Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.03.2014, 02:41   #471
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To o cemu pises nema veze sa ovim o cemu se radi kod Midi Commandera, ovo uopste nema veze sa tim sta se moze editirati na samom instrumentu jer se ovdje radi o slanju Sys Ex podataka spolja, dakle onih podataka do kojih ne mozes doci u editoru samog instrumenta. Ovo je, da ga tako nazovem, pomalo ili malo vise, drugi "svijet", odnosno jedan daleko dublji i detaljniji editing. Iz tog razloga uopste nije bitno sta se moze, a sata ne moze u samom editoru instrumenta i iskljucivo je vazno sta se moze, to jest, koliko je proizvodjac dao informacija o Sys Ex podacima instrumenta. Ne obracaj paznju na ono sta mozes naci u samom instrumentu kao parametre. U sustini mogu sa 100% sigurnoscu da tvrdim, da ne postoji midi multi-mode instrument, kod kojeg nije moguce napraviti tercu, kvintu, kvartu ili vec sta kome treba kao prateci glas, a jedini uslov je znati, odnosno imati Sys Ex specifikacije instrumenta. Sys Ex je tako reci, najvisi stupanj editinga jednog sound modula. Ukoliko se ovaj protokol zaista poznaje, tercu ili bilo koji drugi interval je moguce uraditi za bilo koji instrument u roku od desetak minuta uz pomoc Sys Ex podataka. Prije nekih petnaestak godina sam, tada naravno bez pomoci App-ova ali na slican nacin preko Sys Exa, radio za Yamahine aranzere, zamisli sta se danas moze uraditi uz pomoc spoljnih pomagala.

Promijenjeno od tranzit (06.03.2014 u 02:47 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 08:46   #472
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ah, te terce...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 10:55   #473
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nigde ne pročitah možda sam propustio,da li je komunikacija moguća dvosmerno.tj.biraš performance na bk a on bira dugme na androidu koje bira tercu...I da li je to spojeno na usb to host na bk?
Još me zanima ako to sve može da li to može da radi u pozadini a da se android tablet koristi za tekst?
Da jedan od tih tabova ima reader za .txt
momo je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 11:44   #474
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit je sve rekao, ovo je drugi svet...Dakle, ideja je da ono sto inace ne bi mogli u samoj klavijaturi da podesimo, mozemo preko sysex komandi.
@Momo
Sto se tice tekstova, ja koristim UnrealBook za iPad gde mi izabirom teksta odmah otposalje i sysex midi komandu. To znaci da jednim klikom mogu da izaberem i tekst i user performance i skalu ako tako zelim. Takodje, u istom programu je moguce napraviti virtualni taster (ili vise njih) koji moze biti smesten na bilo kojoj stranici teksta a koje ce sluziti za raznorazne sysex midi komande. Manipulacija na nastupu se onda svodi da se sve pretrazuje na iPadu a klavijatura je tu samo da se svira na njoj. Na BK seriji se koristi USB koji se nalazi pozadi i koji je prakticno namenjen za USB-to-MIDI konekciju.
Morison je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 12:25   #475
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Morison Koliko dugo ti je uzelo da sredis UnrealBook, tj. tekstove I SysEx komande I da li je to izvodljivo na iPad mini???

Trenutno koristima iPad samo za tekstove jer mi je prakticno da .txt fajlove ubacujem preko dropboxa na kompu a u iPadu se pojavljuju automatski...

Takodje, imam vec UnrealBook reader ali me nervira sto tekstovi moraju biti u pdf formatu...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 13:53   #476
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam bas razumeo,da li mozes uz pomoc Sys ex poruka da rastimujes ton koliko hoces,za 2-3 stepena ili samo za pola stepena?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 13:58   #477
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa sad, koliko vremena treba je relativna stvar. Kad se jednom udje u stos to ide posle vrlo brzo. Da napomenem, potreban je camera connection kit kako bi iPad komunicirao sa klavijaturom. Kada kupujete camera connection kit, obratite paznju da kupite odgovarajuci za vas iPad jer postoje dva standarda, zapravo dve vrste konektora na iPadu (stariji i novi).
Tacno da je potrebno da odradis sve tekstove u PDF pre svega.
Nasao sam besplatno programce (cute pdf writer)koje iz Word dokumenta na klik prekonvertuje u PDF. Odmah takav prekonvertovan fajl snimim u kompu u folder koji automatski salje na dropbox. UnrealBook je vec linkovan sa mojim dropbox nalogom i u dva poteza uvezem u UnrealBook sve novo dodate tekstove.
Tekstovi su mi sredjeni po zanrovima (set listama), svaki tekst vuce odredjenu performansu. Ima tu posla ali, po mom misljenju, vredi truda za ljude koji rade na ovakav nacin.
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
sale_band (06.03.2014)
Star 06.03.2014, 14:49   #478
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Što se tiče Va serije, koliko sam ja skapirao iz Morisonovog posta, da to nije moguće na Gw8, pošto on Scale Tuning beleži kao globalnu opciju a ne po performansama, isti slučaj je i sa Va serijom, zbog toga sam pretpostavio da to neće ići na Va, makar ne onako kako nama treba. Ne sumnjam da se može napraviti, ali, da li se može snimati u okviru performanse, za to već nisam siguran.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 18:02   #479
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Scale Tuning nije problem, to sada resavamo sysex komandama. Problem je sto tonove moramo za upper2 da popnemo ili spustimo za tercu kroz coarse tune, razlicito za donje i gornje terce pa je ta funkcija potrebna da bude u performansi....
Kroz sysex komande ton mozemo da rastimujemo za jedan poluton.
Morison je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 21:07   #480
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

... sto naravno steti kvalitetu tona jer zalazi u sintezu samim tim, sto se u biti, time obavlja microtuning samplova. Te terce su u sustini kompromisno rjesenje.

Postoji sasvim drugo rjesenje koje "ne dira" sampl, to jest ne obavlja microtuning, tako da i kvalitet samplova ostaje onakav kakav je i inace. Ovo drugo rjesenje radi na sasvim drugoj bazi. Vec sam napomenuo da sam prije petnaestak godina radio terce za Yamahine aranzere na bazi Sys Ex komandi koje takodje zadiru u sintezu jer se zasnivaju na microtuningu pojedinih tonova i to tada bez ikakvih pomagala sa strane, jer ih nije ni bilo. Ove terce i dan danas ljudi imaju u svojim Yamaha aranzerima. Medjutim, nikada nisam ni sam bio zadovoljan tim kompromisnim rjesenjem ali tada se nije moglo drugacije. Danas, naravno to vise nije nikakav problem jer su se u medjuvremenu stekli uslovi kojima je moguce obaviti midi routing nota, a ne microtuning kojim se zalazi u sintezu a samim tim i u kvalitet sounda. Iz tog razloga je moguce uraditi terce za bilo koji instrument, bez obzira na njegov Sys Ex sustav jer je on u ovom slucaju totalno nebitan. Za Trans Audio terce nije cak bitno ni da instrument posjeduje USB to Host interface, sto znaci da cak i oni najstariji instrumenti mogu imati tercu a jedino sto je uslov je multi-tibralnost instrumenta.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije