Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.09.2010, 16:24   #11
nikolajanic1
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.09.2008
Mjesto: zg hrvatska
Postovi: 50
Downloads: 2019
Uploads: 415
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: yamaha
Interesi: sve vezano za klavijature
nikolajanic1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gega prijatelju,na products downloads-yamaha music ima usb driver za s900 i ja sam ga skinuo.kako se instalira na klavijaturu,jos to nisam radio .ili si mislio na neki drugaciji nacin da to uradim?zahvalan mnogo!
nikolajanic1 je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2010, 16:49   #12
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Evo kao mozes proveriti dali ti je USB na klavijaturi ok...

Posto S900 nema HD...prikljucivanjem na PC bez driver,nece biti prepoznat ali postoji opcija za prenos midija..TJ ucitavanja sa PC a.
Moras installirati USB to midi driver na racunaru...racunar u ukljucenom stanju povezati sa S900 pa ukljuciti klavijaturu.PC prepoznaje klavijaturu kao USB prikljucena sprava.Ako je dosada sve ok...i mozes vrsiti prenos Midi podataka onda definitivno nije problem u klavijaturi vec ili u USB stick-u ili je USB kontakt na klavijaturi falican jer se kod psr 3000 i tyros 1 serijski menjalo barem ovde u okolini.
Probaj ipak sa manjim stick-om ....? Ali resices 100% ako instaliras novu verziju OS sa glavne stranice ( OS2.2.1) gratis
gega je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2010, 18:23   #13
nikolajanic1
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.09.2008
Mjesto: zg hrvatska
Postovi: 50
Downloads: 2019
Uploads: 415
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: yamaha
Interesi: sve vezano za klavijature
nikolajanic1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gega prijatelju,uradio sam factory reset komplet,sve sam prebacio iz user memorija na drugi usb,i opet formatirao usb koji sam namenio samo za wav snimanja-transcend 8gb,i opet mi se desava isto,a usb driver nisam nikada radio,neznam kako se instalira? hvala mnogo!skinuo sam sa yamaha music midi usb driver 6mb, ali neznam jel to to i kako dalje?
Dodato:
e sad sam tek vidio tvoj odgovor sory,evo probacu sta si rekao pa cu javiti.pozdrav i hvalaaaaa
Dodato:
na koju si stranicu tacno mislio za os za s900?

Promijenjeno od nikolajanic1 (06.09.2010 u 18:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nikolajanic1 je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2010, 18:53   #14
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Na zvanicnu stranicu...ali mislim da se prvo moras registrovati sa serijskim brojem tvoje yamahe.Sad cu malo da zvirnem gde se tacno nalazi
Moras to instalirati na racunar. Ima na yutub-u kratak film kako se to radi, ali taj driver moras imati i na CD u koji si dobio sa klavijaturom.Tom vezom proveravas ujedno jeli ti usb na klavijaturi OK tj.

Promijenjeno od gega (06.09.2010 u 19:28 sati)
gega je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gega za ovaj koristan post:
nikolajanic1 (06.09.2010)
Star 06.09.2010, 22:47   #15
nikolajanic1
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.09.2008
Mjesto: zg hrvatska
Postovi: 50
Downloads: 2019
Uploads: 415
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: yamaha
Interesi: sve vezano za klavijature
nikolajanic1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok cd imam i taj driver mozda uspijem instalirati pa javljam., a sto drugo da kazem osim veliko hvala ,ako jos sta nadjes biti cu zahvalan
Dodato:
evo konacno sam resio problem uz vasu pomoc! ali samo malo uputstvo za yamahase ,odnosno za svaku klavijaturu a nazalost mi ovde ne dobivamo svi po trgovinama originale made in japan ,vec je sklapaju neki drugi,pa je potrebno individualno isprobati koja marka usb-a je kompatibilna sa nasom klavijaturom ,naime nece usb biti ni jedan neupotrebljiv, ali za ove osetljivije stvari kao sto je wav snimanje trazi se kompatibilnost da bi sve bilo bez greske.u mom slucaju to je Toshiba( od 4gb) ali to je nebitno,radi bez greske .tako mi je receno i u servisu .mozda drugi nece imati tih problema ,pa jos bolje!a mozda je moj poseban slucaj da nebi pravio pravila i zahvaljujem svimaanijelu, a posebno prijatelju gegi jer sam naucio puno od njega! hvalaaaa
Dodato:
inace za yamahu preporucuju original yamahin usb;"Regi-stick"

Promijenjeno od nikolajanic1 (08.09.2010 u 16:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nikolajanic1 je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2010, 07:55   #16
nikolajanic1
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.09.2008
Mjesto: zg hrvatska
Postovi: 50
Downloads: 2019
Uploads: 415
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: yamaha
Interesi: sve vezano za klavijature
nikolajanic1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

i jos sam nesto doznao iz servisa: za snimanje wav najbolje je imati zaseban prazan i na yamahi formatiran kompatibilan usb.obzirom da u nekim folderima mozda postoje fajlovi sa pokupljenim virusima sto moze bezrazlozno prekidati proces snimanja !
nikolajanic1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije