Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.04.2018, 03:20   #161
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima, pre svega.... Koristim X18 vec par meseci i vecinu stvari oko mixera sam provalio.... inace koristim ga uz laptop preko lan-a i jako sam zadovoljan, tacnije do pre par dana nisam imao nikakvih problema. u pitanju je sastav dve klavijature, gitara i bubanj, a problem sam primetio najvise kod bas bubnja na predhodnoj svirci... desava se to kao da se sam gain pomera tj kao da bubnjar svira totalno razlicito dinamicki.... dakle svaki 3-4 udarac izbija bubrege dok se onih par udaraca izmedju maltene ne cuju... vu metar na kanalu kick-a se ponasa u skladu s onim sto se cuje, a covek sve vreme udara jednakim intenzitetom... kao da se neko igra sa gain-om... sve se to desava u toku svirke pa sam pokusao da iskljucim sve sto ima veze sa dinamikom na tom kanalu... i gate i compresor iskljuceni a svaki 3-4 udarac 70% jaci nego onih par izmedju, pa se onda 5-6 udaraca ne cuju... u jednom trenutku se kanal na kojem je dobos pojacao za recimo 50% i napravio ludnicu u obliku mikrofonije... mikrofoni i kablovi su radili sledeceg dana na drugom mikseru bez problema... a ja, koji sam na sva usta hvalio ovaj mikser, ostao u cudu... da li neko ima mozda ideju sta bi moglo da pravi problem...
milos511 je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2018, 07:43   #162
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vjerojatno si uključio Auto mix na tim kanalima.

https://youtu.be/FQrVHU0AClc
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
milos511 (26.04.2018)
Star 20.04.2018, 11:59   #163
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

upravo se tako ponasa ali nije ukljiucen auto mix... hvala svakako na pokusaju... evo slike kanala...
Grafički Fajlovi
File Type: png kick.png (245,3 KB, 61x skinuto)
Highslide JS
milos511 je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2018, 22:52   #164
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Događa sa isto i s isključenim Gate i Compresor?
Promijeni kanale bubnju, da nisu predpojačala dobila po piksi?
Ne pada mi ništa drugo na pamet.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
milos511 (26.04.2018)
Star 22.04.2018, 13:52   #165
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A da proveris kabal?
Ovo mi zvuci kao da jedna od zica na balansiranom kablu prekida.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MarjanMilosevic za ovaj koristan post:
milos511 (26.04.2018)
Star 24.04.2018, 02:53   #166
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ljudi na savetima i na pomoci... U nedelju smo radili na mom mixeru, drugi bubnjar... Sve je bilo ok... Pa videcemo... Izgleda da je mixer u redu... Nije bilo nikakvih problema... Bice da je do kabla iako je momku sutradan sve radilo kako treba (posle one problematicne svirke)... Zna kabal da pravi takvu zavrzlamu...
milos511 je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2018, 08:04   #167
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od milos511 Pokaži Post
Pozdrav svima, pre svega.... Koristim X18 vec par meseci i vecinu stvari oko mixera sam provalio.... inace koristim ga uz laptop preko lan-a i jako sam zadovoljan, tacnije do pre par dana nisam imao nikakvih problema. u pitanju je sastav dve klavijature, gitara i bubanj, a problem sam primetio najvise kod bas bubnja na predhodnoj svirci... desava se to kao da se sam gain pomera tj kao da bubnjar svira totalno razlicito dinamicki.... dakle svaki 3-4 udarac izbija bubrege dok se onih par udaraca izmedju maltene ne cuju... vu metar na kanalu kick-a se ponasa u skladu s onim sto se cuje, a covek sve vreme udara jednakim intenzitetom... kao da se neko igra sa gain-om... sve se to desava u toku svirke pa sam pokusao da iskljucim sve sto ima veze sa dinamikom na tom kanalu... i gate i compresor iskljuceni a svaki 3-4 udarac 70% jaci nego onih par izmedju, pa se onda 5-6 udaraca ne cuju... u jednom trenutku se kanal na kojem je dobos pojacao za recimo 50% i napravio ludnicu u obliku mikrofonije... mikrofoni i kablovi su radili sledeceg dana na drugom mikseru bez problema... a ja, koji sam na sva usta hvalio ovaj mikser, ostao u cudu... da li neko ima mozda ideju sta bi moglo da pravi problem...
Po ovome što si napisao, radi se od dva kabla koja su na istoj svirci postala problematična ( bas bubanj i doboš). Slijedeći dan radila su dobro na drugi mixer, pa su onda opet na X air u redu?
Ili stvarno nemate sreće, ili imate kablove najniže kvalitete, ili je nešto treće u pitanju.
BTW. Screenshot onog kanala koji si postavio, prikazuje da su uključeni Compresor i Gate. A kažeš da ste to pogasili? Pored toga, ne vide se ostale postavke mixera pa i dalje može biti svašta nešta ako se netko malo "zaigrao", recimo s insertima prema Bus1 gdje je onaj Bin Mackie.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
milos511 (26.04.2018)
Star 26.04.2018, 00:38   #168
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala jos jednom na pomoci svima... Sto se tice srece, moguce je da je nemamo, a sto se tice kablova siguran sam da nije neki kvalitet.... Gate i kompresor su u presetu ukljuceni, ali sam ih u toku problematicne svirke ugasio i desavalo se isto.... Ni jedan bus nije koriscen, vec je samo master izvucen i dat ljudima u kafani da vezu na njihov "mikser"...
Rezime... ili je u pitanju sreca, ili su u pitanju losi kablovi, ili nesto trece o cemu sam se nadao da cujem od nekoga ovde... Dosta cudna situacija, zato sam se i obratio, a ne mogu neosnovano da napadnem momka koji svira bubanj zbog kablova dok ne eliminisem ostale stavke...
Hvala svima, a ako nekome nesto padne na pamet neka pise... ako se ponovi moracu da pojurim neki dobar servis da ne bismo nagadjali... Pozdrav
milos511 je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2018, 05:24   #169
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav ljudi

Iscitao sam ovu temu,pa vidim da je pokrenuta poodavno... Mozda ne bi bilo lose ako nije problem sadasnji da kazem visegodisnji vlasnici da se opet jave i prenesu utiske vezano za XR mixere... Razmisljam se konkretno za XR18 i za eventualno neko kucno snimanje... U medjuvremenu su se pojavili i mixeri slicne cene i mogucnosti,pa me zanima da li neko ima misljenje ko je probao da treba neki drugi mix iz ovog cenovnog ranga uzeti u obzir? Hvala
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2018, 00:00   #170
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pitanje za kolegu @Casper. Dali je moguce dobiti Hall efekat na Xr kao na ova dva snimka?
https://www.youtube.com/watch?v=9xAd6c9sJ2k

https://www.youtube.com/watch?v=ccvPdosegLY

Uzeo sam Xr12 i prezadovoljan sam miksetom radi daleko bolje od stare analogne,zadovoljan sam i efektima ali mi ovaj hall sa Pa2x nekako lepse zvuci.
Probao sam da ga namestim tako i na Xr ali nisam uspeo.
sinisa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, digitalni, mixer, x18, xr18

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije