si samo taki nema dalje ovo je super odsvirano.

Pozdravi i ti caleta i svu svoju familiju i kazi caletu da ja takodje o njemu imam jako dobro misljenje kao o pjevacu,da super pjeva i nek samo nastavi tako,jer pjesma je lijek za dusu,a moze se po nekad i malo popit uz pjesmu;)

Kabi poslacu ti na e-mail novi link sa youtube pa procitaj sta sam tamo napisao,a i da imas ako hoces...Pozz..kabi.zeljko

nesaband
14.03.2012, 22:07
E tako treba zeljko,vidis da mozes ti to.
kabi od sad cu da te zovem "Kabi-zileti"

ajde polako natenane probaj malo tu gitaru i ceo snimak da omeksas.Mnogo je sve ostro druze.

kabi
14.03.2012, 22:22
Hvala kolega Zeljko,, naravno da ce bit jos mnogo lepih pesama...
Neso,, pa vec je usnimio kolega Zeljko,, necu da ga teram opet po 3-eci put da snima,, ali ja sad znam za ubuduce da ne zaostrim toliko hehe,,
pozz,neso,zeljko,, kabi haha

nesaband
14.03.2012, 22:37
Mislio sam za ubuduce naravno naravno.Imas dobre instrumente i treba i da lepo zazvuce.Znam ja da je to stvar ukusa ali ipak ne treba bas toliko ostro da zvuci snimak.

pozz

zeljko
20.03.2012, 07:57
Hvala Neso mada nisam ni ja bas najzadovoljniji sa snimcima...Ne mogu nikako da napravim i da to zvuci kao iz studija sto me jako nervira heheh...Valjda tu treba oprema prava za snimanje a ne ovo smece od miksete sto ja imam...Imam osjecaj da ima los onaj preamp tj.mikrofon pojacivac ako sam dobro rekao,pa mi sve nekako zvuci tanko,a ja znam da imam glas krupniji i puniji,ali hajd ncemo prodavat Cd-ove:lol:Samo bolje je uvijek bolje i ja se trudim da sto bolje odpjevam,a i sto se kvaliteta snimka tice,jer ne volim kad nesto ne valja heheh...Po meni ovo je Kabi super odsvirao i prema tome svaka cast jos jednom,a bice uskoro jos...Pozz

VUNIMRAV
29.03.2012, 21:58
jel se ja varam ili je to kombinacija kabi+zeljko!?
Ako je tako,a cini mi se da je ovo glas mog druga(Tome):lol:,a svirka vec davno prokomentarisana kao i caletovo pevanje,onda odamah u studio!!!!\:D/

zeljko
29.03.2012, 22:53
Ima i na youtube snimak i niko me ne dira zbog Tome;)

kabi
05.04.2012, 23:31
Evo malo trubace hehehe,, Cocek sam nazvao " Leskovacki i Niski merak"

Solo i terca je mariachi truba,, improvizacija je GUCA Truba,, svirano je na korg m3 dok je ritam na korg pa2 x pro...

<embed src="http://www.*******.com/embed/1341198337/a93d9952" width="420" height="250" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="alway

Dell
06.04.2012, 01:19
Oho svaka cast Kabi, ovo si odrao do jaja svidja mi se.

Pozdrav, Dell :D

nesaband
06.04.2012, 09:13
E ovo je dobar snimak.ovo ne zvuci ko zileti.
odlicno momce,samo cepaj

pozdrav

zeljko
06.04.2012, 09:34
Superiska:)

korg18
06.04.2012, 09:59
Svaka cast druze,podrzavam te u tvom radu,svaki tvoj rad je sve bolji i bolji dugo slusam tvoje snimke,i mogu ti rijet da tvoj rad je perfekt samo nastavi i dalje,pozdrav i sve najbolje.

kabi
06.04.2012, 16:12
hvala ti korg018 i svima ostalima na lepim recima,, bice jos uskoro.....

Ace
10.04.2012, 12:23
Bravo kabi, sad sam poslusao, super je, dobro rade klavijature a i svirka je na mestu.

kabi
10.04.2012, 19:44
Hvala Ace,, evo josh jedan moj snimak nazvao sam ga Kabitov cocek "sladak prst"

Ritam (solo bubanj je na pa2 x pro) na korg m3 je svirano hit brass, Djumbus,picciato,slow strings, kontra gitara,brass fall,bas-JV, solo boja se zove Semer (sax), terca je ista boja semer, i druga terca je takodje sax semer,cetvrta terca je harmonika,improvizacija je takodje sax semer,druga improvizacija je svirano na yamahu-dx100 organa.. tu je na snimku isto sestra moja Snezana (sneki) koja govori ispred improvizacije jasaa kabi basal (basal na romskog znaci sviraj) hehehe....

Sve je posebno usnimano,, uzivajte kolege.......

<embed src="http://www.*******.com/embed/1351049874/1fd792e2" width="420" height="250" allowfullscreen="true"

zeljko
11.04.2012, 00:10
Pa meni se svidja i ovo druze ovako sad na slusalice posebno kad ubacujes ove harmonike cas lijevo cas desno u miksu:)Imas ti smisla za miksanje svaka cast i snimci kavlitet su ti sve bolji i bolji...Vidis da moze sve kad se hoce i malo potrudi....Lijepo je i to ispalo kad ti sestra prica bravo...prava muzicki talentovana familija to se cuje...Samo nastavite tako;)Pozdav za kabija i cijelu familiju od Zeljka iz minkena

Ace
11.04.2012, 17:52
Nemoze da se slusa .... ******* je nalozio da moras biti ulogovan da bi mogao skidati i slusati tako da neregistrovani korisnici kao ja (a sigurno i neke druge) nemozemo da cujemo ovo bez da se uclanimo na ******* :(

kabi
11.04.2012, 18:58
Dodato:
Hvala kolega Zeljko na lepim recima stvarno...

Evo ja cu sad da postavim isti demo snimak sa youtuba zato sto kolega Ace nema pristup posto treba da se uloguje na 4sharaed.com i mnogo njih,, ja se izvinjavam moderaterima zbog dupli snimak ali moze slobodno prvi gde je na ******* da pomeru a ovaj sa youtuba neka ostane.....

http://www.youtube.com/watch?v=WzFxQmKwwzE

zeljko
11.04.2012, 20:43
Auuuuuuuu auta man:DJel to od komsije ili kabi limuzina?Jos ljepse slusat muziku ovako kad ima sta da se vidi na video heheh...Bravo kabi..zeljko

kabi
11.04.2012, 20:54
hehe nije od komsije zeljko,, to je moj auto wv Phantom L V8 4.2 2004

Ace
12.04.2012, 01:16
Ma sve je na mestu. Cocek, cocek ali i auto bogami :)
Pozz

kabi
12.04.2012, 20:26
Hvala Ace,, znaci nije ostar snimak kao i ranije?

Ace
12.04.2012, 20:51
Nije ... taman je :)

kabi
13.04.2012, 19:22
Hvala kolega

zeljko
29.04.2012, 23:15
Lijepo auto:)Pozdrav kabi..zeljko

kabi
16.08.2012, 19:18
Cao kolege,,evo me sa josh jedan demo-snimak ali ovaj put sam usnimio sa techu moga,,on je gitarista pa smo seli jedno vece i popili malo i reshili da snimimo neki duet hehe,,,

On je na solo i na kontru sa gitarom,dok sam ja tercu (gitara-boja) bas-fender,kontru sam isto odsvirao (gitara-kontra)zato sto njegova kontra nije dobro uspela tako da sam ja popunio malo,, Sve je posebno usnimljeno!!

Evo izvolite:)

"Niska Lepota"

http://www.youtube.com/watch?v=9jLw78kaqNw

zeljko
23.08.2012, 13:49
Ma sta reci nego kao i uvijek majstor je majstor cuje se da znas da sviras i da bih to trebao da bude tvoj posao,jedino mi se i dalje nesvidjaju tvoji snimci zbog toga sto budu ostri ili se to samo meni cini neznam...Inace svirka 10.Pozdrav Kabi,Zeljko hehe

kabi
24.08.2012, 00:16
Hvala kolega Zeljko,,

Evo josh jedan moj snimak zove se "Medicinsko Kolo" od Sase Petrovica..

Korg M3,,,Solo Gitara (izzy-gitara),terca takodje izzy-gitara,bas (fender-bas) Kontra gitara (jv-kontra)
Bubanj je sa pa2 Xpro,,sve je posebno usnimljeno!!

http://www.youtube.com/watch?v=Wb-7vMOXktM
pozz

zeljko
24.08.2012, 21:38
I ovo je super svirka..bravo kabi..pozz

Jaki
25.08.2012, 14:31
Uhh,Boga mi ti ovo moćno zvuči,svaka čast.

kabi
26.08.2012, 20:22
hvala kolega,,kako vam zvuce gitare? pozz

Jaki
26.08.2012, 23:14
Vrhunski nema sta.Kristalno jasno i zalijepljene za ovo kolce.Bar za moje uho,pozz

kabi
28.08.2012, 00:34
Hvala kolega,,pozz
kabi

zeljko
10.09.2012, 22:33
nema na cemu..Pozdrav kabi,zeljko heheh

kabi
11.09.2012, 16:29
Heheheh

zeljko
11.09.2012, 19:32
Djes Kabi druze..Sta se radi pravel se novi hitevi?Kako zdravlje?Bogami onaj nas zajednicki hit prodje za kratko vrijeme pola planete,pa ti vidi hoces svirat ili neces:)Hajd druze pozdravljam tebe i tvoju familiju...Pozz

kabi
12.09.2012, 17:33
Cao kolega,,bice hiteva uskoro ako bog da,,hvala na pitanju,,da znas da je dobro ispalo,,bice josh bolji hitova hehe,,kako si ti druze,porodica? veliki pozz kolega tebi i tvojoj fmlj..

zeljko
19.09.2012, 05:05
E tooooo druze kabi samo radi...Pa dobro smo zivi se nekako na guranje momentalno,kao i sav ostali narod u zadnje vrijeme odkako je ova kriza koja se razduzila i nikako da joj dodje kraj...Jos je i dobro nedaj boze gorega to mogu samo da kazem...Eto to bih bilo u kratkim crtama opisano kako mi je:lol:Nisam nesto bogat a nisam bas ni siromasan,jedino stojim na istoj poziciji od kako znam za sebe ponekad padovi,pa ponovo na isto,a ja bih da se popnem bar na drugu stepenicu ako nemoze dalje jbg:lol:,ako nempoze bas na sami vrh,ali nedaju nam naprijed olosari politicki:(Pozdrav druze i sve najbolje

boomerang1
19.09.2012, 12:34
Ovaj cocek od Sase Petrovica je vrhunski odsviran...zvuci u originalu...svaka cast

kabi
19.09.2012, 15:10
E tooooo druze kabi samo radi...Pa dobro smo zivi se nekako na guranje momentalno,kao i sav ostali narod u zadnje vrijeme odkako je ova kriza koja se razduzila i nikako da joj dodje kraj...Jos je i dobro nedaj boze gorega to mogu samo da kazem...Eto to bih bilo u kratkim crtama opisano kako mi je:lol:Nisam nesto bogat a nisam bas ni siromasan,jedino stojim na istoj poziciji od kako znam za sebe ponekad padovi,pa ponovo na isto,a ja bih da se popnem bar na drugu stepenicu ako nemoze dalje jbg:lol:,ako nempoze bas na sami vrh,ali nedaju nam naprijed olosari politicki:(Pozdrav druze i sve najbolje

Bice bojle kolega ako bog da,,samo zdravlje...
pozz
Dodato:
Hvala druze!!
pozz
kabi

zeljko
24.10.2012, 02:52
Bice,bice kad se ponovo rodim u obliku cuke:lol:Jbt ova moja dva kera uzivaju,samo iscu da im dam nesto za klopu..Posilili se cim izadjem s njima napolje samo gledaju kad ce neko naic da ga napadnu za nogavicu od pantalona,a nemisle na to da mogu ja fasovat zbog njih,ako nalete na neku budalu...Da su to bar neki veliki kerovi pa hadj,mozda bih i mogli da me odbrane heheheh..Dosadno i njima valjda:lol:A da vidis kako cim ja uzmem da sviram odmah se poredaju tu i to su naucili..Tacno im citam sa ociju sta misle..Evo ove budale opet pravi buku po kuci nemozes od njega da spavas ko covjek=))hbg ispadose kerovi pametniji od nas ljudi u nekim situacijama heheh..

Nego da te pitam kad ce nesto novo od tebe i brata Mikija?...Pozdrav druze

kabi
25.10.2012, 15:22
hahahahah bravo kolega,,, ti si legenda :)
brat Miki treba da dodje kod mene za novu godinu tako da cim stigne odma u studio, i nove pesme ako bog da,,pozz kolega
kabi ;)

kabi
13.06.2013, 18:52
Cao,evo jedan novi snimak od mene za, Pantalejski cocek,

Odsvirano je na korg pa 2 x pro ritam samo (solo), bass (live bass) i gitara,
na m3 je odsvirano solo square boja,terca je cortanova frula,

<embed src="http://www.*******.com/embed/3663645203/898cb4d" width="420" height="250" allowfullscreen="true"

zeljko
15.06.2013, 10:31
Pa dobro je nije lose,jedino mi snimak opet malo ostro zvuci koliko ja cujem..Pozz

kabi
16.06.2013, 17:31
cao,,hvala na savetu ali ja mislim da i nije toliko,bas kad sam sredjivao snimak na to sam misleo hehe

ЂолеПФК
16.06.2013, 18:56
Super, Kabi!

kabi
17.06.2013, 19:26
Hvala kolega,, mozda i nije neki cocek ali sam najvise snimio da bi cuo kako se live bass cuje i ova kontra gitara zato sto se ta gitara razlikuje od ove ostale sto ih imamo,,

zeljko
17.06.2013, 22:39
Druze kad ce nesto od tebe i tvoga brata,neka pjesma?Ako moze nesto od Muharema Serbezovskog.Pozz

kabi
18.06.2013, 00:46
Cao Zeljko,pa nije mi brat ovde kod mene trebao je da dodje ali nije,,ali bice jedna pesma sa caleta od muharema, pozz

ЂолеПФК
18.06.2013, 02:50
U godini jedan dan, ako se slaže drug Željko, ako ne, ja se slažem sa njim :D

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

zeljko
18.06.2013, 11:17
Ma moze sve,moze i ta:)

kabi
29.09.2015, 15:01
Cao,,evo jedan snimak od sina moga Romea kako svira bubnjevi ima 11 godina,,ovde je svirao sa Latino Bend,, izvinjavam se ako sam postavio na pogresnom mestu...

https://www.facebook.com/KabIliTo/videos/10153323769994125/
Dodato:
Cao,,evo jedan snimak od sina moga Romea kako svira bubnjevi ima 11 godina prvi put svira sa uzivo sa orkestrom,,ovde je svirao sa Latino Bend i Ramko iz makedonije,, izvinjavam se ako sam postavio na pogresnom mestu...

https://www.facebook.com/KabIliTo/videos/10153323730769125/

https://www.facebook.com/KabIliTo/videos/10153323769994125/

https://www.facebook.com/KabIliTo/videos/10153322132164125/

https://www.facebook.com/KabIliTo/videos/10153323761229125/

https://www.facebook.com/KabIliTo/videos/10153322132164125/

https://www.facebook.com/KabIliTo/videos/10153309026109125/