Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.05.2019, 12:47   #1
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Pfeil Registracije i VH aktivacija - Genos

Za određenu pjesmu koristim REGISTRATION BANK sa svih 10 popunjenih REGISTRATION MEMORY.Svih 10 sam memorirao tako da je VOCAL HARMONY isključen.Aktiviram br.1... VH je isključen,međutim,kad aktiviram bilo koji drugi RM nakon RM1, VH se uključi na tren i zatim sam isključi...napominjem to se dešava samo u slučaju kada je određeni RM aktiviran nakon RM1...i samo u toj jednoj određenoj pjesmi...ostale pjesme su OK!? Naravno,probao sam ponovo memorirati sva mjesta u BANK-u.. ali ništa!

Promijenjeno od Landison (12.05.2019 u 12:52 sati)
Landison je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2019, 13:15   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Reprogramiraj RM1, očito je u njemu problem. Možda je izrađen od nekakve registracije kojaje u sebi imala nešto što mu "smeta", recimo iz nekog prijašnjeg Tyros. Samo nagađam. Zato je preporuka da se prije izrade registracija krene od praznih mjesta.
Malo je čudno da se nakon aktivacije RM, VH prvo upali i samostalo ugasi nakon toga? Postavi tu banku u post da je pogledam.
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2019, 13:25   #3
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni se isto dogadjalo na Tyrosu 3.. VH kao da po defaultu bude upaljen kod odabira registracije, ali trenutak dok klavijatura ocita registraciju i onda ga iskljuci (jer je iskljucen u registraciji), ali ja sam koristio freeze za VH kod memoriranja registracija. I poslje sam samo rucno ponovo izmemorirao sve registracije bez freeza. I to se ispravilo. Ako se sad dobro sjecam.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2019, 14:06   #4
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uhh sa FREEZE funkcijom još gore...VH se ne gasi sam već ostane uključen na svim RM osim na RM1....prilažem materijal....problematični BANK je "Moj lipi andjele"!
Fajlovi
File Type: rar Genos reistration bank.rar (29,4 KB, 9x skinuto)
Landison je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2019, 14:20   #5
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

7, 8 i 9 reg ima uključen VH.
A što "žale godine" rade kao song

Vidim da su registracije rađene sa uključenim opcijama koje nisu potrebne kao ovo poput songa ili texta. Idem ručat pa ću poslije stavit reg u Genosa i pogledat da li se isto događa i kod mene.
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2019, 14:27   #6
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nijedna registracija ne može proći bez "Žale godine"jer uvijek ima nešto što bi u prošlosti pametnije napravio da je bilo pameti!
Dodato:
Kod mene na 7,8, i 9 VH nije uključen, međutim sad sam primjetio da se i u BANK-u "Moj lipi andjeleb" dešava ista stvar!

Promijenjeno od Landison (12.05.2019 u 14:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Landison je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2019, 17:28   #7
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Krivo sam vidio, nije uključen 7,8,9 VH nego se radi o Harmony za desnu ruku.

Stavio sam tvoje registracije u Genosa i kod mene VH ne uključuje niti na jednoj. Niti trajno, niti na sekundu kako si ti opisao. Ako bih ručno uključio VH i pritisnuo tvoju RM, on uvijek gasi VH. To znači da su RM dobre što se tiče ovog podešavanja.
Vidim da imaš unešene Registration Sequence, a da istovremeno na pedalama imaš kontrole za Text Page3, Articulation i Ending3. Imaš li Reg Seq uključeno ili ne, tj. da li ga koristiš? Da li je ovaj BigChoir u VH originalan ili je na njemu nešto mijenjano? Da li ti uopće treba taj VH, tj. da li ga koristiš u pjesmi ili si ga pohranio onako usput? BTW. na VH imaš i nešto malo Chorusa, to mi nekako nije za vokal

Promijenjeno od casper (12.05.2019 u 17:31 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2019, 18:43   #8
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Isključivo koristim REGISTRATION SEQUENCE, a što se tiče pedala kad je uključen REG SEQ onda on ima prednost nad ostalim pedalskim funkcijama.Kod mene nije BIG CHOIR nego moj user "TO JE TO" koji nisam mogao prebaciti na USB pa potom tebi, ali sam predpostavljao da će ti stići u sklopu registracije ali sam se možda prevario.Što se tiče chorusa na njega sam stavio delay....ali ponavljam ako ti nije stigao "TO JE TO"onda je vjerojatno stavljen baš chorus efekt!

https://www.sendspace.com/file/r1o988
Dodato:
Evo riješih...vrijedi truda kad se dobro završi.Upalio sam klavijaturu na način da se pojave prazne REGISTRATION MEMORY (pritisnuo tipku F#6 i istovremeno palio klavijaturu)..pozvao REG BANK "Moj lipi andjele" memorirao na RM1 "postojeći tvornički panel" i tako anulirao ko zna kako stvorenu opisanu grešku.Na sad "očišćeni" RM1 memorirao željeni sadržaj i sve radi ko sat.
Casper prijatelju dragi, kao i mnogo puta do sada hvala na uloženom trudu i hvala što si ovaj put dopustio da ja budem sa nekog drugog planeta!

Promijenjeno od Landison (12.05.2019 u 19:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Landison je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2019, 20:33   #9
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaš ti onu pjesmicu, "... kad se male ruke slože, sve se može sve se može ..."

Nisam znao da Reg Seq na pedali ima prioritet, sad sam i sam nešto naučio. Što se tiče postavki na BigChoir, oni su identični kao kod tebe, tj. TO JE TO. Registracija je prenijela tvoju postavku VH-a ali nije prenijela i tvoj naziv nego je dodjeljen onaj od koje je preinaka krenula. Na taj način se mogu "dijeliti" postavke VH iz jedne klavijature u drugu, a da se ne "prepisuje" jedan po jedan parametar. Odavno sam na taj način napravio Backup svog VH-a iz Tyros 4 i jednostavno ga prenio u Genos. Registracije su takav alat bez kojeg Yamaha ne bi bila ono što jest. Kada se javi problem kao što se dogodilo tebi, u 99% slučajeva je on riješiv i radi se o ljudskoj pogrešci.

Kao što rekoh u svom prvom postu ove teme, a i napisah davne 2015., uvijek treba krenuti od BLANK banke.

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
  • Preporuka je da se u izradu uvijek krene s praznom bankom. Tako ćemo izbjeći probleme koji mogu nastati u ispravnosti registracija.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Landison (12.05.2019)
Star 13.05.2019, 00:22   #10
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav svima,

kad smo već kod toga, jel postoji neka tabela sa svim prečicama, poput F#6 i C#dur za aktivaciju Test menija ?


Promijenjeno od Bokic (13.05.2019 u 00:24 sati)
Bokic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije