Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.11.2015, 05:39   #1
oliver
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.02.2004
Postovi: 103
Downloads: 2047
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
oliver befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Novi Korg Pa4x

Poshtovani,
Hteo bih da zamolim sve clanove foruma koji su bili aktivni sa jako dobrim objasnjenjima, komentarima, koji su odgovarali na pitanja u vezi novog korgovog aranzera, da se opet ukljuce i lepo kao ranije nam objasne sve o novom Korgu.
Ja mislim da ovaj forum posecuju mnogo vise ljudi koje cene Vase dragoceno izlaganje za svaki aranzer.
Takodze zamolio bi administratora da potrazi ovo isto od Vas i u buduce da zamoli clanove da budu konstruktivniji oko postova.
Ja se nadam da ce ovaj post biti aktivan i ocekujem da svi koji sad posedjuju Korg Pa4x poceti pisati.
Iskreno Vam se zahvaljujem.
oliver je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2015, 09:07   #2
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pa u ovoj temi bi najbolje bilo da se oglasavaju ljudi sa konkretnim i istinitim informacijama!Znaci pricati sam ono sto je provereno i tacno!Evo ja cu da iznesem ne prve utiske!Nemam dugo klavijaturu,mozda mi je ovo cetvrti dan ali dan i noc provodim nad njom jer mnogo stvari mi ne radi kako treba iz seta za Pa3x jer neke boje se cuju jace sa vise efekata,user Dk terce mi ne rade jer nesto nece da mi ucita i sve se poremeti jbg . . .
1. Prvo sto sam zapazio je sto izlazi Out1 i Out2 ne mogu da se razdvoje i to na ovaj nacin-Ako zadam komandu da mi Drum ide na Out2 a bass gitara na Out 1 sve se to cuje i na jednom i na drugom izlazu i to mi je malo bilo nezgodno jer ni jednom nisam radio na stereo izlazima kompletan aranzer jos od Pa1xPro! 2. Nema opcija zakljucavanja Voice Preseta da ostaje isti preset koji se izabere kada se menjaju stilovi i performanse nego vraca na osnovni koji je upisan u globalu! 3.Ne reaguje Upper volume kada je otvorena bilo koja stranica od Menu-ja a kada je otvorena bilo koja od Global-a u tom slucaju radi! 4.Song book svaki put kad se otvori vraca se na prvu pesmu i ne ostaje tamo gde sam ga ja podesio i tu je promena velika jer vise nema opcija da oznacis pesmu pa da odaberes nego cim pritisnes ekran na odredjeni song on prebacuje sto mi je pravilo veliki problem i usporavalo me u radu mnogo! 5. Nije hteo da mi ucita neke boje i terce koje sam pravio preko drum-a pa sam bio bez terci sinoc емотикон frown 6. Potencimetar Balance ne odvaja levu,desnu i acc i na drugu stranu ritam sekciju nego odvaja samo Uppere-e i Lower i ovamo baca sve ostalo!Sad ne znam da li je to bug ili su namerno stavili ali meni vise odgovara sad ovako! Eto to su bili neki bugovi koje sam do sada uspeo da registrujem i mislim da je u sustini to sve a vec sam proseldio poruku ljudima iz Sky music-a posto su u kontaktu sa ekipom iz Korga i plus cu sve ovo objaviti na Korg forumu pa ce valjda vrlo brzo da rese te probleme! A sad da vam prenesem opste utiske koje sam stekao za ova dva dana емотикон smile Klavijatura je tonski bolja od Pa3 i odusevljen sam soundom i ritam sekcijom i bojama i ne znam sta me vise odusevilo od to dvoje!Ritam zvuci zestoko ali podjednako puno i toplo naravno kad se edituje i sredi prema njegovom ton generatoru jer svi stilovi se moraju doterati a sto se tice reprodukcije boje primetio sam da izlazi toplo i vrlo cisto i kad sviram niske tonove ali i visoke jer nema da mumla i da muti kad niski ton i ne vristi kad je visina nego izbacuje to bas bas odlicno! Primetio sam da su fabricke boje mnogooooo bolje i vidi se da su radili dosta na tome!Znaci sve ovo sto pisem sam isprobao na zvucnom sistemu na kom radim tri godine vec i osetio sam razliku na prvo pustanje! Moguce je otkljucati fabricke ritmove i preko njih ucitavati svoje posto je bilo price da je ta opcija izbacena samo je ubacena u Global i nije vise na Media tasteru! Vokalist me posebno odusevio jer radi mnogo cistije i direktnije i opasno,bas opasno radi!Ostala je boljka od svakog prethodnog modela da ima sum i to bas primetan kad je ukljucen kompresor!Kad se pusti aranzer ne cuje se ali u fazi mirovanja se cuje i efekti su mnogo jaci i kvalitetniji! Drugacije su resili i Style banku i Preformance i totalno je drugaciji sistem rada i vise mi se svidjao na Pa3x!Svi stilovi iz user i favorite banki su na tasteru User direkt i uopste ga nisu odvojili od ostalih tastera nego su ga zalepili kao zadnji taster u nizu i to mi se nikako ne svidja!Kad je pritisnut taster User direkt bilo koju banku da pritisnete ona otvara samo ono iz usera ili favorite banke e tek kad kad ugasite User dirjet taster mozete birati fabricke banke i tu treba malo vremena da se navikemo ali mislim da ce to biti ok vec posle nedelju dana a isto to vazi i za preformanse s' tim sto postoji opcija set list ali nisam nista radio oko toga i tu cu da se angazujem veceras da prvali mo cemu se radi!Svidja mi se opcija My setting i uvek se moze usnimiti boja koja se cesto koristi vrlo lako i uvek je dostupna i to me sinoc spasilo da ne tumaram po folderima jer sam se bas namucio!Mnogo su blizu tasteri i uz to sto je raspored promenje desavalo mi je da promasim taster ali mislim da je i tu potrebna navika! Efekti su boolji da li zbog novog ton generatora ili su nesto menjali u svakom slucaju su bolji i topliji i ima poboljsanja kad se udje u sam efekat pogotovo u gitarskim pojacalima i slicno!To se vidi tek u editingu Auto fill se moze podesiti na trajanje prelaza na smart i kako i kada da krene sto mi se mnogomnogo svidelo svidelo i dodali su taster preset za voice vokal preset gde jednostavno pritiskom tog tastera ulazis u user banke od VCP-a i mnogo se brze rukuje i menja i kad isprave bug oko vcp-a koji sam gore naveo bice top topova!Inace prateci glasovi rade relanije i bolje!Displej je graficki slabiji od Pa3x ali za rad mnogooo bolji jer je dovljno lagano ga dodirnuti prstom i ne mora da pristiska uopste jaki ili koristi ivica nokta kao sto sam radio na Pa3x!U mraku je strasno dobar i ne zaslepljuje a svaki taster ima led diodu u sebi i kad tatser nije aktiviran ona ima svetli slabije i u mraku je moguce mnogo bolje rukovati jer se sve vidi!Sint mnogo brze radi pocev od snimanja sts-ova,preformansi i stilova pa da slozenih funkcija u Record mode-u a nisam jos stigao da se pozabavim oko Sound mode-a! Mnogo opcija je izmenjeno i smesteno na drugo mesto tipa iz globala u menu gde je konkretno prebacen Voice Procesor preset a npr iz Menu-ja prebacena stranica u Global gde se steluje lower i bas u desnoj ruci i sva ostala podesavanja!Nema menjanja boja na displeju sto je bilo moguce kod prethodnih modela vec moguce samo podeseti back light na tri ponudjene opcije!Dirka je teza za sviranje nego na Pa3x i vise mi vuce na klavirsku! Opcija Midi to Style je super i od deset fajlova koje sam probao 8 je ispalo sasvim korektno uz naravno posle potreban editing po nasim kriterijumima!Sto se tice opcije sound i editinga boja i bubnja ima mnogo novina a u editngu bubnja je interesantno to sto sada ima 8 layera za svaku kompnentu!Tempo lock prebacen na drugu stranu i ne svidja mi se posebno sto zalepljen bukvalno uz tempo + i - i sa druge strane metronom pa se vrlo lako promasi drugme Track select,lyrics i svi tasteri koji su bili na okviru ekrana kod Pa3 sad su na drugom mestu i vise mi se svidjala prethodna postavka istih!Potenciometri i za Master volume i Balance i ovi za mikrofon su bas kvalitetni i vrlo osetljivi na pomeranje,malo pomeranje se bas oseca i oni su dosta cvrsti dase bas ima bolji osecaj pri rukovanju!Zvuk je bolji i masniji nego na Pa3x i mnog ocistije iznosi basove i visoke tonove i inace je zvuk potpuno drugaciji nego na svim prethodnim modelima!Ovo sto pricam je provereno tacno jer imam klaviajturu a kod kuma sam juce uzeo i Pa3x pa sam ceo dan i celu noc radio uporedni test!Toliko za pocetak
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Ćlan 10 Vam se zahvalio, Marco7, za koristan post:
Alekso (03.11.2015), bogy (05.11.2015), chik (06.11.2015), mrkocha (04.11.2015), oliver (04.11.2015), pedjajazz (05.11.2015), striphio (03.11.2015), Svirac bt (30.03.2017), sxkn7 (04.11.2015), taletdkmk (05.11.2015)
Star 05.11.2015, 03:58   #3
oliver
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.02.2004
Postovi: 103
Downloads: 2047
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
oliver befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marco
Mozes li malo objasniti sta se dogadja sa memorije semplova.
Ja imam na pa3x punih 512MB kompresovanih semplova
Kako cu moci sve te semplove da prebacim na pa4x koi ima mogucnost za samo 400MB .
Postoi li neka opcija da se to uradi ( mislim: neki drugi format, MicroSd card, ......... )
oliver je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2015, 09:29   #4
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od oliver Pokaži Post
Poshtovani,
Hteo bih da zamolim sve clanove foruma koji su bili aktivni sa jako dobrim objasnjenjima, komentarima, koji su odgovarali na pitanja u vezi novog korgovog aranzera, da se opet ukljuce i lepo kao ranije nam objasne sve o novom Korgu.
Najpre, tema već uveliko postoji OVDE . Nema potrebe otvarati 50 tema za istu stvar... S druge strane, primetio sam da se članovi trude da znanje koje imaju ( i mišljenja takodje da li opravdana ili ne.... svejedno) podele sa svima nama. Nije realno očekivati da se svima dopadne ista stvar i da svima zamsmeta ista stvar. Uvek će se naći neko ko će napisati .. ,,Hmmmm... novi Korg nema display ?.. Meni je to OK "
Svako daje od sebe najbolje što može. Sve što te ,,konkretno" zanima postavi pitanje... Nije dovoljno napisati ,,Pričaj mi o BMW-u 530 - 2015 godište" ... Mada verujem da sve što te zanima o Pa4x - odgovor možeš dobiti u najkraćem vremenu. Treba uzeti u obzir da novi ponosni vlasnici su pomalo i zaokupirani novom spravom, ali čim slegnu utisci eto njih sa detaljnijim informacijama.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije