Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.10.2014, 10:44   #51
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lepo si ime izabrao za NICK, šta ti je trebalo da menjaš firmu i pređeš na Korg? Eto zašto ja gotivim druge proizvođače,a jedino ne Korg, pa me svi ispljuvaše ovde po forumu zbog toga.
Vidim svakog dana da se poneko požali da mu je nešto crklo na Korgu i to na relativno novijim spravama. Izem ti ja takvu firmu sa toliko reklamacija i kvarova.

Neću da ti stajem na muku, baš mi je žao što ti se desilo,znam kako ti je, još ako imaš posla. Slanje u servis može da potraje poprilično i to je ono što je najgore kod nas. Da živimo u nekoj normalnijoj zemlji, pa da kupiš bilo šta kad si siguran da imaš normalan, brz i efikasan servis, pa te baš briga da li će da nešto crkne.

Vidi ovako, pich bender se jako lako menja, to je posao od sat vremena, ali me izluđuje pomisao da će zbog toga držati klavijaturu u servisu bar mesec dana. Tako je meni bilo kada sam trebao da menjam gumice, na kraju sam ih sam kupio i zamenio za čas i nisam hteo da mi zbog toga drže klavijaturu u servisu do besvesti i uz to naplate skidanje svakog šrafa. A bio sam u servisu u BG koji je ovlašćen baš za popravku Korga i rekao sam NIKAD VIŠE kod njih. Em lupaju neke cene, em ne znaju kada će biti popravljen i pominju neke delove direktno iz Japana, pa kao carine,pa procedure, pa ovo pa ono...

Problem je kod tebe šta uraditi jer je u garanciji? Samo da imaš nov bender (a 99% će morati nov), ja bih ti ga zamenio da se ne cimaš. Ovako, neka ti je sa srećom ako je šalješ u servis. Vidim da hoćeš puno da pomogneš ljudima po forumu, pa neka sad i tebi muka prođe lagano i bez puno cimanja.Pošto ćeš verovatno morati da šalješ u servis, prvo ih zovi i sve se u detalje dogovori, nemoj da te zavlače, a to itekako znaju jer im je servis pun reklamacija i neispravnih Korgova (bio moj prijatelj sa PA800 polovinom septembra i video to lično i naravno odustao od servisa). Nemoj da šalješ ako trenutno nemaju bendere za zamenu, jer ćeš klavijaturu dobiti negde posle Nove godine.
Sve najbolje i sa srećom !
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2014, 12:05   #52
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

`Vako stoje stvari... Zvao sam servis. Zameniće mi u jednom danu, dakle bez čekanja i ponovnog odlasaka u BG. Sa te strane svaka im čast. Ovlašćeni serviser za najveće muzičke kuće je Leo Electronics, ako nekome znači ta informacija, ALI imam sada većih briga. Sutra idem u servis. Savet za vožnju i parking u BG, da izbegnem Slaviju i posto je adresa makenzijeva 67, ima li neki parking blizu,... Beogradjani, pomoć, na PVT... Hvala. Šta je tu je.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2014, 20:07   #53
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Varate se ako mislite da su servisi u inostranstvu azurniji nego u srbiji.... Moj slucaj: kupim u jednoj vecoj muzickoj kuci u Austriji yamahu psr s700. Sluzila me ok godinu dana, i onda crkne ona mala led lampica na dugmetu za registraciju, ona mala sto svetli zeleno, pa kad stisnes registraciju, svetli crveno... ili obrnuto, ne secam se sad... uglavnom zelena je crkla i svetlila stalno crveno. i ja reko hajde, pod garancijom je, sto da mi bode to oci, odo da odnesem pa nek poprave... ja sam za to malo sranje zvao neprestano jedno dva meseca, molio, kumio da poprave, na kraju kad sam pogubio zivce rekao sam, ili popravljajte ili dajte novu, ili cemo na sud. onda je bila ekspresno popravljena u roku od dva dana. Cisto da razbijem iluziju koja Vlada da su evropske firme ekstra azurne u pogledu reklamacija i servisa... Da ne pricam za komp, koji su mi drzali skoro 3 meseca na servisu (takodje pod garancijom), i na kraju dali drugi, novi, posto onaj stari nije mogao da se popravi.... Sad ne zelim ni da zamisljam kako bi prosao da mi se nesto pokvari na korgu, posto sam ga kupio oko 200 i kusur km odavde u nemackoj.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2014, 21:38   #54
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znači samo pretnja sudom i tamo.
Eh živote,a kako su samo ljubazni kada treba da ti uzmu pare.
Nedavno u jednoj radnji probao sam neke klavijature i zahvalio se na kraju, a prodavac skočio na mene da mi uzme pare po svaku cenu i ne pušta me. Ja mu rekoh da se dvoumim oko par modela i da ću naknadno odlučiti, ali on ne popušta. Na kraju je bio vidno razočaran, skoro ljut kada je shvatio da neću sada da kupim. Svuda su isti...

Da ne off-ujem više, nije to tema, tema je PA600.
Pogledao sam malo i po drugim forumima. Primetio sam da ima nekoliko ljudi sa kvarovima na PA600 gde je crkao pitch bender, a vidim da hoće i na ponekome da crkne ekran. Ima par reklamacija da USB sa prednje strane neće da radi, pa hoće, pa vraćanje na fabrička podešavanja i tako profunkcioniše. To su izgleda neki globalni kvarovi kod tih modela i prava je sreća ako ubodete primerak koji nema ni jedan od ovih problema.
Meni se u startu nije svideo oblik, osećaj i otpor pomeranja pitch bendera ni na PA600 ni na PA900. Možda zato što sam navikao na Rolandov, jer i kod Yamahe mi tek ne odgovaraju ona 2 posebna točkića. Kod Korga mi pitch bender liči kao na neki džojstik za igrice i nekako mi deluje slabašno i nepouzdano jer je prilično mekan i labav, a ona šipčica mi dođe kao drškica od lilihipa. Eto, ispostavilo se da nije kvalitetan i da mu odlaze kontakti.
Pitam se samo da li je pitch isti i na PA3x, jer za taj model ne nađoh da ima tih problema.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2014, 18:46   #55
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo da se javim posle kvara na Pa600 i iznesem utiske o klavijaturi. Danas sam stigao iz Bgd. Preživeo sam i Slaviju i one ulice i uličice oko hrama Svetog Save pa sve do auto puta preko Batajnice.... Ovog puta nije bilo strašno koliko je bilo opasno. Šala naravno.. Ali nadjoh ja parking tu u nekoj jednosmernoj... Ovlaščeni serviser za Mitros, Sky, i mnoge druge velike kuće, čak nema ni reklamu sa spoljne strane. Ništa. Morao da zovem dok mi dečko nije objasnio da je to pored Dunav osiguranja odmah vrata sa desne strane, od kovanog gvožđa. Rekao bi čovek da je to ulaz u stambenu zgradu... Dakle nikakve reklame. U samoj toj zgradi je caffe i servis je u podrumu. Čak na vratima servisa ne piše ime ,,Leo Electronics, već samo ,,servis". Morao sam tu odmah da ih iskritikujem, . reko ... ljudi bre, pa šta se krijete, jel vas neko juri, proganja, šta je ovo. Krenula je priča da ostavim klavijaturu ali sam ih zamolio ( devojka koja radi tamo) da to odmah poprave i da sam se dan ranije čuo sa majstorom i da je obećao da će odmah popraviti... On nije bio u servisu ali je u toku naše priče ušao u servis i rekao da sačekam gore u kaffeu , popijem piće dok on završi drugu klavijaturu i da će moju popraviti. Sve je trajalo sat vremena.

Taj džojstik famozni je ISTI na Pa300,Pa600,Pa900, Pa3x, Pa3xLE... Isti! Da ne poveruje čovek. Kaže dešava se ali da više nikada neću imati problema sa njim. Doduše sada kada povučem J na dole, kao da pri dnu se cuje zvuk tastera... To je kako on kaže pravilno jer u tom položaju ima mogućnost da da instrumentu odredjenu modulaciju i isto tako na dole se i gasi... Ajd da poverujem. J je nov. Pa verujem da će se taj zvuk i osećaj pod prstima izgubiti. Uglavnom imali su PUNO reklamacija ja J i da ih se namenjao pa bar jedan u nedelji dan, bilo da je Pa300 ili Pa3x.. Inače u servisu rasklopljenih G6,... do ne znam ni ja čega sve... dynacorda , ma svačega ima...

Garancija generalno je odlična stvar i ne kupujem u buduće bez garancije. Da sam kojim slučajem i čekao na popravku dve tri nedelje, da nisu imali taj r deo kod sebe ne bi bio problem. Ljudi stvarno ozbiljno rade svoj posao. Svaka im čast. Primetio sam da izuzetno paze na instrumente tokom popravke što se tiče fizičkih oštećenja, ogrebotina i slično. Baš baš baš su super.

Na kraju sam platio devojci ( gospodji ) u caffeu , da im odnese dole turu pića u znak zahvalnosti. S obzirom da su dve kole i expreso 340 dinara, naravno i nju sam častio jer je na kraju krajeva izuzetno ljubazna i uslužna. Generalno svaka čast. I UMALO da zaboravim... Hvala Beogradjanima što mi nisu svirali i psovali užu i širu familiju dok sam u grčevima vozio kroz Beograd onako izbezumljen.... ( navigacija je odradila 100 od 100).... Osim starim putem kojim me je vraćala prema pumpi Zmaj , koji je zatvoren prema Novom Sadu pa sam morao preko Batajnice..... Al dobro sad....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (09.10.2014 u 18:50 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2014, 22:32   #56
Boban
Vredan član društva
 
Boban's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.03.2011
Mjesto: Njemacka
Godina: 44
Postovi: 185
Downloads: 466
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4
Interesi: Klavijature,Sport,Zabava
Boban befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto sve se dobro zavrsilo


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Boban je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2014, 04:31   #57
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Taj isti problem sam imao na korgu pa500. Jedna žica sa konektora koji ide u Pitch Bender je od kretanja gore dole jednostavno pukla jer je savijena. I zato mi se događalo da klavijatura sama od sebe distonira. Problem je rješen s lemilicom i za svaki slučaj zailiven konektor sa vrućom plastikom i nikad više problema.
__________________
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe..!?.?!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2014, 16:38   #58
Svirac bt
Odomaćeni član
 
Svirac bt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Bitola
Godina: 34
Postovi: 612
Downloads: 1834
Uploads: 12
Rekao HVALA: 136
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzkia i samo muzika :P
Svirac bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Svirac bt pošalji poruku preko MSN messengera Svirac bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hocu da uzmem pa 600 , a dali postoi mogucnost da se povezi eksterni volakist a da radi na levolj ruci kao kog pa 1 x pro sta sam imao ugradjeni , nisam upucen kako se to poveziva i dali je moguce kod pa 600
__________________
Bidi zivej go denot kako da e posleden i nemisli za utre
Svirac bt je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2014, 17:45   #59
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze. Iz pa600 midi out povezes u midi in na vokalistu, a ako vokalist ima skalik modus(biranje tonaliteta bez midija) onda ti i ne treba midi veza.
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio velja87 za ovaj koristan post:
Svirac bt (06.12.2014)
Star 06.12.2014, 19:19   #60
srdjan911
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.07.2014
Mjesto: Austija
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa900
srdjan911 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kupio sam pa600 i nakon mjesec dana mi je otisao pitch, zivim u austriji i kupio sam ga u malo opremljenijoj prodavnici, odnjeo sam klav na popravak kod njih i cekao sam oko 6 nedjelja na nju
srdjan911 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije