Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.11.2017, 04:49   #11
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Fora. Može li to Genos?

casper je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2018, 10:30   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je bila klavijatura!


casper je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2018, 22:46   #13
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdravo Prijatelju

Več sam ti na youtube napisao,da sem doneo kn7000 i več sam jako puno stvari shvatio pošto sam nekada davno več imao kn7000 i kn6000 ali rad sa drugim klaviaturama koje sam dosad imao sasvim je suprotan pa se sada sa kn7000 manje više teško snalazim na nekim stvarima mada ide polako opet naprijed.
Sada sređujem ritmove v Customu pa sam i neke registracije napravio ali nije to kako bih hteo da jesu.
Pa bih te zamolio da mi pojasniš to jest dali je moguče zapamtiti Custom ritmove da na svaku Variaciju kada je uključen Music Style Arranger stavim svoje instrumente to jest boje desne ruke.
Na Korgu ta funkcija je pod STS i kad prelazim primjer iz Varijacije1 na Variaciju2 automatski mi se menjaju boje za desnu ruku koje sam namjestio.
Na tom Technicsu na tvorničkim ritmovima ako je uključena ta funkcija mijenjaju se isto tako ali kod mene samo oni koji su več tvorničko dodani.
Pokušao sam sva zapamčemja te promijene boja ali nikako ne ostaju i ovijek se namjeste one koje su kako sam napisao stavljene tvorničko.
Sad ne znam da li je moguče uraditi na takav način kako sam opisao na toj klaviaturi ili ne.
Za sada sam za svaki ritam napravio registracije tako da za svaku varijaciju posebno imam stavljene na dugmad od 1-4 na Panel memory boje koje hoču.
Ali to mi nije baš ugodno jer moram posebno sa levom rukom tiskati Fill a odjednom sa desnom dugme na Panel Memory da pređem na drugu variaciju i to često pobrkam.
Zato bi hteo da imam tako kako je kad su uključeni tvornički ritmovi i Music Style Arranger da mi se boje mijenjaju na svakoj variaciji odjednom sa dugmetom Fill In naprijed ili nazad automatski i naravno one koje ja hoču.
Te funkcije nikako ne mogu skužiti jer nisam siguran jeli uopšte moguča ili neznam negdje isključiti ili uključiti proteckt ili šta znam šta bi još trebalo oko toga.
Biču ti jako zahvalan za objašnjenje dali je to moguče ili ne da se bez veze ne zajebavam i tražim ako ne ide.
Technicsa bi voleo da ostavim jer je još i sad koliko vidim odlična klaviatura mada treba na njoj puno da se odradi ali posle isplati se.Korga mogu da prodam jer imam več kupca ali još me brkaju te neke stvari pa ne bi voleo da se preduhitrim jer tu i tamo još imam kakve gaže i ako to jest dok ne sredim kn7000 kako hoču valjda ču se na svirki sa njim gubiti na čisto.
Hvala ti za pojašnjenje več unaprijed i nadam se da shvačaš šta sam tačno mislio.
Pozdrav

Promijenjeno od flosarka (12.07.2018 u 22:51 sati)
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2018, 23:19   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaki ritam unutar CUSTOMA može imati svoje soundove koji su vezani uz varijacije ABCD. To radiš tako da prvo ritam pohraniš u Composer na mjesto A i ono što imaš memorirano na PANEL MEMORY pod A bankom i mjestom 1, 2, 3, 4 će se dodjeliti MSA. Ako sam dobro shvatio, već to imaš podešeno samo što ručno radiš ove promjene. A to ti ne odgovara jer si spor i imaš dupli posao.

Da bi prenio ritam iz COMPOSERA u CUSTOM, ideš na PROGRAM MENU> COMPOSER> CUSTOM STYLE COPY > DIRECTION.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (13.07.2018)
Star 13.07.2018, 08:24   #15
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zahvaljujem najprije na pojašnjenju.
Da shvatio si tačno a tako mi ne odgovara najviše zbog toga pošto tako nisam navikao i tačno je da stvarno imam dupli posao.
Koliko sam shvatio treba da još u compozeru na banki primjer A prije nego što kopiram ritam iz Compozera u Custom style podesim i na panel memory memorišem i boje.
Ja sam radio baš suprotno.Najprije sam u Custom style iskopirao ritam pa sam posle radio registracije a registracije nisam radio na mjesta A,B C nego sam uzeo one to jest stavio ih i zamjenio na mjesta gdje več stoje neke tvorničke.
Večeras ču pokušati tako kako sam te shvatio pa javim dal če mi uspjeti.
Pozdrav

Promijenjeno od flosarka (13.07.2018 u 08:29 sati)
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2018, 09:21   #16
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro si shvatio. Ritmovi u CUSTOMU se ne mogu se editirati pa tako niti dodjeljivati soundovi za svaku varijaciju. Kada su u COMPOSERU onda je moguć njihov edit i dodjeljivanje sounda, tkz. Music Style Arranger (MSA). Kada si postavio 4 zvuka u CONTROL PANEL A, oni će se automatski dodjeliti na onaj ritam koji se nalazi u COMPOSER A ali tek u trenutku kada taj ritam prebaciš u CUSTOM.
Ovu informaciju nećeš naći nigdje u manualu, on je na žalost pisan prilično šturo i u njemu se nalaze samo bazične stvari. KN7000 je u naravi jednostavna za rukovanje ali dok se ne shvati njen koncept treba utrošiti neko vrijeme. A to je opet povezano s mnoštvom mogućnosti koje ona pruža i stvarno se radi o instrumentu koji je u svoje vrijeme bio daleko iznad konkurencije.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (13.07.2018)
Star 13.07.2018, 21:36   #17
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E pa svaka ti čast prijatelju stvarno si care.Kako si pojasnio tako i jeste.Vidio sam ja te A,B,C ali ni na kraj pameti nije mi palo da tamo memorišem MSA.Bez tvog objašnjenja siguran sam da to nikad ne bih ni prokužio jer sam prešao sve upute koje sam gdje našao i stvarno u tome nigdje ništa ne stoji tako da sam več sumnjao da se to ne može uraditi mada mi izgledalo skoro nemoguča da kljava nema tu funkciju.
Sasvim se slažem da je to još i sada fantastična klaviatura i sve više sam zadovoljan sa njom.Stvarno si mi pomogao da ne mogu dovoljno zahvaliti ali svakako sam ti dužan po koje piče ako te put nanese u Sloveniju a nalazim se između Murske Sobote i Ljutomera pa mi poruči i javit ču ti adresu pa me posjeti.Po tvojoj zasluzi sad več sutra ide Korg u prodaju jer če mi sada biti Technics više nego dovoljan koliko mi treba za po koju svirku i lastno razonodu.Skužio sam več ogromno stvari koje ima i puno istih ih nisam imao na nijednoj drugoj klaviaturi dosad.Kao što kažeš rad sa njime nije težak ali prvo mora da skužiš hehehe.Največa je stvarno fora u tome jer ima svoj poseban sistem za podešavanja prema drugim modelima na koje ni ne pomišljam kako nisam ni sada ali kad se podesi isplati se.
Još jednom iz sveg srca zahvalan sam ti pa ako opet nešto neču znati pitat ču te a ako te put nanese na taj deo Slovenije vidimo se.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2018, 22:28   #18
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na pozivu, mozda ce biti prilike i za kavicu.
Drago mi je da si prepoznao kvalitetu kn serije. U Njemackoj je to bio vrlo popularan instrument, kod nas su ga koristili rijetko. Poznam svaki detalj na njemu, svirao sam technicse jos od 89 godine. I istovremeno sam u rukama imao sve ostale brendove i zato sa sigurnoscu tvrdim da je kn uvijek bio korak ispred.
Uzivaj u tom aranzeru i sto god zapne, tu sam. Proslo je 8 godina kako ga nemam ali lako cu se sjetiti jer sam ga, kao uostalom i Yamahu, imao u malom prstu.

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (14.07.2018)
Star 14.07.2018, 12:00   #19
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da če biti i kavice i da se uzme iz (više neznam kako vi več zovete meso iz kible).
Da instrument je još sada na vrhuncu što se tiče zvukova te ostalog.Ima 128 polifonyju več za ono vreme koju nema ogromno klaviatura još ni danas a izašle su posle njega.Na početku da ga središ po svom ukusu ima puno rada naročito dok ga ne skužiš potanko ali isplati se pa i rad sa njime nije težak kako si objasnio nego je izpočetka kao kod svake nove klavijature ipak teško ako neznaš njene strukture.Na Kn7000 kojega sam več nekada neko kratko vrijeme imao nisam radio ništa oko takvih stvari a na Kn6000 ipak je bilo drugćije jer nije imao te dugmadi za Panel memory i baš me ovo pomalo brka oko tih podešavanja.
Sada kako si mi pomogao da znam srediti te MSA skoro mi registracije ne trebaju jer instrumente desne ruke stavim u Custom ritmove a na dugmetima Panel memorije koliko sam shvatio mogu da namjestim samo instrumente po dugmadima koje hoču pa da ih ne tražim po bankama.Nisam još stigao da probam ali valjda ču morati nešto još da isključim da mi se ne mijenja variacija ritma kod tiskanja dugmati na panel memoriji ako imam uključen MSA.Za sada ta stvar nije hitna pa ima vremena jer naravno ne mogu sve odjednom nego polako.
Kad mi negdje opet nešto zapne zamolit ču te za pojašnjenje pa če iči lakše jer imaš te modele stvarno u malom prstu svaka ti čast.
Za sada nemam šta da kažem nego da ti još jednom zahvalim pa se još čujemo ili vidimo ako te nanese put u ove krajeve.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2018, 12:41   #20
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Super.
Stisni plavi gumb u sredini kruga kod Control Panela i zadrži ga par sekundi. Otvara se mogućnost odabira NORMAL i EXPAND podešavanja. U EXPAND modu možeš određivati što pamti CONTROL PANEL i to će riješiti ovaj problem koji spominješ, a vezan je uz promjenu varijacije ritma.


Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (14.07.2018)
Odgovor

Favoriti

Oznake
kn7000, technics

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije