Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.12.2011, 04:30   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... sviram kolega, sviram. Harmoniku Roland FR3X kojom upravljam i jos neke sounde sa VST instrumenata lijevom rukom (basovima).
Dodato:
Na ovom snimku sviram tu harmoniku ali rotiramo na instrumentima vrlo cesto jer svaki clan benda svira par instrumenata.

Promijenjeno od tranzit (03.12.2011 u 04:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 04:44   #12
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa kako se onda ti ne cujes jedini, inace odlicno je skroz, svaka cast
Nego, kako bubnjar drzi te stvari kod sebe, jel i ti imas peskir iza vrata?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 05:03   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahaha... cujem se, cujem ama je aranzman bio takav da je harmonika bila nesto u pozadini mada se cuju neki od VST instrumenata koje sviram na basu. Stand-Tom je poveliki pa na njega stane svasta nesta tako da bubnjar ima mjesta i za casu vina pored svega sto sam nabrojao a peskir mi ne treba jer je harmonika jedva 8 kilograma teska.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 05:46   #14
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E blago ti se. Ni moja hohnerica nije mnogo teska, oko 10-ak kila, ali zato kad se na ljeto sviraju svatovi naprosto kondenziram. A znas i sam kakav je obicaj kod nas da se harmonikasa obrise po celu kad se uznoji, a ovi brisu samo ovog starijeg kolegu, valjda mene ne postuju sta li Nego de mi reci sto se tice te tvoje harmonike, kako si zadovoljan? Msm bez premca dobro izlazi, ali jeli to to? Znas na sta mislim, autentika itd.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 06:07   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da to je to. Na tom snimku sviram sa Dallape Supermaestro prosirenjem za FRX harmonike. Svi registri te Dallape harmonike su tu i to sto na sto autenticno. Mogu i da uporedim jer imam i originalni Supermaestro iz 1968. godine. To je odradjeno maksimalno i ton i mijeh ... ama sve. Prednost FRXa je sto mogu da upravljam njime bilo kakvim midi uredjajima u isto vrijeme na 3 midi kanala a uz to ako treba i da sviram harmoniku (mislim na sound). Paklena masina sa dobrim setupom. Kada upravljam aranzer njome, bass akordi daju harmoniju aranzeru, na glavni bass postavim neki od duvackih ili gudackih instrumenata a na desnoj strani uz zvuk harmonike biram preko PCG komandi solo sounde sa bilo cega (midi modul, VST instrumenti... sta ti treba). U mnogome kompletnija svirka nego na klasicnom aranzeru, bilo koji da je, jer na njemu imas samo lijevu i desnu stranu a kod FRXa dva puta desnu (harmonika i midi) i dva puta lijevu (akord i glavni basovi od kojih svaki ima svoj sound a u isto vrijeme upravlja i midi uredjajem). Uz to sve, radim potpuno bezicano i midi i audio signal sa harmonike tako da sam potpuno mobilan. Kontroler k'o grom, sound k'o kuca.

Promijenjeno od tranzit (03.12.2011 u 06:09 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 09:46   #16
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Vokali u refrenu veoma lepo zvuce,lepo ste ovo upakovali
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 10:09   #17
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

heheheh pa ti sviras kao i ja od prilike harmonika i midi...Super je to samo sto je i zahtjevno...Mnogi misle da je lako svirat na taj nacin razvlacit harmoniku i jos uz to mojenjat komande na aranzeru i sve ostalo sto uz svirku ide,a to nije ni malo lako..svaka cast super ste ovo odradili...Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 14:09   #18
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Sto se mene tice sve se cuje kako treba i kazem svaka cast a i nisam ni sumnjao!Sto se tice forspila i verzije pesme ovo je verzija koju je odradio Dado Polumenta i skinuli ste je bas kako je i odradjen njegov aranzman tako da ne cujem da nesto nije kako treba!Moderno,tacno,konkretno i mnogo mi se svidja,svaka cast
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 15:14   #19
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka cast @Marko ,sad sam preslusao verziju Dado Polumente i cujem da je potpuno ista kao na snimku.

@Tranzit:idem malo van teme ali moram da te pitam da li ta harmonika moze da se koristi i za akustiku ili ne?Da li ima svoj zvucnik i koliko dugo drzi baterija od harmonike?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2011, 18:17   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze da se koristi i akusticno a baterije traju oko 5 sati kada su ukljuceni zvucnici, bez ukljucenih zvucnika i do 8 sati. Ovo je sa normalnim konzumerskim akumulatorskim NiMh baterijama. Kod mene je to nesto duze jer koristim nesto bolji aku blok koji drzi i sa zvucnicima desetak sati pri maksimalnom levelu.

@ Marco7
Tako je Marko, najblize je verziji koju pjeva Polumenta mada ja o tome uopste ne razmisljam. Inace, uvijek improvizujem i uopste se ne trudim, niti zelim da se trudim da nesto "skidam u milimetar". Dovoljno sam iskusan i mator da mogu da se opustim u svakom trenu i sviram sta mi u tom momentu padne na pamet jer imam i na koga da se, sto na sto, oslonim posto nam je zbir godina u orkestru skoro 200.

@zeljko
Da, samo sto ja ne mijenjam komande na aranzeru (vrlo, vrlo rijetko radim sa aranzerom jer nije to ono sto za mene predstavlja muzika) vec su sve komande na harmonici tako da nemam potrebe ni da pipnem aranzer ako bas necu. Kod mene je to nesto slozeniji i opsirniji setup a pogotovo sto je sve wireless, kako sam vec rekao jer moram biti potpuno mobilan na bini i u sali a opet sve imati pod kontrolom. Radi toga sum dodao jedan specijalni kontroler na samu harmoniku koji salje one komande koje ja hocu da salje, pa bilo o cemu da se radi, sve je moguce.

Promijenjeno od tranzit (03.12.2011 u 18:18 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije