Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.01.2015, 00:32   #21
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam u dropbox ubacio sve tekstove pesama ,na ipad preko pretrazivaca mogu uvek pronaci potreban tekst .
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2015, 01:38   #22
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ali ima jedna mana za taj nacin trazenja tekstova.potreban ti je internet inace od trazenja pesama nema nista.Ako nisam u pravu vrlo rado bih da mi objasnis postupak trazenja tekstova u dropbox-u na drugi nacin.Mozda gresim i ako je tako ispravi me,posto i ja koristim dropbox u nekim situacijama preko iPada.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2015, 06:21   #23
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U dropboxu treba svaki tekst markirati kao favorite (zvezdica) pa se tako automatski fajl zadrzava u memoriji ipada i uvek je dostupan i bez interneta, ja tako koristim.

Dropbox za android tablet nije dobro resenje
sale_band je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
nesaband (12.01.2015)
Star 12.01.2015, 10:15   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I za android vrijedi isto kao i za Ipad. Ako je tekst označen zvjezdicom, tj. ako je stavljen u Favorite ostaje trajno u uređaju i nije potrebna internet konekcija.

Ako uređaj koristimo samo za pretragu i otvaranje tekstova, korištenje Dropboxa nema nekog posebnog smisla. U tom slučaju je praktičnije sav materijal imati u nekoj mapi u samom uređaju i iz nje otvarati materijal jer nije nuža internetska veza.

Ako radimo off line, meni je za android u svrhu pretrage i pristup tekstu veoma praktičan ES File Explorer. On pokreće odabranu aplikaciju ovisno kakav dokument želim otvoriti. Za običan *.txt dokument korisim vrlo jednostavan i prilagodljiv TextReader.
Na iPad-u se za istu svrhu pokazala veoma praktična aplikacija GoodReader. Košta nekih par dolara ali i vrijedi mnogo više jer ima brojne mogućnosti, od zip-anja materijala, WIFi-transfera pa do "browsanja Weba".

Ako radimo on line, Dropbox jedino ima veliku prednost jer svoj sadržaj automatski sinhronizira. Neke aplikacije koriste upravo Dropbox servis da bi automatski ažurirale svoj sadržaj. Spomenuti GoodReader je jedan od primjera. Ako govorimo o pregledu teksta za nas muzičare, onda je tu recimo OnSong aplikacija (već sam je spomenuo) koja se automatski osvježava koristeći Dropbox.

Promijenjeno od casper (12.01.2015 u 10:18 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
nesaband (12.01.2015)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije