Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.06.2017, 22:49   #11
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aleksandre, ja sam iz vojvodine tojest tu budem kad dodjem na godisnji. Ali nebitno, ako ljudi rade dobro spreman sam ja i da potegnem put. Kontaktirao sam pre nekog vremena nekoga Rakica, rekli mi ljudi da radi pristojno a isto zivi u vojvodini, ali me covek spustio onako na prvu, tako da mi se ne ide kod njega bar sto se tice prvog utiska. Bolje bi presao i 200-300km kad vec prelazim 1000+ ali da budem ispostovan kao covek.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 30.06.2017, 02:25   #12
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam probao dirku koja je radjena kod arsenijevica. I mogu da kazem da je odlicna. Nije ni skupo a mislim kao sto je rekao branoy da se menjaju samo opruge. Jer je ovaj dobio orginalne opruge kad je radio dirke.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 30.06.2017, 14:17   #13
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znam za Rakica, tj o kome je rec. Moja situacija, pricam o Arsenijevicima - ljudi su zamenili opruge , stavili u kesu originalne sa opcijom da dodjem kod njih ako nekada budem zeleo da vratim originalne,uradice to, mada to covek moze i sam, samo sto je pipljiv posao, svaku dirku posebno radis,itd....
Nego mene tu buni stvar, probao sam i pa900 i pa3x, ne mogu trenutno da se setim, da li je moguce da ti dirka vise odgovara na pa900 nego na pa3x?
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 01.07.2017, 10:27   #14
srki Fantom
Vredan član društva
 
srki Fantom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2014
Mjesto: Austrija(Wien)
Postovi: 103
Downloads: 110
Uploads: 5
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland Fantom S
srki Fantom ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bas tako to se i ja cudim,al ukusi su razliciti.100 Ljudi 100 cudi 100 zena 200...
srki Fantom je offline   Reply With Quote
Star 01.07.2017, 14:40   #15
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da objasnim ljudi. Ja sam svestan da su dirke na pa3x kvalitetnije u svakom smislu i to moze i najveci laik da oseti pod prstima.... kao sto je jedan moj kolega rekao kad smo poredili pa600 i pa2x...kaze: auuuu koliko ove od pa2 "skuplje" izgledaju u odnosu na pa600... tako je ista situacija sa pa3x vs. pa900, sve je to tacno. Ali meni je najbitnije da ja mogu svirku izdrzati bez muke i bez bolova u desnoj ruci. E tu je caka. Dok sam svirao na pa 600 nikada me nije zabolela ruka u toku svirke pa makar bilo do ujutro... iako je dirka teski plastikaner i izrada Boze sacuvaj, ali meni je odgovarala ta njena lakoca i mekoca. Ne polazem toliko na kvalitet dirke koliko to da je lagana i mekana. Pa2x sam prodao i vratio se na pa600 bas iz tog razloga iako je pa2x svemirski brod naspram pa600. Sada mi se isto to desava sa pa3x. Ja kada povezem 3 kola javlja mi se bol u ruci sto mi se nikad nije na pa600 javljalo. Plus sto me na pa3x dirka uvek u povratku udari po prstu, to ni ne racunam... jednom je kolega Nele rekao da bi sa pa3x tesko mogao odsvirati neko tehnicki zahtevnije kolo sa npr. Vlaskim trilerima, i mislim da je 100% u pravu. Govorim to kao primer. Ja nemam toliko vremena da mogu upaliti svaki dan i pomalo vezbati pa samim tim i navici prste na klavijaturu. Pa 900 sam probao pre jedno 3 godine kod jednog kolege i bas mi je legla dirka, pogotovo sto ima fabricki vec ugradjene tegice... a i ima vise ram-a, vocalist itd itd, tako da smatram da bi meni sa tom dirkom (za moj ukus) i tim specifikacijama bila mnogo iskoristljiva.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.07.2017, 17:18   #16
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

yamahapassion
Drug moj ja te shvatam o cemu pricas jer imam isti problem..
Mislim da ovde dolazi do nesporazuma oko tipki (a i drugih stvari) zbog toga sto mnogi muzikanti ne uzimaju u obzir da se sviraju razliciti stilovi- zanrovi muzike....
Tako primjer jedan mladji klavijaturista koji fura klubski grand repertuar ili acu pejovica-zabavnjake itd... moze da na pa3x/pa4 to svira kao od sale, licno znam mnoge momke koji rade klubsku svirku a jedva znaju uzicko kolo svirat ili cak kolo pustaju na INTRO...njima ni klavirska tipka nije problem....
ja licno a i mnoge kolege koji aranzerski sviramo i dvojke,sevdah,terce duplikate tehnicka kola stvarno imamo problem... vjerujte da sam neke svirke radio od 10 ujutro do sutra 4 ujutro.. pa mi sutradan oteknuta saka i prsti jos od tipki PA800/TRITON le.... a mogu mislit sta bi bilo da sam radio na tipkama pa3x...
ili nadji majstora da ti ubaci druge tipke ili solo sint... a ja bi uvijek zrtvovao neka je malo slabiji aranzer a da mi tipka lezi i da mi svirka izlazi kako ja zelim.. jer mislim da je ipak presudna svirka koju ti svojom rukom donosis.... dzaba ti pa3/4/5/6 ako trileri zvuce kilavo mrljavo..
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 01.07.2017, 17:49   #17
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@yamahapassion pun ti je poštanski sanduk 😄

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 01.07.2017, 17:59   #18
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@svirac007: e... upravo to! Procitao si me ko bukvar. Tacno tako, za klubske svirke tipa disko-rumba mozes svirati i na tarabi. A ja obicno sviram evente gde se trazi i po koja dvojka i kolo itd itd.. pa kad jos gazda zarakija pa ne pusti muziku do 7 ujutro e onda bas imam problem. Zato cu morati pod hitno resiti ovo jer i moje misljenje je da bi mi i aranzer nizeg ranga odradio poso bolje a da se sve cuje cistije i preciznije. Ali ce najpre biti da cu sredjivati dirke na pa3 posto mi po gabaritima odgovaraju.
@nikadvisekorg: veruj mi da nisam brisao postu jedno 5 godina 😀😀😀😂 ... evo odoh odma.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2017, 09:03   #19
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To o čemu pričate je apsolutno točno. Nema dvojbe da su dirke na PA2X i PA3X bolje nego na PA600 i PA900, ali poprilično je nemoguće odsvirati nešto tehnički zahtjevnije u narodnoj muzici na PA2X/PA3X. Dirka je jako tvrda i "sporo vraća". Na PA600 je obična plastika, nije ni ona nešto idealna za sviranje narodnjaka, ali sigurno bolje "izlaze" nego na PA2X/3X.
Ipak mislim da je modifikacija dirki najbolja varijanta.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2017, 11:50   #20
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tacno Dell. Samo da se to popravi, da se omeksa i bila bi dirka ko grom. Jos bolja varijanta kada bi nasao dirke od fantoma g6 sto je spominjao kolega nikadvisekorg i da se fsntomove dirke ubace posto pašu na pa3 to bi bio pun pogodak. Samo je malo zeznuto naci dirke od fantoma jedino mozda kod nekog dugmetarca koji je preradjivao klavijaturu...
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije