Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.02.2013, 04:24   #761
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ahahaha
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2013, 11:21   #762
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=gogile;236019]Koji bubanj koristis iz tih bankova fabrickih?


GM Drums - prvi bubanj gore levo na prvoj stranici ALI, kada izaberes taj bubanj onda shift-var1 i podesi bass i dobos na off ukoliko stiji type 1 2 ili 3. Fabricki bubanj tesko ce da radi na setovima koje ubacujemo, jer zahtevaju svoj poseban bubanj, pisao sam o tome....
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od sadux Pokaži Post
@rolandx druze jel ti mene zezas da koristis GM Drum kit u tvojim stilovima?
To ti je najlosija drum banka na klavijaturi..
sto se tice Legacy i moze da prodje,ali ti je moj savet da koristis neki semplovani drum kit,da vidis tek onda sta radi...
Klavijatura vrh..
U opste te nezezam kao sto si napisao. Semplovan bubanj moze biti los a moze biti odlican. Setove koje koristimo i prepakujemo imaju svoju odradjenu semplovanu drum sekciju koju ritmovi vuku iz banki. Sa takvim bubnjem je ritam OK i radi dobro,..medjutim... Kada taj isti bubanj zelimo da ubacimo na neki drugi ritam kako bi izjednacili ritmove ili nam se svidja kako je u predhodnom ritmu zazvucao, dobijamo izuzetno los zvuk bubnja. GM sekcija o kojoj sam govorio je vrhunska a ne naj losija. Na bilo kom namenskom ili fabrickom ritmu ubaci bubanj GM sekcije, prva strana prvi gore levo. Odradi prelaz u bilo kojoj varijaciji i slusaj dobos bas i cinelu. Cinela nakon udarca ostaje jos narednih ako ne i cetiri sekunde, zvuk kristalno cist, dobos jasan i uverljiv. Kada izaberes taj bubanj, obavezno shift-var1 i vrati levi i desni udarac ( bas-dobos) na OFF ( ukoliko neki od njih stoji na type1 ili type2...). Govorim o necemu sto svako moze kod sebe na bilo kom namenskom ritmu ili fabrickom da testira bubanj iz redovnje i GM sekcije. Univerzalni ritmovi su druga prica.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od iljusin Pokaži Post
Ja sam sinoc imao drugu svirku sa Pa600 i onaj problem sa slabim izlazima sam resio sto sam levi i desni sad prikljucio na dva posebna ulaza u Miksetu i dobio sam jak zvuk.Jedino sto moram jos reci nazalost mi se jednom ukocio u toku svirke,mozda je je i do mog seta,nezelim nikoga da plasim ali to min se desilo da sam morao ugasiti i opet upaliti,publika je nonstom u onoj tisini vikala OCEMO MUZIKU,OCEMO MUZIKU,bilo mi je malo neprijatno.To mi se i desavalo i kod kuce dok sam sredjivao set.

Odmah brisi taj ritam na kom je zakocio,to znaci da nevalja taj ritam lose uradjen...

Nece biti da je uvek ritam u pitanju. Evo jedne veoma vazne informacije. Tokom sredjivanja ritmova gde je display ukljucen na hold on imao sam problema... Nije display bio u easy modu. Oznacio sam ACC1 koji sam zelo da promenim, usao u banku user2, izabrao kontru, ali nije mi dozvolio na exit da se vratim na main screen. Sta god da sam pokusavao, , pritiskao sve zivo, nije zeleo da se vrati na pocetni ekran. Resenje je bilo da u gornjem desnom uglu ekrana otvorim prozor pa tek onda ponovo exit dva puta. Posle prvog puta svaki sledeci put mi se to desavalo sa bankama U1 i U2 ili drums bankom. Posle uskljucivanja i ukljucivanja klavijature unormalilo se sve do opet nekih pola sata pa ista prica...
Dodato:
GLOBAL bi trebao vratiti na fabricki ukoliko odradimo factory restore zar ne? Na korgovom sajtu ga nema za download...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (04.02.2013 u 11:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2013, 22:31   #763
gjoko
Vredan član društva
 
gjoko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.12.2007
Mjesto: Makedonija
Postovi: 249
Downloads: 1139
Uploads: 26
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 21 puta u 20 Postova
gjoko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gjoko pošalji poruku preko MSN messengera gjoko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vex
ne sviraju neke semplove, nesto je ispomesano i to. Posto vidim sviras PA3x,valjda poznajes i PA800/PA2x, primetio si da postavke u globalu nisu isti a i raspored u performanse itd.

Minicevac.. smesno ti e nesto, pa dobro kupio si aranzer so sempler i sad je to za tebe kraj sveta. Samo ti sviraj.
gjoko je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2013, 22:55   #764
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Smesno mi jer po ko zna koji put se ponavlja ista prica..Jedina razlika je sto pa600 ima 96mb a sto se tice globala pa naravno da ne moze!Nemoj da me prozivas da se ne svadjamo
Dodato:
E da zaboravio sam da te ispravim i da kazem da pa600 nije sempler...
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Jedino ako je set veci od 96mb naravno da nece sve da ucita od pa800 i pa2x...
__________________
Tuti Fruti Band

Promijenjeno od Minicevac (05.02.2013 u 00:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 00:24   #765
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne ucitava sve kada se load-uju resorsi seta pa800 i pa2xpro ( preformans, style). Load-uje samo prve dve stranice po bankama. Ostalo se mora peske ucitavati. Svaki style na zeljenu lokaciju kao i preformans. Za sound obavesti ukoliko nije mogao sve da ucita...

Pozz
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (05.02.2013 u 00:25 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 00:44   #766
sadux
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.07.2011
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 600
sadux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
U opste te nezezam kao sto si napisao. Semplovan bubanj moze biti los a moze biti odlican. Setove koje koristimo i prepakujemo imaju svoju odradjenu semplovanu drum sekciju koju ritmovi vuku iz banki. Sa takvim bubnjem je ritam OK i radi dobro,..medjutim... Kada taj isti bubanj zelimo da ubacimo na neki drugi ritam kako bi izjednacili ritmove ili nam se svidja kako je u predhodnom ritmu zazvucao, dobijamo izuzetno los zvuk bubnja. GM sekcija o kojoj sam govorio je vrhunska a ne naj losija. Na bilo kom namenskom ili fabrickom ritmu ubaci bubanj GM sekcije, prva strana prvi gore levo. Odradi prelaz u bilo kojoj varijaciji i slusaj dobos bas i cinelu. Cinela nakon udarca ostaje jos narednih ako ne i cetiri sekunde, zvuk kristalno cist, dobos jasan i uverljiv. Kada izaberes taj bubanj, obavezno shift-var1 i vrati levi i desni udarac ( bas-dobos) na OFF ( ukoliko neki od njih stoji na type1 ili type2...). Govorim o necemu sto svako moze kod sebe na bilo kom namenskom ritmu ili fabrickom da testira bubanj iz redovnje i GM sekcije. Univerzalni ritmovi su druga prica.
Cekaj pa naravno da zavisi kakvog su kvaliteta semplovi itd.. Pricam ti kad imas gotov drum kit semplovan,naravno da ga iz user dk mozes ucitati u bilo koji ritam koji je mapiran normalno i on ce raditi..Podesavati ga mozes isto tako,smanjivati sve delove bubnja kao i sve acc delove..

E sad,opet,sve je stvar ukusa tako da polemiku zatvaramo. Ako tebi(licno) bolje radi standard kit iz GM banke od recimo standard kit-a iz Legacy(cak) onda nema sta da pricamo vise..
Pozdrav
sadux je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 00:52   #767
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@gjoko: kao prvo: radi stabilnosti klavijature nikako ne ucitavaj Global drugih klavijatura,niti BKP fajl (backup) druge klavijature. To sto ne cita sve semplove i ne radi sve kako treba je relativna stvar, pocev od toga da je sam set mozda takav, los, nedopravljen, pa zato ne radi sve kako treba. Probaj da ucitas neki drugi set. A ima i toga sto kaze kolega Minicevac, ako neko proba da ucita set od pa2x koji ima 96+ mb, naravno da nece sve raditi, jer nema mesta u pa600 za sve semplove.

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 09:55   #768
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sadux Pokaži Post
Cekaj pa naravno da zavisi kakvog su kvaliteta semplovi itd.. Pricam ti kad imas gotov drum kit semplovan,naravno da ga iz user dk mozes ucitati u bilo koji ritam koji je mapiran normalno i on ce raditi..

Nece raditi u bilo kom ritmu takav bubanj, jer nisu isto svuda poredjani elementi i to je cinjenica. Takodje i ne zvuci isto jer sam ritam ima svoja podesavanja efekata i ostalog. U nekim ritmovima isti drum probija i td...
Dodato:
Ako tebi(licno) bolje radi standard kit iz GM banke od recimo standard kit-a iz Legacy(cak) onda nema sta da pricamo vise..
Pozdrav
Molim te da procitas moj raniji post, jer nisam poredio Legacy i GM vec sam poredio Factory sa Legacy - GM. Da ne dovodis ljude u zabludu svojim odgovorom. Bilo bi lepo da si citirao taj deo i video bi sta je napisano:

,,u pitanju su Legacy i GM Drums banke. Probajte u bilo kom recimo u pop ili zabavnom namenskom ritmu da standardni bubanj zamenite bubnjem iz gore navedenih banaka"

__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (05.02.2013 u 10:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2013, 21:48   #769
gjoko
Vredan član društva
 
gjoko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.12.2007
Mjesto: Makedonija
Postovi: 249
Downloads: 1139
Uploads: 26
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 21 puta u 20 Postova
gjoko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gjoko pošalji poruku preko MSN messengera gjoko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Minicevac Pokaži Post
Smesno mi jer po ko zna koji put se ponavlja ista prica..Jedina razlika je sto pa600 ima 96mb a sto se tice globala pa naravno da ne moze!Nemoj da me prozivas da se ne svadjamo
Dodato:
E da zaboravio sam da te ispravim i da kazem da pa600 nije sempler...
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Jedino ako je set veci od 96mb naravno da nece sve da ucita od pa800 i pa2x...
hvala ti za ispravku ali ja sam to sve znao i pre tebe, a sto je tebi drago da ponavljas iste stvari to je tvoj problem. Mozda je to najbolji aranzer za tebe sa semplovima. Kad bi imao iskustvo sa ostalim pa serija mozda i ne bi se smejao. Pa valjda i ja mogu da kazem moj prvi utisak za klavijaturu pa makar i pogresio jel tako.
gjoko je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2013, 01:41   #770
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od gjoko Pokaži Post
hvala ti za ispravku ali ja sam to sve znao i pre tebe, a sto je tebi drago da ponavljas iste stvari to je tvoj problem. Mozda je to najbolji aranzer za tebe sa semplovima. Kad bi imao iskustvo sa ostalim pa serija mozda i ne bi se smejao. Pa valjda i ja mogu da kazem moj prvi utisak za klavijaturu pa makar i pogresio jel tako.
Kao prvo rekao sam da je ovo najbolji aranzer za taj novac...
Kao drugo imao sam pa50,60,80,1x,pa800 i sad pa600 i znam sta pricam!Pa 600 cita sve sa pa800 i pa2x sem globala koji naravno ne odgovara jer je drugi softver i nema vokalist...Tako da sto se tice ritmova,fabrickih boja i semplovanih boja iz setova pa800 i pa2x cita sve komplet i kraj!!!
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije