Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 10.04.2011, 16:04   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Dilema oko OS-a na laptopu

Evo ljudi posle mnogo razmisljanja pre neki dan uzeh mini laptop i pored svega imam nameru da na njega instaliram ove moje omiljene soft semplere, i da si namestim neku vrstu setupa da mogu da ga vezem sa sintom i koristim kao sempler. E sada mene interesuje vase misljenje. laptop je dosao sa windows 7 starter OS, pa ne znam sta bi mi bilo bolje, da ostavim taj sistem ili da instaliram XP umesto njega? Pitam prvenstveno zato sto u zadnje vreme nisam nesto koristio soft semplere, pa ne znam kolika je kompatibilnost win sedmice sa npr kontaktom ili vsamplerom, i sta bi dobio (ili izgubio) ako ubacim XP... Ako neko ima iskustva sa ovom tematikom, molim da mi napise.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline  
Star 10.04.2011, 16:39   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Iako ce me mnogi htjet "za vrat" uhvatit, toplo ti preporucujem XP. Npr. meni na sedmici ne radi cubase, a kad sam instalirao nuendo, ne mogu uopce namjestit line in da mi funkcionira, a na linuxu fercera savrseno. Plus, milijun problema s kompaktibilnoscu itd. Znaci moja preporuka XP
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Star 10.04.2011, 16:42   #3
Damir_Coma
Vredan član društva
 
Damir_Coma's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: G.Živinice (kod Tuzle)
Postovi: 180
Downloads: 5543
Uploads: 84
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Programiranje, Muzika...
Damir_Coma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega, zavisi od toga koje verzije soft semplera koristis, neke novije ce raditi odlicno sa w7 a neke ne, ali u svakom slucaju je najbolje da prvo testiras, jer je preporucljivo da ostavis w7 jer je dosta brzi i stabilniji po mom misljenju od xp-a. Pokusaj da kad instaliras soft sempler, ides na properties-compatibility-run this program in comp. with: pa tu stavis xp sp2 ili sp3. Posle kad ga pokreces ides na Run as Administrator, i trebalo bi da radi bez problema.
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji - jednom ces biti u pravu...
Damir_Coma je offline  
Star 10.04.2011, 18:16   #4
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bih se odlucio za XP
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline  
Star 10.04.2011, 19:07   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tako sam i ja mislio otprilike, da ce mi XP zavrsiti bolje posao, posto sam sve soft semplere koje imam (i sa kojima prilicno znam da radim) skidao davnih dana, i koristio iskljucivo na XP-u. Par puta sam pokusao neke od tih programa pokrenuti na kucnom racunaru (takodje win 7) i imao sam dosta problema (neki nisu uopste hteli da se pokrenu iz win7). Ovu sedmicu cu ostaviti u recovery nikad se ne zna kada moze zatrebati, a gledacu u sledecih par dana da instaliram moj dragi xp koji me nikada nije izneverio
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline  
Star 10.04.2011, 20:48   #6
bucos145
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.03.2011
Postovi: 29
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
bucos145 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moje misljenje je da instaliras xp. Ako nista drugo, bolje ce ti raditi na kompu i manje ce se grijati. pozz
bucos145 je offline  
Star 10.04.2011, 21:34   #7
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koji mini laptop ili netbuk si uzeo, brisi taj win7 starter, i instaliraj xp profesional, jer uglavnom se kupuju sa 2gb ram-a a sedmica ima da ti pojede preko 700mb.... dok xp je manje zahtevniji, a ako imas model sa 1gb rama bez razmishljanja xp. Ja imam acer ASPIRE ONE sa 1gb ram-a i otkako sam ubacio xp, progledao mi je netbuk....
__________________
x3meSRB je offline  
Star 10.04.2011, 22:39   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajajajajaj... sta napricaste momku, dobice zelju da ukoka Bill Gatesa. Kompletni studio sa nekih 6 PCa (snimanje, produkcija, rezija...) radi kod mene na Win 7 i nista od toga sto ste napisali se ne desava. Win 7 je stabilniji od bilo kog ranijeg Win sistema a i ovih par dodatnih MACova u istom studiju se debelo stidi. Win XP je preistorija jer je prepun ogranicanja koja narocito dolaze do izrazaja sa novim generacijama programa i pluginova. Win XP je mrtav magarac koji nikome ko je samo jednom imao prilike da dozivi kako radi jedan dobro kofigurirani Win 7, vise nikada nece pasti na pamet. Najvaznije u cijeloj prici da bi to sve tako radilo, je zvucna karta i njeni driveri. Ukoliko je to kako treba, to jest ako su ti driveri napisani kako valja za Win 7, sve ostalo nece biti problem. Preporucio bih ti 64 bitni sistem, ako je laptop na 64 bitnom CPU i ako naravno moze primiti 4 GB radne memorije. Ako to sve ne ide onda brate baci laptop i kupi ozbiljniji. Muziku ne mozes raditi na igrackama a XP...to je u medjuvremenu postala smijesna prica.
tranzit je offline  
Star 11.04.2011, 00:34   #9
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da tu želju imaju svi koji se bave visokim IT-em, tranzit.
Mada, Bill nema nikakve realne veze sa tim što su proizvodi njegove firme loši, obzirom da liniju koda nije pisao, niti on donosi neke odluke, već bord direktora.
Ali to i nije poenta teme.
U svakom slučaju, ikao je Windows7 i dalje samo Windows, ima prednosti nad svojim prethodnicima.
Loš jeste, da se ne lažemo.
Neke stvari, koje se Microsoft naširoko hvali da je ispravio, rade još gore.
Većina noviteta jeste nepotrebna, i slično, ali ostaje činjenica da spram prethodnika može da izvuče više iz hardvera.
Prevashodno što može da radi sa više memorije i što se samo za njega pišu driveri za noviji hardver, a za starije windows sisteme se koriste kompatibilni stari uz eventualne modifikacije.
Iako kolega tranzit jeste zagriženi Windows korisnik iako tvrdi da koristi i druge sisteme i da je Windows superioran u odnosu na njih, u šta smo se mnogo puta uverili, pa ne propušta ni jednu priliku da ga hvali i spušta ostale, čak i kada za to nije prilika, u ovom slučaju je sasvim u pravu.
Za rad sa audiom Win7 jeste bolji nego XP, baš zato što može više da iskoristi hardware, ali jedina stvar koju kolega tranzit previđa je da ne ovo netbook.
To i ne treba da bude ozbiljna audio mašina, već samo mašinica koja će gurati neki soft sampler ili soft synth.
U ovom slučaju bi mnogo bolje performanse dao neki XP netbook remix nego Win7, pogotovo što netbook ima 2 giga rama, a ne 4 i više.
Uz to, u pitanju je Win7 starter, koji nema sve mogućnosti na koje kolega tranzit misli.
Kako ovo i ne treba da bude studijska mašina, ili nešto tome slično, Windows XP je SIGURNO mnogo bolje rešenje!
Sada, neki se mogu složiti sa mnom, ili ne.
To je lično mišljenje.
Po mom je Windows 7, pogotovo nakon izlaska SP1, ono što bi naš narod nazvao "govno u boji"!
Svak sistem imam svoje prednosti i mane.
Nisam ljubitelj ni prethodnika, iako ih koristim, kao i sam Windows 7 Ultimate x64, koji imam legalan, ali jednostavno što sam ga više koristio na sve sam više problema sa njim naletao.
Da na pomenem da ga ne koristim za audio, već za software develop.
Visual Studio 2010 mi bolje funkcioniše na WinXP nego na Win7.
Primoran sam da radim na Win7 zbog razvoja aplikacija koje implementiraju Aero i slične funkcije.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 11.04.2011, 01:46   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sasvim sam previdio da se radi o netbooku ama je onda yamahapassion tek u golim go..... sa pokusajem da ga koristi kao sampler kako je pisao. To nema da sljaka ni sa Win XP ni sa bilo kojim drugim sistemom a da ne bude breckanja, seckanja, mucanja i kasljucanja.
I dalje stojim na tome da je Win 7 ultimativni sistem za muziku naravno ako se uradi onih 6.000.000 tweakova, ne zato sto ga nesto posebno volim ili mi je Bill ujka nego zato sto me iskustvo naucilo da boljeg za sada nema.. a probao sam sve sto se probati moze i to u zestokim studijskim uslovima gdje za pardone i prastanja nema vremena jer vrijeme je tu vrlo skupo. Win 7 je visoko u oblacima u odnosu na sve ostalo sto se vrti pa i u odnosu na MACove najnovije masine koje sve vise lice na iPodove i iPhoneove a sve manje na ozbiljne kompjutere, Jobs je totalno podilkanio od para pa mu se j... za muzikom na kompjuteru.
tranzit je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije