Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.05.2017, 19:57   #1
Vlado
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2012
Mjesto: HR - Picok
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 17
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: SX700, MOXF6
Vlado befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard GW-8E gubi desnu ruku

Pozdrav ekipi sa foruma,

problem sa GW-8E: tijekom sviranja gubim desnu ruku !!!

Lijeva normalno radi, razina glasnoće ok, desna se prekine i "jedva" čuje negdje skroz u pozadini, uz ritam praktički nečujna, bez ritma jedva čujna, razina glasnoće cca 5% od normalne razine.

Prvi put se desio problem prije mjesec dana nakon otprilike jednog sata sviranja, mislim valjda se "zblesirala".
Drugi put prije tjedan dana nakon pola sata sviranja, već me tada to brinulo.
Danas nakon 5 minuta opet. Pa opet nakon minute... pa nakon 10 sekundi...

Kad ju ponovno upalim, naizgled sve ok, ali prekine i ni makac od tona na desnoj strani.

Prije mjesec i pol dana je ubačen novi set ritmova i boja, tip-top sređen, performance, favorite banke pune, to nije onaj stari GW-8 to je čudo od Rolanda ... ako me razumijete, ne bih se vraćao na staro.

I za kraj da ironija bude veća: prije nego objavljujem post, ponovno ju palim i vozi bez greške kao da se ništa nije desilo!!! Pitam se dokle?

Lp
Dodato:
Svi junaci nikom ponikoše, od sto glasa glasa čuti nije ...

Promijenjeno od Vlado (12.05.2017 u 22:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vlado je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2017, 11:21   #2
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prvo resetuj sve na fabricka podesavanja (naravno pre toga sacuvaj stanje, backup-uj). Ako se tada popravi situacija onda je zabagovala zbog nekog podesavanja iz tog seta. To je barem pocetna tacka da znamo gde smo.
Ako i posle factory reset-a i dalje ima problem, onda je verovatno problem hardware-ske prirode i onda predlazem pregled servisera.
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
Vlado (15.05.2017)
Star 15.05.2017, 21:10   #3
Vlado
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2012
Mjesto: HR - Picok
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 17
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: SX700, MOXF6
Vlado befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zahvaljujem na odgovoru Morison.

U međuvremenu sam zvao servisera Rolanda, sumnja da je problem u setu a tek onda hardware-ski i predlaže factory reset. Jedan član foruma mi je poslao poruku na pm, imao je isti problem na Prelude-u, kaže mi da su problem konektori i flat kablovi između matične i audio ploče dakle kontakt na konektorima (kao da se pojavi neki prijelazni otpor koji guši jačinu signala). Primjetio sam da kada malo "energičnije" sviram odmah prekine, kada je to "mekše" sviranje ne prekida.

Danas sam otvorio GW, potiskao sve konektore i kablove, usput napravio generalno čišćenje, malo fotkao situaciju. Nakon tog zahvata svira bez greške sa istim setom bez obzira na tehniku sviranja.

Nadam se da je problem riješen. U svakom slučaju hvala ti na pomoći kao i članu formuma K.T.
Vlado je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2017, 21:57   #4
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drago mi je ako sam pomogao. Nek te dugo i dobro služi. Dobra je to klavijatura kad se sredi.
Pozz.
ktisljar je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ktisljar za ovaj koristan post:
Vlado (15.05.2017)
Star 15.05.2017, 22:47   #5
Vlado
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2012
Mjesto: HR - Picok
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 17
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: SX700, MOXF6
Vlado befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ktisljar, drago mi je da si se javio.

Kako sad stvari stoje, factory reset mi ne bi pomogao, dakle servis, gnjavaža, čekanje, trošak...

Ovako zahvaljujući tebi, jedno otvaranje i kontrola konektora, usput čišćenje - ma više nego zadovoljan.

Vidim da su ti interesi popravak i restauracija audio opreme - šta reći- "znaš znanje" i pomažeš drugima.

Hvala još jednom! Lp
Vlado je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2017, 20:59   #6
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ostavio si servisere bez para, bez posla i bez hleba, eno ih, sada i oni štrajkuju na ulicama.

Ovakav kvar je retkost da se desi sa nekim Rolandom, naročito sa starijim modelima. Roland je bar po tome poznat - izuzetno pouzdan i kvalitetan hardver. Ja sam imao 4 Rolanda do sada i osim gumica na dirkama nikada ništa drugo nije falilo, čak mi je i "ozloglašeni ZIP drajv" radio besprekorno svih godina sviranja i vučenja po tezgama, a radi i dan danas tipu kome sam ga prodao. Razgovarao sam sa nekoliko servisera i oni su mi takođe to potvrdili.
Svi modeli su mi bili MADE IN ITALY, pa je možda i zbog toga takav kvalitet. A sada, od kada su ugasili italijansku fabriku i prebacili posao kinezima, moguće da će ovakve gluposti da krenu da se pojavljuju sa novijim modelima.

Svaka čast na snalažljivosti, jedno iskustvo više. Sada znaš ako se ponovo desi šta je u pitanju i kako se rešava.
Srećno sviranje !
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2017, 22:07   #7
Vlado
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2012
Mjesto: HR - Picok
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 17
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: SX700, MOXF6
Vlado befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da kucnem tri put o Roland, za sad radi bez greške.

Iskreno, serviser mi je isto djelovao vrlo prijateljski, raspravljali smo dugo o mogućnostima zbog kojih je došlo do kvara, nije od onih "ne mogu ništa preko telefona, izvolite donijeti u servis". I da, kinez je u pitanju.

Nadam se da moj problem i rješenje mogu pomoći i nekom drugom.

Hvala na lijepim željama i ne ponovilo se više!
Vlado je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2017, 00:59   #8
misterx
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.05.2017
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
misterx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard pozz

nedavno sam kupio gw 8 i iskreno rozocarao sam se, klavijatura nije sredjena i nema nista u njoj, sve je fabricko, da li mozda neko moze da mi da sredjene boje i ritmove???uz to ovo mi ne lici na aranzer, nego na solo klavijaturu, pa je uz put dodato da ima i aranzer.
misterx je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2017, 22:17   #9
Vlado
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.01.2012
Mjesto: HR - Picok
Postovi: 39
Downloads: 0
Uploads: 17
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: SX700, MOXF6
Vlado befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav novom članu foruma, misterx-u!

Da li si kupio GW-8 ili GW-8E (with European Collections)? Da li si isprobao prije kupnje ili si kupio bez probe pa se razočarao? Koja je verzija software-a u njoj?

Razlika je ogromna. Ako nije verzija E, onda ti preporučujem daljnju prodaju jer ju nećeš dotjerati na razinu da budeš zadovoljan. Sa zadnjim update-om software-a je dobila sve što se traži od solidnog aranžera.

S druge strane, o ovoj klavijaturi je dosta pisano na forumu samo se treba potruditi pronaći teme u kojima se obrađuje. Ima na forumu ljudi koji su doslovce "doktorirali" na njoj, i sigurno se ne bi složili sa tobom (uključujući i mene). GW-8 nije bio top aranžer niti kada se pojavio, a kamo li danas. Ali se zato može fino posložiti i biti itekako upotrebljiv: pitanje je za što ćeš ga koristiti. Ovo se odnosi na "E" varijantu.

Što se tiče sređivanja ritmova i boja, to je potrebno napraviti sa svakim aranžerom: pitanje je koliko si vremena spreman uložiti, koliko dostupnog materijala ima za pojedini aranžer i koliko ga je lako/teško srediti.

Želim ti puno sreće, neka te dobro služi.
Vlado je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2017, 19:59   #10
misterx
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.05.2017
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
misterx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

moja je klavijatura Roland GW8E VERZIJA 2.0 , I nervira me sto kada menjam boje on promeni sve,,,sve sam cacako ali nikako da to ukapiram, snimim u performansu boje ali on snimi i ritam,, kada postavljam boje favorite bank on povlaci efekat koji je postavljen na trenutnoj boji u performansi,.,to su ozboljni nedostaci ...po meni neprihvatljivo . iZvinjavam se adminu ali neznam kako da sam optvorim temu ovde jos sam novi clan, ne mora odmah da mi ndaje negativne poene, nije ovo CIA.

Promijenjeno od Dell (22.05.2017 u 22:33 sati)
misterx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije