Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.02.2012, 00:29   #1
asteriks1969
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2011
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
asteriks1969 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag technics kn1600

moze li mi neko reci kako se ubacuju ritmovi u ovu klavijaturu odjedanput vidim da ima 3banke x 4 i nekih 8 memorija u panelu moze li neko da mi objani poblize ko je imao iskustva sa techniksom
asteriks1969 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 01:38   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kn 1600 ima tri banke (A, B, C) i u svaku se mogu pohraniti 4 varijacije. Ritmovi se mogu ubaciti preko 3,5" diskete ili ih možeš kreirati sam i to na više načina. Možeš napraviti samostalno ritam iz početka, možeš u prazne memorije kopirati već postojeće tvorničke ritmove i onda ih obrađivati i možeš "izvaditi" dijelove MIDI-ja i pohraniti ih u memoriju.
Ritmovi mogu biti kreirani do max 8 taktova. Podržavaju sve moguće kombinacije mjera (7/8, 9/8, 5/4, 6/8 .....) i svaka banka može u sebi sadržavati različite mjere. Praktički možeš napraviti potpuno različitih 12 ritmova.

Panel memory ima 8 mjesta i u njega možeš pohranjivati postavke klavijature. Nešto poput Registracija kod Yamahe ili Usera kod Rolanda. Dva su modaliteta, Normal (samo za zvukove desne ruke) i Expand (pamti ritam i zvuk).
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 01:46   #3
asteriks1969
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2011
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
asteriks1969 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag technicd kn1600

hvala ti na ovim savetima mnogo mi znace inace posto vidim da se razumes u techniksove klavijature generalno kazi mi da li su to dobbre klavijature za nasu muziku mislim narodnu i da li moze boje i terce da se prave na njoj
asteriks1969 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 01:56   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Boje možeš napraviti od njegovih internih, za terce ne znam jer ih ne koristim. To se kod technicsa zove TECHNI-CORD. Trebao bi ih probati i donijeti sam zaključak. Da li je to dobra klavijatura? Ovisi koliko ćeš je platiti, koliko ćeš na njoj raditi i koliko ćeš para s njom zaraditi

Ograničenje modela je to što nema nikakvu mogućnost za pohranu podataka osim diskete. Za današnje vrijeme to je vrlo loše.

PS. Panel memory ima 3 banke po 8 memorija za pohranu.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
asteriks1969 (20.02.2012)
Star 20.02.2012, 02:03   #5
asteriks1969
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2011
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
asteriks1969 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag technics kn1600

platio sam je 150eura u svakom slucaju hvala na odgovorima moracu da zagrejem stolicu
asteriks1969 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 02:19   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je sasvim u redu, samo tipka vrijedi toliko .... Poigraj se malo s tvorničkim ritmovima. Ne moraju se pohranjivati u memoriju već im možeš za stalno promijeniti instrumente (ne i aranžman) i prilagoditi po ukusu. Koristi opciju SOUND ARRANGER.

Ako nisi dobio uz nju, potraži na internetu Style Convert Disc. S tom disketom možeš konveritrati ritmove s drugih klavijaturai to u samom KN1600.
casper je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2012, 11:52   #7
albin korg
Vredan član društva
 
albin korg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.10.2010
Mjesto: Slavonac
Postovi: 173
Downloads: 721
Uploads: 17
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 & Korg le
albin korg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Casper!!!!!
Technics KN 7000....
Molio bih te da nesto napises o ovoj klavijaturi, kakve su joj mogucnosti.Na ovoj snimci mi se jako svidja pratnja. Ako netko zna nesto o ovom arangeru neka da po koju informaciju.
http://youtu.be/ozT4RaxCjKg
albin korg je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2012, 13:21   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sa zadovoljstvom ću ti reći sve što te zanima. Svirao sam sve modele Technicsa još od KN800, a upravo ovaj snimak koji si linkao odsviran je na mojoj klavijaturi. Evo je tu pored mene

Iako KN7000 izgleda (po mom mišljenu) vrlo moderno, model je proizveden davne 2002. godine. Već tada je imala neke mogućnosti koje nemaju najbolji modeli današnjice i to govori sve samo za sebe. Primjer je USB protokol s audio interfejsom što u praksi znači da klavijatura istovremeno služi kao zvučna kartica. Kad je tako spojena sa računalom može se snimati direktno na HD računala zajedno sa svim onim što je spojeno na nju u AUX ulaz. Postoji i posebni mikrofonski ulaz, a njemu je dodjeljen vocalist i pjevački efekat. Još jedna sitnica koja potvrđuje moju tvrdnju i usporedbu s današnjim modelima. Postavka glavnog ekrana se može mijenjati želji. Lijepo je imati povećati font i raspored pozicija na ekranu koji je prilagođen vlastitim potrebama. Onda recimo funkcija koju nisam sreo kod drugih aranžera. Moguće je iz MIDI fajla "izvući" određen broj taktova (max8) i "preseliti" ga u style. Tko je kreiranje stylova prava igra. Isti style se može "nadograđivati" s partovima iz originalnih stylova, jednim klikom određivati chord switching, editirati u preglednom modu stepbystep .... Još jedna usporedba i neću više KN7000 ima ono što Yamaha danas naziva Mega Voice. Tim više, i njegov predhodnik KN5000 iz '98 je imao efekte dodane na sami zvuk "gornjim" oktavama.

Soundovi na KN7000 su kvalitetom za aranžere onog doba bili u samom vrhu. Specifična je po tome jer su zvukovi acordiona i organa bili smješteni u posebne grupe. Postoje tri vrste harmonika (german, italian i france) i svaka od njih ima po 8 registara plus dva bas registra. Organ zvukovi su smješteni u dvije kategorije i posebno su dobrog kvaliteta, a upotreba tkz. šibera pri sviranju je posebno zadovoljstvo. Iako je o zvuku teško govoriti riječima ja sam bio potpuno zadovoljan i dan danas kada stavim KN7000 uz T4 volim neke registre specifične za ovog "starčeka". Editing je moguć po 4 layera za sound i za svaki je moguće editirati paning, velociti, dynamics, pitch envelope, filter, equalizer ....

Toliko za sada, uvijek se "malo raspišem" kad mi netko spomene KN seriju ... Akote zanimaju neki specifični detalji, tu sam.
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2012, 00:20   #9
albin korg
Vredan član društva
 
albin korg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.10.2010
Mjesto: Slavonac
Postovi: 173
Downloads: 721
Uploads: 17
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 & Korg le
albin korg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka ti dala prijatelju, ljepo si to opisao.Samo me zanimalo sta je to jer nisam nikada u zivo vidio ni cuo ovu klavijaturu....
albin korg je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2012, 00:30   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko znam, bio je jedan komad KN7000 u Opatiji, jedan u Sloveniji. Slabo se kod nas sviralo na njega. Popularan je bio u Njemačkoj i danas drži (pre)visoku cijenu kao polovni instrument. Ali valjda postoje neki razlozi za to.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije