Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.06.2006, 12:55   #1
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard PA1x-velika razlika u cijenama

Već duže vreman pratim cijene PA1x mada u suštini i sada nije ni 1 € jeftiniji nego kada su izašao.
Što me zbunjuje tj. da ove u Austriji razlika cijene je u punih 500 €.

U jednoj prodavnici prodaju PA1x sa HD 15 GB za 2.500 € dok drugi u istom gradu za 2.999 €.
Kako je tako nešto moguće?
Ovi što porodaju skuplje za 2.999 € PA1x kažu da je tako nešto nemoguće,pošto jedan od najvećih prodavača na području Njemačke,Austrije i Švicarske (www.thomann.de) ima prodajnu cijenu od 2.990 €,razlika je samo u porezu.
Rekli su mi da znaju za toga što prodaje i da su pisali KORG-u tražeći objašnjenje,tako da su dobili odgvor sa dvije moguće varijante.
Ako se radi o orginalnom Korg produktu onda taj prodavač daje ispod kupovne cijene PA1x,što je po meni neshvatljivo da i danas ima tako nešto 8O ,ili taj isti nabavlja robu negdje iz Turske gdje su tamo proizvedeni i naravno dobija povoljiniju cijenu.
Sada ako se odlučim i kupim taj jeftiniji,u slučaju da se nešto pokvari misleći da imam garanciju predam na popravku a Korg provjeri serijski broj i uspostavi da ta klavijatura nepostoji pod tim brojem,šta odna da se radi?
Ovaj što jeftinije prodaje je naš čovjek,ima dvije prodavnice muzičkih instr.tako da mnogo nepriča,ali zato je jeftiniji za 500 €

Ljudi
Prodao sam PA80 :cry:
ali izgleda da ću ga ponovo kupiti
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2006, 14:02   #2
zvekan
Vredan član društva
 
zvekan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2005
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 150
Downloads: 711
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa3x,Le
zvekan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zvekan pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pitanje je dali taj od 2999e ima mp3 board i cd rom te dve stavke su malo manje od 500e treba proveriti
Pozdrav
zvekan je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2006, 15:59   #3
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nema!
samo 15 GB HD!
na ja zaboravio sam,ovaj što jeftnije prodaje čak daje sa 20GB HD i 32 MB sampling sve ugradjeno !
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2006, 00:36   #4
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma tu ti je samo u pitanju trziste. Neka stvar u 3 zemlje ima razlicitu cenu. Naprimer TV u Srbiji kosta 300 e , u Nemackoj isti takav 500, a u nekoj jos razvijenijoj zemlji 700. Razlika je u nabavnoj ceni, jer nije u proizvodnji ista cena za sve zemlje, zbog razlicite kupovne moci. Taj prodavac je verovatno kupio klavijaturu u Turskoj kao sto si rekao, pa je doneo u Austriju, a drugi kupuju od Korga uz cene koje su predvidjene za Austrijsko trziste. Logicno je da onda onaj prvi ima racunicu da je proda jeftinije, jer je povoljnije i dobio.
Koliko je meni poznato, klavijature, kola i mobilni se jos ne falsifikuju, tako da te ne plasi to da korg moze da kaze da takva klavijatura nije napravljena. Cak i da je napravljena u Albaniji, oni ce je imati u evidenciji. Jedino ako je prodavac skidao nalepnicu sa brojem, pa lepio na neku drugu klavijaturu da bi je "provukao" kroz papire, sto ne verujem da iko radi. A i ako je radjeno, ili ako nalepnica nije original,mislim da ces to odmah primetiti golim okom. A valjda ce ti i taj kao prodavac dati neku garanciju.
Da sam ja na tvom mestu, ne bih se nikako dvoumio da ustedim 500 E, a da dobijem vise nego da sam ih dao.
marco je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2006, 13:05   #5
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

POSTOVANE KOLEGE!!!!
Pet godina sam radio za Ericsson.Poso je bio vezan za proizvodnju telefona i kucnih i mobilnih i mogu vam reci de se desava svega u tom svjetu elektronike.Ni pomisliti nemozete odakle sve komponente dolaze i gdje se ugradjuju a stoji na proizvodu MADE IN SWEDEN.
Zato me nebi iznenadilo da se proizvodi u Etiopiji a ne kamoli u Albaniji.

A to da nema veze gdje je proizvedeno i da je kor korg.To su samo suplje price itekako ima veze.Uzmite samo u obzir staticki elektricitet.to moze skroz unistiti neku komponentu ili je djelemisno ostetiti ali ce u tom slucaju i dalje raditi ali sa vrlo kracim periodom a posto sam vidio kakva je zastita u ericsson-ovim fabrikama u npr. Poljskoj onda sigurno mogu reci da ima jako velikog uticaja gdje se stvari proizvode.
POZDRAV!!!!!!!!!
ketronsd1 je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2006, 11:57   #6
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slusaj majstore. Nekako prokuzi taj seriski broj od tog jeftinijeg korga. Nzovi korg i pitaj dali postoji. Eh sad ja neznam kako to ide kod njih, dali moras nesto slagat ili mozes da kazes istinu. Vidi tako pa se onda odluci.
Pozdrav.Alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
cijenama, pa1xvelika, razlika

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije