Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.11.2018, 04:00   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Mikser yamaha 01x misljenje??

Pozdrav drugari... jos nista nisam resio oko miksete otkako sam prodao dynacorda pa trazim neko resenje za male pare... poceo sam uzimati u obzir i mikser+snagas varijantu, posto imam pasivne kutije, ma sve zivo gledam i odmeravam... videh danas na oglasima ovu miksetu (yamaha 01x) pa bi molio kolege ako neko zna tojest ako je radio sa tom miksetom da mi napise kakva je ona za narodnu muziku, moze li posluziti,da li je komplikovana za rad, i da li se isplati uzimati ju u ekstra ocuvanom stanju za 200e (posto je to prilicno stara mikseta). Hvala unapred.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2018, 08:49   #2
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1414
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega nemogu nista da ti kazem o ovoj mixeti za koju pitas,ali mogu da ti kazem da sam imao isti slucaj kao i ti...svirao sam dugo na Dynacorda..pa sam presao na 5016cf Yamahu,pa na A&H ZED seriju..e a nedavno(oko 3 meseca)sam uzeo Yamaha 01V,e sad dali je to slican kao ovaj sto ti trazis,neznam pa nebi da komentrisem na tu temu,samo hocu da ti pripomognem i da kazem da sam ostao prezadovoljan sa ovom mojom starom masinom..Zvuk,efekti..prezadovoljan..Yamaha je ozbiljna firma i po meni pravili su mixete pre 15 godina,kojim danas neke od novijih nisu "rame uz rame"..samo moje misljenje koje ne skodi,a moze da ti pomogne..ako mozes,probaj negde mixetu..a usput pogledaj i ovaj 01V..dosta nudi za te pare..a krecu se oko 300 eur...
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2018, 09:24   #3
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam je imao...to što je staro nema veze ako valja....imam ja i starijih stvari koje i poslije 20 god služe svrsi i nebi ih dao za nikakve pare..šta se tiče mixete..to je digitalni mixer koji ima mogučnost memoriranja postavki ne sićam se sad koliko ..mislim oko 20....znači moga si memorirat 20 lokala i sala di sviraš i kasnije samo dođeš klikneš i mixer se sam namjesti...meni je bila zanimljiva zbog MIDI out in i DAW controler za Cubase...koliko se još sićam izlazili su raznorazni firmveri da bi se ispravljali nekakvi bugovi jer nikad nisam bio zadovoljan sa postavkama zvuka...
Nekad sam je koristio sebi kao monitore..al nakon par svirki ni tu nisam bio zadovoljan...imala je i neku zvučnu karticu koja je bila kompaktibilna sa WinXP...kakvo je sad stanje sa ovim novim WIN 7,8,10..ne znam...

A ti @yamahapassion si u još goroj situaciji jer imaš pasivne zvučnike...znači na mixetu triba ić nekakvo pojačalo..pojačalo što veće snage gore za mixetu..jer snaga mixetu "ubije" i nikad ama baš nikad nećeš moć namistit zvuk kako valja barem ja nisam uspio...eto ukratko...ja sam je imao za potpuno drugu svrhu..al nosio sam je i na pokoju svirku...uglavnom bježi od toga !!!
grico je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2018, 09:28   #4
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ljudi, pomogli ste mi dosta.za ovu 01v sam cuo isto samo reci hvale, pa ne bih se onda zaletao sa ovom nego cu jos pogledati sve natenane pa doneti pravi izbor.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2018, 14:01   #5
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1414
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od grico Pokaži Post
Ja sam je imao...to što je staro nema veze ako valja....imam ja i starijih stvari koje i poslije 20 god služe svrsi i nebi ih dao za nikakve pare..šta se tiče mixete..to je digitalni mixer koji ima mogučnost memoriranja postavki ne sićam se sad koliko ..mislim oko 20....znači moga si memorirat 20 lokala i sala di sviraš i kasnije samo dođeš klikneš i mixer se sam namjesti...meni je bila zanimljiva zbog MIDI out in i DAW controler za Cubase...koliko se još sićam izlazili su raznorazni firmveri da bi se ispravljali nekakvi bugovi jer nikad nisam bio zadovoljan sa postavkama zvuka...
Nekad sam je koristio sebi kao monitore..al nakon par svirki ni tu nisam bio zadovoljan...imala je i neku zvučnu karticu koja je bila kompaktibilna sa WinXP...kakvo je sad stanje sa ovim novim WIN 7,8,10..ne znam...

A ti @yamahapassion si u još goroj situaciji jer imaš pasivne zvučnike...znači na mixetu triba ić nekakvo pojačalo..pojačalo što veće snage gore za mixetu..jer snaga mixetu "ubije" i nikad ama baš nikad nećeš moć namistit zvuk kako valja barem ja nisam uspio...eto ukratko...ja sam je imao za potpuno drugu svrhu..al nosio sam je i na pokoju svirku...uglavnom bježi od toga !!!
Nebi se kolega slozio s tobom da bezi od toga,ako mislis na kombinaciju "pasivna mixeta&snagas",ali ako ti tako mislis,postujem tvoje misljenje..samo bi da se nadovezem na sve ovo da ja licno koristim Yamaha 01V i snagas Dynacord SL1200 i pasivne kutije RCF 325i, i mogu ti reci da sam prezadovoljan sa zvukom..naravno da ima bolje ali ova kombinacija za moje potrebe je sasvim zadovoljavajuca...naravno ukusa i potreba ima razlicitih,pa tu ne vredi raspravljati...ali mislim da nece pogresiti sa kombinacijom mix&snagas..ako mu mix bude odgovarao,snagu ce uvek moci da dodaje...kad mu zatreba vise,doda jos jedan snagas ili kupi jaci....
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2018, 14:42   #6
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Osim vise kablova, tezine nevidim razlog zasto“ treba bjezati“ od kombinacije mixer plus snagator.
Dugo sam koristio Soundcraft Efx 8 plus Qsc Gx 5 bez ikakvih problema. Kutije HkAudio, Ld Stinger 15,Dynacord Forum line..
Danas ima extra laganih snagatora tipa Behringer i slicno.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2018, 19:47   #7
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koristio sam dosta dugo Yamahu 01V i odlican mixer,odlicni efekti, kvalitet. Sve preporuke. A sad mozes da je nadjes 250-300e, u odlicnom stanju.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2018, 22:16   #8
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moje je mišljenje takvo kakvo je..i bio sam iskren...nekome je Roland smeće..dok bi neko za Korga mater proda...a Yamahu nebi ni pogleda...
Sve stoji i poštujem...ja samo iznio svoja iskustva...čovik nek odluči...
grico je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2018, 23:14   #9
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nitko nije lagao
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije