Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 08.04.2019, 17:05   #11
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Landison Pokaži Post
casper,tyros 2,Tihotyros,Bokic,Victor,moja malenkost...ako sam nekog izostavio nek me izvine...to nas je već šest...čuvajte se Korgovci..nadiremo!
Dopuna liste, a ako nekog nismo prozvali, neka se sam upiše.

@Bokic
@casper
@darko87
@dutak
@keyboards
@Landison
@Tihotyros
@tyros2
@shomi
@viktor011


PS. poznata su mi još barem dvojica koja su registrirana na forumu ali se izgleda srame pisati javno ... a van foruma poznam još trojcu iz HR koji su ponosni vlasnici Genosa ... dakle, ima nas ima

A sad par riječi i mojih razmišljanja vezano uz Update. Do sada je kod Yamahe (ali i ostalih proizvođača) bila praksa da nadogradnja OS služi uglavnom kao ispravljanje nedostataka koji su uočeni nakon izlaska aranžera. Kad bi proizvođač "pokrpao eventualne rupice", nadogradnje se ne bi događale i čekali bi slijedeći model da dobijemo nove mogućnosti. Međutim, već kod prvog novog firmware 1.2 za Genos, moglo se primjetiti da pored fixanja problema postoji dosta toga što je izmjenjeno ali i dodano kao sasvim nova mogućnnost. Nakon toga je Firmware 1.3 donio nova poboljšanja ali i vrlo bitnu, potpuno novu funkciju koja omogućava lakše baratanje klavijaturom za osobe oštećenog vida. Vrlo je vjerojatno da će verzija 1.4 donijeti neke nove mogućnosti i da će Genos biti obogaćen novim funkcijama. Zato tako mislim? Zato jer proizvođač od ovakve poslovne politike ima direktne koristi. Nastavlja se prodaja "stare klavijature" koja nadogradnjom dobiva nove mogućnosti i tako je stalno "u top formi". Predpostavimo ovaj scenarij. Što ako je hardware u Genosu koncipiran tako da može "izdržati" dvostruko više "opterećenja" od onoga što sada dobivamo iz njega? U tom slučaju Yamaha može komotno u slijedećih 7-8 godina prodavati istu "plastiku", a nadogradnjama joj davati sasvim nove karakteristike. Možda nisam "puno falio" u procjeni? Vidjet ćemo za 5 godina.

Moj popis želja još čeka da ga obznanim. I sve je duži i duži ... :-)

Promijenjeno od casper (08.04.2019 u 18:03 sati)
casper je offline  
Star 08.04.2019, 17:43   #12
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zaboravili ste jednog vaznog clana, mog imenjaka @keyboards

Ja nemam nekih velikih zelja, meni je dosta i ovo sto vec imam. I pola toga ne koristim.
Recimo volio bi da wifi bude poveziv lagano sa svim uredjajima npr s mobitelom ili tabletom, a ne da funkcionira samo s YEM-om. Volio bi da mogu USB-om povezat mobitel i da ga genos prepozna kao vanjski disk tj USB. Bilo bi mozda dobro da se moze skrolati kroz te glavne ekrane pa da na jednom bude npr nesto kao setlist na Korgu, da jeenim klikom mozemo promjenit sve boje.
Od onoga sto bi promjenio je npr postavke za mikrofon i volakist budu preglednije i da se lakse mogu podesiti ti efekti, znate da je to razbacano na 3 mjesta pa treba bit carobnjak da se to podesi kako treba, ja sam se dobrano s tima namucio i na kraju sam resetirao na tvornicke i samo malo izmjenio nesto jer sto vise cackam jos vise pokvarim..
Onda npr zelio bi midi to style, da iz midija mogu napraviti style i naravno po mogucnosti da radi kako treba. O tom je bilo govora prija nego je Genos uopce izasao i na kraju smo ostali bez toga.
A sad naoravit nekakav ogroman popis mislim da nema smisla, ipak je Genos vrhunska klavijatura i nema se tu sta puno popravit, sve drugo je trazenje kruha preko pogace.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline  
Star 08.04.2019, 17:54   #13
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@neka vam se sve zelje ispune👍Citajuci na dva Njemacka foruma o novom OS netreba ocekivati nista spektakularno. Mogucnost externog monitora(ako bude srece klasicni monitor a ne ipad?)
ffb je offline  
Star 08.04.2019, 18:07   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dodan je još jedan član u popis vlasnika Genosa.
Njemci pojima nemaju njima su bitne karaoke i to što kad se pušta MP3ca, na vanjskom ekranu se ne pokazuje text. Kažu oni, to je veliki bug.
casper je offline  
Star 08.04.2019, 18:09   #15
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da to sam smetnuo sa uma😂
ffb je offline  
Star 08.04.2019, 19:53   #16
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Bokic Pokaži Post
Nek je veselo.

File Acces funkcija ili barem za ulazak u USER Style stranicu.

Isto za User Sond.

Terca - može.
To za user sound je šteta .
Nema ni na tyros5 .

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline  
Star 08.04.2019, 20:23   #17
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se tice tog file accesa, znam na su mnogi navikli od prije s Tyrosa. Genos ima favorit sekciju pa ono sto nam treba mozemo oznacit zvijezdicom i tako brzo pristupit tome. Po meni bolje nego file acces.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline  
Star 08.04.2019, 20:32   #18
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svi bi mi željeli da se kontrole i funkcije na klavijaturi prilagode našim potrebama, navikama, našom logikom i načinom kako koristimo aranžer. Realnost je drugačija i ne preostaje nam drugo, nego da se mi prilagodimo onome što se nudi i to iskoristimo na najbolji mogući način. Tako je i s ovim gumbom File Access kojeg spominje @Bokic. Meni je on u početku falio, poslije sam pronašao alternativni put i sada moram priznati da mi sada uopće ne nedostaje. Da ga opet imam u nekom obliku, sumnjam da bi ga koristio. Čak ne koristim niti Favorite koje spominje Tiho, a moram priznati da je to odlično riješnje. Kada bi omogućili da se Favoriti slažu u mape, da se do njih pristupa jednim od 6 prilagodljivih gumba, to bi bilo vrlo slično spomenutom File Access.
casper je offline  
Star 08.04.2019, 20:36   #19
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pametan se čovjek prilagodi okolnostima.

Taj sistem user sounda korg vec ima .
Odlicna a jednostavna stvar.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline  
Star 08.04.2019, 20:39   #20
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne koristim ni ja favorite, ovo sam sad slozio 10 zvukova samo za slikanje kao primjer. A nisam ni file acces koristio. Aranzer koristim kao jedna banka jedna pjesma i onda mi je sve slozeno vec unaprijed. Klik na banku i drugo mi ne treba. Znam napamet di mi je sto, a ako se i trebam podsjetit koristim registration info koji sam memorirao na jedan od prilagodljivih gumba.
Ali kazem da je favorite bolje rijesenje od file accesa i brze se moze doci di njega. Samo je stvar navike.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
firmware, genos v1.4, update genos

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije