Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.08.2009, 09:31   #11
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@gogi-japanac,
iz rasprave što je bolje ili lošije u odnosu na neke druge modele možeš između ostalog dobiti i neke željene informacije, a i one za koje se nisi sjetio pitati, a možda su ti važne.

Što se tvojih konkretnih pitanja tiče:
1. za terce ne znam. Motif se malo rjeđe koristi pa je možda i teže doći do gotovih terci.
2. Koliko je komplicirana je teško reći bez usporedbe s nekom drugom klavijaturom. Kad se naučiš raditi u motifu onda nije kompliciran. Meni osobno je na tritonu i ostalim novijim modelima korga jednostavnije raditi jer ima touch display i jer se numeričke vrijednosti mogu izravno unositi brojčanikom i jer Korgovi jednim modusom pokrivaju puno više funkcija nego modusi na yamahi (objasnio sam to u prethodnim postovima).
3. Učitavanje semplova je jednako brzo na motifu xs kao na M3. Ne može se uspoređivati motif xs s "Korgovima" jer je jedno klavijatura, a drugo firma. Treba uspoređivati usporedive modele, a to je kod Korga M3.
4. Kvaliteta izrade motifa xs je besprijekorna.

Što se tiče savjeta za kupnju:
ako sviraš narodnjačke gaže i sve ti se vrti oko terci i semplova, onda uopće ne vidim razloga zašto bi se interesirao za motif xs koji je među najskupljim modelima. Jednostavno mislim da potencijal motifa xs nećeš iskoristiti ni 10%, a dat ćeš velike pare. No, pare su tvoje, pa tko voli, neka izvoli. Ako ti treba to što si naveo da ti treba, ne vidim razloga zašto ne bi uzeo neki od Korgovih modela (triton, triton extreme, tr i slično), naprosto zato jer za njih postoji sve što tebi treba i lako ćeš doći do potrebnih fajlova. Čemu se sada mučiti s programiranjem svega tog iz početka.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 10:46   #12
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moj savet je Motif XS poslusaj i Fantom G i M3 naravno ali i pogledaj SET-ove koje mozes naci za odredjenu spravu i onda na posletku ako volis
da radis i sam malo boje onda biraj i po tome koja ti je najlaksa za rad a to XS sigurno nije,malo pricam napamet ali ljudi tako kazu.Pricali su i da nema terce cak je to rekao jedan od velikih banovanih poznvalaca MOTIF-a i KORG-a.A moj drug kaze da ima.Donece za koji dan XS pa cu napisati sve o njoj.Inace sto se XS tice to je jedina klavijatura za koju bi menjao Fantom G kad bi morao.A to sa gledanjem u to sta ima a sta nema to su gluposti cifre ne govore nista.Samo kad sednes i pocnes da sviras.Moze covek da ima sve tri ali da nema dobar set za nasu muziku pa nista ni od sva tri modela!
__________________
bandza je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 12:20   #13
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

@Bandza

Hajde molim te vidi kod tog drugara XS kada budes mogao.....bas me interesuje kakvo misljenje ima on a i ti......stavi akcenat na terce i pogledaj koliko je komplikovana za ubacivanje semplova.
Hvala ti unapred!

Hvala i tebi mojkarma!
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 14:21   #14
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mojkarma

ma citam ja sve druze, neboj se i nemoj odmah da se ljutis

ako su 4*8=32 i 16*2 = isto 32 koliko je onda recimo 16 *4 (16 kanala * boje koje sadravaju po 4 elementa ...) a ima i vise mogucnosti, nego ce nas boli glava ako mnogo o tome razmisljamo ...

nemam nameru da te nerviram il sta znam ja, nego diskutujemo mogucnosti koje motif xs moze ... sad sta tvoj karma il bilo koj korg moze il nemoze su druge stvari ...

znaci za tebe su 128 mesta za performance i 64 (tu si u pravu!) za multimode nedovoljno? voleo bi da znam koje aranzmane ti sviras ako to nije dovoljno ...

Ako pak želiš npr. motif xs koristiti djelom kao slave, npr. da neke zvukove sviraš na motifu, a da npr. motifov klavir sviraš preko nekog vanjskog midikontrolera, onda pak moraš koristiti song ili pattern mode. I ni u jednom slučaju ne smiješ izaći bilo iz master moda ili iz song/pattern moda. Cijeli taj nered na Korgu ne postoji jer u Combination modu je klavijatura po želji korisnika i master i slave, ili jedno, ili drugo, ili oboje u isto vrijeme.

ovo stvarno ne razumem ... u korgu je moguce da izadjes iz multimode i menjas na single: gitaru a i dalje koristis na neki midikey recimo klavir? pa to je onda raketa!

isto ne razumem gde je toliko veliki problem da iz singlemode predjes na mastermode da bi koristio neki vanjski modul?

ovo sta ti do sada pisao, meni znaci da si ti koristio dugo vreme MOTIF XS cim znas toliko o njemu sta moze i sta nemoze ... ja kazem iskreno da ne posedujem ni korgm3 ni karmu ni motifxs, al bavim se vec preko 20 godina sa midijem ... tendiram na logiku i informacije iz shvabskih foruma posto vidim da ovde kod nas ta tema malo pretanka ...

pozdrav!
grandia je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 15:05   #15
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da malo rezimiram neke stvari imajući u vidu da forum služi razmjeni mišljenja i stavova kako bi netko tko postavlja pitanja iz sveg pročitanog izvukao ono što njemu treba.

Pa redom @grandia:
meni 128 mjesta nije dovoljno jer nakon 16 godina sviranja u svim kombinacijama više nemam volje nositi dvije, tri klavijature na pozornicu. Radim na jednoj i iz nje pokušavam izvući maksimum. To sam ja. Tko svira s više klavijatura, ne mora ni dalje čitati.
Sviram u pratećem bendu jedne naše pjevačice i pokrivam repertoar od 40tak pjesama. Za svaku pjesmu radim poseban setup. Međutim, kako mi često ne stanu svi zvukovi u jedan setup jer primjerice nema mjesta na tastaturi, onda radim poseban setup za kiticu, a poseban za pripjev. I onda pedalom samo šaltam na prijelazu iz kitice u pripjev na sljedeći setup i sviram dalje. Tako se zna dogoditi da za neke pjesme potrošim i do 5-6 memorijskih mjesta, jer nakon pripjeva moram opet prešaltati na setup za kiticu, a taj setup je spremljen na sljedećem višem memorijskom broju jer pedala šalta samo u jednom smjeru. To su moje potrebe.
Netko tko svira narodnjake i trebaju mu dva tri zvuka tokom cijele pjesme, vjerojatno neće imati probleme koje ja imam. Ako poslušaš aranžmane jednog Olivera Dragojevića ili Nine Badrić, čut ćeš da se tu često radi o više od dva tri zvukova koje klavijatura mora pokrivati. Općenito pop i zabavna glazba u nas ima dosta intenzivne klavijaturističke aranžmane.

ovo stvarno ne razumem ... u korgu je moguce da izadjes iz multimode i menjas na single: gitaru a i dalje koristis na neki midikey recimo klavir? pa to je onda raketa!

Ne možeš i korgu izaći u single mode a da na kontroleru sviraš i dalje zvuk klavira. Ali budući da na Korgu (triton studio, triton extreme i m3) imaš gotovo 2000 memorijskih mjesta, možeš si složiti kombinacije tako da - ako ti treba - sve single zvukove staviš u kombinaciju, a u podlogu klavir na drugom midikanalu i onda se taj klavir uvijek kontrolira vanjskim midikontrolerom. Na taj način zapravo nikad ni ne moraš izaći iz korgovog multimoda. Ako koristiš 30tak ili nešto više istih zvukova, jednostavno ih iskopiraš u kombinacije, u podlogu staviš klavir na drugom midikanalu i to je to. Kad jednom kod kuće posložiš klavijaturu kako ti treba, na M3 možeš cjelokupnu svirku odsvirati u multimodu (combination mode), a da nikad ne izlaziš iz tog moda. Samo mjenjaš banku i broj.

ma citam ja sve druze, neboj se i nemoj odmah da se ljutis

Ma kakva ljutnja! Sve pet.

@bandza

A to sa gledanjem u to sta ima a sta nema to su gluposti cifre ne govore nista

Moje šesnaestogodišnje iskustvo mi govori da cifre govore jako puno. Dobar zvuk je tek jedan dio priče a od klavijaturista se uvijek traže čudesa kojih su drugi instrumentalisti pošteđeni. Nitko nikada naće prigovarati basisti da mu jazzbass ne zvuči kao fretless ili kao akustični bas kao na nekom aranžmanu. Ali od klavijaturista svi traže da pokriva i klavire i stringse i brasseve i harmoniku i kojekakva čudesa, da ispucava uvode pjesama preko semplova, da svira u tercama ono što na aranžmanu sviraju dva instrumentalista itd. Zato se uopće ne slažem da su to gluposti.
Evo mojeg konkretnog primjera:
trenutno koristim Roland RD700GX koji je neka vrsta stage piana, ali pored klavira ima i druge zvukove. Zvuk mu je sjajan i besprijekoran, osobito za ono što mi treba: klaviri, brass, stringsi. Navedena klavijatura ima 98 memorijskih mjesta za setupove, od kojih sam ja za koncerte iskoristio 80, a pjevačica najavljuje novi album koncem godine, što znači da ću se opasno približiti maksimalnom broju mogućih setupova. I što onda kad potrošim sve, a trebat će mi još??? Mogu klavijaturu lagano prodati, pokloniti kofer rađen po mjeri, popušiti na cijeni i baciti mukotrpan rad na svim silnim programima u vjetar i početi iz početka na nekoj drugoj klavijaturi.
I sve to upravo zato što sam po prvi puta - baš kao što ti savjetuješ - slušao samo zvuk, a nisam gledao šta ima, a šta nema.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2009, 07:49   #16
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

mojkarma ti si se zaznuo kad si kupio Korg M3 umesto Fantoma G6 tu lezi tvoj problem!Ili pak da si se odlucio za motifa!Na Fnatomu bi mogao da uzmes Brass prosirenje,imas najboje klavire,Stringse da ne govorim,i tako dalje terce i ostalo.Skoro malo proceprkam i cak nadjem neprevazidjeni Velocity Strings sa G1000 koji samo ceka da se napravi.A XS je mocna klavijatura to se zna.M3 je ubedljivo najslabijia masina u to sam se uverio,imamocan zvuk ali je siromasna jako.Jako malo zvukova i svega.Mnogo nekih ritmova i cudesa a nigde konkretnih boja.I ako joj jos oduzmes efekat koji je sjajan po mom misljenju dobijas smesnu prcaljku koja moze samo amzu da potera.Extreme je masina za tu spravu.
__________________
bandza je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2009, 22:18   #17
bonevski
Početnik forumacije!
 
bonevski's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.09.2009
Mjesto: Skoplje, Makedonija
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
bonevski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Yamaha ima relativno visoke cene ali svojom kvalitetom to i zaslužuje......
hvala bogu,imao sam gotovo sve klavijature koje se nude na tržištu,od rolanda d5,pa sad do motifa xs,fantoma x,g,korga triton komplet serija,i m3,što se zvuka tiće,ništa se neda uporediti sa yamahom serije motif es,xs,govorim u globalu,a to govori i cena na tržištu...
bonevski je offline   Reply With Quote
Star 04.01.2010, 10:39   #18
leomark
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.02.2007
Mjesto: Paris
Postovi: 13
Downloads: 60
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha motif xf6
leomark befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od grandia Pokaži Post
znam druze .. al si zaboravio da i yamaha ima te mogucnosti al to nije performance ... znaci yamaha ima jedan modus vise ...

performace sluzi za brze upotrebe do 4 boja odjednom il splitovane (2-2,1-3,3-1) il svaka za sebe na 4 zonama ... ako se ne varam yamaha koristi za jednu normalnu boju do 8 elementa ... zamisli sad to * 4 ... ?

znaci performance daje neku vrstu supermega boje

malo pre sam citao da u motif mozes i performance da upotrebis u songmode(multi16) ... cak i ako editiras boju/il performance ako si u songmode originalboja ostane ista .. tu sparas jos user-plac
za song mode imas 128 mesta za save ...

tacno sta si reko .. nijedan korg se nemoze pribliziti motifu ... ... to si hteo sigurno kontra reci ..

pozdrav!
druze interesuje me ako moze da se nadje prevod motifa xs na srpskom napred hvala
leomark je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2011, 23:05   #19
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima li neko prevod na srpski Motifovog Manuala?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije