Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.04.2018, 16:36   #1
Vuk
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.02.2016
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Vuk ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Fabricki set PA4x

Da li je neko pokusao da napravi do sada ritmove sa fabrickim bojama?
Takoreci da iskoristi u pravom smislu svaki evro ove skupocene klavijature, ja to pokusavam, jos ga nisam probao na nekom jakom ozvucenju, pa bih zeleo da cujem misljenja...

https://www.youtube.com/watch?v=2Pf-YRCJzsg
Vuk je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2018, 17:28   #2
jasko2406
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.06.2012
Postovi: 6
Downloads: 97
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
jasko2406 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka cast kolega zvuci dosta ljepse od svih : mrcka, brma ,beronja i ostalih palaca
Ja godinama trazim i pokusavam to da uradim ali sam malo kratak sa vremenom i nikako da stignem nesto da zavrsim na pola puta stanem pa ucitavam neke druge bezvezne stvari.
Samo naprijed !!!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Promijenjeno od Dell (24.04.2018 u 09:04 sati)
jasko2406 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio jasko2406 za ovaj koristan post:
Vuk (23.04.2018)
Star 23.04.2018, 18:15   #3
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam do sad poskidao i pregledao dosta setova...ljudi se kunu u njih ali ja o dalje sviram sa 70% fabrickih stvati...onih 30% da imam vremena bih sredio pa bi i to bile fabricke boje...uglavnom zavisi koju vrstu muzike sviras ali pogotovo sad pa4 ima veoma upotrebljive i bubnjeve i ostale elemente...necu da blatim i pljujem vecinu setova jer ne bi bilo u redu prema dosta kolega koji ih koriste zbog specificnosti tezgarenja a pri tome mislim na generalno glasne tezge po klubovima i objektima sa ostalim kolegama koje su pojacane do maksimuma i u takvoj situaciji fabricki elementi ne piju vode...ali za druge vidove svirki su itekako prijatni za slusanje i mnogo su bolji od setova poznatih imena da ih ne nabrajamo...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2018, 23:31   #4
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vuk Pokaži Post
Da li je neko pokusao da napravi do sada ritmove sa fabrickim bojama?
Takoreci da iskoristi u pravom smislu svaki evro ove skupocene klavijature, ja to pokusavam, jos ga nisam probao na nekom jakom ozvucenju, pa bih zeleo da cujem misljenja...

https://www.youtube.com/watch?v=2Pf-YRCJzsg
Svaka cast za trud i samo nastavi tako,ima ovo neki svoj pecat i pricu.

E sad... Ja cujem po mom nekom isustvu neke stvari koje bi korigovao/popravio da bi em to izaslo na razglasu kako treba,em iskoristio potencijal klavijature. Ovo je vise namixano za neku studijsku varijantu,a opet na mojoj kozi sam iskusio da ziva svirka i studijski rad ne daju u samoj svirci isti rezultat i pricu- "studijski" "upeglani" ritmovi u globalu imaju tendenciju da umrtve klavijaturu i sound bude monoton,a i na razglasu se ne dobije ono sto se trazi jer se u sabiranju svega (klavijatura + pevac/ica + bilo jos ko) izgube neke stvari i onda sto kuci zvuci kao dobro,na svirci to sto si marljivo kuci radio se ne pojavi na razglasu. Konkretno:

Moje neko iskustvo je pokazalo ako su hi-hatovi tihi i crash cinele kod kuce taman ili ne "strce" na svirci ih nema i klavijatura zvuci "mutavo" .
Dobos je dobar ali je ultra suv i jos na svirci ga pojede prostorija, neces biti zadovoljan,falice mu trajanje (tip: daj samo dobosu po tvom ukusu malo reverba/room-a -poigraj se malo sa tim efektima)
Boje u desnoj ruci fine ali isto dosta suve,i bice takve i na razglasu( da me ne shvatis pogresno ,ne pricam za sator varijantu da sve prsti i raznosi od delay-a i pliva u hall-u,nego da se u ritmu i bojama ipak cuje da je ta boja efektirana. Nisu sve suve,ali ima na kojima treba poraditi.
Distorzija (gitara) koju sviras u desnoj ruci sa pocetka negde je dobra kao takva da se pravi ista u tercama, a samo za solo se iz fabrickih efekata moze izvuci mnogo bolja gitara,mada je to stvar ukusa, ja vise volim da gitara nije toliko pitoma... Isto i riff gitara koja svira u ritmu,moze to dosta bolje,poslusaj fabicki ritam na primer "Welcome rock" slusaj kako tu radi fabricki riff. Mada slusam ponovo,ne rade ti svuda isto riff-ovi,negde dobro,negde kao sto sam rekao moze bolje,pa eto,razmisli o tome...
Ovi neki dzinglovi koje si ubacio su super,samo ti nece izaci na razglasu,mnogo se stapaju u aranzman ( ne svi,ali obrati paznju recimo na (39.2 vocoder voice)... Itd...da ne pametujem mnogo...
Neka moja zapazanja na prvu, a ti probaj na svirci/razglasu pa javi
Pozdrav i samo napred
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2018, 15:00   #5
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zanimljivo zvuci sa fabrickim stvarima, sve to moze da se sredi.. znam jednog kolegu koji samo sa fabrickim setom radi tezge i pravi odlicne zurke mada to je vise klubska varijanta, ne znam kako bi to u kafani zvucalo, nekako zvuci pomalo strano jer smo svi optereceni nekim semplovima.. uglavnom podrzavam ideju, samo nastavi dok ne kompletiras neki svoj fabricki set, bices u svakom slucaju drugaciji od mnogih
vadexfly je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio vadexfly za ovaj koristan post:
Vuk (24.04.2018)
Star 24.04.2018, 16:56   #6
Vuk
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.02.2016
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Vuk ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vex Pokaži Post
Svaka cast za trud i samo nastavi tako,ima ovo neki svoj pecat i pricu.

E sad... Ja cujem po mom nekom isustvu neke stvari koje bi korigovao/popravio da bi em to izaslo na razglasu kako treba,em iskoristio potencijal klavijature. Ovo je vise namixano za neku studijsku varijantu,a opet na mojoj kozi sam iskusio da ziva svirka i studijski rad ne daju u samoj svirci isti rezultat i pricu- "studijski" "upeglani" ritmovi u globalu imaju tendenciju da umrtve klavijaturu i sound bude monoton,a i na razglasu se ne dobije ono sto se trazi jer se u sabiranju svega (klavijatura + pevac/ica + bilo jos ko) izgube neke stvari i onda sto kuci zvuci kao dobro,na svirci to sto si marljivo kuci radio se ne pojavi na razglasu. Konkretno:

Moje neko iskustvo je pokazalo ako su hi-hatovi tihi i crash cinele kod kuce taman ili ne "strce" na svirci ih nema i klavijatura zvuci "mutavo" .
Dobos je dobar ali je ultra suv i jos na svirci ga pojede prostorija, neces biti zadovoljan,falice mu trajanje (tip: daj samo dobosu po tvom ukusu malo reverba/room-a -poigraj se malo sa tim efektima)
Boje u desnoj ruci fine ali isto dosta suve,i bice takve i na razglasu( da me ne shvatis pogresno ,ne pricam za sator varijantu da sve prsti i raznosi od delay-a i pliva u hall-u,nego da se u ritmu i bojama ipak cuje da je ta boja efektirana. Nisu sve suve,ali ima na kojima treba poraditi.
Distorzija (gitara) koju sviras u desnoj ruci sa pocetka negde je dobra kao takva da se pravi ista u tercama, a samo za solo se iz fabrickih efekata moze izvuci mnogo bolja gitara,mada je to stvar ukusa, ja vise volim da gitara nije toliko pitoma... Isto i riff gitara koja svira u ritmu,moze to dosta bolje,poslusaj fabicki ritam na primer "Welcome rock" slusaj kako tu radi fabricki riff. Mada slusam ponovo,ne rade ti svuda isto riff-ovi,negde dobro,negde kao sto sam rekao moze bolje,pa eto,razmisli o tome...
Ovi neki dzinglovi koje si ubacio su super,samo ti nece izaci na razglasu,mnogo se stapaju u aranzman ( ne svi,ali obrati paznju recimo na (39.2 vocoder voice)... Itd...da ne pametujem mnogo...
Neka moja zapazanja na prvu, a ti probaj na svirci/razglasu pa javi
Pozdrav i samo napred
Apsolutno si upravu, najbolje bi bilo kad bi nam neko iznajmio kafanu il klub da namestamo set Dobosa se najvise i plasim, to je jedino sto sam morao da semlujem, presaltao sam sve fabricke dobose apsolutno nijedan nisu napravili kao na nasim live svirkama (lukas, amadeus, adil slusao)... trebao mi je plitak i ostar dobos i oni su uglavnom kratki... ne zelim uopste da se poredim sa ostalim setovima gde je narokana kompresija pa dobos traje skoro sekund Sto se tice reverba upravu si treba ga svuda jer ga na svirci sigurno necu cuti... Hvala na strucnom misljenju!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Vex Pokaži Post
Svaka cast za trud i samo nastavi tako,ima ovo neki svoj pecat i pricu.

E sad... Ja cujem po mom nekom isustvu neke stvari koje bi korigovao/popravio da bi em to izaslo na razglasu kako treba,em iskoristio potencijal klavijature. Ovo je vise namixano za neku studijsku varijantu,a opet na mojoj kozi sam iskusio da ziva svirka i studijski rad ne daju u samoj svirci isti rezultat i pricu- "studijski" "upeglani" ritmovi u globalu imaju tendenciju da umrtve klavijaturu i sound bude monoton,a i na razglasu se ne dobije ono sto se trazi jer se u sabiranju svega (klavijatura + pevac/ica + bilo jos ko) izgube neke stvari i onda sto kuci zvuci kao dobro,na svirci to sto si marljivo kuci radio se ne pojavi na razglasu. Konkretno:

Moje neko iskustvo je pokazalo ako su hi-hatovi tihi i crash cinele kod kuce taman ili ne "strce" na svirci ih nema i klavijatura zvuci "mutavo" .
Dobos je dobar ali je ultra suv i jos na svirci ga pojede prostorija, neces biti zadovoljan,falice mu trajanje (tip: daj samo dobosu po tvom ukusu malo reverba/room-a -poigraj se malo sa tim efektima)
Boje u desnoj ruci fine ali isto dosta suve,i bice takve i na razglasu( da me ne shvatis pogresno ,ne pricam za sator varijantu da sve prsti i raznosi od delay-a i pliva u hall-u,nego da se u ritmu i bojama ipak cuje da je ta boja efektirana. Nisu sve suve,ali ima na kojima treba poraditi.
Distorzija (gitara) koju sviras u desnoj ruci sa pocetka negde je dobra kao takva da se pravi ista u tercama, a samo za solo se iz fabrickih efekata moze izvuci mnogo bolja gitara,mada je to stvar ukusa, ja vise volim da gitara nije toliko pitoma... Isto i riff gitara koja svira u ritmu,moze to dosta bolje,poslusaj fabicki ritam na primer "Welcome rock" slusaj kako tu radi fabricki riff. Mada slusam ponovo,ne rade ti svuda isto riff-ovi,negde dobro,negde kao sto sam rekao moze bolje,pa eto,razmisli o tome...
Ovi neki dzinglovi koje si ubacio su super,samo ti nece izaci na razglasu,mnogo se stapaju u aranzman ( ne svi,ali obrati paznju recimo na (39.2 vocoder voice)... Itd...da ne pametujem mnogo...
Neka moja zapazanja na prvu, a ti probaj na svirci/razglasu pa javi
Pozdrav i samo napred
P.s. Welcome Rock - Sabija riff al u 2 kanala, nemam mesta

Promijenjeno od Vuk (24.04.2018 u 17:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vuk je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2018, 18:30   #7
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Za pocetak, ovo ti zvuci bolje i zdraviji je sound od klasicnih pomenutih setova, bez sumnje, prosvira Korg i od fabrike, iako ga ne volim, prvi put konkretno da se cuje da ima potencijala. Vex je u pravu za dobos prvenstveno , sa ovakvim semplom neces dobiti to sto hoces, samo neki ,,tup,, udarac dobosa, iako ti mozda u sobi zvuci ok. Moj ti je savet, kad si vec sve uspeo pronaci, verujem da ce se pronaci i odgovarajuci Rom sound dobosa.
Slusajuci one sve poznate setove za pa4x, po kvalitetu ovo ce da ih ,,oduva,, to se na prvu cuje, ima jos da se radi naravno, ali dzaba, kad ljudi nece da cuju sta valja . Zavisi i od tipa svirke naravno, ali ako se govori o samom kvalitetu, ti si na dobrom putu da uradis dobru stvar sa ovim.
Pogledaj opet u fabrickim dobosima, bice da je tu najpre resenje

https://www.youtube.com/watch?v=UZJy-oK6VhU

Mozda u ovom pravcu da pokusas, obzirom na fazon seta i stilski kako ga radis, nesto ovako, tip dobosa. Naravno, bubanj je bubanj jbg,ali mozda ti ovako nesto sa snimka bude smernica.

Promijenjeno od aleksandar031 (26.04.2018 u 18:33 sati)
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2018, 19:48   #8
Vuk
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.02.2016
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Vuk ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Takav zapravo i trazim, ali Italijani sve znaju samo ne da naprave dobos za svirku... ima i rok, i studijskih pop dobosa, al taj koj treba da se istice kod jakih udaraca/prelaza, dobos koj zna da "zazvoni" toga nigde nema bez obzira sto su stavili 8 lejera... Hvala na komentaru!

Promijenjeno od Dell (27.04.2018 u 09:07 sati)
Vuk je offline   Reply With Quote
Star 06.06.2018, 02:08   #9
Schatz
Početnik forumacije!
 
Schatz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.06.2018
Mjesto: Köln
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Schatz ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma zvuči odlično! Razumno prije svega, bez pretjerivanja, bez suvišnih trilera na svakom koraku. Svaka čast.

Već sam mislio da sam ja jedini "lud" koji više voli tvorničke fino dorađene ritmove i instrumente od tih kojekakvih setova, od kojih su neki naprosto grozni.
Schatz je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2019, 18:31   #10
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 422
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li korg pa4x čita set od korg pa900, bez potrebe dotjerivanja ukoliko je set dobar na pa900 ?
(pitam iz razloga sto koristim pa 900 a sredjujem set već duže vrijeme...)

- Super ovo zvuči, kao što su rekli kolege iznad, bolje nego većina setova koji kruže... malo bi doboš smio i izoštriti...
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg 4x set

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije