Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.08.2015, 15:32   #91
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

ella 85
Tako sto su parametri za stelovanje zvuka 80% isti. U master EQ se razlikuje malo ali nista posebno. Cita skoro sve ritmove sa pa3x. Ostalo uporedi fabricke specifikacije pa ces da vidis razliku u ceni.

sxkn7
opruge mozes da nadjes po netu kolko hoces od bilo kog Korga. Skoro pa je sve isto. Ja sam stavio opruge od triton TR u crnoj boji. A kod mene su fabricke u srebrnoj boji. Menjanje je veoma prosto (pa3x,pa3xpro i pa3xle za ostale neznam) Odozdo postoje srafovi koji posebno drze samo dirke tako da nemoras da rasturas celu klavijaturu. Kad skines srafove povuces lagano na spolja i nazad dok iskonektujes flet kablove odozdo i masu. Kad izvadis klav napolje opruge i dirke se skidaju prstom (moze neki alat cisto da ne zaboli prst). Ostalo ces sam da skapiras.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio bokivelik za ovaj koristan post:
sxkn7 (02.09.2015)
Star 02.09.2015, 14:17   #92
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaci u pitanju je licni sud o zvuku na oba aranzera .

Meni pa3xle vise lici na pa900....po zvuku i po opcijama.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2015, 22:19   #93
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

ella 85
Laicki receno Pa3xle je nesto izmedju pa900 i pa3x. A reci mi gde si poredio kako zvuci pa900 i kako zvuci pa3. Isti ritam jedna pored druge. Aj kad to uradis ti se javi da cujem kakva je rzlika u tonu?
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 04.01.2016, 19:30   #94
nelica2002
Vredan član društva
 
nelica2002's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.07.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 101
Downloads: 1046
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PAX3
nelica2002 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poz. Da ne otvaram novu temu,pošto je prošlo nešto vremena od izlaska ove klavijature,vjerovatno se i zna više o njoj. Moja dvojba dali polovan pax3 ili novi pax3le,i kakav je vokalist u specifikaciji piše voice live 3.
nelica2002 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2016, 17:12   #95
ticaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.01.2016
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ticaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Harmonizer je isti kao i na pa900, mislim, ali nisam siguran da je to prebacen TC Helicon iz pa2x. Na pa3x je drugaciji, bar ovako sa korisnicke strane, sad da li je hardware isti ili drugaciji ne znam, ali mislim da nije.
Imao sam prilike da se igram sa pa3x LE par puta, jos se lomim da ga uzmem.
Dirka jeste "malko" poteska ali nista stravicno, meni odgovara ali sve je to stvar ukusa. Kvalitet izrade je daleko bolji nego kod pa900/600/300 ali iako kuciste klavijature izgleda isto kao na pa3x, nekako imam osjecaj da je za nijansu tanje i nekvalitetnije (testirao kuckanjem zglobom na prstu, k'o na vrata tako da ne garantujem ni za sta ).
ticaa je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2016, 18:14   #96
nelica2002
Vredan član društva
 
nelica2002's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.07.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 101
Downloads: 1046
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PAX3
nelica2002 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije to loša klavijatura,ali pošto radim sam vokalist mi puno znači, imam aktivne zvučnike pa nebi mix sa sobom vukao,a koliko čujem vokalist je na pa3 za klasu bolji,vjerovatno ču prevagnuti prema polovnoj trojki
nelica2002 je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2016, 08:47   #97
ticaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.01.2016
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ticaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vjerovatno da jeste bolji, ali mislim da se to nece primijetiti u svirci toliko. Razlike u kvalitetu zvuka koje oni naprave od generacije do generacije jesu primjetne ali tek u idealnim uslovima dolaze do izrazaja. U realnim situacijama ipak, bitniji faktor je prostorija i oprema. Sto se tice harmonizera u funkcionalnosti mislim da je razlika to sto je na pa3x le troglasan, a na pa3x cetvoroglasan sto je po mom misljenju apsolutno nebitno i na pa3x le nedostaju neki efekti, ne znam tacno koji ali opet ne vjerujem da su na pa3x le izostavljeni ovi osnovni koji se na kraju krajeva u praksi i koriste. Ti na pa3x le imas reverb, hall i troglasan harmonizer a koristices gornju ili donju tercu i eventualno u 1% slucajeva ta 3 glasa. Da li on pored toga ima jos 99 ili 500 efekata manje vise je nebitno. Oni moraju da dodaju nove funkcionalnosti kako bi mogli da izbace novu seriju i zarade novac ali to ne znaci nuzno da su svakome potrebne te funkcionalnosti. Jako zgodna stvar na harmonizeru na pa3x je sto ima posebno dugme za dual. Meni bi znacilo to na pa3x le ali nije mi vrijedno 700eur razlike.

Promijenjeno od ticaa (11.01.2016 u 08:48 sati)
ticaa je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2016, 09:25   #98
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

moje misljenje je da je pa3xle skroz dobra klavijatura I da nema potrebe doplacivati mnogo za pa3x

razlike su po meni od stvari koje ja koristim bitne,inace koristim pa3x

prednosti pa3x - 1.ima slidere potenciometre I vise drugih nekih precica,dva reda performance sto meni mnogo znaci jer npr u drugom redu poredjam samo terce ili kako kome odgovara uglavnom bolje kad ima vise zbog organizacije I brzeg pristupa performansi 2.jaca konstrukcija 3.maxx audio(koji po meni i nije neophodan moze se i bez njega ali je koristan)

prednosti pa3xle - 1.Veci i dosta osetljiviji displej sto ubrzava bar meni rad sa klavijaturom I to mi je bitna stavka 2.Softverski je bolje odradjen sto je isto jako bitno (dosta je brzi od pa3x,mnogo brze se pali klavijatura,3 puta brze ucitava semplove i setove,tkao da kad se pakuje I prepakuje set to ce se mnogo brze odraditi na pa3xle(snimicu jednom razliku video zapisom koliko npr ucitava jedan te isti sempl pa900 i pa3x),ima nekih isto korisnih dodotaka u OS-u,npr kad udjes u songbook u pa3xle ima opcija init songbook a to je opcija koja brise sve pesme i songbook-a dok na pa3x mora manuelno to da se radi barem na pa3x nisam nasao tu opciju na klavijaturi,onda npr boje u useru u LE kad hoces da slozis ima opcija DELETE,COPY,PASTE sto je isto ok ako si npr obrisao neki sempl pa hoces da obrises iz usera ili ako hoces boju da premestis na drugo mesto to se jako lako radi,tako I za ritmove isto ima opcjia u padajucem meniju za delete I premestanje sto je isto super

nekom mozda nista od ovog ne treba,ovo je moje misljenje a najvise mi se svidja kod LE ta brzina,tj najvise me nerviraju sto su pa3x napravili tako sporog u ovom veku I sa ekranom kao da se tek pojavila touch screen tehnologija...
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2016, 14:14   #99
ticaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.01.2016
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ticaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da.. brzina. Ja mislim da je problem u tome sto i u trenutku kada dizajniraju klavijature ne koriste najnaprednije tehnologije nego nesto "osrednje" sto ce brzo biti prevazidjeno i onda ce novi moci novi model da naprave dosta lakse. Evo i pa4x.. brzina je ok ali ekran je presmijesan.. u vrijeme 4k rezolucije i najmodernijih IPS panela oni stavili ekran kao sa najlosijih kineskih telefona.
Slazem se sa @mikimiki u svemu i samo bih jos dodao, po mom misljenju, najvecu manu pa3x le a to su izlazi.. pa80 je imao L, R i jos 2 izlaza a sada pa900/pa3x LE, recimo 13 godina mladji naslednik nema. To je apsurdno.
ticaa je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2016, 15:05   #100
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

e to nisam spomenuo jer nisam bio siguran da li LE ima to a pa 900 znam da nema to nisam mogao da verujem ne mozes ni mik na kanal da odvojis..

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije