Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 01.03.2015, 12:52   #1
vuk16
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.09.2013
Postovi: 30
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 66
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Pa1x Pro Elite
vuk16 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg pa600 vs pa1x Pro Elite

Sta vi mislite?
vuk16 je offline  
Star 01.03.2015, 20:42   #2
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A sta ti misliš? Pa600 ( koji ima nedostataka u vidu tastera na kojima su štedeli , synchro start-stop, auto fill...) lošije dirke, manji, prednost noviji, 96MB ram memorije ( nema sempler editor).. ili PaxPro Elite koji ima sve sto nema Pa600 od nedostataka koje su mi pale napamet a puno starija klavijatura i izrabljena.... sa ako se ne varam 32MB ram memorije.... ?

Ja bih uzeo Pa600....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline  
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
vuk16 (01.03.2015)
Star 01.03.2015, 22:19   #3
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Podržavam kolegu. Ako ti samo dirke odgovaraju, i ne treba ti vocoder, onda Pa600 definitivno. Meni na ozvučenju lepše izlazi Pa600, imao sam prilike da čujem identične setove i semplove i lepše i mnogo čistije mi izlazi Pa600. I naravno gomila podešavanja, i detaljisanja oko ritmova i boja na Pa600. U suštini još jedan glas za Pa600.
__________________
calevh je offline  
Sledeći član vam se zahvalio calevh za ovaj koristan post:
vuk16 (01.03.2015)
Star 02.03.2015, 12:59   #4
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bogami ako pricamo samo o zvuku a ne o specifikaciji PA600 je obicna suplja plastika u sporedbi sa PA1Xpro.PA1X je jos uvek ozbiljna sprava iako je star model sto govori i cena,recimo klavijatura stara 13 godina ima cenu kao novi PA600.....Mislim u ovoj trci PA600 nema sta da trazi.....
rocco je offline  
Sledeći član vam se zahvalio rocco za ovaj koristan post:
vuk16 (02.03.2015)
Star 02.03.2015, 13:24   #5
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Iznosimo činjenice, nemoj biti pristrasan, Pa1xPro je davno prošlo vreme. Cenu drži jer vlasnici ne mogu da se pomire sa činjenicom da se moraju rastati... pa stave cenu a mole Boga da ih niko ne kupi... Iz razloga što je nova koštala daleko više nego pa600 sada nova. Da li je tebi plastika šuplja, to je ,,tvoje" viđenje stvari. Zvuk pa600 potpisujem da je daleko bolji nego na Pa1xPro... kao vlasnik Pa600 naveo sam gomilu nedostataka, ali NIKADA neću kupiti stariju klavijaturu, serija pre , već uvek novije...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline  
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
vuk16 (02.03.2015)
Star 02.03.2015, 20:44   #6
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Joooooj kako ste zapeli sa tom recenicom "proslo mu vreme"..Sta znaci taj izraz?Da instrument kad ostari da vise ne valja?Jel to?Pa zasto onda Vlatko Stefanovski svira gitare stare po 20 god,zasto onaj Severinin klavijaturista svira koncerte na M1,zasto ljudi van balkana sviraju jos na DX7 recimo,zasto svi mi sviramo semplove od stare klavijature sto ustvari ne daju ni priblizno lep ton kao sto ce dati prava kljava....Taj pogresan termin "proslo mu vreme" vazi samo za Balkan i nigde vise u svetu...Kolega rolandx sviraj i uzivaj u PA600 ako ti je lep zvuk ali bogami nece moci sa PA1X ni u snu.Kratko i jasno da se ne lazemo PA600 daje jeftin plastican zvuk i nema tu sta.....
rocco je offline  
Star 02.03.2015, 21:02   #7
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najodgovornije tvrdim da na istom razglasu, sa istim podešavanjem miksete, identični setovi na Korgu Pa600 i Pa2x zvuće apsolutno isto, znači apsolutno isto. Da li treba dalje reći koliko Pa2x zvuči bolje od Pa1x? Ili možda Pa1x zvuči bolje i od Pa2x?
To što neki klavijaturisti sviraju neke instrumente, to samo znači da lično njima za njihove potrebe odgovaraju, oni nisu merilo da je neki instrument bolji ili lošiji.
A to što na oglasima Pa1x košta 1000 i više eura, da li kolega zaista misliš da se i prodaje po toj ceni? Pa1x ni u kom slučaju i u najboljem stanju ne sme koštati više od 800E, jer već za 1400 se kupuje Pa2x, ali da ne idemo u off i komentarišemo cene. Svako dobro, pozdrav.
__________________
calevh je offline  
Star 02.03.2015, 21:25   #8
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
Joooooj kako ste zapeli sa tom recenicom "proslo mu vreme"..Sta znaci taj izraz?Da instrument kad ostari da vise ne valja?
Skloniji je kvarovima.
Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
Pa zasto onda Vlatko Stefanovski svira gitare stare po 20 god
Jel su i žice na njoj stare 20 godina? Gitara i klavijatura nije isto. Drvo je drvo a elektronika napreduje.
Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
zasto onaj Severinin klavijaturista svira koncerte na M1,zasto ljudi van balkana sviraju jos na DX7 recimo,
Ili je nostalgičan ili mu ta klavijatura odgovara ili mu bolje ne treba. To ne znači da je bolji od M3 ili Kronosa...
Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
Kolega rolandx sviraj i uzivaj u PA600 ako ti je lep zvuk ali bogami nece moci sa PA1X ni u snu.
Ja te molim da se informišeš o kao prvo sintezi zvuka, kao drugo, aludirao sam na ,,novo je novo". Zvuk je na Pa600 bolji, to je moje mišljenje, ti imaš svoje.
Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
PA600 daje jeftin plastican zvuk i nema tu sta.....
Neko ko opisuje zvuk da je ,,plastican" ,,jeftin" ... ne bi trebalo da da pravi poređenja...
Zvuk klavijatura Pa600 i Pa1xpro prvenstveno nisu klavijature iste klase. Pa600 ne smatram za profesionalnim aranžerom, koji ima puno mana. Tačno je da je niskobudžetna klavijatura i košta koliko jedna plata na zapadu. Ali čak sa svim nedostacima, Pa1x ne može više da parira naslednicima pa čak i onima koji nisu u istoj klasi kao sto je Pa600. Ipak neko mnogo pametniji od nas dan i noć smišlja koja će klavijatura biti pun pogodak, taman toliko da bi je muzičari kupovali i starije prodali. Nostalgija uvek postoji, i to je razumljivo. Takodje postoji i potreba, navika i sve ostalo... Ko nema problema sa navedenim, kupuje novije - ,,uglavnom" Kolega je tražio savet, savet je i dobio. Da se nisi nadovezao, svoje mišljenje sam kompletno izneo u prošlom postu..... Nema potrebe da nastavljamo između...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline  
Star 02.03.2015, 21:46   #9
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nešto bi vam skrenuo pažnju,ponavlja se vise puta ovdje, a i drugdje.
Ne može se,ili točnije nije normalno usporedjivati klavijature, mikrofone na isto podešavanje na mikseru.
Same klavijature imaju svoje master i insert efekte, eq i slično.A naši setovi su radjeni svakako.
Tako da isto podešavanje na mikseti je totalno promašena logika .
romario je offline  
Star 02.03.2015, 21:50   #10
Jodik
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Postovi: 40
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 76,Korg Pa700,Korg tr
Interesi: Sviranje i pjevanje
Jodik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam bio isto u nedoumici nakon pa 80 sta uzeti,uz pa80 sam vukao vocalist sa kablovima,pa laptop za pustanje muzike u pauzi,gledao sam pa600 cak i pa900,za pa3x nisam imao novce,ako sviras sam kao ja,prvo ne pustam midije,imam pedalu ec5 bez koje ne mogu jer me mnogo rastereti,ove dvije klavijature je ne podrzavaju,trebao sam 4 izlaze da vocalist odvojim na izlaz 1 i 2 koje opet ove nemaju da koristim efekte sa miksete naravno dynacord,a i bolje je da se sve ne guzva na left i right,na pa 600 ne možeš posebno učitavati semplove,korg pa800 sam se bojao uzeti rabljenog zbog tog rama i matične ploče,uzeo sam pa1x sa mp3 za 900 eura,to je isto kao i elite,ima odlične zvučnike da je milina svirati kod kuče,nisam stavljao semplove bubnjeva da mi uzme ram jer u njemu ima mnogo toga dobrog za iskoristit,odlične je izrade,tasteri,dobro izlazi na razglas da mi ljudi prilaze i kažu kako to dobro radi,na njoj imam sve i ja sam zadovoljan,jedino što je duplo teža,toliko o staroj klavijaturi,to je samo moje razmišljanje možda nekom pomogne,pozz
Jodik je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Jodik za ovaj koristan post:
jevtabg (06.05.2019)
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije