Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.11.2006, 22:29   #1
plav
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard terce.terce .....kako terce??? TRITON TR

Trazim citavo vrijeme ali nikako da nadjem. Dali postoji negdje neki zapis kako se prave Terce na Triton Tr ili Triton Le?

Molimo bih Vas za pomoc ako ikako znate. NE TREBAJU mi gotove terce, treba mi samo kratka informacija kako napraviti svoje konfiguracije( TERCE) na klavijaturi.

Molim za pomoc

Pozdrav
plav
  Reply With Quote
Star 08.11.2006, 07:17   #2
plav
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Nadam se da ce se ova TAJNA razjasniti uskoro.
Ja mislim da 99 % kolega svira na Setovima i konfiguracijama koje je neko drugi pravio. Barem tako izgleda.
E sad, da mi je da ja tog "nekog" nadjem pa da mi on kratko opise kako to ide, ehh to bi bilo .....

Ne razumijem, princip je isti ko kod Triton Tr i kod Triton Le.
Neka mi neko kaze kako to ide kod LE?

Hvala
  Reply With Quote
Star 08.11.2006, 08:34   #3
player
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Nesto ih ne koristim ali ima nacin (kako sam ranije radio) samo je ograniceno na deo klavijature i upotrebljivo je namenski za odredjeni tonalitet,forspil...(ako neces da "ludujes" sa harmonijama moze da prodje).Da bi mogao da ih napravis (na ovaj nacin) moras da znas i da odsviras tercu za to sto hoces!Ukratko... u "COMBI" odaberes jedan kanal koji ce biti prvi glas(C-DUR-primer), sledeci kanal podignes (MENU-PRM1-OPEN-PITCH) za +4 i dobio si tercu(veliku-dursku C-E) ali pri tome moras taj drugi kanal da svedes da svira na klavijaturi samo na tih nekoliko tonova koji su ti potrebni u forspilu(MENU-KEY ZONE-OPEN-)posto neces svuda u melodiji imati tu tercu,negde ce trebati "seksta(6),negde "kvarta"(4),molska terca...itd.Tako dalje svaki kanal u zavisnosti od melodije i harmonija za koju pravis tercu.Malo je mozda komplikovano,ali ponavljam tako sam ja radio ranije,verovatno da postoji i neki drugi nacin.Ako se ne nadje niko sa laksim objasnjenjem ili ne nadjes to vec gotovo javi se pa da objasnjavamo detaljnije.
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kako, terce, terceterce, triton

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije