Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.02.2019, 02:58   #21
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vlažne maramice da, ali moraš znati čime su navlažene. Ne smije biti neka kemikalija da ne bi otopila slova. Ja koristim krpice od mikrofibre za brisanje naočala, samo ih smočim vodom i dobro iscjedim. Ako sam slučajno zasvinjio ploču nakon obroka janjetine, onda na tu krpicu stavim malo deterđenta za pranje suđa. Poslije klavijaturu isperem sa šlaufom u dvorištu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2019, 09:04   #22
Humu
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2018
Postovi: 140
Downloads: 54
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Humu ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja koristim vlaznu maramicu za bebe. Nema alkohola i tim ne steti slovima ni plastici. Ekran tim ipak ne diram. Kupim u lidlu maramice za lcd ekran ili obrisem krpom mikrofiber.
Humu je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2019, 22:06   #23
mihal
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2012
Mjesto: Canada
Postovi: 104
Downloads: 882
Uploads: 3
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Korg Pa1000, Yamaha S900
Interesi: Klavijatura, Gitara,Razglas, oprema...
mihal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovakve teme bi trebalo postavljati u savete za pocetnike zbog lakse I brze dostupnosti I pronalazenja informacija,. ovo pitanje nema veze dali je Klavijatura Korg Casio ili Walkman...
mihal je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2019, 22:33   #24
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovako, kupio sam adapter prikacio na zvucnikov jack ukljucio u klavijaturu sve lepo staje kako treba al sad svira samo pola klavijature (desna strana) leva se uopste ne odaziva a oba zvucnika se cuju. I jos neke setove kad ukljucim ne cuje se ono sto bi trebalo recimo umesto bas kontre cuje mi se klavir. Najprvo me zanima zasto mi se pola klavijature ne cuje a zanima me i zasto mi ocitava samo neke (manji broj) boja zvukova a vecinu nista ne svira ili klavir.


Znaci 70% stvari se uopste ne odaziva a ovo drugo samo do pola i to tacno dve oktave se ne odazivaju od leva ka desno.

Promijenjeno od kem (26.02.2019 u 22:34 sati)
kem je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2019, 22:47   #25
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Momak, kad si kupio klavijaturu, upalio je, jesi li pritisnuo svaku tipku na njoj ili si dao pare i otrcao doma s njom??
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2019, 22:51   #26
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ponudio mi je da sve proverim ali je to bilo povrsno jer nije bilo prilike jer smo se nasli da tako kazem u sred grada, ali me je covek prethodno putem poruke uverio da je pre toga klavijatura uredno odvedena u servis i da nije primecena nikakva greska. Covek je prodao gomilu instrumenata (oko 250 na svom nalogu) i za sve sam video pozitivne ocene 0 negativnih tako da sumnjam da je nesto vezano za to, a i da jeste onda konkretno ne bi radilo par dirki a ostale bi radile a ovde ne rade 2 cele oktave i to jedna do druge. Mislim da ipak nije to. A rekao je covek ako je ista neispravno da imam opciju da se javim nazad.


ISPRAVKA: kod nekih setova mi radi samo leva polovina a kod nekih samo desna.
Ovo mi bas u glavu ne ide, negde ne radi samo jedna dirka a radi cela klavijatura a onda prebacim na nesto drugo a ta radi a neka druga ne, nista mi nije jasno, da ne radi valjda celo ne bi radilo.
Dodato:
Sad sam jos vise zbunjen, neke setove koje sam malopre pustao i radili mi sad se ne odazivaju.
Dodato:
Svaka dirka radi probao sam sa jednim setom gde mi se svaka odazvala, ali 80% setova se ne odaziva uopste ili se samo klavir cuje. Ne radi mi ni bas kontra sto me najvise smeta.
Dodato:
Bice da je od seta do seta neki sve rade ali je 20-30% njih upotrebljivo. Imam one piskave steta samo sto nemam bas kontru nju sam hteo vezbati.
Dodato:
A jel normalno sto su mi 3 oktave boja ta za sviranje kola, pesama itd a druge dve kao gitara

Promijenjeno od kem (27.02.2019 u 01:07 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kem je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2019, 07:39   #27
Humu
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2018
Postovi: 140
Downloads: 54
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Humu ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da ti je do setova. Kod mene neke boje uopce me rade. Ucitas li set svaki put kad palis klavijaturu? To moras kod tritona.
Humu je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2019, 09:56   #28
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najvjerojatnije je klavijatura splitovana da je u lijevoj ruci namjesten bas i onda ga vodi na druge izlaze. Ubodi jedan od kablova u izlaze 1 ili 2, znači ne L i R, nego ove lijevo od njih.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2019, 18:03   #29
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sad kad klavijatura radi moraš si posložiti set po onome što ti treba....
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2019, 22:26   #30
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad stavim u individual 1 ili 2 ono svira samo u jedan zvucnik ali svira sve isto. Humu ja samo motam onaj kruzic i on mi pokaze ime seta tipa gajde i ja sviram ne znam o kakvom se ucitavanju radi. Nisam mnogo isao cackati po podesavanjima plasim se obrisacu nesto. Inace mi je uvek gurnut onaj smartmedia unutra ne vadim ga. A najvise mi je krivo sto imam dva seta za bas kontru (BAS-KONTRA i BASiKONTRA KOSMAJAC) ali jedan kad sviram on svira samo klavir i to pola klavijature a ovaj drugi ni ne radi a primarno sam je uzeo zbog bas kontre. Sta mi je ciniti dalje?
kem je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije