Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2019, 06:22   #21
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da siguran sam 100% i ustvari znam da se ketron budi. Shvaticete ovaj moj komentar kad za to dodje vrijeme. Za sada cemo se koncetrirati na postojece opcije i ja cu iznijeti ih ovdje. Ako vas nesto zanima u vezi ketrona SD9/90 i 60 tu vam mogu dati odgovore na vasa pitanja ali samo u vezi postojecih funkcija.
Dodato:
Zelim jos dodati da iako ima puno napretka u editiranju ritmova nije se sve zavrsilo oko funkcija u editiranju zvukova. Ima novih funkcija u odnosu na audiu ali nema nekih osnovnih funkcija kao eq za solo instrumente niti za elemente stajla. Ipak vjerujte mi znam sta pricam ketron se budi. Dobro je casoer uocio da postoje limitacije hardverske i softverske. Hrd erske se rijesavaju nivim midelima ali softverske daju sanse za poboljsavanje operativnog sistema i uz pomoc trikova doci do nekih funkcija.

Promijenjeno od keyboards (18.01.2019 u 06:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2019, 00:33   #22
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ketron SD90
Planirani update vezano za navedeni modul i klavijature sd9/sd60 kasni ali nažalost još se nezna kada će biti ostvaren. Neke kompanije nemaju takav budžet niti programere kao što je to kod korga (lična pretpostavka) pa se stvari dešavaju sporije neko što bi se želilo. Bilo bi mi drago da vam mogu više reći ali u vom momentu to nemogu uraditi. Ipak je lijepo znati da se na poboljšanjima stvarno radi i da to nisu niti patke niti pretpostavke nego istina. Strpljenje je jedino moguće riješenje za sada.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2019, 23:17   #23
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Iz navedene slike se vidi da oficialno Ketron nije nikad najavio Sampler u SD9/SD9 ili SD60.
To je najavljeno od strane Ajamsonic, USA koji su ketronov diler za Ameriku. Neozbiljno uradjeno od strane njihove jer znaju da postoji ideja o tome ali su preduhitreno to najavili cak vec odavno. To je takodje pomenuto od nekih Engleskih dilera ali nikada oficialno od Ketron Itally. Mislim da Ketron Italy nebi treba snositi odgovornosti za dezinformacije ali svakako bi trebao skrenuti paznju dilerima koji se ovako ponasaju i nanose stetu firmi. Sliku o pravim oficialnim informacijama sa Ketron Italy sam prilozio ali se moze naci na Ketronovoj stranici.
A sada nesto za forumase.
Ketron je mana firma od korga i jamahe. Svoj budzet mora vrlo pazljivo usmjeriti u pravilnu stvar da bi bili kompetitori velikim. i to oni rade. koncetriraju se na zvuk instrumenta i dosta uspjevaju u tome. Imaju osoben zvuk kao sto bi recimo u Gitarskom svijetu to bio Gipson. Tehnicki ketron ima dosta propusta sa kojim se morate pomiriti ako ga odlucite svirati zbog kvalitete zvuka. Ocito da Ketron nemoze tako efikasnim tempom da dodje do brzih rezultata neko Korg i jamaha ali oni podrzavaju update svojih instrumenata na duzi period jer prave ih sa namjerom da nisu kratkotrajnog ciklusa kao recimo korg (4 godine) ili Yamaha koje je neposredno poslije Tyrosa3 izbacila u jako kratkom vremenu Tyros 4. Noi vratimo se sempleru kod ketrona. Gdje ima prasine tu ima i dima ali kad ce se vidjeti sto to dize prasinu neizvjesno je nazalost. nastoji se biti siguran da sve radi kako treba pa da stvari ugledaju svjetlo dana. Vjerujem da je to svjetlo blizu. E dali ce to biti u rangu Korga i yamahe vidicemo ali ako bude funkcionalno u svome domenu biti ce vec dobro. Svaka od tih klavijatura ima prednosti i mane ali ako ima funkcionalnost na nivou prihvatanja onda to i nije bas velika mana.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Ketron SD90.jpg (411,2 KB, 139x skinuto)
Highslide JS
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2019, 23:26   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li sam onda ja u krivu kada čitam na službenoj Ketronovoj stranci da postoji 700MB memorije za vlastite soundove? U PDF-u stoji da ima 400 mb? U čemu je kvaka i što se pohranjuje u tu memoriju?

Slika je printscreen od jučer, a tako stoji još od 2016 kada je najavljena Sd serija.


Promijenjeno od casper (15.05.2019 u 23:28 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2019, 23:35   #25
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da Da sad sam to vidio sto nisam ranije primjetio. Nevjerovatno i neprofesionalno od strane Ketrona.
Zelim da dodam da u slucaju da kupujete od bilo koga Boje ili ritmove za Ketrona a da su stavljeni u User sekciju, nece biti upotrebljivi za pozivanje sa iPada ili Cubase jer Ketron jos nije rijesio problem nemogucnosti/mogucnosti pozivanja boja MIDI porukama sa usera. To kompetitori oduvjek imaju.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2019, 23:52   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hoćeš reći da se soundovi iz User memorije mogu samo dodjeliti ritmovima? Praktički se ne mogu koristiti svirajući na vanjski kontroler?
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2019, 16:53   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da podignem i ovu temu. SD90 je danas dobio 2.0.0. update. Isti možete skinuti sa službene stranice, a detalje pogledati ovdje.
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2019, 14:03   #28
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U vezi OS update
https://youtu.be/Lmf44GuAQ34
Tihomir
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Hoćeš reći da se soundovi iz User memorije mogu samo dodjeliti ritmovima? Praktički se ne mogu koristiti svirajući na vanjski kontroler?
Nemogu se pozvati sa midi porukom jer nemaju midi lokaciski broj za usere kao sto to imaju korg i yamaha. Objasnjeno im to rade na tome. Za jedno godinu dvije rijesice to.😀

Promijenjeno od keyboards (17.07.2019 u 14:07 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2019, 18:51   #29
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Modul SD90 je (opet) dobio novu zakrpu za sistem. Fixane su dvije sitnice vezane za chords i voicetron.

DOWNLOAD VERRSION SD90 2.0.1 UPDATE
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2019, 23:55   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaki tjedan, Update jedan ...

Update 2.0.2
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije