Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.03.2012, 21:49   #31
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
40Hz ti je najdeblja zica na bas gitari, tj najnizi ton koji bas gitara sa 4 zica moze da proizvede. Eto ako to odsviraju u istom nivou kao i vokal onda rade do 40Hz kako pise.
Mislis da to mogu? Iskreno?
NIje to Marjane bas tako jednostavno u muzici i akustici, odnosno fizici. Slikas sve to crno-bijelo a to su u sustini samo sive nijanse, od tamnije do svjetlije. Prvo, nikada i nijedna zvucna kutija, ma koliko kvalitetna i skupa bila, nece moci da "odsvira" taj tvoj ton E od 40Hz i vokal u istom nivou i ma cime to pokusavao da izmjeris rezultat nece biti vjerodostojan. Da ti ne tupim ovdje o fiziologiji sluha i fizickim zakonima mnogo, samo cu ti napisati jedan zakon akustike. Svaki ton, pa i taj tvoj ton E sa bass gitare nosi sobom i svoje harmonike (kazu muzicari) ili overtonove (kazu fizicari) pa taj ton E bass zice nije samo cisti E od 41.2034 Hz vec je jedan slozeni miks koji pored te frekvencije nosi jos sijaset overtonova koje ti sve cujes pa tako ih i ta kutija reprodukuje. Nisam bio lijen pa sam izracunao frekvencije prvih 15 overtonova od koji posljednji zadiru i u frekventni opseg vokala. Iz tog razloga je i Nesa potpuno u pravu kad ti kaze da taj ton sa bass gitare nije i ne moze biti nikakvo mjerilo za 40 Hz i on to, kako se cini a u sta ti dvoumis, kao muzicar vrlo dobro zna.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg overtones.JPG (61,9 KB, 34x skinuto)
Highslide JS
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2012, 22:17   #32
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit, to je sve meni veoma jasno, ali ti ne citas sta ja pisem. U nedostatku druge solucije za testiranje to je naj jednostavnije. Nece dati ni priblizno tacne rezultate kao merenje, ali ce dosta reci o tome sta kutija moze a sta ne moze.
Pogotovu sto prodavac tvrdi da kutija ima frekventni raspon od 40Hz do 18KHz-a.
Jel iko od vas zna za kutiju sa 15ticom i hornom kja moze da da 40Hzi? Pa neka je bilo koje marke i ne bitno kolko skupa.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2012, 22:47   #33
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama razumijem ja tebe ali ti ne razumijes ili neces da razumijes ostale i... tu je problem. I ko je ovdje uopste tvrdio da neka tamo petnaestica sa hornom moze da da tih 40 Hz. Irelevantno je sta prodavac pise, taman toliko koliko je irelevantrno sta i ti na prumjer, pises o tom tvom Bold Audiju ili kako se vec zove. Odakle sad to izvuce i sto bez potrebe prebacujes temu s noge na nogu ? Mislim da dalja diskusija nema smisla, ti neces da cujes i vidis, ti globalizujes i pausaliziras, pa je iluzorno da ti se bilo sta napise kao odgovor te je napametnije ni ne pisati a ti probaj sa monologom.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2012, 22:51   #34
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo o tih 40hz se i radi. Ako su takvi podatci za frekventni odaziv, (sto je smima jasno da su pogresni) onda su upitni i svi drigu podatci. Osetljivost, snaga i sve ostalo.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2012, 22:54   #35
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je upitno Marjane, sve je upitno, od tih 40Hz koji kao sto si vidio nisu bas samo 40 Hz, tako je i sve ostalo vrlo relativno pa tako i koliko je dobra ili nije ta kutija sa pocetka teme a tu i jeste bio problem kod tvog posta. Bio si isuvise iskljuciv.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2012, 21:28   #36
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bio sam da probam kutiju, s' obzirom koliko kosta lepo zvuci! Za tu i slicnu kolicinu novca se ne mogu kupiti bolje kutije.

Slusao sam je skoro pola sata, i jedino sto sam primetio za to vreme je da su u jednoj pesmi frekvencije koje obuhvataju dobos bile glasnije za oko 20%. Da li je do kutija ili do snimka ne znam, ali u svakom slucaju ta frekvencija se moze smanjiti sa eq na mikseti. Prostorija u kojoj sam slusao kutiju je bila visoka oko 4 metra, i imala oko 100m2.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2012, 03:50   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo prvog opipljivog iskustva.. a ono je, pored sve teorije, ipak najbitnije. Dodjosmo do prvog zakljucka da ti Kinezi i nisu bas takvo smece ako se, bar na tren, zaborave predubjedjenja i ustaljene floskule.. izgleda ne "lazu" Kinezi bas toliko u tim svojim specifikacijama. Mile, bilo bi dobro da si mogao da probas neku referentnu pjesmu ili ritam koji dobro poznajes sa ostalih PA sistema pa ne bi bilo dvoumljenja ni sa tim dobosom. Bas bi me interesovao rezultat ako imas priliku da i to uradis jer mi se sve vise cini da bi taj box mogao da bude "tajni tip" posto sam komentare slicne tvom, vec cuo a pomalo (ili jos bolje, malo vise) mi vec postaju otuzni anti-kineski "lobiji" u ovom domenu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2012, 13:58   #38
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trebao bih da odem ove nedelje opet. Nasnimicu svoju klavijaturu jer bar za to znam kako zvuci na razlicitim kutijama, pa cemo videti. Ako mi se i to svidi, uzecu 2 kutije pa cu da ih koristim sa bass binom. Da se razumemo, ne kazem da kutija ima isti zvuk kao neke koje kostaju 350+e komad, ali za 159e stvarno nema sta bolje da se kupi. Kutija ima na sebi sa prednje strane plavu led diodu koja menja jacinu osvetljenja u zavisnosti od jacine zvuka koji izlazi iz kutije.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2012, 23:00   #39
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kao sto sam i pretpostavio to je kutija koja je ista kao Amerikan audio.Ta led dioda je zastita za visokotonac i pali se u odnocu koliko se posalje snage na nju.
Pretpostavljam da isto i radi kao Amerikan audio koje sam ja imao i koje su radile odlicno za malo para.
Mile,ako budes isao ponovo da ih slusas obrati paznju da li je membrana brza pogotovo na bas gitaru,da li brzo vraca ili malo mulja.

pozdrav
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2012, 00:07   #40
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja koristim upravo ove kutije... Nemogu da kazem da su odlicne ili neznam sta, ali za nekoga ko radi manje svirke, da nebi stalno iznajmljivao opremu, zavrsava posao... za tu lovu, svakome bi ih preporucio... ja i moj kolega radimo sa njima kad imamo svirke 80-100 e, a kada su u pitanju jace svirke u vecem prostoru iznajmi se kvalitetno ozvucenje i to je to... Koristimo ih uz povermixer soundcraft gigrac100st... sve je to poprilicno lose ali odnos cena kvalitet je sasvim zadovoljavajuci.... i opet bih uzeo iste kutije... pozdrav
milos511 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije