Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.12.2011, 19:17   #21
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Niste vi ni tako matori
samo vi cepajte,za muziku nisu bitne godine vec samo bistra glava
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2011, 02:04   #22
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit i kod mene je slicno nesto tako kao i na toj tvojoj harmonici sto se tice nacina i funkcija...ok taj rolandov model je napravljen ekstra i sto lakse za rukovanje,dok ja sam ugradio midi posebno tek poslije 15-ak godina od kako imam hohner,pa je bila mogucnost da se samo na bas stranu i to tamo gdje je ono dugme za ispustanje vazduha iz meha ugradi jos 4 mala dugmica preko kojih bih mogao isto kao i ti u toku svirke da upravljam sto se instrumenata tice...Dakle na svaku tipku postavim instrumente koje ja hocu i kad hocu da promjenim drugi instrument tj.boju prvo pritisak na odgovarajuce dugme pa na tipku na kojoj mi je taj instrument koji zelim i na taj nacin bih mogao da mijenjam instrumente a da ne moram da prilazim aranzeru...takodje i midi kanale opcije itd,samo nisam akrobata jbt pa da sve mogu da stignem u toku svuranja hehehhe....Moze se sve ali treba to savladat..vjezba cuda cini...tebi svaka cast kad si se odlucio za takav nacin sviranja..a cuje se da super odradjujes svoj posao i mnogo vise od same svirke...sto znaci u smislu jedan pravi i skolovani muzicar koji se u sve razumije sto se muzike tice...Pozdrav i svaka cast kapa dole
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2011, 02:22   #23
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da je ovo bio najiščekivaniji snimak na YU-MIDI Demo sekciji u poslednjih pet godina!

To je ta stara garda...
Zvuk po mom ukusu, precizan, pun i topao, a nadasve pristojan.
Složiću se sa Sejom oko nivelacije instrumenata koja nije primerena snimku, ali mi se čini da ona uživo daje mnogo bolji efekat nego što je to ovako kako mi čujemo kod kuće.
U svakom slučaju, čista desetka je neizostavna!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2011, 02:30   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha.... aman kakva napetost u iscekivanju, da sam znao, ama stavio bih bilo sta ranije... hahahaha. Hvala Vaxter, bila bi velika sramota da nije tako kako kazes. Omatorio sa muzikom a da ne zna.




@zeljko
Mlad si ti moj Zeljko, ima vremena, isto to ces ti uz malo volje sve da savladas i budes srucnjak, naravno ako budes imao volje za to. Nego taj specijalni kontroler na ovoj FR3X harmonici nema veze sa normalnim midi kontrolama koje inace ima Roland FR3X, da ne bude zabune, nego je posebno uradjen od jedne firme koja se ovim bavi i postavljen je odmah iznad registara na diskant strani (desnoj) harmonike, tanak je dva do tri milimetra, elegantno dizajniran a ima preko 100 tastera u jednom layeru a takvih layera moze biti prilican broj pa onda prakticno taj kontroler ima beskonacno mnogo tastera od kojih svakome dajem, ja kao muzicar, naredjenje sta treba da uradi kada ga pritisnem. Njime kontrolisem u svom orkestru sve, bas sve. Od sounda koje sviram sam na toj harmonici pa sve do levela pojedinih kanala na mixeru, ekvilajzera ili kompresora na njima, halla, delaya itd... Sve ovo bez ijednog jedinog kabla koji me povezuje sa bilo cime, sto znaci da iz sredine sale mogu smanjiti hall na pjevacevom mikrofonu ako mi bas to treba. Nova i komplikovana tehnologija ali vrlo efektivna.

Promijenjeno od tranzit (05.12.2011 u 02:32 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2011, 02:50   #25
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Heheheh pa nisam ja bas ni mald kako ti mislis,samo se nisam nikada maksimalno trudio sto se muzike tice,vec bio i zauzet drugim poslovima i jedno duze vrijeme nikako ama bas nikako svirao i vjezbao,a tek prije eto da ne lazem od kako sam clan ovog foruma sam poceo da malo sviruckam ponovo kad sam kupio ovaj ketron i ugradio midi u harmoniku...tako da ce tesko da bude od mene nesto posebno ali nema veze sve sto radim radim samo iz ljubavi prema muzici...to je ukratko....Sto se tice tog setupa na roland harmonikama svakako je jednostavnije jer je kosto si rekao sve na desnoj strani i ima vise dugmica gdje na svaki od tih mozes da memorises sta ti treba,dok kod mene ima isto to sve cak i za taj hall o kome pricas, samo sto ja moram mozda 3 ili vise puta pritiskat te to dugme za funkcije,pa izabrat odgovarajucu tipku na harmonici na kojoj mi je hall itd pa pa druga tipka -pa 3.+ volumen itd ali u sustini ima puno sto sta samo treba tu i vremena da se sve izpretisce pogotovu ako sam sviram sve....Takdoje na lijevu bass stranu vucem sa aranzera ako hocu neki pad na jedan kanal na drugi neku gitaru koju kad sviram akord tj.osnovni i durski akord basa svira akord sedmicu ili sta ja znam sta jos heheh...bass linija ko i svaka bass linija kako je nastimana da svira tako i svira ili mogucnost da sviram rucno bas ali onda imam problema posto mi bas ne svira na durskom akordu na harmonici vec samo osnovni bas i terce jer je na durskom akordu ta kontra gitara...Mislim da si me razumio sta sam hteo da kazem ali nije lose ja sam zadovoljan,samo trebam malo vise jos da se posvetim i da uganjam to sve kako sta i da savladam kosto kazu ko pjesmicu gdje se sta nalazi i ima da bude super a pogotovu kad vidis da tu uz to sve imas i akusticni zvuk sa harmonike pa ti vidi...Pozzz

Promijenjeno od zeljko (05.12.2011 u 02:52 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2011, 03:14   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imas sve sto ti treba za dobru svirku samo naprijed. Mlad si ti i te kako si mlad, u poredjenju samnom, pa ti zato i kazem da imas vremena a kako vidim i ineresovanja. Za kontroler se bojim da me nisi razumio bas nabolje. Sa ovim kontrolerom sam u stanju kontrolisati bilo sta na digitalnom mikseru na koji je prikljucen kompletan orkestar, kad kazem bilo sta to onda i bukvalno mislim. Mogu na primjer, da stisam gitaristu (oni uvijek imaju neodoljivu potrebu da se cuju nesto jace) ili da smanjim delay na mikrofonu pjevaca ili recimo da izaberem frekvenciju za drugi band EQa na kanalu gdje je prikljucen klavijaturista, prosirim mu Bandwidth i dodam tom bandu par dBa ili da smanjim Treshold za kompresor na kanalu za basistu... ako treba mogu da kontrolisem i jacinu osvjetljenja na bini ili promjenu sekvenci tog osvjetljenja... da ne nabrajam dalje, trajalo bi predugo. Jedan kontroler koji je na bazi midija ali to je samo jedan dio.

Promijenjeno od tranzit (05.12.2011 u 03:15 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2011, 03:22   #27
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sad sam te razumio sveTo je super svaka cast druze...znaci kako im ti nastimas miksetu nema da drugi pipai to sa harmonike sa drugog kraja sale nemam rijeci,jer sam ostao bez teksta sta sve danas postoji...Pozzz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2011, 03:27   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zamisli samo kako ja uzivam u tome sto pjevac ne moze da se konstantno pjacava i sto gitarista ne moze da divlja distorzijama do besvjesti. Pusta tehnika, ponekad je i dobrodosla.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2011, 03:34   #29
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ne treba da se mjesaju u rad strucnjaka...Sve se cuje u ovom snimku kako treba pjevac super odnos vokala i instrumenata,efekti bas sve super zvuci,jedino kosto rekose neki za niansu da su malo jaci solo instrumenti ali sto se mene tice i ovako je praaaaaaaaaavo dobro kad cujem neke druge snimke od kolega gdje uzivo sviraju...Skoro kao studijski a vjerujem da na licu mjesta se to i ne primjeti nista znam iz svog sopstvenog iskustva kako mi ketron zvuci preko razglasa a kako kad smimim mp3 totalno drugacije i treba tu studijskog posla da bih to bilo to i da sve pase,samo to je druga tema a sviranje uzivo sasvim nesto drugo koliko ja znam....Jos jednom svaka cast pa postavi jos nesto da poslusamo...>Pozz

Promijenjeno od zeljko (05.12.2011 u 03:35 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2011, 03:48   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gledacu ovih dana da postavim jedan studijski snimak i jedan snimak samo sa aranzerom, pa ce se moci uporediti i shvatiti sta je snimati zivi orkestar a sta ove sve automatike.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije