Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.03.2015, 19:56   #1
Vlada1212
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2015
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 3
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Vlada1212 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard extreme triton

imam problem sviram bas kontru u orkestru,nikako da podesim bas da radi kako treba, promenio sam i opremu i setove,nekada radi solidno,nekada bruji ili kao pracka izlazi ...da li neko zna da mi obijasni postavku ili sta vec ide?
Vlada1212 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2015, 21:56   #2
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za pocetak odvoji bas na zaseban izlaz na klavi, a kontru ostavi kao stereo. Ako hoces dobar zvuk tvoj bas sa klave i bas bubanj moraju da rade kao jedno. Za to ce ti biti potrebna ili digtalna mikseta ili analogna koja ima mogunost inserta po kanalu. Pa onda lepo kupis dbx kompresor i jedan 15to kanalni graficki ekvilajzer(moze i berhinger) pa to vezes u lancu na insertu po kanalu za bas sa klave i bas bubanj i namestis zvuk da zvuci kako valja. Bilo bi dobro da ako mozes i imas para kupis dobro bas pojacalo ozvuceno dobrim mikrofonom pa da taj mikrofon vodis do mixete, ali moze i direkt iz klave.
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio velja87 za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (16.03.2015)
Star 01.03.2015, 22:09   #3
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To se već kosi sa parametrima po kanalu. neka ti na kanalu bude sve na sredini... Onda ,,nijansiraj" ne mozemo ti mi odavde toliko pomoći ali extrem je u pitanju, ako je sempl odličan i ako je lepo odrađen, onda samo parametrika. Velja ti je malo detaljnije objasnio kako da ton dovedeš do idealnog, ali mislim da kod tebe je i osnovno podešavanje na mikseti problem... Za početak bi mogao da nam kažeš na kom ozvučenju si imao problem ( miks, zvučnici...) i kakva je prostorija bila u pitanju....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2015, 02:01   #4
Iggy Prince
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.03.2010
Mjesto: Arandjelovac
Postovi: 108
Downloads: 2326
Uploads: 18
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6
Iggy Prince befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam imao slican problem, sa tritonom.. Nekad je dobar, nekada los.. I sve sam to isprobao sto kolega rece, ali ne vredi.. Problem je najveci u prostorijama.. Licno od svih bass-ova na koje sam svirao, najbolje izlazi korgov picked, sa tritona, najcistije svuda, nema mucenja sa stelovanjem, jer je samaboja dobra.. A svaki semplovan negde dobro radi negde lose, sve je do prostorije, odnosno tako je bar bilo u mom slucaju..
Iggy Prince je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2015, 00:14   #5
zeks
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.07.2010
Postovi: 57
Downloads: 142
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
zeks ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema to veze sa modelom klavijature, niti sa semplom (ima, ali ne u ovom slucaju). Ako koristis istu boju (bass sempl) i istu klavijaturu, a postoje tolika odstupanja u zvuku najverovatnije je do ozvucenja i prostorije. Ako svaki put sviras na drugom ozvucenju u drugoj prostoriji, to ti predstavlja najveci problem. Moras dobro da upoznas svoju opremu i sta zelis od zvuka i onda da pristupis podesavanju. Naravno, ako koristis bass pojacalo ili mozda jos neke procesore (compressor, limiter, EQ, itd) to ti samo olaksava posao, jer znas kako ce ti taj bass raditi na tom pojacalu i sa tim efektima, samo ga treba prilagoditi "uslovima".

Ako smo te mi uopste dobro razumeli, mozda je tebi samo problem kad menjas boje na klavijaturi pa ti se svaki put kad promenis bass cuje drugacije. Kao sto ti je Velja objasnio. To ti je do seta, odnosno, ili ti je lose podesen bass, ili je razlicit na svakoj boji, ili nije splitovan, itd.
zeks je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2015, 07:06   #6
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

MIslim da je dovoljno odgovora dobio, pa da sačekamo da se i vlasnik teme ponovo pridruzi i malo nam pribliznije objasni nasta je mislio i čime raspolaze. S obzirom da ima samo jedan post na ovom forumu, skeptican sam da se seća da je uopšte i postavio temu i na kom je forumu bio.. ali hajde, sačekaćemo.....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2015, 19:56   #7
Vlada1212
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2015
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 3
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Vlada1212 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pazljivo sam procitao ...hvala momci ...
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
To se već kosi sa parametrima po kanalu. neka ti na kanalu bude sve na sredini... Onda ,,nijansiraj" ne mozemo ti mi odavde toliko pomoći ali extrem je u pitanju, ako je sempl odličan i ako je lepo odrađen, onda samo parametrika. Velja ti je malo detaljnije objasnio kako da ton dovedeš do idealnog, ali mislim da kod tebe je i osnovno podešavanje na mikseti problem... Za početak bi mogao da nam kažeš na kom ozvučenju si imao problem ( miks, zvučnici...) i kakva je prostorija bila u pitanju....
sviram bas kontru u orkestru sviram na aktivnoj kutiji 15 rcf 500 vati i beringer miks pasivan pa iz nje idem u glavni miks preko razlgasa ali definitno da imam problem sa SETOM ...

Promijenjeno od Vlada1212 (21.03.2015 u 21:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vlada1212 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije