Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.03.2009, 12:08   #11
smt2
Drugar foruma
 
smt2's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Frankfurt (Zenica)
Postovi: 89
Downloads: 666
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha t2 + Korg Lee
Interesi: Muzika
smt2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
smt2 pošalji poruku preko MSN messengera smt2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard 100€ jeftinije

Nije to jednostavno kolega vjeruj mi.Brat mi je mehanicar i lakirer i to sam vec gledao kako radi jer sam i sam vec jednom lakirao jednu svoju staru yamahicu pa samo napravio posla.To i kad se odradi nakon nekog vremena pojavi se pukotina i vidi se da je vec jednom radjeno.Znam da je tebi bitno dok ne prodas ono "Drzi mline vodu dok majstori ne odu" ali nista od tog. Pomiri se sa tim i prodaj covjeku stvar 100€ jeftinije i resen problem pa on neka lakira,ljepi,ili si kupi novi oklop kojeg ima naruciti.
Ti si se posteno resio i to je to.
U ovoj temi sam se vec oglasio i nisam se salio kada velim zacijeni 100€ skuplje pa ako upali dobro je ako ne boze moj nisi nikog zavrno i 100€ ce doci opet samo po sebi.Nije bog macka

Promijenjeno od smt2 (14.03.2009 u 12:09 sati)
smt2 je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2009, 12:31   #12
gjoko
Vredan član društva
 
gjoko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.12.2007
Mjesto: Makedonija
Postovi: 249
Downloads: 1139
Uploads: 26
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 21 puta u 20 Postova
gjoko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gjoko pošalji poruku preko MSN messengera gjoko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Daumen hoch

a koliko ga prodajes....????
gjoko je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2009, 12:51   #13
miklo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.07.2005
Postovi: 8
Downloads: 540
Uploads: 19
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
miklo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln Nediraj

Nediraj nista i da sve izlakiras nece da pase farba sto posto lepo je covek objasnio
miklo je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2009, 12:55   #14
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 56
Postovi: 316
Downloads: 493
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Može informacija gde se prodaju oklopi za PA 50 ? makar na pp.
__________________
zajeban je život muzičara
vladimir68 je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2009, 13:17   #15
smt2
Drugar foruma
 
smt2's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Frankfurt (Zenica)
Postovi: 89
Downloads: 666
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha t2 + Korg Lee
Interesi: Muzika
smt2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
smt2 pošalji poruku preko MSN messengera smt2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Muzicka kuca

Pa u muzickim kucama oni tacno znaju kako se taj dio zove strucno.Ili narucis kod njih ili sa tim zargonskim nazivom pogledas po internetu gdje i koliko kosta.
Neznam ni sam kako bih nazvao taj plasticni oklop za pa 50.Vjerovatno postoi neki strucniji naziv da bi se trazilo po internetu.
Dodato:
Evo zvao sam ovde kod mene muzicku kucu i pitao sam kako se taj dio zove i kako da ga dobijem itd.Receno mi je da ce oni da posalju mail na Korg i u ponedjeljak ce me nazvati i obavjestiti o svemu detaljnije tako da cu se javiti sa novostima u ovoj temi u ponedjeljak iako smo skrenuli sa prave teme koja je glasila kako lakirati i zaljepiti pa 50.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od smt2 Pokaži Post
Pa u muzickim kucama oni tacno znaju kako se taj dio zove strucno.Ili narucis kod njih ili sa tim zargonskim nazivom pogledas po internetu gdje i koliko kosta.
Neznam ni sam kako bih nazvao taj plasticni oklop za pa 50.Vjerovatno postoi neki strucniji naziv da bi se trazilo po internetu.
Dodato:
Evo zvao sam ovde kod mene muzicku kucu i pitao sam kako se taj dio zove i kako da ga dobijem itd.Receno mi je da ce oni da posalju mail na Korg i u ponedjeljak ce me nazvati i obavjestiti o svemu detaljnije tako da cu se javiti sa novostima u ovoj temi u ponedjeljak iako smo skrenuli sa prave teme koja je glasila kako lakirati i zaljepiti pa 50.
Da dodam da sam zvao ovde kod mene u muzicku kucu i receno mi je da ce oni da posalju mail una korg i javitce mi se u ponedeljak sa novostima pa cu da vas obavjestim,mada smo skrenuli sa teme koja je glasila kako uljepitii i lakirati pa 50
Dodato:
[quote=smt2;75951]Pa u muzickim kucama oni tacno znaju kako se taj dio zove strucno.Ili narucis kod njih ili sa tim zargonskim nazivom pogledas po internetu gdje i koliko kosta.
Neznam ni sam kako bih nazvao taj plasticni oklop za pa 50.Vjerovatno postoi neki strucniji naziv da bi se trazilo po internetu.
Dodato:
Evo zvao sam ovde kod mene muzicku kucu i pitao sam kako se taj dio zove i kako da ga dobijem itd.Receno mi je da ce oni da posalju mail na Korg i u ponedjeljak ce me nazvati i obavjestiti o svemu detaljnije tako da cu se javiti sa novostima u ovoj temi u ponedjeljak iako smo skrenuli sa prave teme koja je glasila kako lakirati i zaljepiti pa 50.
Dodato:
[quote=smt2;75951]Pa u muzickim kucama oni tacno znaju kako se taj dio zove strucno.Ili narucis kod njih ili sa tim zargonskim nazivom pogledas po internetu gdje i koliko kosta.
Neznam ni sam kako bih nazvao taj plasticni oklop za pa 50.Vjerovatno postoi neki strucniji naziv da bi se trazilo po internetu.
Dodato:
Evo zvao sam ovde kod mene muzicku kucu i pitao sam kako se taj dio zove i kako da ga dobijem itd.Receno mi je da ce oni da posalju mail na Korg i u ponedjeljak ce me nazvati i obavjestiti o svemu detaljnije tako da cu se javiti sa novostima u ovoj temi u ponedjeljak iako smo skrenuli sa prave teme koja je glasila kako lakirati i zaljepiti pa 50.

Promijenjeno od smt2 (14.03.2009 u 13:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
smt2 je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2009, 18:24   #16
srklet
Banovan!
 
srklet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.02.2009
Mjesto: wels
Postovi: 19
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: yamaha psr s900
Interesi: muzika
srklet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Lakirer

Pozdrav Kolega.
Ne nisam lakirer ali sam se dosta zezao sa takcim stvarcicama.
Na primer prvi Korg i30 sam kupi skroz jeftino (svi su mi rekli da sam kupio babarogu od instrumenta) i doterao ga na picu.

Ofarbao sa Airbrusch opremom koja ne kosta vise od 80 € na Ljubicasto metalik. Stvarno je prelepo ispalo.
Potrajalo je dok sam se snasao za natpise oko klizaca i dugmadi. Zato ima isto folija sa slovima. Mozes i cirilicom ako hoces
Mozda je ovo malo skupa varijanta za ex Yu ali je jeftinije nego novi front od klavijature.
Sto se golfa tice.....moze ...moze. Sve male sare i slicice sto vidis po haubama se rade ovom opremom samo sa farbom za metal .
Ako te interesuje mogu ti poslati par slika klavijatura koje sam ja preradio.

Veliki pozdrav
srklet je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2009, 13:59   #17
smt2
Drugar foruma
 
smt2's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Frankfurt (Zenica)
Postovi: 89
Downloads: 666
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha t2 + Korg Lee
Interesi: Muzika
smt2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
smt2 pošalji poruku preko MSN messengera smt2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Pa50

Nova plastika za Pa50 kosta 120 eura znaci,u Muzickoj kuci.(Frankfurt)
Ubjedjen sam da je to puno Jeftinije na prostorima Balkana.
smt2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio smt2 za ovaj koristan post:
goran91 (16.03.2009)
Star 16.03.2009, 15:12   #18
goran91
Početnik forumacije!
 
goran91's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.03.2008
Mjesto: Nis
Postovi: 32
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa80
goran91 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
goran91 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

uf kolega hvala puno ali nadam se da je kod nas manje od 100e jel ne vredi, najbolje je da smanjim cenu za 100e... ili da kupim oklop, ovo oko farbanja..veliki rizik da se nesto zabrlja videcemo informacije koliko kosta u Srbiji.. hvala Vam svima puno ljudi... znaci ne postoji bolji forum za ove stvari a za koliko bi ga prodavao..ne znam.. mozda sa ovako naprslom plastikom.. oko 550e
goran91 je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2009, 15:27   #19
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jel uz tu plastiku idu i svi oni dugmici ili samo ona bez icega?
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2009, 18:36   #20
smt2
Drugar foruma
 
smt2's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Frankfurt (Zenica)
Postovi: 89
Downloads: 666
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha t2 + Korg Lee
Interesi: Muzika
smt2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
smt2 pošalji poruku preko MSN messengera smt2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja sam to isto pitao i receno mi je bez dugmica znaci samo plasticni oklop.Pa skupo je nema sta ali sam siguran da te muzicke kuce jer imaju ugovore sa firmom korg to dobiju za upola cjene.
Ipak mislim da je to bolje nego experimentisati sa farbanjem a covjek nema iskustva pa ako ne uradi kako treba ode i materijal i ponovo radi i zivci i opet kupi plastiku.
smt2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio smt2 za ovaj koristan post:
Minicevac (16.03.2009)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije