Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.05.2017, 20:55   #1
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Odvajanje Basa i bubnja preko LINE OUT, Tyros 2

Pozdrav svima. Da li neko odvaja ove DRUM,BASS na posebnom izlazu? Slusao sam jednog momka,ali KORG je bio u pitanju, odvojio je sve i bas mu je pristojno zvucao.

Da li ja to mogu da izvedem kod T2 i koliko je to dobra opcija i da li bih dobio nesto u tom slucaju?

Hvala unapred.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2017, 20:57   #2
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozes naravno da sve odvojis i bolje od korga. Ja odvajam recimo solo boje i mikrofon. A sve ostalo mi ide na glavne izlaze.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2017, 21:32   #3
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

dmmacak kako to mogu odraditi? Sta bih dobio da odvojim i boje,treba li mi u tom slucaju volume pedala ili? Zanima me to,nisam to nikad radio. Ja sam u principu zadovoljan ali verujem da moze jos bolje kad sve to odvojim.

Imam i jednu molbu za tebe ako sviras T2, mozes li mi poslati svoje MIDI presete,posto sam radio reset klavijature pre par meseci i sve je na fabrickom, pa mi MIDI TERCE ne rade,a bas bi mi znacile.

Hvala unapred.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2017, 08:49   #4
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije teško.
Uđeš u mixer, nađeš tab LINE OUT i pretpostavljam da su ti tu svi kanali na L/R. Ono što želiš odvojiš na SUB1 ili SUB2, a to su ti 2 izlaza nazad odmah pored MAIN L/R.
Ja tako odvajam registracijske banke koje su mi za manualni bas.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2017, 22:36   #5
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jasno mi je to Dell.

Hvala tii.

@dmmacak pomazi
NordX je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2017, 02:14   #6
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posrupak odvajanja je kako je Dell rekao. Ja bih dodao da imas 2 nacina i mozes da biras da li da ti bude to podesavanje globalno za sve registracjje ili u svakoj registraciji da ti bude drugacije. Ja sam kod mene sacuvao sve registracije koje koristim bez memorisanja Line out. Tako kada postavim Line out kako ja hocu tako ostaje na svim registracjama. Znavi treba obrtiti paznju na to dal su registracije sacuvane tako i da pamte Line out podesavanja. Ako ne znas kako pitaj pa ce mo i to objasniti. A ja sam licno, kako.sam i rekao, odvojio solo na jedan kanal Sub 1. Najvise zato sto Tyros 2 nema balans potenciometar izmenju styla i solo boja. A dok sam svirao sve na L i R izlaze, u zavisnosti od prostora gde radim nekad mi se solo boje cuju preglasno a nekad ih nema. Takodje i efekti nekad mi suvo nekad previse delay-a. Zato sam odvojio na poseban izlaz i onda namestam boju i efekte, solo partova, u zavisnosti od prostora. Takodje se mogu odvojiti i drugi partovi. Bubanj bas itd. Ili neki delovi bubnja. Ali treba imati u vidu da na dodatne izlaze SUB 1 i 2 ne utice glavni volume potenciometar. Pa se desava ako nisu iznivelisani ritmovi da onda dodje do problema u odnosu jacine izmedju ritmova. Takodje na SUB izlaze ne ide ni jedan sistemski efekat. Tj hall i corus. Samo induvidalni efekti.
Sto se tice midi podesavanja nemam trenutno kod sebe, mogao bih ovih dana.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
NordX (25.05.2017)
Star 25.05.2017, 07:46   #7
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Nordx,vrlo prosto i jednostavno,toliko da je mene kolega sa foruma Bojan naveo bukvalno za 3 minuta.Dodaš još dva kabla za dva suba i izabereš šta ćeš na njih da postaviš,ja sam samo probao i za sada neću ništa ali "radi" a mislio sam da je to bauk,da moram svaki ritam posebno da odvajam.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio VUNIMRAV za ovaj koristan post:
NordX (25.05.2017)
Star 25.05.2017, 10:49   #8
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja na Rolandu G 1000 odvajam na jedan kanal bubanj, na drugi kanal bas, na treči pratnju a na četvrti kanal desnu ruku, naravno sve registracije iznivelisam da je jačina jednaka i zvuči vrlo dobro. Sve se čuje čisto a možeš svaki kanal da ofarbaš po svome ukusu, zaista dobro zvuči.
megane je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2017, 11:41   #9
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izdvojio sam par zadnjih postova i otvorio novu temu. Ona "zbirna" s naslovom Tyros 3 - Razna pitanja je stvarno postala nabacana. Zato bih molio članove da ubuduće otvaraju nove teme, a ne da se nadovozuju na ovu spomenutu. Tako će na forumu stvari biti preglednije i lakše će se dolaziti do informacija.

@megane - Potpuno porgrešan pristup. Na taj način sviraš mono klavijaturu i u startu si izgubio više od polovice kvalitete sounda koju ona može dati. A mora se priznati da u današnje vrijeme to i nije instrument koji može mnogo.

Vratimo se na Tyros.
Slanje signala preko LINE OUT-a se može raditi na dva nivoa. Možemo izdvojiti pojedinačne elemente drum sekcije (desni okvir slike) ili šaljemo cijeli part, RIGHT1, RIGHT 2, LEFT, MIC ... (lijevi okvir slike). Isto tako, ovo možemo raditi tako da signal šaljemo kao MONO (SUB1 ili SUB2) ili kao STEREO (SUB1&2). Dovoljno je čekirati željene kućice u podešavanju (slika) i spojiti kablove u mixer iz izlaza SUB 1 ili SUB2 i stvar će funkcionirati.
@dmacak je dobro naglasio dvije bitne stvari vezane uz SUB. Prva je vezana uz registracije koje mogu pamtiti ove postavke, a druga je nedostatak sistemskih efekata na ovim izlazima.

SUB izlaze koristim jedino u slučaju kada koristim mikrofon (veoma rijetko tako sviram). Tada mi MIC odlazi na jedan poseban kanal na mixeru gdje ga mogu kontrolirati pojedinačno, a on ionako koristi insert efekat s klavijature. Nisam siguran da korištenje SUB izlaza u ostalim okolnositma donosi neke bitne prednosti. Prije bih rekao da uvelike komplicira stvari. Općenito gledajući, rutanje desne ruke na SUB1&2 (RIGHT1, RIGHT 2, RIGHT 3) dovodi do gubitka efekta, a slanje istih kao MONO signal kroz SUB1 ili SUB2 pogotovo nema smisla jer dodatno osakaćuje sound. To je pogrešan pristup. Problem koji spominje @dmacak je mnogo elegantinije, lakše i mnogo bolje riješiti volumen pedalom. Kada govorimo o izdvajanju cijelog seta bubnja, veliko je pitanje koliko ovim manevrom uopće možemo poboljšati sound bubnja. Pogotovo ako se uzme u obzir da većina muzičara koristi neke mikserčiće koji na kanalu osim dva ili tri jadna EQ područja nemaju na raspolaganju nikakve druge alate. Ovdje opet podrazumjevam korištenje STEREO izlaza (SUB1&2) jer korištenje mono signala na cjelokupnoj drum slici nema smisla. Možda bi se dobio neki detalj više ako bi poslali liniju bas gitare na jedan od ovih izlaza. Međutim, opet je pitanje koliko smo u situaciji live nastupa sposobni i koliko imamo koncentracije svaki malo pikati o tom kanalu i podešavati bas gitaru. Jer, ako je ona (bas gitara) dobro sjela u Style, ako dobro odrađuje posao u kompletnoj zvučnoj slici nekog ritma, onda za ovakvo izdvajanje i nema neke potrebe.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg line out.jpg (64,0 KB, 74x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (25.05.2017)
Star 25.05.2017, 18:18   #10
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Vam svima na pomoci i odgovorima. NIsam hteo da otvaram novu temu,pa sam zato postavio u Tyros3- razna pitanja.

Ja sam u principu prezadovoljan sa Tyros-om i njegovim soundom, ali sam mislio da bih bar poboljsao sad bar jos malo sa tim odvajanjem.

Koju Volume pedalu biste mi preporucili? Ritmovi su mi nivelisani, ali solo boje nisu, pa kako bih to mogao resiti?

Hvala jos jednom!!!
NordX je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije