Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.01.2018, 14:27   #11
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nebrojeno puta mi ljudi dignu tlak i onda me to drzi ne bas kratko. Kolega s kojim radim cesto izbiva pa san prisiljen odraditi svirku sam. Ostale padobrance ne prihvacam. Oni ne bi dosli na probu nego da im porukom posaljem pjesme pa na svirci kako bude. Ja tako ne radim. Ili da valja ili ostat doma ili ic sam pa sam usrat.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2018, 09:57   #12
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odgovor je jako jednostavan, kao što su kolege već rekle, samo vježba i to je to. Nije to toliko zahtjevna rađa, ne treba tu aman-zaman neke napredne koordinacije. Šta bi da još kao što dosta kolega radi, treba svirat bas lijevom rukom, solo i još k tome pjevat? Meni recimo pjevanje uz aranžer ili klavir ne predstavlja nikakav problem, ali naravno, uvijek bolje sviram ako samo sviram i pjevam ako samo pjevam. Iako nešto posebno dobro ni ne pjevam
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2018, 10:46   #13
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja posle dugog niza godina sviranja i pevanja imam problem kad pevam a ne sviram......a kao što i dell i kolege kažu samo vežba...i to sve što radiš treba da zvuči prihvatljivo nekom ko sluša, što bi se reklo da je to lepo za čuti...a dal ćeš odsvirati ili otpevati triler to po meni uopšte nije bitno...imaš na sceni brdo stvarno poznatih pevača i interpretatora koji uopšte nemaju triler pa šta im fali....znači samo se trudi da to lepo zvuči i da nema falša...pesme sviraj harmonski tačno po meni i to nek ti bude osnova koju ćeš nadograđivati vežbom. Vežba je kad vežbaš kod kuće ali je velika vežba i kad sviraš na tezgi...tako da samo polako i bez brige.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2018, 15:34   #14
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Baš tako, i ja lakše pjevam uz sviranje, a to se postigne samo vežbom, a najveća vežba je uz publiku, jer treba i to da znaš kako se radi i sa publikom, treba nešto izmeđuj i da prićaš i da jih animiraš.
megane je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2018, 10:03   #15
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I to je točno i to jako!
Mnogo muzičara, pa i sam sam bio među njima, ovaj segment zanemaruje. Najgore je šutit na tezgi dok se pjeva. Tezga je, nije koncert komornog orkestra. Što kaže megane, reći nešto između pjesama ili prije refrena, najgore je biti mutav.
A što se tiče ovog vježbanja kod kuće i na tezgi, ima jedna stara muzička floskula koja je zapravo i točna. Ona kaže da bi npr. neku stvar odsvirao na tezgi 70%, kod kuće je moraš navježbat 200%.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2018, 03:00   #16
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od sxkn7 Pokaži Post
Izgleda da je najbolje imati ženu pjevačicu ili nastupati s nekom vrlo bliskom osobom koja će na nastupu omogućiti emotivnu stabilnost inače ode nastup u - ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=cX0vK9sBHls
Ne bih se bas slozio da je najbolje imati zenu/devojku pevacicu, pogotovo ako se svira po kafanama, zna se da pevac i pevacica idu u masu ljudi tokom svirke, a to u tom slucaju nije bas pozeljno jer moze svaka budala da se kaci na nju, da je spopada, stavlja pare medju si*e a ti koji sviras treba to da gledas.. Poznajem coveka koji svira a zena mu je pevacica, nikad ne rade zajedno upravo iz tog razloga
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2018, 09:18   #17
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Po meni, muzicar a ujedno i dobra vjezba, je samo ona osoba koja moze sama otic odradit svirku/tezgu... Bez pjevaca i pjevacice... To je pravi muzicar... Otic odsvirat 3-4 sata sam, pocevsi od laganih pa do narodnih, izdrzat tempo, sebi dirigirat, forspilat, komunicirat s ljudima, dizat ih na noge itd...

Moja vjezba se bazirala na to da pjevam u isto vrijeme dok sviram skale... Naravno onda posebno vjezbati klavijaturu, pa posebno na sate pjevanja...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2018, 17:04   #18
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni osobno nikad nije prestavljalo problem svirat i pivat u isto vrime...bilo klavijatura bilo gitara...al prestavljalo mi je problem pričat i svirat u isto vrime
grico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije