Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.07.2015, 01:59   #1
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 117
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 17 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Novi u aranžeru. Sto pitanja!

Pozdrav, kolege!

Evo nisam imao do sada puno vremena javljati se, bio sam doista okupiran drugim stvarima . Žao mi je što pišem baš u Korg odjeljku jer se radi o bilo kojem aranžeru.. Nema općenite teme aranžera...

Da prijeđem na stvar. O aranžerima ne znam ništa.
Dakle, trebam jedan aranžer (samo jedan koji će mi moći dobro odraditi aranžerski dio svirke (mada nikad nisam volio takav način svirke, al dobro znamo kakvo je vrijeme došlo).
Od aranžera očekujem:

1. Da nije skup.
2. Da mi može dobro služiti kao bubanj, bass, podloga.
3. Nije mi bitno da li ima ili nema semplove.
4. Da mu se mogu uraditi nenamjenski ritmovi
5. Da nije prekompliciran.

E sad, svaki dio posebno da objasnim.

1. Od aranžera ne očekujem da sviram solo na njemu (za solo imam drugu pilu).
2. Zvuk bubnja i bassa mora biti dovoljno dobar da ne zvuči baš kao da se po kantama udara ili bass kao po federu od kreveta.
3. Ovi semplovi vjerovatno određuju dobar dio cijene, no doista mi nisu bitni semplovi na aranžeru jer imam Yamaha Motif XF7 klavijaturu sa semplovima od Željka Nikolina.
4. Dakle, ne bih u njega stavio niti jedan jedini MIDI file, već bi sve išlo u živo sa introm, temom, refrenom, outrom itd itd, sve na dugmiće. Mora bit da mu se može uraditi od dvojke, rumbe, 7/8, pa do pop, rock, latin bla bla... Svih ritmova sa varijacijama (ukoliko već to sve nema u njemu).
5. Naravno, da ne očekujem plug&play sistem, al ne treba mi ni komandna tabla svemirkog broda).

I na kraju, rekao sam da ne bude preskup. Prema XF-u, reći ćete da vjerovatno niti jedan aranžer nije preskup haha... No, zbilja ne planiram dat više od plafon plafona 4500 kn (iliti cca 600-700 eura za nj polovnog)

E sad bi molio kolege muzičare da mi kažu koji bi se aranžer mogao uklopiti u te gabarite što sam napisao. Dakle, aranžer koji bi i za manje novaca možda jednako dobar posao odradio kao i onaj za više novaca s obzirom da mi dosta stvari današnjice (čak i prijašnjice) ne treba.

I nemam gađenje prema niti jednom proizvođaču.


Hvala na odgovorima
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2015, 07:55   #2
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ne budem kao ,,dobro jutro" margarin ( u sve se meša... jer sam do skoro kumovao u jednoj takvoj sličnoj temi ). Verujem da niko neće spomenuti al ajd odmah na početku da te malo odvedem u stranputicu... Dakle nisu ti bitni namenski ritmovi, treba ti osnova od ritmova ali da zvuči vrhunski... pored svega što si naveo, lično sam hteo odavno da je kupim ali nisam imao hrabrosti ... jer ima samo mesta za 32 user mesta. GEM WK6se ili GEM WK8... Preslušaj na YT kako zvuči... Cena joj je oko 500 eur u SRB... kod vas je verovatno skuplja. Od ostalih da imaju tako kvalitetan zvuk... nisam siguran da bih napravio izbor sa Korgovom pa serijom za taj novac... Možda pa80,... ali lično mi se ne sviđa drum kit i bass ( ROM) , a i semplovani koje inače koriste. Tu bi se mogla dodati PSR9000 Pro, ali gabaritna i teška. Sve su starije generacije... za novije tu je BK3... u toj kupovnoj moći ( možda BK5)... Na posletku dajem prednost GEM-u, mene je kupio svojom kvalitetnom ROM bazom, semplove reprodukuje vrhunski, ali treba kupiti sređenu sa minimalnim korekcijama po ukusu. Dirka mu je odlična. Napominjem da se vrlo malo ljudi odluči na tako nešto što zbog rezervnih delova ( gumica, ne daj Bože dirki... i sl...)
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (29.07.2015 u 07:57 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
korg_man (29.07.2015)
Star 29.07.2015, 11:15   #3
Hedonista
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2015
Godina: 37
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Hedonista ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa80 sa sempl karticom od 16mb ce ti zavrsii posao vrhunski. Meni zavrsava...imam nju i tritona. Moja topla preporuka za taj novac koji si naveo. Posto si ozmedju svega naveo da ne treba biti komplikovan, kad kupis pa seruju resio si dve stvari koje ti u sustini komplikuju zivot sa aranzerom na balkanu...imas brdo setova i semplova koje samo probas...i vidis odgovara/ne odgovara...a sto se rukovanja tice takodje je ok. I kad ga sutra budea hteo prodati/menjati lakse ces. Korg ti je u muzici kao VW Nije najbolji...ali ga najvise koriste i trazen je...niko tacno ne zna zasto, ali je tako.

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока
Hedonista je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Hedonista, za koristan post:
dmmacak (30.07.2015), korg_man (29.07.2015)
Star 29.07.2015, 13:34   #4
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 117
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 17 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok. Hvala ljudi.
Kažete kolega PA80, koliko sam shvatio on može čitat semplove (što mi doista nije potrebno pored 1 Gb flasha.
Uz to imam i Korg Triton Rack sa 96 Mb i Floppy to USB adapter, tako da semplovi me doista ne interesiraju na aranžeru, a u zlo zle prilike i Kurzweil PC3K8 sa 128 Mb također flasha (naravno, teža je tipka, al prije svega klavirist sam, pa mi ni trileri na 88 nisu problem).

Kakav je PA500 naspram PA80? Vidim ima u Hr. u oglasima od 4000-5500 kn.
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2015, 13:56   #5
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E sad si otvorio pandorinu kutiju. Tu ćeš uvek čuti podeljena mišljenja. Činjenica je da je kvalitet izrade lošiji u smislu dirke... Ali operativniji je za rad, tach display, čita ritmove sa Pa2, Pa1, Pa800... moze se srediti da grmi, imao sam tu klavijaturu... Novija sinteza zvuka spram Pa80 ... novija klavijatura. Jednostavnija za rukovanje po meni. Puno usera, mogućnost finog i brzog editovanja ritmova sounda, preformansa.... Ali ... veoma važna stavka. Pisano je o tome na forumu. Ima šumova na izlazu. Jednostavno tako je napravljen. Jedva uočljivo ali tek toliko da ga izdvoji od ostalih i pokvari sliku u perfekciji jednog profesionalnog aranžera. Meni to nije toliko smetalo ali kome smeta ...eto. Potdraži na forumu. Meni su lično dirke smetale kod njega.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2015, 16:11   #6
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ne znam koja je cena u Hr. ali ovde mozes da nadjes za 650 eu po oglasima i Roland G70.. Ne prima semplove ali ima mesto za SRX prosirenje,a tebi bi zbog bunjeva najvise mozda odgovaralo SRX-01.

Promijenjeno od sinisa (29.07.2015 u 16:13 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2015, 00:59   #7
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da imaš krivi pristup odabiru aranžera. Zašto to kažem? Sudeći po instrumentima koje imaš u potpisu, s aranžerom za 700 eura sigurno nećeš biti zadovoljan. Ne znam za koju ti namjenu treba ali što god radio s tom "pištaljkom", biti će daleko ispod kvalitete sounda Kurzweil-a i Motifa. Ako kupiš nešto u tom cjenovnom rangu, mogu s velikom vjerojatnošću predpostaviti da ćeš ubrzo požaliti što nisi odmah išao na nešto skuplji i ozbiljniji aranžer.

E sada, s obzirom da nisi spomenuo za što ti treba aranžer i na koji vremeneski period (recimo, da preživiš u birtiji par mjeseci ili ozbiljno ideš u OMB vode) nema smisla filozofirati što je bolje.

S obzirom da već imaš dobre harwdare klavijature, ja bit ti predložio da razmišliš o nekom soft aranžeru. Tu prvenstveno mislim na vArranger2 koji bi ti mogao odlično odraditi posao i s kojim bi mogao izvući maximum sounda za najmanje para.
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2015, 01:09   #8
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 117
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 17 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa aranžer bi mi trebao zbog baš aranžerskog djela. Znači, ne bi puštao MIDI fajlove s njega. Zamišljena je figura da imam klavijaturu aranžer koja će mi svirat ritam i pozadinu (bass, podloge), a gore je Motif koji će mi služiti za sve solo zvukove. Svakako bih išao malo dublje od sviranja par mjeseci po birtijama, znači ozbiljnije u te vode i naravno s vremenom bi kupio "pravi pravcati aranžer".
Budući da mi glazba nije izvor prihoda za život, lagano bi takva svirka na aranžeru od 700 Eura jednostavno kupila novi aranžer. Soft aranžer? Prvi puta čujem, reci mi nešto podrobnije o tome?
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2015, 01:29   #9
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Shvaćam ja da ti treba aranžer da bi mogao svirati uz njega.

Googlaj vArranger2 i naći ćeš mnogo informacija, videa ... Soft aranžer je program koji instaliraš u (windows) operativni sustav, spojiš na komp svog Motifa i sviraš kao na hardware aranžeru.
Ovo objašnjenje je veoma pojednostvljeno ali stvar uz malo truda jako dobro funkcionira. Naravno, moraš biti spreman i odvojiti vrijeme da bi upoznao i upogonio ovakav sustav. Kolege @pekilik i @fico imaju iskustva i koriste takav sistem. Ovdje je nešto i pisano o tome.
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2015, 10:30   #10
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Definitivno G70 sa SRX proširenjem za bubanj. Što da komplikuje čovek sa raznim kombinacijama, što jednostavnije to bolje. Uostalom, bubanj možeš i sa motifa da povučeš. Imaš šema milion, samo smisli šta ćeš.

I ispravio bih kolegu Hedonistu, odnosno više bih se nadovezao. Činjenica da za korga ima daleko najviše materijala je 100% tačna, toliko tačna da je to preraslo u problem da se vrte sve iste stvari sa različitim nazivima, različitog kvaliteta, različitog podešavanja itd. I sam sam imao Pa3x i uleteo posle Tyrosa u tu korgovu džunglu i baratanja sa setovima. Dobio sam neki korektan sound, ali navika je čudo i eto me opet u prvobitnom taboru gde 99% stvari sam sebi odradim.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije